Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

Po jakimś czasie grania, PC wyłącza się, jakby zabezpieczenie termiczne, ale na pewno nic się nie przegrzewa, jestem tego pewien. Czy to możliwe, że PC wyłącza się od odvoltowania karty? Zbyt niskie napięcie na układzie i zabezpieczenie wywala PC?

Zdarzyło mi się to już 3 razy, po 40 mintu grania w CS i około 20 w NFS :).

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites

Dałem -90,V zamiast -102mV przy 1295/2150, zobaczę czy coś to da. Jak tak to spróbuje podbić do tych 95mV ;).


Problem z wyłączaniem się PC dalej występuje, nawet przy standardowych napięciach, zastanawiam się czy to wina nagrzewającej się sekcji zasilania karty(zbyt nisko ustawiona krzywa wentylatorów) czy coś z zasilaczem. Hmm

Edytowane przez Crout
Link to post
Share on other sites

Gram około 40 minut na obciążonej grafice i PC nagle się wyłącza, to zjawisko nie występowało na 1060tce, więc myślę, że zasiłka odpada jeśli chodzi o źródło problemu. 

Spróbuję teraz na full stocku - czy to samo się dzieje. 

Link to post
Share on other sites

Tak, Chrome'a. Ale mi nie zawiesza PC, wyłącza się jakby np. z powodu przegrzania albo utraty napięcia. Jak się wkurzę to kupię 470tkę za tysiaka i drugi monitor Samsunga. 

 

/edit

Włączę w tle GPU-Z i dam, żeby spisywało stan karty do *txt, jak się wylączy to zobaczę co się działo.

Edytowane przez Crout
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Zależy od tego jaka będzie różnica cenowa na dany dzień. Ragnar ma 480tkę 4GB i nie wygląda na niezadowolonego. 4GB powinmo wystarczyć, ale przy nadchodzących portach z nowych konsol, ten trend może ulec zmianie. Ja osobiście na dwa lata wziąłbym wersję 8GB. Na moim XFX w grach ani razu nie odnotowałem większego zapotrzebowania na Vram niż 3,2GB.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...