Skocz do zawartości

Recommended Posts

Lord_Nikkon stać cię na kompa za pare tyś a tyle wylewasz żalu nad grą za 150zł , zreszą dziwię się że masz takie problemy z BF4 :)

Ten argument to jedna z głupszych rzeczy jakie widziałem dzisiaj. Poważnie, Nikkon pewnie miesiącami zbierał pieniądze żeby mieć swój sprzęt, wydał swe ciężko zarobione pieniądze na produkt który go nie zadowala i ma prawo podzielić się swoimi wrażeniami.

Zwłaszcza że nie jest jedyny, ta gra jest zła jako BF, zła jako FPS, ma ssącego deva z jeszcze gorszym zarządem i bez powodu działa jak stolec.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@Mofixil

 

Zgadzam się. Kompa może nie budowałem miesiącami, choć sciągnięcie części z zagranicy do zwodowania trochę i kosztowało i trwało (bo jak debil wybrałem przesyłkę morską a nie lotniczą).

 

Po drugie komp nie służy mi tylko do grania ale też do pracy, zarówno w środowisku CAdo'wym jak i przy bazach danych na wirtualnych maszynach (spore uproszczenie ale chyba uderzam w temat). Tak więc maszyna za ładny kawałek grosza zarabia na swoej utrzymanie.

 

Po drugie sam zarabiam moje pieniądze i je cholernie szanuję, bo wiem ile kosztuje mnie zarobienie tych pieniędzy. Dlatego jak coś kupuję to chcę mieć to co najlepsze, aby uniknąć flustracji. Wystarczy popatrzeć ile kosztuje mój Rampage i chociaż mogłem mieć tańszego MSI, wybrałem Asus'a, bo jest po prostu świetny i wiem że będzie mi służył długo. Tak samo z grą. Jeśłi wywałam pieniądze na coś co mógłbym mieć za darmo to robię to w jakimś celu (np. uniknięcia błedów jakie czasami powstają przy crackach i innych operacjach jakich dokonują hackerzy przy łamaniu zabezpieczń gry). Nie ma znaczenia czy wydaje 1000 zł na płytę, kilka tysięcy na kompa czy 150zł na grę. Pieniądz to pieniądz i jeśli idę do sklepu i kupuje orginał to jak nie proszę ale domagam się najwyższej jakości, bo za nią płacę.

 

@RuLeR To ty chyba nie wiesz jakie jeszcze do niedawna były jaja z odpaleniem BF4 na SLI/CF. Flickering szedł tak, że dostawało się ataku epilepsji i jedynym panaceum było wyłączenie w tej grze mostka. Popatrz na listę poprawek i jako jedna z ostatnich jest ta która częściowo (bo nadal coś tam mruga w tle) usuwa ten problem, który dla odmiany nie pochodził od NV.

 

Zresztą czy ty nadal uważasz, że gra już jest ok?? Nie uważam się za profesjonalnego gracza FPS ale widzę, że coś jest nie tak ale polecam ci oglądnięcie kanał gościa o nazwie TheSkillClinic zwłaszcza filmik o nazwie "why its borken..."

Link to post
Share on other sites

Cześć mam taki problem że jak u uruchamiam BF4 to wyskakuje mi błąd Aplikacja nie została właściwie uruchomiona  (0xc000007b). 
Mam wszystkie C++ najnowsze i najnowszego directx 
Mam 4GB ramu 
Itel Core i3 
                            Proszę was bardzo o pomoc.Spotkałem się na forach z takimi problemami ale nie było rozwiązania.

Link to post
Share on other sites

Mam nadzieję, że inni użytkownicy myszek logitecha będą w stanie mi pomóc. Od kilku dni staram się ręcznie ustawić profil dla BF4 na G400 i lipa.

Utworzyłem profil, dodałem pliki exe, ale nawet nie wyskakują mi takie podstawowe opcje jak "fire", które w samej grze nie są zbindowane z żadnymi klawiszami, więc  takiej głupoty nie mogę ustawić pod LPM. Najbardziej mi zależy na przełączaniu broni scrollem między primary i secondary. Ogarnia ktoś z Was to oprogramowanie od logitecha?

Link to post
Share on other sites

Witam
 
Jak wszyscy wiemy BF4 to gra bardzo niedoskonała.
Nagłe "krasze", problemy z wyświetlaną grafiką, padające serwery i wiele innych.
 
Mój problem to przede wszystkim brak możliwości uruchomienia gry, a jak już się to uda to granie jest niemożliwe ze względu na koszmarne przycinanie animacji:
 
Przycięcia występują nawet na najniższych detalach w 720p!
Również na jednej grafice są podobne problemy, choć mniejsze.
 
