Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

Liczę, że ta karta będzie do 1500zł (im mniej tym lepiej), do FHD na moje potrzeby powinna wystarczyć a jak sobie zafunduję 1440p na Gwiazdkę to pewnie będzie można kupić drugą za trochę mniejsze pieniądze. Podobno CF z 480tek kładzie 1080tke od zielonych na łopaty (tak wyczytałem na forum guru3d).

 

Ofkors wszystko powyżej to moje domysły i spekulacje ale poparte tym, co już wyciekło ;)

Link to post
Share on other sites

Może być. Sam chciałem kupić w czasie ostatniego weekendu używkę 390tki za 1100zł, żeby było na czym pograć w Krew i Wino. Zero odzewu na moje ogłoszenie na forach ;) Patrząc na ceny na olx czy allegro tylko się uśmiechałem. Cieszę się,że tego nie zrobiłem.

Link to post
Share on other sites

199$ to u nas bedzie około 1100zł za wersje 4gb i 1300zł za 8gb.

 

Cena bazowa + podatek + marża sklepu + podatek od nowości i zamiast 800zł robi sie +300zł.

Edytowane przez Funkie
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

199$ to u nas bedzie około 1100zł za wersje 4gb i 1300zł za 8gb.

 

Cena bazowa + podatek + marża sklepu + podatek od nowości i zamiast 800zł robi sie +300zł.

I tak się opłaca, w tej chwili trudno nawet R390 z gwarancją dostać za te pieniądze (jak napisano wyżej), za 390X liczą sobie po 1500-1600 jeśli karta ma gwarę, a 1350 jak nie ma (cen wyrąbanych w kosmos nie liczę  ;)

Link to post
Share on other sites

Jeśli wierzyć "wyciekniętym screenom" to ma być ciut poniżej 390X, szybszy miał być 480X ale o nim nawet słowem nie wspomniano (niespodzianka?)

Ale trzeba też dodać spore możliwości podkręcenia zapewne, szczególnie na autorskich chłodzeniach, no i nowszą technologię z pełnym wsparciem DX12, co na pewno z czasem zaprocentuje wzrostem wydajności w nowych tytułach.

Myślę że ich głównym celem było ugryzienie NVidii w kategorii gdzie oni jeszcze zawodnika nie mają, i to jak najmniejszym kosztem.

Do 1070 startu by z tym nie mieli więc nawet nie próbowali (wyciągnięte wnioski z Fury X ?).

Link to post
Share on other sites
Referenty wreszcie jakoś wyglądają. Mogli tylko dać pełny backplate. Ciekawe jak się będzie kręcić. Liczę na dobre wersje niereferencyjne np. od saphire

 

Pelnego nie , te chlodzenie zaciaga powietrze rowniez na gorze karty. Lepiej przy Crossfire. Tak samo maja niektore autorskie referencyjno wygladajace GTX 970.

 

Np: Asus GTX 970

http://www.enlacehw.com/wp-content/uploads/2015/07/ASUS-Turbo-GeForce-GTX-960-8.jpg

 

Gigabyte GTX 970

http://techreport.com/r.x/2015_7_29_Gigabyte_adds_extra_airflow_to_its_GTX_970_TwinTurbo/gigabyte_970_tt_back.jpg

Edytowane przez keczu
Link to post
Share on other sites

Jeśli wierzyć "wyciekniętym screenom" to ma być ciut poniżej 390X, szybszy miał być 480X ale o nim nawet słowem nie wspomniano (niespodzianka?)

Ale trzeba też dodać spore możliwości podkręcenia zapewne, szczególnie na autorskich chłodzeniach, no i nowszą technologię z pełnym wsparciem DX12, co na pewno z czasem zaprocentuje wzrostem wydajności w nowych tytułach.

Myślę że ich głównym celem było ugryzienie NVidii w kategorii gdzie oni jeszcze zawodnika nie mają, i to jak najmniejszym kosztem.

Do 1070 startu by z tym nie mieli więc nawet nie próbowali (wyciągnięte wnioski z Fury X ?).

Otóż przedstawiony wczoraj Polaris jest tym mocniejszym (tym który goni fury).

Link to post
Share on other sites

W tym teście Black&White'a widać, że on ma ustawiony limit 60 fpsów w opcjach gry. U mnie taka blokada w grze zawsze powodowała stuttering. O wiele lepszą płynność daje opcja nieograniczona liczba fps i blokada klatek msi afterburnerem, który dodatkowo poprawia skaczący frametime. Do tego wstępnie renderowane na 1 i jest ok. Jak na to patrze to się nie dziwie, że tak to skacze na takim presecie i faktycznie jest gorzej niż na ps4.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...