Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

Zamach na RX 470 :D. Teraz może i cena 470tek spadnie. Chociaż i tak najlepszy deal to chyba te Fury, które kulturą pracy bije wszystkie 480tki, a po undervolcie idzie sporo ugrać z poborem mocy, na internecie ludzie potrafią zbić napięcie o 0,15mV, I to za 1280zł ;).

Link to post
Share on other sites

Ciekawa ta r9 fury :D tylko czy OCZ-ZS550W-EU to ogarnie +i5 2500k @4.6GHz, już miałem brać 1060 ale tu zaglądnąłem i znów pytania bez odpowiedzi :D

 

@down 

ale czy PSU da radę? Właśnie szukam max dla mojego zestawu.

Edytowane przez AreoMaxx
Link to post
Share on other sites

@@DjXbeat

1070tkę oprócz referenta chyba bardziej opłaca się kręcić niż robić UV do oporu. Przy niewielkim potencjale OC w Fury, undervolting opłaca się bardziej. 

 

@up

Fury powinno być na styk przy kręconym 2500K. Max dla tego procesora w FHD to raczej 1070tka i Fury. Ale sytuacja ulega znacznej poprawie przy zwiększeniu rozdzielczości np. do 1440p.

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites

@Crout

Jak najbardziej się opłaca robić UV na referencie bo zyskujesz znacznie niże temperatury a więc boost jest wyższy.

Dodatkowo po UV i tak można podkręcić ;)

Mój referent 1070 ma po wyjęciu z pudełka boost na 1911Mhz 1.05V a działa na

1950Mhz 0.875V

2000Mhz 0.925V

2050Mhz 0.975V

2100Mhz 1.025V

2140Mhz 1.040V

Link to post
Share on other sites

Zasilacz sobie poradzi, a karta wydajnością nawiązuje do GTX-a 980 (na ogół szybsza o ~5%), lecz z niższym potencjałem OC. Osobiście nie rozumiem co przemawia za Fury w cenie GTX-a 1060. Mniej RAM-u, wyższe zużycie energii i emisja ciepła, niższa kultura pracy, wydajność zbliżona. Sam chętnie usłyszę o co z tym Fury chodzi? RX 480 się nie spisał i "stary" Fury jest lepszy, więc z dwojga złego wybiorę to mniejsze (zło)?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

R9 Fury od Sapphire z Nitro to jedna z najcichszych i najchłodniejszych kart chłodzonych powietrzem, po undervolcie to już w ogóle klasa. Plotki o tym, że ta karta z pod skrzydeł Sapphire jest głośna i gorąca można między bajki włożyć. Dystans pomiędzy 980 a Fury będzie się na pewno powiększał.

Mniej Vramu to też nie żadna przeszkoda, miej na uwadze, że HBM ma większą przepustowość, szybciej wyrzuca i wrzuca dane, kiedy to GDDR5 potrafi czasem trzymać stare tekstury. Na zagranicznych czytałem gdzieś, że w porównaniu z 980tką z 6GB Vram. W tych samych grach, zużycie pamięci u Furiata potrafiło być mniejsze o 0,5gb-1gb od 980tki. Można nawiązać, że takie 4GB HBM może się równać na codzień z 6GB GDDR5, jednakże jeżeli pojedyncza scena/klatka będzie wymagać tych bitych 5GB to już niestety Fury się zadławi, czego zbyt szybko bym się nie spodziewał. HBM ratuje się dużo większą przepustowością i "dynamiką pracy".

Generalnie Fury(poza jedną grą) jest wydajniejsza od RX 480, kiedy to kosztuje za granicą 1280zł. Podczas kiedy to MSI RX 480 wszędzie niedostępne, a jak np. ktoś jak ja ma monitor z Freesync(nvidia odpada)) to Fiji jest kuszącą ofertą. Karta ta jest również bardziej podatna na UV niż 480.

