Skocz do zawartości

280x crossfire lub 290


Recommended Posts

Nowaj jak pisał w innym poście miał crossfire kilka dni. Bym zacytował ale na telefonie jestem. To trochę za mało żeby na 100% obiektywnie ocenić taką konfigurację. 

Mam crossfire już trzeci rok . Najpierw 7970 x2 teraz 7990. Było średnio, ale z nowymi sterownikami jest bardzo dobrze. Nawet starsze gry jak ktoś lubi. Proponuję sprawdzić na ostatnich sterownikach. AMD naprawilo sterowniki w takim samym stopniu do R9 290 tek jak i starszych kart tyle że te z mostkiem działają tylko Max. do 1440p. 

Wcześniej miałem drugiego kompa do starszych gier teraz będę go sprzedawał bo już mi nie potrzebny. Pozdrawiam.

Nie mam pojęcia jak wcześniej działał CF, ale w tej chwili tak jak napisał keczu nie ma większych problemów, tym bardziej że mam chyba najgorszą z możliwych konfiguracji x16+x4 :)

 

Jedynie co zauważyłem to w BF4 wszystko na maksa + skalowanie na 200% klatek dużo a obraz skacze.

Edytowane przez kosmita
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie mam pojęcia jak wcześniej działał CF, ale w tej chwili tak jak napisał keczu nie ma większych problemów, tym bardziej że mam chyba najgorszą z możliwych konfiguracji x16+x4 :)

 

Jedynie co zauważyłem to w BF4 wszystko na maksa + skalowanie na 200% klatek dużo a obraz skacze.

 

Masz może porównanie do SLI? Pytam bo z tego co mi wiadomo to AMD leci w kulki - zwłaszcza z CF. Zobacz np link, który dałem wcześniej w tym wątku. Ogólnie osobiście nie pakowałbym się ani w CF ani w SLI - miałem styczność z tym drugim ale wolę jedną mocniejszą kartę.

Link to post
Share on other sites

Ogólnie to jest moja pierwsza konfiguracja z dwiema kartami graficznymi, nie mam porównania do sli być może i jest lepiej , ale wiem że problemów w swoim przypadku tez nie mam.

Link to post
Share on other sites

Jestem jeszcze młody i sporo rzeczy nie rozumiem. Biorę pod uwagę GTX 780 i R9 290x. Obydwie fabrycznie podkręcone od Asusa. 780 posiada 3GB pamięci a 290x 4GB. Aczkolwiek 780 ma większe taktowanie pamięci. Moje pytanie jest takie (pewnie wydaje się głupie). O co chodzi z taktowaniem pamięci i jeśli gram na 1080p, jednym monitorze i nie używam 3D czy różnica 1GB będzie zauważalna???

Link to post
Share on other sites
O co chodzi z taktowaniem pamięci i jeśli gram na 1080p, jednym monitorze i nie używam 3D czy różnica 1GB będzie zauważalna???

Taktowanie pamięci to szybkość z jaką działa pamięć karty graficznej,praktycznie nie wpływa (różnice są minimalne) ono na wydajność w przeciwieństwie do taktowania rdzenia.

Nie,różnicy nie będzie :)

Edytowane przez GRAABI
Link to post
Share on other sites

A co tu rozwijać ? Wystarczy zebrać do kupy kilka recenzji autorskich kart 290 i 290X, by zauważyć jedno - w każdym teście wypadają inaczej. Ciężko jest określić, co dla tych kart jest normą, bo różnice w temperaturach sięgają kilkunastu stopni i szansa, że trafi się na padakę jest dość spora.

Link to post
Share on other sites
bo czytałem test

 

Czyli wierzysz tylko informacje sprawdzone przez Ciebie? Osoba która dokonała rzetelnych testów nie jest użytkownikiem produktu? Dlaczego ufać Kowalskiemu który przedstawia subiektywna opinie a recenzji już nie?  

