Skocz do zawartości

EVGA GTX 780 SC ACX - wysokie tempy


Recommended Posts

Jak chcesz zbić temperatury to niestety bez ustawienia odpowiedniego schematu dla temperatur i regulacji wentylatorów za wiele nie zwojujesz. Ja u siebie też musiałem odpowiednio podwiać się ustawieniami, ale dzięki temu teraz temperatura nie przekracza 65 stopni po OC jest cicho i efektywnie no i karciocha wyżej Boostuje.

Link to post
Share on other sites

@Secior:

Spinam się, bo Autor ma problem, a Ty wpadasz i mówisz "trzeba było kupić lepsze chłodzenie". To co to za pomoc?  :P  tak czy inaczej no offense ;)

 

Ja Uwazam ze nie ma sie co tu sprzeczac bo to bez sensu, Jest to karta z wysokiej półki generuje lepsza grafike ma wieksza wydajnosc wiec musi sie grzac, no nie ma opcji, 80 *c to nie jest wcale katorga, mialem kiedys HD6970 na referencie dochodzilo do 93*c, poprostu trzeba sie do tego przyzwyczaic, albo zainwestowac w obudowe z wieksza iloscia wentylatorów masz wtedy lepsza cyrkulacje powietrza i po sprawie :]

Link to post
Share on other sites

Bez sensu to są takie posty jak powyżej. Ta karta absolutnie nie powinna osiągać takich temperatur i jeśli ma to miejsce to nie należy "się do tego przyzwyczaić" tylko rozważyć zmianę pasty, a jeśli to nie pomoże - odesłać kartę na gwarancję.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Ale miałem wczesniej GTX 770 ACX i takie same tempy byly. Czyli co wymieniac teraz 780 ACX SC , a jak na nastepnej to samo bedzie?

 

Tu znalazlem test , gdzie osiagaja rowniez 79C:

 

http://hothardware.com/Reviews/EVGA-GeForce-GTX-780-with-ACX-Cooling/?page=12

 

 

Nowaj to jak oddawac ją?

Edytowane przez sevku22
Link to post
Share on other sites

Bez sensu to są takie posty jak powyżej. Ta karta absolutnie nie powinna osiągać takich temperatur i jeśli ma to miejsce to nie należy "się do tego przyzwyczaić" tylko rozważyć zmianę pasty, a jeśli to nie pomoże - odesłać kartę na gwarancję.

To sa normalne temteratury pracy w stresie, wszystko zalezy rowniez od chlodzenia w obudowie, a takze od modelu chlodzenia na karcie graficznej, widac malo miales kart z wyzszej polki

Edytowane przez secior1989
Link to post
Share on other sites

To nie są normalne temperatury dla tej karty. Bez OC nie powinny przekroczyć 70 stopni.

 

 

 

widac malo miales kart z wyzszej polki

 

Widać, że bardzo się starasz, żeby stąd wylecieć.

 

 

 

oddawac ją?

 

Na Twoim miejscu spróbowałbym przesmarować ją jakąś lepszą pastą. EVGA nie robi z tym problemów, a w razie czego powinieneś się i tak zmieścić w 10 dniach. 


 

 

wszystko zalezy rowniez od chlodzenia w obudowie, a takze od modelu chlodzenia na karcie graficznej,

 

Wow ! Może napisz kolejną oczywistą rzecz... 


http://www.overclockers.com/evga-gtx-780-superclocked-acx-graphics-card-review

 

79 stopni w stresie, ale przy wentylach na poziomie 39%.

 

Przy takich obrotach jak u Ciebie, karta ma około 60 stopni...

 

To, że coś jest nie tak, to pewne.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Człowieku już Ci ludziska na PCLabie odpisali innymi słowy to, o czym ja Ci mówiłem a bardziej dobitnie karta, którą posiadasz ma gówniane chłodzenie i niestety temperatury nie zachwycają ludzie kupują tego EVGA po to żeby go zwodować, bo się dobrze podkręca (selekcjonowana partia GPU od NVIDII i za to dopłacasz ta karciocha jest przeznaczona dla entuzjastów oraz osób które lubią bawić się w mocne podkręcanie karty graficznej mało kto zostawia na niej standardowe chłodzenie poczytaj na zagranicznych forach)

Chcesz zjechać z temperaturami to niestety bez ustawienia odpowiedniego schematu dla temperatur i regulacji wentylatorów za wiele nie zwojujesz. Nawet wymiana gluta za wiele Ci tu nie da chcesz chłodniej to opcje są 2 albo robisz nowy profil i ustawiasz odpowiednio pracę systemu chłodzenia albo całkowita zmiana chłodzenia. Jak dobrze ogarniesz temat to karta pod obciążeniem będzie głośniejsza, ale za to znacznie chłodniejsza a podczas zwykłej pracy poziom hałasu można jeszcze bardziej zredukować, że karta będzie wręcz niesłyszalna.

