Skocz do zawartości

Recommended Posts

A wracając to tematu problemów z BF4.

Chyba wyszła jakaś poprawka bo nagle SLI zaczęło działać. Jeszcze 14 stycznia notowałem spadki do 0 kl/s i wykorzystanie pamięci Vram w 100% i jeszcze było mało.

Obecnie użytej pamięci jest max 1800-1900 MB zaś FPS zasadniczo nie spada poniżej 90 KL/s, niestety nie mam możliwości udokumentować tego bo FRAPS przestał działać i gdy jest włączony to BF4 się kraszuje  :P

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

Odwołuje wszystko co napisałem post wyżej.

Ciągle coś się wali :/

Nie mam uz na to siły.

Wrócę do tej gry za parę miesięcy teraz nie mam ochoty się denerwować i pogram w BF3 :D

Mówiłeś, że na CF chodzi pięknie - więc może rozwiej wątpliwości CF kontra SLI w BF4.

Inni piszą, że skopane jest i na CF i na SLI ?

Link to post
Share on other sites

Na SLI, również u mnie BF4 ciągnie pamięć na grafice, na zasadzie "ile się da". Nie mogę oprzeć się wrażeniu, że BF4 przypomina Vistę. Ta też ciągnęła pamięć jak szalona, a wyniki.... Hmmm różowo nie było.

 

Co prawda gr mi nie crashuje ale spadki są i to znaczne, do tego te spadki są dość zabójcze i przypominają sytuację jakbym próbował grać na jakiejś GTX650 na ultra a nie na dwóch gtx'ach 680. Gra pod kątem SLI jest zjechana na maxa i nic się nie zmieni. Po prostu my widzimy co się dzieje bo SLi powinno na papierze przyspieszyć grę o jakieś 60-90% ale przyspieszenie operuje na poziomie może 5-10%. Po prostu gra nie jest w stanie wykorzystać takiej mocy.

 

Na poparcie tego można popatrzeć naj jakiekolwiek mierniki od graf. Gra idzie. Ultra na wszystkim. Obciążenie każdego z rdzeni na SLI... 50%. Pamięć - niemal 100%. SLI jest skopane i już. Gra nie jest w stanie wykorzystać takiego przyrostu mocy. Za to pamięć zawala w stopniu straszliwym, pomijam już to że po zamknięciu gry w pamięci zostaje mnóstwo śmieci.

Link to post
Share on other sites

@UP 

Narazie nie ma :(

 

Nowe wieści z pola bitwy:
 
Po wyczyszczeniu sterowników 332.21 za pomocą DDU, wgraniu starszych 331.82 a następnie ponownym wgraniu 331.21 - bez czyszczenia poprzednich - zaczął działać FRAPS, ale przestało działac OSD z MSI Afterburnera i EVGA Precision.
 
Po uruchomieniu Frapsa gra się nie kraszuje.
Musiała tez wyjść jakaś poprawka bo spadki do 0 KL/s tez nie występują:

 

2014-01-19 03:07:08 - bf4
Frames: 13577 - Time: 175000ms - Avg: 77.583 - Min: 37 - Max: 160

2014-01-19 03:10:30 - bf4
Frames: 13976 - Time: 175000ms - Avg: 79.863 - Min: 49 - Max: 154

2014-01-19 03:14:22 - bf4

Frames: 12940 - Time: 175000ms - Avg: 73.943 - Min: 44 - Max: 138

 

 

Jednak Minimalny FPS jest niższy niż na pojedynczej karcie :P:

 

2014-01-19 02:20:58 - bf4
Frames: 8855 - Time: 123163ms - Avg: 71.897 - Min: 57 - Max: 97

2014-01-19 02:26:10 - bf4
Frames: 10664 - Time: 175000ms - Avg: 60.937 - Min: 39 - Max: 79

2014-01-19 02:31:54 - bf4
Frames: 14551 - Time: 175000ms - Avg: 83.149 - Min: 61 - Max: 113

 

 

Testy w MP, Oblężenie Szanghaju, ULtra, 1920x1080. 

