Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

U mnie na rdzeniu przy bazowym napieciu w time spy 1090mhz robi ponad 5000pkt. Pamieci jeszcze nie podkrecalem, ale pewnie zbyt duzo to nie da.

W idle 30st. Pod obciazeniem max 73st. Jednak doloze jeszcze wentylator na boku obudowy wiec temperatury troche spadną.

http://www.3dmark.com/3dm/15337366

Link to post
Share on other sites

Ja chyba dostałem wadliwą sztukę, niedługo będę testować ją najprawdopodobniej u i się zobaczy. Karta chyba klęka przy ładowaniu tekstur, albo spartoliły mi się gniazda PCI-E. Po prostu raz działa i odpali jakąkolwiek grę(lub 3dmark), a innym razem - przeważnie dostaję reset PC przy załadowaniu gry/benchmarka. Zdarza się również, że 3dmark się zacina i pokazuje, iż test został anulowany. Coś mi się wydaje, że albo mobo albo karta jest nie do końca sprawna ;).

Link to post
Share on other sites

Uwaga  :D  :rotfl: .

Byłem dzisiaj u , który zauważył, że wtyczka EPS nie jest dociśnięta(jak to już miałem wychodzić zrezygnowany, że płyta jest do wymiany) do końca(poprawnie siedziały 4 z 8 pinów). Po jej dociśnięciu nie ma żadnych problemów, Fury śmiga i robi 15900 punktów w Fire Strike :)

Link to post
Share on other sites

Witam. Zakupiłem MSI Rx 480 Gaming 8 gb i mam pytanko , czy ktoś z forumowiczów również posiada ten model ?? Chodzi mi o temperatury pracy tej karty. Obudowę mam zamkniętą (Fractal Designe Core 3500) odpalone dwa wentylatory i po 30 min w Wiedźminie 3 mam jakieś 72 stopnie przy wentylatorze na 60 % obrotów. Troszkę w tym momencie przeszkadza hałas. MSI w recenzjach był uznawany za model z cichym i wydajnym chłodzeniem a tu się okazuje ze rzeczywistość weryfikuje to brutalnie.

Link to post
Share on other sites

@Verus, Temperatury wydają się być normalne jak na ten model. Ciężko powiedzieć, czy te 60% przekracza dopuszczalne wartości, lecz zdaje mi się, że i to jest w normie. Przeprowadź jeszcze taki eksperyment: otwórz obudowę i sprawdź temperatury GPU.

P.S.MSI ma najlepsze chłodzenie RXa 480. Ciesz się, że to ten model wybrałeś.

Link to post
Share on other sites

@Crout

Dwa wentylatory. Jeden z przodu,drugi z tyłu obudowy. Ustawione na 1 w troj stopniowej skali na kontrolerze obrotów.

Nie wiem czy teraz bawić się w OC żeby jeszcze bardziej temperatury nie podskoczyly.

 

Czy wina za tę obroty wentylatora mogą ponosić sterowniki? Bo np w grze Grim Dawn takich problemów nie mam i karta pracuje cicho.

Edytowane przez Verus
Link to post
Share on other sites

@up

Temperatura w granicach 70 stopni jest dla mnie akceptowalna. Mi chodzi o obroty wentylatora które przy 60-70 % niestety już słychac.

 

Znalazłem na jakimś zagranicznym forum temat odnośnie problemów z obrotami wentylatora w rx 480. Dzisiaj po pracy sprawdze czy to co piszą pomoże.

Edytowane przez Verus
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...