Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

Nie koniecznie.

Obecnie płacąc przez PP kurs Euro wynosi 4,48 zł. Niby dużo, ale uwzględnia już prowizję.

A np. dla karty płatniczej czy kredytowej taki mBank liczy tak: własny kurs przedaży waluty (dzisiaj) =4,4127 zł plus prowizja za przewalutowanie od 2 do 5,9% w zaleznosci od karty. Dla wariantu 2% wyjdzie 1 EUR=4,50 zł.

 

e//

A jeszcze ciekawiej jest jak kupujesz w innej walucie niż Euro, bo bank potrafi stosować podwójne przewalutowanie: najpierw na Euro, a potem Euro na zł.

Edytowane przez drVanSteiner
Link to post
Share on other sites

Tak myślałem i chyba się skuszę na tego Fury z caseking ;) Tylko teraz takie pytanie odnośnie płatności, lepiej płacić zwykłym przelewem czy karta lub paypal co wiąże się z opłatą dodatkowych 2€ ale nie ma tragedii a przez pp byłoby chyba szybciej ;)

Lepiej założyć konto walutowe w banku w ojro. Wymienić kasę w kantorze i wpłacić już euro na konto. U mnie w mieście jest kurs 4,33 więc nie jest tak źle. Przelew do krajów europejskich - 5zł(ING). Ja tak zrobię. Czaję się na tego furiata od miesiąca, tylko mam nadziej że ta oferta nagle nie zniknie.

Link to post
Share on other sites

 

Jest jeszcze w takiej samej cenie w mindfactory.de --> http://www.mindfactory.de/product_info.php/4096MB-Sapphire-Radeon-R9-FURY-Nitro-Aktiv-PCIe-3-0-x16--Full-Retail-_1026217.html , ale tam mają droższą wysyłkę za granice

 

 

P.s co lepsze rx 480 msi gaming x czy asus rx 480 rog strix?

 

 

Zdecydowanie msi, chociaż asus może się podobać.

 

 

Nie macie obaw ze 4gb będzie mało za pół roku-rok ?

 

 

Karta nie jest na wieki, a poza tym to HBM. Wystarczy zrezygnować z  opcji które mało zmieniają, a zapychają dużo pamięci i można śmigać nawet wqhd.

 

 

Link to post
Share on other sites

Był u mnie kolega z msi 390 i na moim xfx 550 w spokojnie karta działała w wiesku 3 na uber. Jest tylko 1 problem wtyczki mam 8 pin i 6 pin do zasilania karty. Fury potrzebuje 2x8 pin , co mogę zrobić z tym fantem? Jakieś przejściówki?

Edytowane przez Verus
Link to post
Share on other sites

 

 

Czyli fury lepsza za ta sama cene?
 Gdybym poczekał sam bym wziął Fury :P ale tutaj może zrobię CF chociaż w FHD mam wszystko na ultra a to że Hairworks w Wieśku działa kijowo to tam wiadomo nie od dziś prawie 50% gorzej gra działa bo włosy są zdupione, szkoda że nie ma TressFX :(
Link to post
Share on other sites

@UP

W Wieśku 3 ustaw sobie jakość wody na Wysokie zamiast Uber. Pod ustawieniami wody kryje się wyższy factor tesselacji i na Uber masz x64 a na wysokich x32.

Znacząco to wpływa na wydajność AMD ;)

 

Swoją drogą.

Czyżby AMD olewało Hawaii na rzecz Polarisa?

 

http://www.youtube.com/watch?v=ofFpnArXbJ8#t=3m09s

Edytowane przez DjXbeat
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Swoją drogą.

Czyżby AMD olewało Hawaii na rzecz Polarisa?

 

http://www.youtube.com/watch?v=ofFpnArXbJ8#t=3m09s

 

Raczej kwestia gry.

 

8GB pamieci, szeroka szyna  prawdopodobnie przyczynia się do przesyłania ogromnych ilości danych na kartę. Niestety forza 3 posiada lipny system DRM korzystający z on the fly encryption obciązając wątek CPU. Hawaii robi pewnie największą siekę z CPU ze swoją przepustowościa pamięci i efekt to dropsy frametimes do niższego punktu synchronizacji co skutkuje gigantycznym spadkiem fpsów.

http://www.maxconsole.com/threads/forza-horizon-3-encryption-causing-stuttering-issues.42590/

 

Co ciekawe zmniejszenie ustawień cudownie leczy problem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...