Skocz do zawartości

Zalman Z3 Plus ROG Edition


Recommended Posts

Piękna wygląda Aurora. Zwykła, normalna dokładnie ta?

http://angela.pl/p10818,mayhems-aurora-2-red-1000ml.html

Wygląda jak koncentrat mieszany z destylką u PatrykaT. ;)

Węże na ciasnych łukach z bloku płyty na procesor i z reza do chłodnicy wydają się spłaszczone.

Przydały by się grzebienie dla kabli i gdzie jest zasilanie karty?:P

Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...

Cześć, mam pytanie. Waszym zdaniem jaka będzie mniej więcej różnica po zamontowaniu wentylatorów na chłodnicy? Jest to opłacalne, bo jeżeli ma być to różnica 5* w stresie, to jak najbardziej. Niestety będę musiał zmienić zamysł mojego frontu, gdybym miał zamontować wentyle. I od razu, polećcie jakieś wentylki które pasują do projektu, są ciche i dobre na chłodnicę. Budżet w okolicach 40, max. 50zł.


A i jeszcze jedno, gdy obudowa zostanie zamknięta wpada w straszne drgania. I teraz pytanie, pompka prawie wgl nie drga, lecz HDD nawalają, tak że głowa mała. Jakiś szybki i estetyczny sposób na to?

Link to post
Share on other sites
Link to post
Share on other sites

Jestem dzis tylko na telefonie. Ktos z forum kupil 2-3 rodzaje tej phobii i mowil ze moga byc glosne dla kogos... alpeny beda cichsze... ale co by nie bylo to powyzej 50% bym nie ustawial... ten jest ciekawy tylko ze swieci: http://www.aquatuning.pl/chodzenie-powietrzne/wentylatory-osiowe/10985/enermax-ucta12n-r-t.b.apollish-rot-120x120x25mm?c=6385 sa jeszcze enermax magma ale one chyba tylko na wysokich obrotach pracuja

Edytowane przez Vieworld
Link to post
Share on other sites

Powiem szczerze, temperatury są na tyle zadowalające, że te wentyle będą chodziły na bardzo niskich obrotach. Więc te Phobya'e może się nadadzą, łącznie ok.60zł za wentyle to zaryzykuję. Wątpie żeby były głośne na tyle, że będę je wgl słyszeć. Problem z HDD rozwiązany przez "piankową" taśmę, z papierniczego. Nie przenosi prawie drgań. Teraz tylko problem jest taki, że nie wiadomo czemu chłodnica drga bardziej od HDD i pompki razem. ;-; Muszę chyba ją zdjąć i naklejić tą taśmę.

Link to post
Share on other sites

Garfieldek a co Ty chcesz chłodzić blokiem WC na tej karcie? Ona jest taka zimna, że nawet jak wentylatory staną, to tego nie zauważysz :rotfl:

Pomyśl lepiej o karcie pasującej do Twojego i7 bo przy tej grafie to on czkawki dostaje. Z nudów... :)

Według mnie inwestowanie w GTX 750Ti przy i7 4770k to zwykłe marnotrawstwo środków...

Jak już będzie karta to pomyślisz o dedykowanym Full Cover, rdzeń to nie jedyna rzecz do schłodzenia na grafie, a uniwersalne tylko rdzeń chłodzą...

Edytowane przez TMStoke
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Przy tej karcie to można o pasywnym chłodzeniu myśleć, a nie o LC  :rotfl:

Na twoim miejscu nie wywalałbym pieniędzy w błoto i poszukał czegoś nowego do tej i7, bo WC do tej karty jest kompletnie bezsensownym pomysłem.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nowy będzie tylko Radeon Fury za cenę z pewnością bliską Tytanowi, reszta z R9 390 włącznie to "mielone"... No, ale Twój wybór. Natomiast utwierdza mnie w jednym - uniwersalny bloczek to stanowczo za mało by schłodzić Radki, więc pomysł ze zwodowaniem GTX 750Ti i przeszczepem bloku na Radeona to nie najlepszy pomysł i strata kasy :)

Edytowane przez TMStoke
Link to post
Share on other sites

Jest sens pchania sie w HD7950, LC podkręcanie i z czasem druga karta? Bo jeśli tak to mogę ja mieć do końca lipca.

EDIT: Postanowione, kupuje wentyle (Alpenki czerwone), i zbieram na 290 i blok do niej. Albo jak prędzej wejdzie cos nowego, to zobaczymy.

Stary Grandisek, aka "Kolosek" leci na sprzedaż http://forum.benchmark.pl/topic/178579-chłodzenie-procesora-silentiumpc-grandis-xe1236/

EDIT: Sprzedane

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak już będzie karta to pomyślisz o dedykowanym Full Cover, rdzeń to nie jedyna rzecz do schłodzenia na grafie, a uniwersalne tylko rdzeń chłodzą...

Tak ale jeśli karta nie ma możliwość montażu bloku FC?? No to trzeba kombinować. Tak mam u siebie i jeszcze muszę zrobić radiator na vram ale to kwestia czasu. Ile przy tym zabawy.... :]

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...