Skocz do zawartości

Recommended Posts

Musze przyznać, że musiało minąć z 15 lat żebym w jeden dzień przeczytał ponad 200 stron jakiejś książki.

Wczoraj tak się stało.

http://lubimyczytac.pl/ksiazka/236253/ziarno-prawdy

Świetny kryminał. Ogólnie wszystkie 3 (Uwikłanie, Ziarno prawdy, Gniew) wciągają i bardzo dobrze się je czyta.

O 22 po zakończeniu czytania odpaliłem ekranizację i powiem szczerze że książka wydała mi się o wiele ciekawsza.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
  • 2 tygodnie później...
  • 3 tygodnie później...
  • 2 tygodnie później...
  • 4 tygodnie później...

WP_20170101_19_25_31_Rich.jpg

 

Generalnie nie było dla mnie nudniejszego tematu niż kwestia diety i odchudzania ale przeczytałem, czytało się dobrze i powiem, że bardzo mądra książka.

 

WP_20170101_19_25_51_Rich.jpg

 

Otwiera oczy na wiele spraw, dobrze się czyta. W czasie boomu na kredyty frankowe KNB wydała rekomendację S, ostrzegającą przed ryzykiem tych kredytów i zalecała ograniczenie ich udzielania. Wszyscy od lewa do prawa się po niej przejechali, wieszali na niej psy i zarzucali działanie na korzyść interesów korporacyjnych banków. Łącznie z pis-em lansującym się dzisiaj na obrońcę frankowiczów i pytającym gdzie była KNB. Można pęknąć jak się to czyta. Polecam.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Właśnie skończyłem

 

http://www.proszynski.pl/images/media/products/NASZ.MATEMATYCZNY.WSZECHWIAT.jpg

 

Zdecydowanie najlepsza książka popularnonaukowa  z tematu kosmologii, fizyki i "natury rzeczywistości" jaką czytałęm.

Wcześniej czytałem między innymi "Wielki Projekt" Hawkinga i Mlodinowa i muszę powiedzieć, że przy książce Tegmarka opowiastki Hawkinga wydają się książką dla dzieci. Nie znaczy to,  że nasz matematyczny wszechświat jest jakiś strasznie trudny, po prostu jest poruszanych trochę więcej zagadnień jak na przykład to czym jest świadomość, ale i tematy kosmologiczno - fizyczno - filozoficzne są opisane bardziej szczegółowo. Jak dla mnie Tegmark zagłębia się  znacznie mocniej w zrozumienie natury rzeczywistości niż Hawking w wielkim projekcie, no i jego wizja rzeczywistości bardziej mi się podoba, jest spójniejsza, bardziej satysfakcjonująca intelektualnie, choć dla niektórych może być kontrowersyjna.

  • Popieram 5
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...