Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia GF serii 9xx


Recommended Posts

Nawiązuję do oczekiwań względem nowej generacji kart. Część forumowiczów oczekiwało, że różnica będzie oscylowała w granicach 20%. Część oczekiwała czegoś rzędu 50-70% (należałem do tej grupy). Należy jeszcze poczekać na testy, gdyż zysk może być jeszcze większy, ale już teraz widać, że nie ma nawet mowy o drobnym, inkrementacyjnym wzrostem.

Link to post
Share on other sites

Zapominacie, że 1070/1080 to są karty konkurencyjne dla GM204 a pomimo tego będą wydajniejsze od pełnego GM200. Jak wyjdzie pełny Pascal, który będzie prawie 2x większy od 1080 to będziecie mieć spokojnie 70% więcej niż w Titanie X. ;)

Link to post
Share on other sites

Ja właśnie zaplanowałem, że pozbędę się moich 2x GTX980 EVGA SC referentów i bloków wodnych na nich - założyłem temat w "wycenie" bo sam do końca nie wiem ile kaski mogę za taki sprzęt odzyskać.

Chce je zamienić na jakiegoś grubo kręconego GTX1080 z dobrym chłodzeniem powietrznym.

Niby woda na gpu to woda, ale po trzykrotnej wymianie płyty głównej mam dość wodowania graf.

Później miałem już tak serdecznie dość, że mam zielone węże do czerwonego podświetlenia kompa......

Zostawię tylko wodne chłodzenie proca - tu też możliwa zmiana na 6950x jeśli będzie w rozsądnej cenie.

Muszę teraz tylko zaplanować jakieś wolne dni w robocie i ogarnąć chłodzenie - ściągnąć bloki z graf, zmiana koloru węży, wymiana płynu i grafy będą gotowe do sprzedaży.

Link to post
Share on other sites

Nawiązuję do oczekiwań względem nowej generacji kart. Część forumowiczów oczekiwało, że różnica będzie oscylowała w granicach 20%. Część oczekiwała czegoś rzędu 50-70% (należałem do tej grupy). Należy jeszcze poczekać na testy, gdyż zysk może być jeszcze większy, ale już teraz widać, że nie ma nawet mowy o drobnym, inkrementacyjnym wzrostem.

A na koniec nVidia sterownikami ograniczy do 20% w oczekiwaniu na konkurencje, by potem updatem sterowników polepszyć wydajność o kolejne 20% :D

Link to post
Share on other sites

Żeby było śmieszniej, w sieci piszą, że na tym nowym sterowniku, na amd gra działa dalej w ogl 4,3. Ciekawe jak to będzie wyglądać, gdy to w końcu załatają i skorzystają z kilku dobrodziejstw dostępnych pod ogl 4,5, na którym działała beta i pełna działa na nv.

Link to post
Share on other sites

Bo filmik ma max tylko 60fps i wszystko zależy które klatki gry wskoczą na fps filmiku. Znajdzie się testy fcatem i wszystko będzie jasne.

W sumie to ten środkowy zaburza porównanie lewego z prawym i to w dość znacznym stopniu. Wystarczy się troszkę bardziej skupić na którejś stronie i druga wydaje się być mniej płynna.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...