Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

 

 

Tak gpu. Intel rządzi też na tym polu. 

Oj tam , chodzi o prawdziwe GPU nie zintegrowane cos do wyswietlania obrazu.

Amd za to robi zysk na konsolach, tylko to ich przy zyciu trzyma.  


AMD ma 100% GPU "konsolowego"  :D


Nintendo sie nie liczy bo to zabawka dla dzieci. 

Link to post
Share on other sites

Na chwilę obecną nie mam już problemów ze skaczącym taktem rdzenia.

 

Problem zostaje rozwiązany przez ustawienie limitu zasilania na około 5%.

Edytowane przez FeX
Link to post
Share on other sites

To było wiadomo od dawna.

 

Jak nawet i będzie dostępne w sprzedaży,to tylko nieliczni będą mogli sobie pozwolić.Reasumując hype,hype,hype. :)

 

 

HBM1 nadal jest dość drogie,a karta z taką pamięcią kosztuje około 3000 zł. :)


Jestem ciekaw wydajności GDDR5X. :)


realnej wydajności,chociaż jeżeli architektura w chipie za słaba to i nowy typ VRAMu nie pomoże.

Edytowane przez droid
Link to post
Share on other sites

Według mnie będzie to wyglądać tak i jest to logiczne ;)

Polarisa nie będzie z z segmentu high-end tylko karty typu GTX 950 / 960 R9 380 itp. I będą one korzystać najpewniej z HBM1 lub GDDR5X. To samo pewnie będzie u Nvidii, zobaczymy karty do GTX 1080 na GDDR5X. Topowe karty z segmentu High-end to w przypadku AMD będzie to Vega - 2 chipy i najpewniej będą to 490 i 490X z HBM2 a u nvidii będzie to pascal z HBM2, zapewne 1080 Ti i nowy Titan 

Edytowane przez solaris557
Link to post
Share on other sites

Gdzieś słyszałem, że Pascal to ma być Maxwell w 16nm ale nie chce mi się w to wierzyć. Po prostu karty Pascal do 1080 będą korzystać z GDDR5X, powyżej HBM2.

A czym jest maxwell w stosunku do keplera? Przecież to nie jest całkowicie odmienna architektura tylko wprowadzone usprawnienia, najpierw miałeś maxwell v1 gdzie podniesiono wydajność sp i tesselacji oraz wprowadzono zmiany w podsystemie pamięci. Później v2 dodana kompresja koloru i kolejne zmiany w gpc L1 nie jest już rozdzielona dla danych i textur, zmiany w async compute(nadal brak sprzętowego schedulera) i dodane wsparcie dla FL 12.0 i 12.1. Pascal będzie kolejną ewolucją tej architektury, a co dokładnie zmieniono to nikt nie wie poza tym, że dodano sprzętową mieszaną precyzje + szybszy nvlink(szybsza komunikacja gpu-gpu, przy wykorzystaniu ibm power cpu także szybsza komunikacja międzu cpu-gpu)

Link to post
Share on other sites
A czym jest maxwell w stosunku do keplera? Przecież to nie jest całkowicie odmienna architektura tylko wprowadzone usprawnienia, najpierw miałeś maxwell v1 gdzie podniesiono wydajność sp i tesselacji oraz wprowadzono zmiany w podsystemie pamięci. Później v2 dodana kompresja koloru i kolejne zmiany w gpc L1 nie jest już rozdzielona dla danych i textur, zmiany w async compute(nadal brak sprzętowego schedulera) i dodane wsparcie dla FL 12.0 i 12.1. Pascal będzie kolejną ewolucją tej architektury, a co dokładnie zmieniono to nikt nie wie poza tym, że dodano sprzętową mieszaną precyzje + szybszy nvlink(szybsza komunikacja gpu-gpu, przy wykorzystaniu ibm power cpu także szybsza komunikacja międzu cpu-gpu)

Tym właśnie jest zmiana architektury. Nikt nie mówi, że zaczną montować elementy po drugiej stronie PCB. Po prostu zajdą zmiany, inne niż zmiana litografii, które będą miały pozytywny wpływ na wydajność/kulturę układu.

 

Edit: wybacz, źle Cię zrozumiałem (umknął mi kontekst). Nie ma tematu.

Edytowane przez blaven
Link to post
Share on other sites

Mało testów głośności w sieci ? Z tego co tam widać, to w spoczynku jest praktycznie to samo co w stresie. Jakiś hałas jest, ale ogólnie dość cicho, chociaż cena karty trochę zbyt wysoka. To już lepszy byłby Sapphire R9 Fury Nitro. Minimalnie słabszy od fury-x a zdecydowanie cichszy.

http://pclab.pl/art68177-61.html

Link to post
Share on other sites

Z tego co czytałem to sporo osób odradza brania fury czy fury x z powodu małej ilości pamięci HBM, mówiąc że jest jej za mało do grania w wyższych rozdzielczościach niż 1080p, a branie jej do 1080p to overkill i tu pojawia się problem co brać ;)

To zobacz sobie testy Liptona z Fury X CrossFire w 4k to się zdziwisz ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...