Skocz do zawartości

[MULTI] Mafia - seria


  

17 użytkowników zagłosowało

  1. 1. Czy warto zagrać/kupić (opinie graczy)?

    • trzeba zagrać, tytuł zasługujący na miano gry roku
      0
    • solidna pozycja, zapewnia świetną zabawę na długie godziny, posiada minimalne błędy
    • ciekawa pozycja ale sporo jej jeszcze brakuje do ideału
    • można zagrać ale niekoniecznie, pozycja skierowana głównie do fanów gatunku/klimatu
    • zdecydowanie nie, gra nie miała prawa wyjść


Recommended Posts

Hitem musi być :D

 

Zaczęło mnie mocno zastanawiać, co będziemy mieli do robienia w pełnej wersji, chodzi mi o misje. W Mafii I było chyba wszystko!: wyścig, napad na bank, pozbywanie się konkurencji, obrona szefa i Sarah, mniej lub bardziej udane interesy itd. Nie było napadu na konwój, odbijania swoich i... nie wiem czego jeszcze...

Link to post
Share on other sites

Moim zdaniem to będzie po prostu jak dobry film gangsterski z lat 70'tych.

Na pewno nie odniesie takiego sukcesu jak GTA. Chociaż chciałbym żeby było inaczej bo w pierwszej części się zakochałem i przeszedłem ją kilka razy. Mafia 2 nie dorówna swojej poprzedniczce na pewno.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie jest zszokowany ,że mi to ruszyło na maxa z wybuchami , z wszystkim APEX HIGH.

I że mam wszystko płynnie. Ale dlatego bo tylko wyłączyłem efekt , ruszania sie tych kurtek u innych postaci w grze. Ale kto to zauważy? Dla mnie gra nic nie traci przez to.

Ważne ze mam wybuchy na HIGH i te cząsteczki które zostają itd itd.

karta gtx 470 , jednak daje rady.

 

A dla głupich ruszających sie ubranek nie bede robić 480 W SLI!.

Link to post
Share on other sites

Spójrz na wymagania sprzętowe tej gry podane przez producenta, i zrozumiesz jego obawy co do płynności na 470tce :D

 

ja przez to rozumiem, ,że na gtx 470 na HIGH nie moze byc płynnie, bo jest wymagany GTX 480. A jednak jest płynnie. Ale widzisz, dopiero wtedy jak tą symulacje ubrań wyłącze u NPC ludzi przechodniów. ALe na mojej postaci symulacja powiewania kurtki jest włączona. Tylko u npc trzeba wylaczyc. Wiec pewnie im chodzilo na high , z tym wszystkim nawet u npc.

 

 

No a poza tym reszta efektów jak wybuchy , czy zostające odłamki na ziemii , iskry jest włączona i mi zasówa. A o to mi dokladnie chodzilo. Wiec jest lepiej niz przypuszczalem. Kto tam patrzy na jakieś falujące ubrania.

Link to post
Share on other sites

sevku22 masz racje kto patrzy na to czy glownemu bohaterowi faluje kurta czy plaszcz jak ma do wykonania misje..;d

 

heh no akurat na głównym bohaterze mam to włączone, dlatego bo wydajności nie żżera , faluje , porusza sie i widać to , ale i tak na to nie patrze. A co dopiero u przechodniów, na których ubranka nie patrze, i co ważne to przez nich wlasnie ta wydajność spadała o 50%. Wiec tymbardziej!

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś z kartą ATI wrzucić screena jak gra wygląda przy ustawieniach na high. U mnie niestety jest podobnie jak na screenach Makkka. Nawet przy wymuszonym w sterownikach AA na 16xQ i tak jest prawdę mówiąc żenująco. Daleko temu do tego co można znaleźć w sieci.

Link to post
Share on other sites

Czy ktoś z kartą ATI wrzucić screena jak gra wygląda na ustawieniach high

http://img829.imageshack.us/img829/4320/mafiar.th.jpg

http://img267.imageshack.us/img267/456/mafia33.th.jpg

 

 

 

 

W sterownikach Adaptive AA włączone. Reszta na default.

Wszystko na high.

 

Jak widać dalej krawędzie są trochę poszarpane. Myślałem, że może AA nie działa poprawnie w demie, ale z wyłączonym widać ogromną różnice.

 

Jak dogłębniej analizować screeny widać, że część otoczenia (na moim screenie dla przykładu czerwona latarnia) mają żenujący poziom detali i może to jest sekret programistów. Mało znaczące detale są zrobione jak najmniejszym kosztem, dzięki temu odciążają system. Gracz i tak skupia wzrok na ludziach, budynkach i samochodach.

Link to post
Share on other sites

W zasadzie na tych screenach gra wygląda gorzej od Kane&Lynch zarówno Dead Men, jak i Dog Days z tymi magicznymi filtrami... :D Ale prawda jest taka, że sam podczas gry, kiedy zależało mi na wykonaniu misji byłem całkowicie zadowolony z prezentowanej grafiki. Może twórcy chcą przysłonić wszystkie niedoróbki wprost "przedoskonałą" fabułą. W sumie, nie obraziłbym się. :menda:

Link to post
Share on other sites

@Cougar, JoHnNy

 

Dzięki, chociaż wasze screeny potwierdzają niestety moje obawy. Po cichu liczyłem, że to kwestia sterowników, czy coś w tym rodzaju, ale niestety po prostu wszystko poza pierwszym planem wygląda okropnie. Rozumiem, że ta gra ma być podróżą w przeszłość, ale sądziłem, że tylko fabularnie a nie technologicznie. A przecież tło wygląda jak 320x240 pixeli + blur.

 

Pomiędzy tym co mamy na ekranie a tym:

http://downloads.2kgames.com/mafia2/web ... res/11.jpg

jest dość wyraźna różnica.

Link to post
Share on other sites

Wiecie co, ja trochę inaczej oceniam gry pod względem grafiki. Nie skupiam się na rozdzielczości tekstur, efektach i fizyce, a bardziej patrzę na coś co można określić jako całokształt.

Jako dobry przykład posłuży Bioshock 2, który technologicznie jest przestarzały, ale piękno lokacji i ogólne wrażenie przy oglądaniu gry przemawia do mnie dużo bardziej niż do bólu nudna dżungla w Crysis.

Tak samo jest z Mafią, zwróciliście moją uwagę na niedoróbki, których nie widziałem i przyznaje wam rację. Jednak twórcom udało się pięknie i nie na siłę odtworzyć złotą erę Ameryki i to sprawia, że chce się na to patrzeć.

 

To pewnie wynik tego, że wychowałem się w czasach, gdy grafika tak naprawdę nie istniała :D

 

 

gtx 260 wszystko full i apex na medium da sie grać ~ 25 klatek

No różne są odczucia płynności. Dla mnie średnia musi oscylować w granicach 40fps by mówić o płynnej grze.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...