Objawy:
- losowe krasze
- gra uruchamia się raz na 5 prób
- tearing pionowy obrazu
- dziwny tearing poziomy na wysokości około 2 cm od dolnej ramki monitora (choć to jest raczej normalka w SLI)
- koszmarne klatkowanie animacji. Tak wyglądają wskazania FRAPSa:

 

2014-01-14 20:45:49 - bf4
Frames: 23988 - Time: 350000ms - Avg: 68.537 - Min: 0 - Max: 129
 
2014-01-14 23:17:50 - bf4
Frames: 17000 - Time: 280146ms - Avg: 60.683 - Min: 0 - Max: 131
 
2014-01-14 23:35:19 - bf4
Frames: 16147 - Time: 265530ms - Avg: 60.810 - Min: 1 - Max: 105
- Błąd Dx11 na pliku dxgi.dll
 
Co do tej pory zrobiłem:
- sprawdziłem różne wersje sterowników, zarówno najnowsze jak i starsze.
- przeinstalowałem całą grę
- przeinstalowałem DXa
- nawet system postawiłem na nowo
 
Mimo to gra cały czas sprawia problemy.
Obecnie przycinki są sporadyczne, aczkolwiek gra przestała tolerować FRAPSa, jeśli jest uruchomiony natychmiast się wywala. Uruchamia się raz na 5 razy, a w pozostałych 4 wypadkach sypie błędem i się nie włącza. Wyświetla komunikat o błędzie na pliki dxgi.dll
 
Może macie jakieś pomysły co jeszcze można zrobić? Inne gry działają niemal "bezproblemowo" ;)

NOWY OBIAW:
Nadal jest problem z DXem, który nie działa w innych grach, przez co niemożna ich uruchomić, za to BF4 działa prawie bez zarzutu, zniknęły przicinki gra uruchamia się za każdym razem, ale nadal nie toleruje FRAPSa.
Czyżby BF4 działał na jakimś inny API: np MANTLE?

Edytowane przez Bakak
Link to post
Share on other sites

Efendi, chyba trochę przesadzasz?

Z takim językiem to do chłopaczków spod budki z Piwem, a nie do forumowiczów!

 

Jakie chcesz szczegóły? Podałem najważniejsze czyli objawy i co do tej pory starałem się z tym robić.

 

podam Ci jeszcze specyfikacje kompa:

CPU: i5 4670K @4,5 GHz

RAM: 2x4GB kingston grey

MOBO: Z87 extreme4

HDD systemowy: kingston 120 GB 3K

HDD z grami: 3T seagate

PSU: Enermax MODU87+ 700W

GPU: 2xGTX770 AMP! od Zotac nie kręcone.

 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Gość effendi360
co nie zmienia faktu że jest to wypowiedź niegrzeczna :/

 

To ja się pytam, jak określisz zachowanie użytkownika, do którego post się odniósł. Założył nowy temat (niepotrzebnie), w złym dziale (niepotrzebnie) a treść tego posta jest taka, że... no właśnie - dlaczego jeszcze nikt mu nie pomógł z problemem "zacinania" ? :)

 

EOT.

Link to post
Share on other sites

Nie prawda, znajomy, może kojarzycie Brodatego od Rocka gra w BFa na 2ch GTXach 770 i mówi, że śmiga aż miło.

Słuchaj nie wiem, co on mówi... ale 99% wykresów w sieci (realnych testów) udowadnia, że aż miło nie jest. Po prostu gra jest niby płynna, karty renderują mega wysoką ilość klatek, aż tu nagle drop na 3 sekundy do 20-23 fps i znów wracamy do płynności pełnej. Jak ktoś nie jest wymagający to mu to pasuje, jak ktoś ma czułe oko i ceni sobie niezaburzoną niczym rozgrywkę - się wkurza.

Link to post
Share on other sites

Słuchajcie! Sam lecę na podkręconych GTX680 od Zotaca (najbardziej hardcorowy OC fabryczny na rynku). Czy jest różnica? JEST! Problem w tym że EA na spółkę z Dice skopali całkowicie silnik gry I dopiero od niedawna zaczęło to działać jak należy, bo wcześniej flickering był tak straszliwy, że do przedostatniego updat'u grałem na jednej karcie bo można było dostać ataku epilepsji od patrzenia na "mrugający" śnieg.

 

Czy jest szybciej? Na pewno tak, zwłaszcza w "zatłoczonych" lokacjach. Czy warto grać na Ultra? Na pewno tak ale na pewno nie z wszystkimi opcjami na ultra. Po prostu nie widać różnicy, zwłaszcza, że trawa a raczej grunt wygląda jak tafla szkła. Jeśli dodamy do tego fakt, że flickering (nawet z najnowszymi sterami) nie został wyeliminowany w całości. Tworzy nam to obraz całego BF4 na SLI.

