Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

Szafirek z 4gb wersja z + za 249€ ~ 1086zł w mindfactory i caseking

Ktoś robił zakupy w mindfactory i może mnie poprawić jeśli się mylę?

 

W mindfactory trzeba doliczyć 19.99 Euro za dostawę + 1.9% wartości towaru jeśli zapłata przez PayPal.

Przy kursie walut trzeba uwzględnić najdroższą wartość + narzut od banku.

Tutaj kalkulator:

https://cinkciarz.pl/kantor/kursy-walut-cinkciarz-pl/eur

Wychodzi mi 1200,73 zł z dostawą i płatnością PayPalem.

Przy bezpośredniej przedpłacie (czyli pewnie Visa - niewiem jak to tam działa, może ktoś kto robił tam zakupy w ten sposób się wypowie?) nie doliczają 1.9% wartości towaru, czyli można chyba odjąć to 4,72 Euro.

Link to post
Share on other sites

Ktoś gdzieś to zdementował pisząc, że to jakiś BUG z tymi obrotami wentylatorów. Rzekomo Sapphire i AMD współpracują nad rozwiązaniem tego problemu.

To nie jest żaden BUG tylko tak działa chłodzenie Nitro.

Wentylatory w stresie rozpędzają się do 2200rpm a karta łapie 74C co jak na 14nm GPU jest wartością nie do przyjęcia. Karta pod obciążeniem jest głośniejsza od referenta 1070/1080!

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

 

 

Gtx zbija zegary gdy przrkroczy 70st na gpu

 

Edycja bios i po zabawie (ile się już tego poddało edycji).

 

 

 

Asic 72.1

 

To jeszcze nic nie znaczy. Czasem te 70 lepiej idą w górę niż asic 90 - już różne rzeczy widziałem na gtxach.  :)

Link to post
Share on other sites

Gtx zbija zegary gdy przrkroczy 70st na gpu.

A nie można tego czasem ustawiać podwyższając Temp Limit w MSI Afterburner...? Można też edytować krzywą wentylatora. Mój Asus jest domyślnie ustawiony żeby nie przekraczać 70 C, potem się wentylatory juz dosc mocno rozkręcają (taka domyślna krzywa PWM), ale nie przeszkadza mi to jakoś.

Link to post
Share on other sites

@Up

neo88 za bardzo panikuje ;)

Przy 70C jest jakiś babol i maxwelle zrzucają taktowanie o 13Mhz i napięcie o jedne oczko w dół z tablicy boostowej. 

To nie jest limit temperatury tylko jakiś błąd. Limit temperatury przy którym karta na prawdę zaczyna throtlować jest ustawiony na 80C (jeśli dobrze pamiętam)

Link to post
Share on other sites

Oprócz chyba przekłamanych wyników Tomb Raidera  (no bo ustawienia b.wysokie i 4GB - nie mogą oddać prawdziwej wydajności gpu) dla większości nie ma to znaczenia, ale mogli.

 

Generalnie jak już tu pisałem: radek 32 rop - niskie taktowanie, mocne compute vs. 1060 z większą liczbą rop, zegarami i słabszym compute - więc nie jest źle patrząc na 480 :)

Link to post
Share on other sites

Oprócz chyba przekłamanych wyników Tomb Raidera  (no bo ustawienia b.wysokie i 4GB - nie mogą oddać prawdziwej wydajności gpu) dla większości nie ma to znaczenia, ale mogli.

 

Generalnie jak już tu pisałem: radek 32 rop - niskie taktowanie, mocne compute vs. 1060 z większą liczbą rop, zegarami i słabszym compute - więc nie jest źle patrząc na 480 :)

 

 

jest wrecz cudownie modele 8gb rx480 bedziesz mial w tych samych cenach co 1060 od zotac msi asus gigabyte etc.... a wydajnosc 20-30% gorsza w kazdej grze ktora nie jest hitmanem i tym gniotem ashe os singularity aaa i zapomnialbym o 1,5-3 godzinym single player doom  

 

miejsce radeona w 2016 jest tam gdzie bylo wczesniej czyli na smietniku elektronicznej rozrywki jak sadzisz odpowiedz AMD w modelach hig end enthusiast w nowych ,,VEGA,, z 32gb HBM6 15GFLOPS bedzie lepsza konstrukcja w praktyce od 1070 1080 ? bo na papierze specyfikacja takiego RX480 byla lepsza pod kazdym wzgledam od 1060 a jak wiemy AMD uwielbia magie cyfr tam procesor 8x rdzeniowy 8gb pamieci gpu vs 3,5 :P tutaj taktowany 5gHz wczesniej pierwsze fury/nano z pamieciami HBM a i twoje mocna compute AMD lider inowacji tylko szkoda ze ich nowacje nie przekladaja sie w 1% na wydajnosc

 

swoja droga ja bym sie pocial zyletkami jakbym wydal kokosy przed majem 2016 na takiego R9 fury R9 fury X R9nano i zobaczyl jak te karty wygladaja wzgledem 1500-2000zl konkurencji obecnie

Edytowane przez maniuox
Link to post
Share on other sites

 

 

8gb rx480 bedziesz mial w tych samych cenach co 1060 od zotac msi asus gigabyte etc.... a wydajnosc 20-30% gorsza

 

No i tu trafiłeś w sedno, 480 powinien być właśnie o tyle tańszy - załatwiłoby to sprawę, aby np wyłączyć z dyskusji niezadowolonych :)

 

 

Ja już kupiłem swoją, więc nie narzekam. Cieszę się 480 i korzystam z niej, co odpalę - działa, ładnie i płynnie. Nie liczę klatek, nie porównuję słupków, tylko korzystam z posiadanego sprzętu. Nie psioczę na czerwono i zielono, a przewinęło się tych różnych kart w ostatnich latach dziesiątki - w każdej można było odkryć coś na plus i na minus. Generalnie dla mnie 480 jest wystarczająca. :)

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Lojewuti gdzie kupiłeś rx 480? Jak już gdzieś wspominałeś to mi umknęło.

1000 zł - 4gb i 1150 - 8gb załatwiło by sprawę. Bo rx 480 ma się do gtx 1060 jak r9 380 do gtx 970(chodzi tu o segmenty cenowe). Nie będą się sprzedawały to zejdą z ceny i ta anomalia cenowa odejdzie w zapomnienie.

Zwątpiłem w nitroska po tych testach. Może xfx uratuje honor.

Edytowane przez twisster storm
Link to post
Share on other sites

jest wrecz cudownie modele 8gb rx480 bedziesz mial w tych samych cenach co 1060 od zotac msi asus gigabyte etc.... a wydajnosc 20-30% gorsza w kazdej grze ktora nie jest hitmanem i tym gniotem ashe os singularity aaa i zapomnialbym o 1,5-3 godzinym single player doom  

20-30% widać matematyka u ciebie na takim samym poziomie, co wypowiedzi

 

ja widzę, że ta karta przegrywa średnio o jakieś 10%, w grach procesorowych takich jak BF i GTA, to tak tam jest różnica większa niż 20%, a RoTR ewidentnie widać, że zabrakło pamięci skoro referent jest szybszy niż sapphire.

 

poza tym rx w wersji 4GB będzie pewnie kosztować ok. 1250 zł, a ten gtx kosztuje 1500 zł,

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...