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites

Wyższe zużycie energii --> robisz uv i nie jest już tak źle

Emisja ciepła --> potężne chłodzenie od sapphire załatwia sprawę + uv

Niższa kultura pracy --> od czego? :roll: 37dB, prawie niesłyszalne chłodzenie

Wydajność zbliżona --> praktycznie w każdej grze furia lepsza o kilka procent, łapie zadyszkę tylko w rotr ze względu na pamięć.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

W zależności od testu, generalnie to bydło od Sapphire jest bardzo godne podziwu, bo żaden serwis, który tę karte testował(również zagraniczny) pisal o dosłownie genialnej kulturze pracy tej karty ;). Po UV zużycie energii przez Fury spada do poziomu GTX980, co stawia tę kartę korzystnie :). Generalnie moc obliczeniowa(potencjalna) Fury jest stanowczo większa niż RX 480. Do FHD bardzo dobra karta, chociaż ostatnio było widać, w niektórych grach, ze takie 4GB HBM nie dławi się nawet na 4K ;).

Link to post
Share on other sites

Nieco niższe.

R9 Fury od Sapphire z Nitro to jedna z najcichszych i najchłodniejszych kart chłodzonych powietrzem, po undervolcie to już w ogóle klasa. Plotki o tym, że ta karta z pod skrzydeł Sapphire jest głośna i gorąca można między bajki włożyć. Dystans pomiędzy 980 a Fury będzie się na pewno powiększał.Mniej Vramu to też nie żadna przeszkoda, miej na uwadze, że HBM ma większą przepustowość, szybciej wyrzuca i wrzuca dane, kiedy to GDDR5 potrafi czasem trzymać stare tekstury. Na zagranicznych czytałem gdzieś, że w porównaniu z 980tką z 6GB Vram. W tych samych grach, zużycie pamięci u Furiata potrafiło być mniejsze o 0,5gb-1gb od 980tki. Można nawiązać, że takie 4GB HBM może się równać na codzień z 6GB GDDR5, jednakże jeżeli pojedyncza scena/klatka będzie wymagać tych bitych 5GB to już niestety Fury się zadławi, czego zbyt szybko bym się nie spodziewał. HBM ratuje się dużo większą przepustowością i "dynamiką pracy".Generalnie Fury(poza jedną grą) jest wydajniejsza od RX 480, kiedy to kosztuje za granicą 1280zł. Podczas kiedy to MSI RX 480 wszędzie niedostępne, a jak np. ktoś jak ja ma monitor z Freesync(nvidia odpada)) to Fiji jest kuszącą ofertą. Karta ta jest również bardziej podatna na UV niż 480.
Nie ma wątpliwości, że względem RX 480 jest to opłacalny wybór, jednak wciąż odstaje od GTX-a 1060, którego to ponadto nie trzeba uv-ować (przy okazji, obniżając napięcie w Fury odbieramy możliwość OC, czy może producent znacząco przesadził z napięciem i mamy zapas?), tylko kręcić ile fabryka dała. Ponadto, HBM jest sporo szybszy, ale... nie wpływa to na różnice w wydajności. Tak więc, pomimo lepszej pamięci GTX jest szybszy, a gdy pamięci zacznie brakować, to dystans jedynie się powiększy. Jedynie DX 12 może coś zmienić, jednak... no właśnie "może".
Link to post
Share on other sites

Na guru3d był test MSI GTX1060, na którego wykresach widniało zwykłe Fury(nie od Sapphire). Fury miał przewagę w 9 na 15 gier, w dwóch różnica była minimalna na korzyść 1060, w jednej minimalna na korzyść Fury. Do tego DOOM był testowany bez Vulkana(OpenGL), a w każdej wyższej rozdzielczości, niż FHD, (czasami sromotnie) przegrywała 1060tka od MSI. Nawet na wymaksowanym Shadow of Mordor(5K Ultra HD) wygrywała zwykła Fury mimo tych 4GB Vram. Jakoś na żadnym 4K nie było widać braku pamięci u Furiata, a 1060 przegrywała znacznie :).

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...