Skocz do zawartości

Zalman Z3 Plus ROG Edition


Recommended Posts

Po godzince grania w GRID AutoSport'a na full ultra, temp. CPU nie przekracza 35*. Niedługo jakieś benche odpale :v

Ciężko mi w to uwierzyć. :/ 35stopni ... raczej nie możliwe. Spoczynek jaknajbardziej. Stres, nie bardzo.

Zapuść na godzinę bencha to zobaczysz. ;)

 

 

 

Ile Cię to wyszło za całość? :)

Już przestałem liczyć... mniej głowa boli.

Edytowane przez silence
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Wczoraj, siedząc oplatałem kabelki takie jak USB, Front panel i SATA. oplot, jakis najtańszy ze sklepu elektrycznego. Moim zdaniem wyglada fajnie. A dzisiaj dostałem olśnienia- wywalam koszyk na dyski, i robie dlaszą część piwnicy. Myślę, nad pomalowaną na czarno plexi, z przezroczystymi krawędziami i podświetlić to, tak jak poświetlony będzie backplate. A i nie wiem czy czasem, ten lakier z plexi nie będzie się łuszczył czy coś? I mam jeszcze jeden problem, część koszyka jest w przedniej ściance budy i przez to nie bardzo wiem jak założyć dyski. Myślałem, żeby je zamontować je portami do zasilacza, tylko jak?! Muszę zamontować je do podłogi, oczywiście. Pomożecie?  :o


Czesc, jako ze sa juz nowe radki to na co zbierac? 380, cxy 290x?
Link to post
Share on other sites

Komp już po większości tego co miał być... Problem w tym, że wszystko co robi zdjęcia w jakości lepszej od kartofla jest uziemione... iPhone padł (będzie sprawa sądowa z typem od którego był kupiony, bo trochę pooszukiwał), SGS2- Żyje, ale "szkiełko" zakrywające obiektyw, czy jakoś tak jest tak porysowane, że powstaje mgła. Wszystko kupione, nawet statyw, ale może być problem, bo niedługo jadę się smarzyć do Grecji, więc trzeba się przygotować...

Link to post
Share on other sites

Ok, w poniedziałek będą zdjęcia. Jako, że doczekałem się klamerek na kable z alu, to zakupiłem takie na 24 pinówkę, i postanowiłem zmienić lekko wzór przedłużek, zobaczcie czy tak jest oki. 

http://i.imgur.com/2Tdh6sS.png


EDIT: Mam uzbierane już 4- stówki na nowe GPU, jeszcze trochę i będzie. :D


Pytanie za 100 pkt. - Czy zasilacz utrzyma mi ten config?

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Połączenie pompka-chłodnica, już okej, wszystko chodzi, a nawet biega. Bez błędów, bez niczego. A czemu pociekło?- Bo uchwyty pompki są za słabe i pompka zaczęła zjeżdżać, a ja tego nie widziałem, bo buda była wyjątkowo pod biurkiem...


Mam pomysł, żeby podeprzeć pompkę na kątowniczkach i jakieś blaszce. Zaraz dodam zdjęcia, bo naprawiłem telefon <3


http://abload.de/img/dsc07710zsuot.jpg

Z klamerek jestem bardzo zadowolony, choć są w paru miejscach, jakby trochę starte.

http://abload.de/img/dsc07712truqw.jpg

Tutaj pracord, dużooooo lepszy od tego co jest przy chińskim Gelid'ie. Chyba zrobie porównanie

http://abload.de/img/dsc07711x5u75.jpg

I tu powód dlaczego nie ma zdjęć środka, itp.  :/

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Połączenie pompka-chłodnica, już okej, wszystko chodzi, a nawet biega. Bez błędów, bez niczego. A czemu pociekło?- Bo uchwyty pompki są za słabe i pompka zaczęła zjeżdżać, a ja tego nie widziałem, bo buda była wyjątkowo pod biurkiem...

 

Kurde sam kupiłem tę pompkę i czekam na przesyłkę więc teraz mnie trochę zmartwiłeś  ... Czyli trzeba jakoś dodatkowo zabezpieczyć to mocowanie pompki ? Tobie po prostu wyleciała z tego ich mocowania ?

Link to post
Share on other sites

@griszax Nie do końca, ale dość mocno zjechała.

@sebbo98 Robie tak, tylko nie ogarniam, czy tam ma być pentelka?  :cry:


W najgorszym razie spróbuje powciskać to co wyjdzie skalpelem, ale raczej wątpie żeby była taka potrzeba

Link to post
Share on other sites

Tam, to znaczy we wtyczke. Napewno sobie poradze. :) Chyba poprosze rodzinke z Anglii o kupno 290, bo chodza po 130 funtów, okolo 800zł, więc. :D Nastepnie, moze ta Delphi DDC 18W, po 20 funtów i graty od Barrow'a. Ale to po GPU...
 

Zabezpieczać kompa papierem, na czas 3 tygodniowego wyjazdu? 

Edytowane przez Garfieldek
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
Jeżeli nikt nie będzie z niego korzystał to po co? Wyłącz z sieci/listwy i miłego urlopu.

Okej, dzięki. 8-)  

Plany na najbliższą przyszłość:

R9 290, oc do 290x

Dodatkowa chłodnica 360mm

Woda na 290

Nowa pompka (Delphi DDC+graty od Barrow'a)

Rurki akrylowe, i złączki od Barrow'a

 

Jak sprzedam starego grata, to wyrobie się do końca roku ze wszystkim.

I ostatnie pytanie przed wyjazdem. Jako, że jak wrócę albo wymienie wąż, albo od razu zmienie na rurki. Wąż i tak z czasem zmienie, a tak mógłbym trochę oszczędzić, i mieć już rurki. Koszt ogólny rurek będzie wynosił +/- 150zł, i trochę czasu, a tak na wąż dałbym z 70zł, a efekt byłby gorszy. Są wakacje, mam czas- więc raczej opcja numer 1.

Wlasnie zamowilem srubki M3x06, beda pasowaly do MOBO? Bo meczyly mnie te srebrne z roznych parafii.

Okej, śrubki idą, szybkośrubki też a i jeszcze wykręcane zaślepki slotów PCI. 

Ostatnio pisałem z Elderem o paru radach dotyczących wykonania nowej siatki do front panelu, wiec jak bede juz w PL to zabieram sie do konczenia oplotow, i zamawiana blachy perforowanej. Radek wleci maksymalnie do końca roku. A i jeszcze, modyfikacje LC, bedą dość znacznie, razem z nadejściem bloku na GPU. Będzie to custom- całkowity custom. Tylko pytanie, full alu, na błysk czy na czarno? Oczywiście, jak full alu na błysk to całość idzie do niklowania, jeśli na czarno, tylko podstawa do niklowania, a reszta czarnym proszkiem. Dojdzie punkt do spuszczania cieczy, nowa pompka i moze rezik od Skeep'a. I wpadłem na jeszcze jeden pomysł- Okno w top'ie. Kratka z top'u odejdzie do lamusa, a tam będzie okno z plexi- moze z jakimś logiem projektu (sprawa do ustalania) wyfrezowanym/ wyciętym w czerwonej plexi i naklejonym. A przez nie bedzie widoczne wnetrze, a pozniej Alpenki.

Podsumowując- do końca wakacji tak:

-Kończe oploty

-Robie front panel

-Jak dojdą montuje graty od pana chinola

-Jak czasu starczy to bedzie okno w topie

 

Plany na dalszą metę:

-GPU <najpóźniej do końca roku>

-Custom blok GPU i wielki upgrade 

Edytowane przez Garfieldek
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...