Skocz do zawartości

Black&Red Obsidian 350D/450D


Recommended Posts

3DMark 11 (CPU: 4 GHz/GPU: +50 MHz)

 

Reszta testów, gdy burza się skończy.


Jednak nie. Uszkodzony czujnik nie pozwala prockowi na pracę z pełną prędkością.

 

W jakim polskim sklepie można dostać ten EK PreciseMount w miarę szybko (tydzień) ?

Edytowane przez Kisiel442
Link to post
Share on other sites

Zmieniłem pastę pod i na IHS na Gelid GC-Extreme (od EK) i temp. spadły o 10*C (docisku nie było).

 

To jest niemożliwe, żeby ten czujnik działał prawidłowo. 20*C rozbieżności na rdzeniach ?!

 

http://i62.tinypic.com/jpvi3r.png

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że może, u mnie przed lappingiem też były takie jaja. De facto nie 20* ale około 13* ;)
Tylko jeśli zmieniałeś gluta na i pod IHS, to powinieneś mieć znacznie niższe temperatury.

Edytowane przez MrSzarko
Link to post
Share on other sites

Za kilka dni pozbywam się tej i7-ki. Kupię 4790K.

Przed wysyłką pierwszej i5-tki sprawdziłem jeszcze jak Crysis 3 chodzi na procku bez HT. 15 FPS mniej ;_;

 

E:// Ciekawostka: Wiecie ,że to GPU przetrwało kąpiel pod wodą (normalną z kranu - nie w postaci chłodzenia  :D).

Edytowane przez Kisiel442
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

No i jak zwykle skończyłem z PC w rozsypce, bo i5 nie wyrabia w C3 (i tak sprzedana, kasy nie wydam na kolejnego proca, bo muszę znajomemu oddać), a i7 ni hu hu nie wiem czy się grzeje czy nie i boję się to to montować  :wariat:

 

Weźcie coś doradźcie ;_;

Ostatnia szansa to nałożenie bloku na gołe rdzenie, ale to dopiero z 2 tyg.

Edytowane przez Kisiel442
Link to post
Share on other sites

Pomysł skazany na porażkę bo kabel od czujnika podważy Ci ihs i nie będzie odpowiedniego kontaktu. Tam jest wszystko wyliczone na setne milimetra aby tylko zmieściła się pasta między ihs a rdzeń i klej między ihs a pcb procka

Link to post
Share on other sites

Mówisz o tych czujnikach co są w prawym górnym rogu ? 

 

http://koolance.com/image/cache/data/products/rp-1250_p3-700x700.jpg

 

Tam masz luzu tyle aby klej nie podnosił ihs od rdzenia, czyli nie wiele więcej jak warstwa pasty termo po ściśnięciu. Fizycznie nie ma szans aby taki czujnik tam wszedł, a jak jeszcze pokrzywi się od tego ihs przy montażu to będziesz miał jeszcze większy klops

Link to post
Share on other sites

Aż tak ? To tego się nie spodziewałem. Nie chcę na blok CPU, bo będzie niemiarodajnie, a między IHS a bloczek to pasty dotknie i namiesza z przewodnictwem cieplnym.

Edytowane przez Kisiel442
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...