Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

http://www.guru3d.com/articles_pages/deus_ex_mankind_divided_pc_graphics_performance_benchmark_review,9.html

http://wccftech.com/nvidia-amd-deus-mankind-divided-dx12-benchmarks-performs-poorly-geforce/

Czyli ci co wybrali RX 480 wygrali w ten sposób :P, ale to było do przewidzenia NV nie ma pełnego wsparcia dla DX 12, więc nie wiem skąd zaskoczenie redaktorów :P

DX12 w Deus Ex Mankind Divided w obecnej sytuacji jest nie grywalny zarówno na kartach AMD jak i NV!

W obrazie statycznym na Dx12 jest lekki wzrost wydajności ale gdy zaczynam grać obraz szarpie jak cholera bez względu na to jaką mamy kartę graficzną w obudowie! W DX12 są olbrzymie skoki frametime!

 

Tutaj przykład RX 480 8Gb - polecam od 3min 37sek.

 

Ta proteza DX12 nie wnosi nic względem procesorów

https://www.computerbase.de/2016-09/deus-ex-mankind-divided-dx12-benchmark/2/

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Mam już tego XFX dwa dni i mogę stwierdzić jedno, nie wiem czego to wina, ale to dosyć ciepła karta. Po ustawieniu na sztywno 40%, wentylatory nie radzą sobie sprawnie ze schłodzeniem karty pod obciążeniem 100% wymagającą grą. Karta bardzo szybko dobija do temperatury throttlingu, nawet po undervolcie -60mV na 1338/2050MHz. Jedyne co mnie znowu irytuje to piszczące cewki :P

Link to post
Share on other sites

DX12 w Deus Ex Mankind Divided w obecnej sytuacji jest nie grywalny zarówno na kartach AMD jak i NV!

W obrazie statycznym na Dx12 jest lekki wzrost wydajności ale gdy zaczynam grać obraz szarpie jak cholera bez względu na to jaką mamy kartę graficzną w obudowie! W DX12 są olbrzymie skoki frametime!

 

Tutaj przykład RX 480 8Gb - polecam od 3min 37sek.

 

Ta proteza DX12 nie wnosi nic względem procesorów

https://www.computerbase.de/2016-09/deus-ex-mankind-divided-dx12-benchmark/2/

Jakim to programem jest monitorowane ?Chciałbym taki :)

Link to post
Share on other sites

Obniżyłem napięcie o 102mV, zegary wrzuciłem z wersji bez dopisku GTR i nagle zupełnie inna karta, aż się dziwię, że tak nisko zeszła ze stabilnym napięciem. Na fabrycznych ustawieniach wentylatorów, karta nie wychodzi poza 35%... Cewki przestały zwracać na siebie uwagę. Coś pięknego teraz :).

Link to post
Share on other sites

DX12 nie zachwyca, nie ma co patrzeć na AMD  Vulkan nie przebije się na dobre, co najwyżej kilka gier będzie na tej technologi, tylko Zieloni bez stresu itd. jeżeli chodzi o mnie 1080TI czekam :) ewentualnie jak AMD zrobi jakiś niesamowity skok w co wątpię to zmienię zdanie.

Link to post
Share on other sites

Podobno RedDevil od PowerColor to bardzo cicha konstrukcja tylko temperatury dochodzą do ~70 stopni.

 

Jak zachowuje się XFX? Bo z tego co czytałem, to jest głośny. Szukam karty, której nie będę musiał "dostrajać" zaraz po wyciągnięciu z pudła.

Edytowane przez kaaleth
Link to post
Share on other sites

Dzięki, tylko trochę boli mnie wygląd tej karty. W budzie jest tylko kolor niebieski i czarny, więc fajnie byłoby mieć jeszcze podobne GPU. :) Ogólnie widzę, że XFX wydało kilka wersji, mam do wyboru:

 

- XFX 480 RS (270EUR),

-- GTR (286EUR)

-- GTR Black Edition (305EUR),

 

- Sapphire 480 Nitro (280EUR),

 

Ewentualnie jest też Strix od ASUSa, który będzie dostępny dopiero 14stego września. Tyle, że w tym wypadku ludzie twierdzą, że ma kiepskie chłodzenie. MSI? Ze względu na design mało mi się podoba. W tym wypadku są wersje X oraz 4G więc pewnie różnią się niewiele.

 

Zamawiać zapewne będę 15stego. Ale jeszcze muszę się namyśleć bo wydajność w DX11 trochę smuci. Mam jeszcze alternatywę jako 1060 z tym, że nigdy GF nie miałem.

Edytowane przez kaaleth
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...