Skocz do zawartości

Temat o kartach Radeon serii R9 3xx/4xx/5xx


Recommended Posts

Maxwell ma średnio +210Mhz także już wiadomo,

 Tak, tak :D chciałem zauważyć że w GTXie napięcie samo się podwyższa, a nie trzeba przy tym żadnego suwaka zmieniać, proszę cię, przestań kłamać ;)

 

W dodatku testy Fury już jutro, a tworzenie podpałki do wojenek nv vs amd przed oficjalną premierą powinny być nagrodzone. 

Aż sam dziw że to piszę ale tego nie da się czytać. :D Przebił moje dawne wypociny o tysiąckroć.

Edytowane przez Ragnar Lothbrok
Link to post
Share on other sites

 Tak, tak :D chciałem zauważyć że w GTXie napięcie samo się podwyższa, a nie trzeba przy tym żadnego suwaka zmieniać, proszę cię, przestań kłamać ;)

Jak karta CI wbija większe napięcie? Chłopie ogarnij się.

Karta ma cały czas takie samo napięcie dopóki go nie podniesiesz więc pisząc brzydko nie pier... głupot jak się nie znasz! :>

Karta potrafi zbić napięcie i taktowanie w sytuacji gdy osiągnie limit temperatury lub limit power.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

 

 

Jak karta CI wbija większe napięcie? Chłopie ogarnij się. Karta ma cały czas takie samo napięcie dopóki go nie podniesiesz więc pisząc brzydko nie pier... głupot jak się nie znasz!
 

Hahahahahaha :D:) 

Nie znam się mhm, to ty chyba nie wiesz jak działa GPU Boost na NV a udajesz żeś chędożony ekspert. 

Link to post
Share on other sites

Jak karta CI wbija większe napięcie? Chłopie ogarnij się.

Karta ma cały czas takie samo napięcie dopóki go nie podniesiesz więc pisząc brzydko nie pier... głupot jak się nie znasz! :>

Karta potrafi zbić napięcie i taktowanie w sytuacji gdy osiągnie limit temperatury lub limit power.

Dawno wiekszych glupot nie czytalem... Na Twoim miejscu zmienilbym nick na inny bo juz zawsze bedziesz mi sie kojarzyl z tym tekstem... 

Link to post
Share on other sites

Hahahahahaha :D:)

Nie znam się mhm, to ty chyba nie wiesz jak działa GPU Boost na NV a udajesz żeś chędożony ekspert. 

No jak działa???

Podnosisz taktowanie o 200Mhz a napięcie jest takie same jak wyjściowe. Coś jeszcze?

 

Wyjaśnij działanie GPU Boost - pośmiejemy się :>

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

Jest to potwierdzenie tego o czym pisałem.  :>

Karta ma domyślne napięcie 1.21V i po za to napięcie nie wyjdzie dopóki samemu nie zwiększysz napięcia za pomocą suwaka w Afterburnerze czy innym programie.

Możesz dowalić nawet +300Mhz a napięcie nie drgnie!

Link to post
Share on other sites
Karta ma domyślne napięcie 1.21V

No jeszcze lepiej, idź już spać kolego

To jest maksymalne napięcie do jakiego może dążyć. Na stocku jest chyba 1.09v przynajmniej na mojej chyba tyle było, zresztą od razu po włożeniu robiłem OC, więc mogę się mylić co do tej wartości.

Edytowane przez Ragnar Lothbrok
Link to post
Share on other sites

Co Ty pieprzysz za przeproszeniem. Jakie wyjsciowe napiecie? Napiecie jest zalezne od taktowania. Zaleznosc ta zachodzi pomiedzy tabela boost a tabela napiec. W spoczynku gdy karta ma niskie taktowanie bedzie miala odpowiednie niskie napiecie, im wieksze taktowanie tym wieksze napiecie przypisze bo zapotrzebowanie na zassanie Wat bedzie wieksze. To sa zmienne wartosci a nie jedna stała.

Link to post
Share on other sites

Wiem o tym, że są to zmienne wartości ale karta nie wbije Ci większego napięcia od domyślnego, które jest zależne od ASIC karty!!!

Jeżeli 980 ASIC 77% ma napięcie 1.206V przy taktowaniu 1278Mhz to po podniesieniu taktowania o 200Mhz napięcie w dalszym ciągu będzie wynosiło 1.206V bo to jest maksymalne napięcie do jakiego dąży karta.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...