 

EA z Dice próbują nam wmówić że winę za to ponosi nowy silnik. Oto prawda dla Was Forsbit w Bf4 nie jest nowy a stanowi ewolucję (taki upgrade) starego silnika. Tak więc wychodzi na to że nawet to spierniczyli. Winy nie ponosi Nvidia czy ATI. Winę w całości ponosi Dice do spółki z EA.

 

Nie będę opisywał co jest zj***ne w BF4, bo o tym jest pełno filmików w sieci Faktem jednak jest. Jeśli chce ktoś montować SLI czy CF tylko dla BF4 i nie ma 3 ekranów, to niech sobie odpuści. Przerost formy nad treścią.

U mnie na FHD i 3930K. Karty ledwo wykręcają się na 50% mocy GPU ale za to GDDR ma niemal pełne na 100%. Proc ledwo jest obciążony w 50%. Oczywiście cały czas mówię o Ultra. Gra jest skrajnie niezoptymalizowana zarówno pod kątem silnika graficznego jak i całej mechaniki rozgrywki (Netcode, hitboxy itd.). To skrajne niezoptymalizowanie jest straszne.

 

Tak na sam koniec:

1. Rwanie (przynajmniej u mnie) obrazu na SLI - nie występuje

2. Spadki - są raz większe, raz mniejsze \

3. Zacinanie się gry, występuje niezależnie od platformy i klamotów w budzie. Winę za to ponosi interfejs sieciowy, silnik graficzny i kilka innych elementów. Ja nawet sprawdziłem na karcie z roboty i zmontowałem 3-way SLI. Ścinki są a dodawanie kolejnych kart nic a nic nie pomaga. Tak samo problem wygląda z 7970 które dla testów pożyczyłem od kolegi.

 

Ta gra już taka zostanie. Po prostu nie da się tego naprawić. To nie są jednostkowe błędy ale poważne usterki i uszkodzenia, które wymagałyby przepisanie całego silnika graficznego i samej gry. Już widzę jak EA i DICE na to pójdą. Po tych wszystkich patchach gra będzie wyglądała jak ofiara wypadku lotniczego połatana plastrami z apteki. Tu trzeba rzeźnika-chirurga który rozbije grę na części, naprawi co trzeba i poskłada do kupy. Wszelkiego rodzaju próby opanowania tego problemu przez nas są całkowicie bezcelowe. Zresztą, kupiliśmy tą grę legalną i to EA/Dice mają nam dostarczyć rozwiązanie a nie my sami. Więc niech EA z Dice biorą się do roboty a nie obciągają sobie nawzajem.
 

Link to post
Share on other sites

 Zgadzam się z przedmówcą w 100%, bug buga pogania. Gramy z ekipą ludzi od wielu lat w bf 2 itd. aż do tego gówna(gdzie mimo wszystko nadal trwamy i gramy w bf4). Nie będę powtarzał wszystkich dziur co ludzie powyżej wymienili, bo od tego głowa boli. Na dzień dzisiejszy gra już działa stabilnie, ale zwalony net code(tickrate) itd. raczej nie zostanie naprawiony. Co dla gry typu first person shooter jest niedopuszczalne. Facet który wbija na polski serwer gdzie ja mam ping 9 a on 100ms+ , zamiata wszystkich bo tam gdzie my go widzimy to go już dawno niema. Czekam na kilka nowych gier i zostawiam ten zbugowany badziew. 

Link to post
Share on other sites

 Zgadzam się z przedmówcą w 100%, bug buga pogania. Gramy z ekipą ludzi od wielu lat w bf 2 itd. aż do tego gówna(gdzie mimo wszystko nadal trwamy i gramy w bf4). Nie będę powtarzał wszystkich dziur co ludzie powyżej wymienili, bo od tego głowa boli. Na dzień dzisiejszy gra już działa stabilnie, ale zwalony net code(tickrate) itd. raczej nie zostanie naprawiony. Co dla gry typu first person shooter jest niedopuszczalne. Facet który wbija na polski serwer gdzie ja mam ping 9 a on 100ms+ , zamiata wszystkich bo tam gdzie my go widzimy to go już dawno niema. Czekam na kilka nowych gier i zostawiam ten zbugowany badziew. 

 

Zgadzam się. Ja nie gram w teamach (a żałuje bardzo) ale po prostu mieszkam dokładnie po drugiej stronie świata I lag by mnie zjadł.

