Skocz do zawartości

Temat o kartach Nvidia GF serii 9xx


Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...

Witam. Podkręciłem moją 980 Ti i tutaj mam pytanie co ważniejsze taktowanie bazowe 1200mhz czy taktowanie boost 1452mhz?

Niektóre testowane modele w necie podkręcają się z kolei na 1300mhz lecz taktowanie boost mają tylko 1468mhz

Jak to wygląda na co zwrócić uwagę?

Link to post
Share on other sites

Boost jest ograniczony temperaturą i TDP, dlatego z różnych poziomów bazowych te dwie karty boostują do (prawie) tego samego poziomu.

Ale i tak najważniejsze jest trzecie taktowanie, o którym nie wspomniałeś, czyli realne.

Karta będzie boostować do jakiejś wartości, ale np. z powodu osiągnięcia określonej temeperatury czy TDP takty spadną i wtedy będziesz miał realne taktowanie.

Edytowane przez drVanSteiner
Link to post
Share on other sites

Pytanie mam czy gtx 970 kręcony na 1300mhz bazowe i trzymający 1500mhz boost to dobry wynik czy przeciętny?
Niestety mam sztukę z asic 71.5% i czuję że mogła by wejść na 1550 może 1600mhz boost tylko mnie już ogranicza chyba limit TDP który już i tak w afterburnerze zwiększyłem na max jaki się standardowo da bez kombinowania z samym afterburnerem i biosem karty by limit TDP zwiększyć. Pewnie gdyby miała 75-80% Asica i dalej się tak kręciła jak jest to pewnie by już była na 1550-1600 boost.
I pytanie drugie, pamięci jeszcze nie podkręcałem ale one się chyba nie wliczają w to ograniczone TDP karty? Nie wiem czy dobrze mi się wydaje ale ten limit TDP jest chyba tylko na rdzeń?

Link to post
Share on other sites

Witam, czy ktoś spotkał się ze spadkiem taktowań do 405/540 MHz i blokowaniu się na tej wartości na GTX 970? Walczę z tym już od kilku dni i z tego co dotąd zauważyłem problem często pojawia się kiedy minimalizuję grę (w tym wypadku Path of Exile) i wracam do niej. Niestety taktowania zostają na poziomie 405/540 MHz i pozostaje mi restart komputera, żeby znów grać komfortowo. Moja karta to MSI GTX 970 Gaming 4G. Od razu mówię, że przekopałem już całkiem spory kawałek neta... Rzeczy, które póki co próbowałem:

 

1. Tryb "maksymalna wydajność" w panelu NV.

2. Stockowe zegary.

3. Odinstalowanie programów do podkręcania.

4. Wyłączenie przyspieszania sprzętowego w przeglądarce (komuś niby pomogło).

5. Kilkukrotne przeinstalowanie sterowników, oczywiście przy użyciu DDU.

6. Na pewno nic się nie przegrzewa.

 

W razie czego moja konfiguracja:

 

CPU: i5 4670K 4,4GHz

Mobo: MSI Z97-G43

GPU: MSI GTX 970 Gaming 4G

RAM: G.Skill RipjawsX DDR3 2x4GB 2133MHz CL9

PSU: XFX Core TS 550W

 

 

Czy ma ktoś jeszcze jakieś pomysły, żeby to naprawić? Planuję jeszcze sprawdzić starsze sterowniki i ew. w jakiejś innej gierce... Na R9 280X wszystko mi śmigało bez problemu :c

Edytowane przez O2lsie
Link to post
Share on other sites

Ja to dzisiaj miałem, przy próbie OC karty. Z tym że restart kompa nie pomagał, i musiałem usunąć MSI afterburner i wszystkie jego ustawienia, oraz odinstalować sterowniki poprzez DDU I dopiero to mi pomogło.  Ale gry mogę normalnie minimalizować i nie mam takich przygód przy normalnym użytkowaniu karty...

Edytowane przez joggy
Link to post
Share on other sites

Problem występuje tylko kiedy gram w PoE na podkręconych taktowaniach... Na standardowych taktowaniach nic kompletnie się nie dzieje i mogę sobie minimalizować do woli. W innych grach wygląda na to, że problemu żadnego nie ma. No nic, chyba pozostaje mi ręcznie wczytywać profile :P

 

 

Profile jednak nic nie dają. Muszę uruchomić ponownie komputer na standardowych taktowaniach i wtedy PoE działa jak należy. Jakoś to już przeżyję :)

Edytowane przez O2lsie
Link to post
Share on other sites

Jakby ktoś był ciekawy to w ostatnich sterownikach dodali opcję synchronizacji pionowej dodali fast sync - w tej opcji mamy więcej klatek niż 60 oraz minimalnie wyższy input lag w porównaniu do wyłączonego v-synca, ale nie mamy rozwarstwiania się obrazu jak z v-synciem na off.