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

To ja zauważyłem że coś jest nie tak z MSI Afterburnerem i RivaStatistics, gdyż po instalacji nowej Rivy miałem gwałtowne spadki FPS jak i w Hitmanie przykładowo od 20-45fps... i w paru innych grach :P po wyłączeniu Afterburnera z RTSS patrzę a tu od 50-100 w Hitmanie :o Włączyłem dla upewnienia i znowu klapa, zjazd jak nic. Coś zepsuli i odinstalowałem to gó**o.

Link to post
Share on other sites

Witam,jestem co prawda początkującym graczem w B4 ale od kilku dni nie mogę nigdzie znaleźć  na Bettelogu tez,o co kaman? Gram na mapie Operacja Blokada. Chodzi mi o to ze ginę od jakiegoś ognistego podmuchu,U tego co mnie zabił nic sie nie wyświetla z jakiej broni mnie  ukatrupił.ukatrupił. Jeśli nie ten dział to wybaczcie.wybaczcie. Jeśli Pytanie bez sensu tez.Po prostu jestem bardzo ciekawy .Pozdrawiam wszystkich Którzy mimo Błędów gry i Tak wiernie graja. :)

Link to post
Share on other sites

 

 

Jak to nie ma rozwiązania problemu migoczących tekstur w SLI ? Wystarczy poczytać i zmienić lekko rejestr w sterownikach. http://imagesup.org/...-sans-titre.png

 

Rozwiązanie to było dobre przed updatem. Update naprawił główne migotanie w okolicy postaci ale nadal występuje problem z tłem a zmiana profilu wcale nie pomaga.

Link to post
Share on other sites

Witam

 

jak w temacie 

Battlefield 4 - duuuuże lagi mimo niskego ping ;(

Gram w Full HD wszystko na ultra oko 100 FPSów cały czas, ping w granicach 40-50, a mam straszne lagi :( się grać nie da tak... ktoś miał podobny problem poradził sobie z nim jakoś? Czekam na odpowiedź i pomoc.

 

Pozdrawiam....

Link to post
Share on other sites

Z ultra bym raczej uważał, bo zależy na którą mapę cię rzuci. Jak jeszcze na shanghaju zacznie się walić wieżowiec to każdemu gra laguje. Sam wczoraj testowałem różne ostawienia graficzne i dochodzę do wniosku, że różnice miedzy ultra a high są marginalne, za to zużycie pamięci na grafice znacznie spada (ale też nie na każdej lokacji). Tak jak wcześniej napisałem Bf4 jest jak Vista. Nie ważne ile kasy wsadzisz w kompa i tak będzie chodziło o kant du*y. Kwintesencją tego jest wywalenie w większości stron zajmujących się benchmarkiem nowych klamotów do naszych maszyn, tych związanych z BF4. Po prostu bf4 nie jest zoptymalizowany pod żaden sprzęt i nie będzie bo jest zrobiony byle jak i na odczepnego.

Link to post
Share on other sites

Widzę, że tu wszyscy jakieś potężne karty w SLI i narzekają.

i5 4670k

MSI Z87 G43 Gaming

GTX 760 Gigabyte OC

8GB RAM

Na takim sprzęcie da rade pograć w to coś ? (z tego co czytam cięzko to nazwać grą ;/)

Pograsz w HD, ustawienia Ultra, klatki 40<.

 

@up

Vista na dobrym sprzęcie (nie takim z czasów WinXP) potrafiła chodzić fajnie, sam miałem pięć lat i uważam go za udany system. 

Edytowane przez dymel
Link to post
Share on other sites

Aha i mam takie pytanie jeszcze może bedzie troche off, ale czy opłaca się według was kupować teraz tego Battlefield'a ?
To ze jest mnóstwo błedów to wiem . Ale czy oni w jakiś sposób próbują je naprawić . Czy z patcha na patcha jest coraz lepiej.
Pytam bo mam zamiar kupić tylko nie wiem czy wydawać teraz kase, czy poczekac az ta gra będzie wygladała i działała tak jak powinna.
Jakie jest Wasze zdanie ?

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...