 

Z tą stabilnością bym uważał, bo gra stabilna to taka która nie powoduje, żadnych problemów związanych z rozrywką. Dla mnie te dropy gafiki to raczej nie objaw stabilności. Fakt mniej się zawiesza i w ogóle, ale co z tego skoro nie można się wbić na serwery. Czysta loteria.

 

To że tickrate jest po prostu ustawiony na 10 uważam za maksymalne skur..... i całkowity brak jakiejkolwiek wiedzy o dynamicznej strzelance. Nie wiem czym to było podyktowane, ale lepiej, żeby ludzie z EA/Dice przestali palić to co teraz jarają. Tickrate na takim poziomie po prostu nie może normalnie działać. Najlepiej to widać podczas kampowania powyżej 300m. Nie dość, że tickrate jest śmiesznie niski to jeszcze dochodzą dziwne ścięcia na takim dystansie (mimo pingu do serwera na poziomie 20ms). Jeśli ktoś nawet łazi w przyklęku na takim dystansie - nie ma sensu w niego celować. Szanse, że się drania trafi są bliskie zeru.

 

Jeśli jeszcze pomyślimy o tym jaki DMG zadaje snajperka to mnie po prostu to rozwala. Strzelam pociskami pół calowymi, które w rzeczywistości mogą przebić silnik samochodu ale jak trafie w gościa z 300m w bebechy to zabieram mu raptem 50% życia. Dobre żarty, jeśli pomyślimy, że trafienie z takiego dystansu przy tych jajach z netcodem, zakrawa na cud. Trzeba więc czekać aż przycupnie i walić w łeb.

 

A co z input lag?? Zapomniałeś. Od prawie roku ludzie walczyli z EA/DICE.

 

na początku się zapierali, że problemu nie ma a tearz nagle jest.

 

http://doesbf3stillhaveinputlag.nojacko.com/

 

W porównaniu z BF3 nic nie naprawili, Jedyne co to tylko bardziej sp********i. nie wiem jak to możliwe skoro BF4 nie jest wcale nowy stanowi co najwyżej ewolucję (chyba jakąś koszmarnego mutanta) BF3. Kurna sam nie znam się za bardzo na robieniu gier, ale kiedy dostaję projekt do unowocześnia, to sprawdzam ile można z tego czegoś wycisnąć i zabieram się za robotę sprawdzając co mogę ulepszyć a co lepiej nie tykać. Oszczędzam na tym czas jak i zamawiający jest zadowolony.

 

Widać, że  EA/Dice tworzą nie tylko nowe (raczej odgrzewane kotlety) gry ale i standardy. Wisienką na torcie jest och forum (na battlelogu) a dokładniej dział pomocy,  gdzie userzy mają pomagać userom. Pomoc z strony EA/Dice? Muhahahaha. Środkowy palec a jak się nie podoba to ban na rok od półdebila x_Szaty_x. 

 

W innej sytuacji (samochód, telewizor, lodówka itd.) ludzie by za*****i taką firmę maczetami i siekierami. Bez litości, bez mrugnięcia okiem. Jednak w obecnych czasach firmy zwłaszcza zajmujące się grami, tak wychowały sobie młode pokolenie graczy (moja mama nazywa ich pokoleniem pokemonów), że wystarczy że gra chodzi, nawet byle jak, ale młodzież po prostu będzie miała mokro z podniecenia. Nie umieją podejść krytycznie (nie fanbojsko) do problemu czy produktu, jedynie w sposób fanatyczny. Tak samo jest z Intelem i AMD, ATI i Nvidia.

Fali zwrotów nie widać, fali pozwów też nie widać, tylko jojczenie na forach... Gdyby wszyscy oświeceni się zebrali i ruszyli na ten ****idołek EA to byście ich z fundamentów wyrwali.

I tak wszyscy kupią BF5.

 

Jestem za. Powiedz kiedy i gdzie. Pojawię się.

 

 

Tak samo jak CoDa ale tamten chyba tak nie cierpi z powodu bugów ?

 

Dla mnie CoD skończył się z MW3 jak dałem się nabić w butelkę nawet bardziej niż z BF4. Activision to nawet gorsze gnoje niż EA. Kompletnie mają w du**e graczy, update. MW3 zdechło w dniu premiery z powodu braku dedykowanych serwerów i masowej ilości cheaterów. Do tego ta grafika rodem z C2D albo i wcześniej. Gra z pod tego znaku zatraciła klimat jak w WaW a przeszła w masówkę.

 

Tak na koniec coś dla was o BF4. Facet cholernie dobrze gra, a co ważniejsze ma wiedzę o FPS'ach i świetnie tłumaczy co EA/Dice tak skutecznie sp********i.

 

https://www.youtube.com/watch?v=5snap-EazbE

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...