Skocz do zawartości

Black&Red Obsidian 350D/450D


Recommended Posts

Sprzedaję w "zestawie" z zamontowanym blokiem.

 

@Vieworld nie zauważyłem :)

 

Jeśli chodzi o gwarancję "głupi ma zawsze szczęście" - do czasu projektu - Obsidian 250D ,GW nigdy w życiu nie była mi potrzebna :D


Linx po 30 minutach z GPU w idle: max. 67*C (na najcieplejszym). W grze nieobciążającej tak bardzo CPU (razem z GPU) - max. 70*C.


Przyszły wentyle - dyski odmówiły posłuszeństwa i to bez powodu. Normalny restart PC i bum - Disk read error.

Edytowane przez Kisiel442
Link to post
Share on other sites

Ja też nie rżę, po prostu miałem nadzieję, że Cię przekonam do zmiany zdania i porzucenia tego pomysłu już w fazie planowania.
Adrian dobrze mówi - odłącz GPU i zrób coś z tym procem (obniż mu po prostu napięcie... kosztem taktów, ale będzie chłodniej).

@Vieworld
Nie wiem, czy to był skrót myślowy i właśnie to miałeś na myśli, ale wszystkie karty od EVGA można wodować (zdejmować fabryczne chłodzenie) bez konsekwencji w postaci utraty gwarancji, nie tylko Classy. :)

Link to post
Share on other sites

Przyszły wentyle - dyski odmówiły posłuszeństwa i to bez powodu. Normalny restart PC i bum - Disk read error.

 

 

http://thoughtcatalog.files.wordpress.com/2014/03/tumblr_inline_mqjvoqnajg1qz4rgp.gif?w=381&h=212

 

 

http://31.media.tumblr.com/tumblr_lz3hhncY4v1qepf8yo1_500.gif

http://grepolis.potusek.eu/emots/pocieszacz.gif

Link to post
Share on other sites

Pfff. Nic nie kombinowałem. Zrobiłem normalny restart i nie działa, ale instalacja drugiego W7 wymusiła możliwość wybrania i odpalenia obu okienek.

 

Problem rozwiązany.


O ludzie. Nowe wentyle zamontowane. O niebo lepszy przewiew niż na LED-ach. WOWOWOW :D

 

 I temp. w idle 4*C niższe.

Link to post
Share on other sites

jeśli tylko jeden zabiera z budy powietrze no to wychodzi na to, że wszystkie inne wychodzi szczelinami... inaczej mówiąc może testuje maksymalne ciśnienie jakie może być w budzie... nowa regułka w testach obudów!  :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

http://24.media.tumblr.com/ac0fb97f9e3eec8a965748c8ec6eda3f/tumblr_mo7lqwlfKK1s8hnhko1_500.gif

 

ogarnij to tak jak powinno byc


oUoa6S.jpg

 

masz za ciebie to zrobilem


Osobiscie bym jakos powalczyl na twoim miejscu zeby u spodu budy wcisnac wentylator miedzy zasilaczem a chlodnica


i daj w koncu porzadna fotke swojego ukladu co go widac w calosci

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

@up

 

tumblr_mdbuaqExWv1r9wv9ro1_500.gif

 

 

W takiej formie jak masz teraz to nie dziwne że masz takie temperatury. Jak przestaniesz walczyć z prawami fizyki, tylko z nimi współgrać to temperatury powinny spaść. A o sekcje zasilania się nie martw, przy AC ma ona gorsze warunki

 

No i daj w końcu normalne zdjęcia gdzie co kolwiek widać jest, najlepiej prostopadłe od boku(oczywiście boczek zdjęty) i bez tego czerwonego podświetlenia 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No dobra. Jest weekend - zamiast grać - wezmę się za robotę, tylko powiedz mi jeszcze, bo cały czas się zastanawiam (myślę nad projektem LC dla klienta):

 

Jak przednia chłodnica będzie zasysać zimne i tłoczyć ciepłe powietrze do środka obudowy, a górna będzie wysysać ciepłe powietrze idące do góry to układ nie będzie się mocno podgrzewał przez przednią chłodnicę ?

 

Podobnie u mnie - jak przednia chłodnica tłoczy ciepłe powietrze to:

 

1. Podzespoły nie zaczną się przez nią podgrzewać ?

2. Tylna chłodnica nie będzie zasysać ciepłego powietrza z przedniej ?

Edytowane przez Kisiel442
Link to post
Share on other sites

miałem napisać podobnie ale kolega mnie wyręczył :D

jeżeli chcesz aby było dobrze to chociaż spróbuj

tylko doradzamy, a i tak przecież zrobisz jak chcesz ;)

1. nie (w granicach błedu pomiarowego) a bd ogólnie znacznie lepszy przepływ powietrza

2. będzie, to normalne ale temperatury nie powinny podskoczyć imo mogą tylko spaść

Edytowane przez greghor
Link to post
Share on other sites

Jak tylna chłodnica (a raczej wentylator na niej) nie będzie zasysać ciepłego powietrza do siebie z przedniej (ten Corsarz SP z tyłu wygląda ładnie tak jak jest), bo powiedzmy kolokwialnie "górne wentyle ją uprzedzą" to nie ma problemu, niech się dzieje fizyka - zrobimy pozytywny airflow.


Jednak nie. Ogarnę to, gdy w pokoju zrobi się cieplej, bo przy tak niskiej temperaturze nie warto nic testować.

Edytowane przez Kisiel442
Link to post
Share on other sites

Positive air flow to nie ustawienie wentylatorów zgodnie z prawami fizyki a tak by ich większa ilość/wydajniejsze pompowały powietrze do środka a mała ilość je wyciągała. PAF można uzyskać przy takim (dziwnym) ustawieniem jak Twoje.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Wiem i nie wydaje mi się, żeby było u mnie tak źle jak mówią, ale przytakiwać można :D

 

Dot. fotek. Kurczę, tak strasznie szkoda, że nie mam czym zrobić porządnego zdjęcia. Aparat applefona nie odwzorowuje światła z LED-ów tak dobrze jak widzi to ludzkie oko :/

 

Gdy tylko jakaś kasa się nawinie - kupuję dobry aparat/kamerę.

 

P.S. Chwilowo wstrzymuję się ze sprzedażą 780-tki Ti ,bo nie przetestowałem jeszcze układu z dodatkowymi wentylatorami zasysającymi świeże powietrze z zewnątrz i dmuchającymi lepiej przez chłodnice.

 

Muszę powiedzieć, że wentylatory na 100% obr. (Corsair-y) chodzą bardzo ładnie. Ciszej niż się wydaje.


Na razie musimy zadowolić się tym jeśli chodzi o zdjęcia:

 

http://i59.tinypic.com/15ouxoj.jpg

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...