 

Przykład 

 

 

 

Karta 7770 ktora pokazal kolega u gory jest bardzo wydajna, sam ja mialem ale teraz sprzedaje
 

 

 

 

Sam przesiadlem sie z tego procka co masz Ty na i5 i jestem bardzo zadowolony.
 

 

 

 

albo tego palita jetstreama. Posiadam 770 Jet Stream i zla taka nir jest, moze odrobine glosna ale da sie to przebolec.
 
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Czyli wierzysz tylko informacje sprawdzone przez Ciebie? Osoba która dokonała rzetelnych testów nie jest użytkownikiem produktu? Dlaczego ufać Kowalskiemu który przedstawia subiektywna opinie a recenzji już nie?  

Zadnych rzetelnych testow jak na razie tu nikt nie podal. A taki Kowalski jak ma taka karte to chyba max. temperature potrafi odczytac.  

Edytowane przez keczu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Panowie, zdecydowałem się na Sapphire Vapour-X 290 OC ale mam jeszcze jedno pytanie. W przyszłości mam zamiar zrobić chłodzenie wodne w moim komputerze, aczkolwiek jednej rzeczy nie rozumiem. Kiedy przeglądałem sobie bloki na GPU, to każdy z nich jest na referencyjną grafikę. To znaczy, że nie będę mógł kupić bloku na taką właśnie kartę??? Na pewno coś poknociłem  :roll:

Link to post
Share on other sites

Akurat jeżeli chciałeś brać pod LC, to bardziej preferuje ASUSy, zawsze są do nich bloki ;) DirectCU II, do Sapphire czasem są a czasem nie

miałem tak z 7970, nie mogłem zrobić LC na dwóch kartach, bo do Sapphire'a nikt bloków nie zrobił 

Link to post
Share on other sites

Odpowiedz jest bajecznie prosta, ale i tak nie odpowiem w prost na pytanie zadane przez ciebie (bo nie wiem na 100%). Na karte z referencyjnym pcb zawsze dostaniesz full cover, natomiast dla kart z autorskim pcb zazwyczaj nie ma dedykowanych blokow.

 

Referencyjne PCB, a referencyjna karta to nie to samo, czesto ten sam model jest tluczony na kilku roznych pcb, dla przykladu evga dla 780 ACX stosuje 3 rozne pcb, referencyjne pcb ma wersja SC, a np. gigabyte 7970 windforce x3 wyprodukowal dwie wersje tej samej karty pierwsza rewizja byla montowana na referencyjnym pcb, druga (pozniejsza) ta z zablokowanymi napieciami byla montowana na autorskim. 290 vapor-x prawdopodobnie jest robiony na zmienionym pcb.

 

Z tego co wiem w tej chwili niemal wszystkie 290 sa produkowane wg. referencyjnego projektu amd, ale to sie ciagle zmienia. Sapphire robil juz takie numery jak montowanie 7950 na pcb od 7970 i podobne. Jak chcesz miec pewnosc to wez wersje tri-x. Rzeczywistosc wyglada nie tak jak ja producenci reklamuja, dodatkowe fazy zasilania i tak za przeproszeniem go**o daja, a autorskie wynalazki stwarzaja jedynie wiecej problemow. Stary 7950 vapor-x mial zle chlodzone vrm, zarowno 7950 jak i 7970 czesto piszczaly, gigabyte nie jest lepszy projektuje chyba tylko po to swoje pcb aby przyoszczedzic, .

Edytowane przez lebenschmerz
Link to post
Share on other sites

Nie ma mozliwosci zeby cos nie pasowalo po sciagnieciu chlodzenia z 680 i 290 dcu2 bo konstrukcja jest zgodna z referencyjna. Akurat do 780 du2 jest blok EK, ale zakup tej karty do wodowania to strzal w kolano. Do classiefieda evgi tez sa dedykowane bloki ale placisz podwojnie, drugi raz przy odsprzedazy, bo za ten blok malo kto zaplaci ekstra. W ogole jesli ktos nie ma potrzeby ustawiania bardzo wysokich napiec to szkoda pieniedzy na takie konstrukcje nawet pod wc.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...