Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

No to może się zaopatrzę w drugą :)

Będę szczery - mam mieszane uczucia odnośnie działania CrossFire. W wielu grach włączenie CF daje skromny wzrost wydajność, nie warty takiego poboru prądu, hałasu czy temperatur. Jest wiele gier gdzie CF działa negatywnie na wydajność ale to wszystko zależy od profilu dla danej gry. W nowym Battlefield 1 DX11 włączenie CF powoduje spadek wydajności względem jednej karty i są problemy z migającymi napisami. Od ostatniego patcha są problemy zarówno z CF jak i samym działaniem DX12.

Nasz rodzimy Wiedźmin 3 dość mocno rozczarował mnie bo w 1080p skalowanie wynosiło ~35%. Dopiero w rozdzielczości 4K skalowanie skoczyło do ~75% i wydajność sprawdzałem w lokacji graficznej. Na chwile obecną najlepsze działanie zanotowałem w Dying Light gdzie skalowanie jest niemalże 100%. Pojedyncza karta w lokacji testowej wyciąga 56kl/s a CF 108kl/s. W FC primal CF również działa bardzo dobrze i skalowanie wynosi ~85%.

Zauważyłem dość ciekawą rzecz z działaniem filtrowania anizotropowego. Przy korzystaniu z CrossFire filtrowanie anizotropowe jest znacznie lepszej jakości niż przy korzystaniu z pojedynczej karty. Taki stan zanotowałem w FC Primal, Wiedżmin 3 i AC:Unity.

 

Dla porównania wrzucam link dp screenów z Wiedźmina 3.

 

2x RX 480

http://i66.tinypic.com/14albme.jpg

 

RX 480

http://i67.tinypic.com/m4gog.jpg

 

GTX1070

http://i64.tinypic.com/243oumd.jpg

 

W przypadku pojedynczego RX 480 jak i GTX1070 filtrowanie jest takie samo natomiast na CF RX 480 widać, że jakość filtrowania jest znacznie lepsza!

 

@@DjXbeat

Faktycznie, niedopatrzenie. Robiłeś UV też na pamięciach?

Nie, UV robiłem tylko dla GPU i to na szybko. Możliwe, że można jeszcze zjechać z napięciem ale ja nie kombinowałem. Te ustawienia są w pełni stabilne i jadę na nich już od dobrych paru dni.

Link to post
Share on other sites

ja miałem problem z XFX RX 470 (single fan) - karta wydajna, ale w idle miała 56-58 stopni, w pillars of eternity z ograniczeniem do 60 klatek rozgrzewała się do 78 stopni, tak samo jak w BF1, powodowała reset kompa, no i wentylator jak się rozkręcił to masakra ;) Podnosiła też mi temperaturę proca o prawie 10 stopni.

Wentylator ustawiłem i było, ale temperatura była strasznie wysoka i nic nie dało się zrobić, tak samo z restartami. Odesłałem na zwrot 14 dniowy i kupiłem 1050 ti Strix - karta oczywiście słabsza, ale w idle ma 35-36 stopni, w furmarku 60.

 

Nie wiem czy trafiłem na wadliwego radeona, ale była masakra

Link to post
Share on other sites

Miałem to samo z XFX RX 480 - resety PC. Winowajcą okazał się zasilacz, na trybie ECO najprawdopodobniej nie mógł uciągnąć RX 480. Problem powielił się w przypadku Fury, mimo to przy użytkowaniu R9 290(mocno podkręconego), problemu nie było.

Link to post
Share on other sites

Właśnie sprawdziłem działanie BF1 na nowych sterownikach i profil Crossfire działa prawidłowo choć co jakiś czas pojawiają się błędy szczególnie gdy zminimalizuje grę.

Skalowanie GPU w 4K w granicach ~90% więc bardzo dobrze.

Pograłem w 4K Ultra bez TAA i wydajność  65-90kl/s na mapie w górach ;)

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Panowie problem. R9 390 Nitro. Łapię takie artefakty już przy OC z 1010 do 1085 MHz w zakresie napięcia -25 do +60mV. Gdzie przy tak znikomym OC podbijanie napięcia powinno nie być nawet konieczne. Ramy nieruszane. Podkręcane MSI Afterburner.

 

Crysis 3 i Wiedźmin 3. 

 

 

 

http://i67.tinypic.com/2nbtxfp.jpg

 

 

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites

Wręcz przeciwnie. Weście wolny od tego dziadostwa.

 

Grafa pewnie żyje, tylko podczas startu coś się pomieszało a mi się nie chce z tym bawić. 

 

 Po 16 latach moja przygoda z AMD się zakończyła. Oprócz konsoli oczywiście. 

Edytowane przez MiK86
Link to post
Share on other sites

Miałem dwie sztuki r9 390 NITRO i obydwie bardzo kijowo się kreciły tj. 1080 na GPU bez miany napięc, gdzie przy mocnym obciążeniu np. W3 i tak waliło artami bo sekcja się grzała.

 

Posiadałem także 3 sztuki r9 390 MSI TF IV gdzie po zmianie pasty na GC Extreme były chłodniejsze i cichsze od r9 390 NITRO oraz osiągały 1120 bez zmiany napięć na GPU.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...