 

Przetestowałem tę opcję i na prawdę wygląda ciekawie.

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam oto mój wynik http://www.3dmark.com/3dm11/11667907

 

Gram w cs go od ponad 10 lat nie dawno kupiłem nowy sprzęt:

 

1432403Seagate 1TB, SATAIII, 7200RPM, 64MB cache (ST1000DM003) (Dyski twarde 3,5'')209,001209,002647845SilentiumPC Brutus M25 Pure Black BT-M25 USB 3.0 (SPC106) (Obudowy)158,991158,993649091Corsair VS Series 450W 80PLUS 120mm FAN (CP-9020096-EU) (Zasilacze)164,991164,994719420Kingston HyperX FURY 8GB (2x4GB) DDR4 2133MHz CL14 (HX421C14FBK2/8) (Pamięci RAM)239,011239,015725164Gigabyte GTX960 Windforce 2X 4GB GDDR5 (128bit) 2xDVI, HDMI, 3xDP (GV-N960WF2OC-4GD) (Karty graficzne)968,991968,996757623Intel Core i5-6500 Skylake, socket 1151, 64bit, 3.6GHz, 65W, cache 6MB, BOX (BX80662I56500) (Procesory)915,001915,007779411MSI B150M PRO-VDH, B150, DDR4, SATA3, USB 3.1, mATX (B150M PRO-VDH) (Płyty główne)319,001319,00S-Kurier PŁATNE Z GÓRY NA KONTO19,00Całkowita 

 

Internet 60mb Symetria ( Światłowody )

 

Problem polega na tym że pomimo niskich ustawień w CS GO bo gram 16:10 Wszystko na LOW

Renderowanie włączone ( w grze ) podczas gry ,kiedy z 300 fps spadają do 180 czasami 160 w grze pojawia się ścina jakby lag ( przy 40 pinga ) jest to niby chwilowe ale przy grach tego typu nie akceptowalne, czy ktoś może mi pomóc i pokierować mnie co mam zrobić?

Mam Antywirusa AVG nie mam wirusów itd itp ACC też skanowałem nie dawno robiłem format Windows 7 (64 bit ) Mam wszystko po updatach sterowniki karty itd itp Sprawdzałem już dyski, nawet procesor, kartę temperatury w nvidi wszystko mam ustawione jak trzeba ( opcje )  nie moge za chiny znaleźć problemu dlatego pisze do was i bardzo proszę o pomoc 

 
Link to post
Share on other sites

Dla wszystkich chętnych na maxewlla i Keplera.

Ci którzy jeszcze nie wiedzą wyzej wymienione układy mają obecnie sterowniki w wersji legacy. Oznacza to iż nowe gry nie są już zoptymalizowane tak aby zachować wysoka wydajność w serii 9xx.

Oczywiście wcześniejsze gry sprzed serii 10xx będą działać równie dobrze co wcześniej i spokojnie będą rywalizować wydajnością serii Radeon r9/r7.

Niestety bez wsparcia w nowych tytułach będą tracić coraz więcej do 10xx oraz kart amd.

Nie jest to jakieś celowe obniżanie ich wydajności, tylko dostosowane do nowych kart na Pascalu.

Jak wiadomo Pascal utworzony jest w niższym procesie technologicznym oraz posiada wiele usprawnień względem maxewlla. Wlasnie te małe "usprawnienia" wymagają aby optymalizować sterowniki tylko dla 10xx.

 

Odwrotnie jest u konkurencji. Amd wspiera cały czas gcn, które jest obecne w ich produktach od wielu lat. Nawet już leciwe hawaii (poprzez poprawki w sterownikach), w najnowszych tytułach zyskuje w stosunku do 7xx/9xx.

 

Więc dla tych którzy chcą wydać jeszcze spora kase na maxewlla, radzę poszukać ich odpowiedników w serii 10xx.

Zamiast wydawać 900zl na gtx 970, lepiej dołożyć 20-30zl do gtx 1060 w wersji 3GB. Może dostaniemy mniej pamięci, jednak wydajność całego układu będzie lepsza i wzrośnie w nie długiej przyszłości.

  • Popieram 7
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dla wszystkich chętnych na maxewlla i Keplera.

