Skocz do zawartości

280x crossfire lub 290


Recommended Posts

Witam.

 

Który wybór jest według was lepszy 2x asus 280x w crossfire czy tylko jedna 290 także asusa???

Najwięcej gram w Battlefield 4 i mam zamiar zmienić kartę.

 

Cały sprzęt jest w podpisie.

 

Z góry wielkie dzięki.

Link to post
Share on other sites

Witam.

 

Który wybór jest według was lepszy 2x asus 280x w crossfire czy tylko jedna 290 także asusa???

Najwięcej gram w Battlefield 4 i mam zamiar zmienić kartę.

 

Cały sprzęt jest w podpisie.

 

Z góry wielkie dzięki.

Budżet?

Link to post
Share on other sites

 

 

nie ważny

 

W takim razie 780Ti.

 

Najmocniejsza jednordzeniowa karta na rynku, bezkompromisowa wydajność, zero problemów związanych z m-gpu. 

Link to post
Share on other sites

W takim razie jakaś autorska 780-tka. 

 

Przez ponad rok miałem 7970, a przez jakiś czas używałem CF z 7970 - po przesiadce na NV komfort grania zauważalnie się poprawił. 290-tek ponoć nie dotyczą już bolączki poprzednich generacji, ale nadal są i pewnie będą gry, które na zielonych kartach chodzą zauważalnie lepiej.

Link to post
Share on other sites

Skoro tak, to nie rozumiem całej tej dyskusji. Lepiej było napisać, że wolisz Radeony (nie wnikam dlaczego).

280x to był chyba 7970ghz edit, a więc słuchaj się Nowaja w poście nad tobą. Pamiętaj, że 780 pod każdym względem (może po za ceną) jest lepsza od radeonów, które podałeś. CF nie polecam, zwłaszcza przy gorących i prądożernych radeonach.

Link to post
Share on other sites

Nowaj jak pisał w innym poście miał crossfire kilka dni. Bym zacytował ale na telefonie jestem. To trochę za mało żeby na 100% obiektywnie ocenić taką konfigurację. 

Mam crossfire już trzeci rok . Najpierw 7970 x2 teraz 7990. Było średnio, ale z nowymi sterownikami jest bardzo dobrze. Nawet starsze gry jak ktoś lubi. Proponuję sprawdzić na ostatnich sterownikach. AMD naprawilo sterowniki w takim samym stopniu do R9 290 tek jak i starszych kart tyle że te z mostkiem działają tylko Max. do 1440p. 

Wcześniej miałem drugiego kompa do starszych gier teraz będę go sprzedawał bo już mi nie potrzebny. Pozdrawiam.

Edytowane przez keczu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Który wybór jest według was lepszy 2x asus 280x w crossfire czy tylko jedna 290 także asusa??? Najwięcej gram w Battlefield 4 i mam zamiar zmienić kartę.

Na cf z  R9 280x w bf4 bedziesz mieć wyższy fps .Ta gra dosć dobrze wspera tą tecchnologie choc do takiego merto to jej brakuje :P Minus takiego czegosc to głośnosć .Miałem cf i sprzedałem bo to dla mnie za głośne

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Fakt jest głośniej i mi też to przeszkadzało dlatego zmieniłem dwie karty na jednego 7990.  Ale miałem jednego referenta. Dzięki temu było chłodniej dla pierwszej karty , ale głośniej.  R290x to dobry wybór, zawsze później można dokupić drugiego. 

Link to post
Share on other sites
Pyszny. Szczególnie pod względem temperatur. Świetny układ do LC, ale na powietrzu nie za bardzo. 

Chyba tak sobie chciales cos napisac. Nie ma nic nie tak z niereferencyjnymi R9 290x.  

Edytowane przez keczu
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...