Ci którzy jeszcze nie wiedzą wyzej wymienione układy mają obecnie sterowniki w wersji legacy. Oznacza to iż nowe gry nie są już zoptymalizowane tak aby zachować wysoka wydajność w serii 9xx.

Oczywiście wcześniejsze gry sprzed serii 10xx będą działać równie dobrze co wcześniej i spokojnie będą rywalizować wydajnością serii Radeon r9/r7.

Niestety bez wsparcia w nowych tytułach będą tracić coraz więcej do 10xx oraz kart amd.

Nie jest to jakieś celowe obniżanie ich wydajności, tylko dostosowane do nowych kart na Pascalu.

Jak wiadomo Pascal utworzony jest w niższym procesie technologicznym oraz posiada wiele usprawnień względem maxewlla. Wlasnie te małe "usprawnienia" wymagają aby optymalizować sterowniki tylko dla 10xx.

 

Odwrotnie jest u konkurencji. Amd wspiera cały czas gcn, które jest obecne w ich produktach od wielu lat. Nawet już leciwe hawaii (poprzez poprawki w sterownikach), w najnowszych tytułach zyskuje w stosunku do 7xx/9xx.

 

Więc dla tych którzy chcą wydać jeszcze spora kase na maxewlla, radzę poszukać ich odpowiedników w serii 10xx.

Zamiast wydawać 900zl na gtx 970, lepiej dołożyć 20-30zl do gtx 1060 w wersji 3GB. Może dostaniemy mniej pamięci, jednak wydajność całego układu będzie lepsza i wzrośnie w nie długiej przyszłości.

Dobrze gada trzeba się nacieszyć gtx tak szybko odchodzą :) Jak dlamnie to jest taki celowy zabieg aby zmusić do częstej zmiany karty grafiki ze strony nvidi 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Witam, czy jest sens wgrywać nieoficjalny bios do MSI GTX 980Ti? Znajomy tę samą kartę z CustomBiosem i tak samo kręcony proc i ma średnio 25fps więcej w każdej grze. Jeśli to faktycznie działa, to czy ktoś obeznany mógłby podesłać linka do jakiegoś polecanego? 

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Oznacza to iż nowe gry nie są już zoptymalizowane tak aby zachować wysoka wydajność w serii 9xx.

Computerbase.de zrobili ciekawy test GTX 780 Ti, GTX 980 i GTX 1080 na sterownikach 353.63, 368.39 i 376.33.

Wygląda na to, że jednak jeszcze trochę wydajności NVidia ze starych Keplerów wyciska:

https://www.reddit.com/r/nvidia/comments/5nx9cg/kepler_maxwell_pascal_performance_comparison_from/

W każdym razie jest to kolejny test, który bombarduje mity o zaniżaniu wydajności przez NVidię.

 

To, że nowsze architektury w nowszych grach odskakują bardziej niż starsze należy chyba raczej przypisywać samym developerom optymalizującym aktualnie tworzone gry pod najnowsze dostępne na rynku architektury oraz ewentualnie usprawnieniom w samych układach.

 

To mogłoby tłumaczyć coraz większe różnice między starymi układami NV a układami AMD bazującymi cały czas na tej samej architekturze.

Edytowane przez ReznoR
Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...

Witam,

 

Pytanie odnośnie podkręcania gtx 980.

Posiadam model asus 980 strix.

Wartości dla rdzenia i pamięci podniesione jak poniżej.

http://i.imgur.com/Mh9OIBB.png

 

Krzywa obrotów poniżej.

http://i.imgur.com/kCuFX66.png

 

Posiadacze 980 - da radę jeszcze trochę zwiększyć wydajność po delikatnym zwiększeniu napięcia (core voltage)? Jak wtedy zmienić krzywą obrotów wentylatora?
 

Edytowane przez Adriann.7
Link to post
Share on other sites
  • 4 miesiące temu...
  • 1 miesiąc temu...

najbardziej opłacalne karty na ten okres


Witam,

 

Pytanie odnośnie podkręcania gtx 980.

Posiadam model asus 980 strix.

Wartości dla rdzenia i pamięci podniesione jak poniżej.

http://i.imgur.com/Mh9OIBB.png

 

Krzywa obrotów poniżej.

http://i.imgur.com/kCuFX66.png

 

Posiadacze 980 - da radę jeszcze trochę zwiększyć wydajność po delikatnym zwiększeniu napięcia (core voltage)? Jak wtedy zmienić krzywą obrotów wentylatora?
 

nie podkręcaj tak bo karte zużyjesz najlepiej używaj aplikacji msi gaming app

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...