 

Nowaj masz racje, ale nie do końca, bo EVGA ma w sumie 2 rewizje tych kart pierwsza była dużo chłodniejsza i w dodatku z lepszym glutem natomiast autor wątku najwyraźniej posiada 2.

Edytowane przez azgan
Link to post
Share on other sites

 

 

karta, którą posiadasz ma gówniane chłodzenie i niestety temperatury nie zachwycają ludzie kupują tego EVGA po to żeby go zwodować, bo się dobrze podkręca.

 

Dawno nie czytałem takich bzdur. Chłodzenie ACX jest chwalone dosłownie w każdej recenzji jaką czytałem, a przed zakupem swojej 780-tki, przeczytałem takowych naprawdę dużo.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nowaj

Za dużo czytasz recenzji a za mało opinii użytkowników tej karty ;)

 

Azgan dokładnie opisał do kogo ta karta przemawia. Chłodzenie  SC ACX jest jednym z najgorszych na GTX780 i musisz to przyjąć do wiadomości bo takie są realia!  

 

BTW

A propo recenzji to pamiętaj, że to co trafia w ręce recenzenta jest odpowiednio przygotowane, wyselekcjonowane i z odpowiednio zmodyfikowanym Biosem. Nawet profil wentylatorów jest odpowiednio ustawiony ;)

Sam naciąłem się gdy kupiłem R9 280X Windforce 3. Według recenzji karta miała jedno z najlepszych, najcichszych chłodzeń. Jak się okazało karta, która trafiła w ręce recenzentów była zupełnie innym produktem niż ten który trafił na rynek masowy. W pewnym serwisie zwróciłem uwagę na recenzję tej karty i po czasie gdy od osoby postronnej dostali tą kartę przyznali, że do testów Gigabyte dostarczył im zupełnie inną kartę.

Edytowane przez DjXbeat
Link to post
Share on other sites

BTW

A propo recenzji to pamiętaj, że to co trafia w ręce recenzenta jest odpowiednio przygotowane, wyselekcjonowane i z odpowiednio zmodyfikowanym Biosem. Nawet profil wentylatorów jest odpowiednio ustawiony ;)

Sam naciąłem się gdy kupiłem R9 280X Windforce 3. Według recenzji karta miała jedno z najlepszych, najcichszych chłodzeń. Jak się okazało karta, która trafiła w ręce recenzentów była zupełnie innym produktem niż ten który trafił na rynek masowy. W pewnym serwisie zwróciłem uwagę na recenzję tej karty i po czasie gdy od osoby postronnej dostali tą kartę przyznali, że do testów Gigabyte dostarczył im zupełnie inną kartę.

 

Jest dokładnie tak jak mówisz do testów trafiają bardzo często wyselekcjonowane i odpowiednio podrasowane egzemplarze czasami też w sprzedaży pojawiają się pierwsze partie, które są lepszej, jakości a jak dany produkt uzyska odpowiedni próg popularności wśród użytkowników i zaczyna się sam sprzedawać, bo większość go rekomenduje z automatu lub kupuje, bo inni to mają i polecają to, coraz częściej można zaobserwować stopniowo obniżającą się, jakość danego produktu. Nie twierdzę, że wszystkie firmy tak robią, ale wystarczy chociażby posłuchać, jakich producentów cewki podczas obciążenia wyraźnie hałasują a u których są ledwie słyszalne ^^ .

Edytowane przez azgan
Link to post
Share on other sites
Nowaj masz racje, ale nie do końca, bo EVGA ma w sumie 2 rewizje tych kart pierwsza była dużo chłodniejsza i w dodatku z lepszym glutem natomiast autor wątku najwyraźniej posiada 2.

Pozwolę sobie na małe wtrącenie i powiem, że tak samo jest z innymi producentami. Chodzi tylko i wyłącznie o rewizję rdzenia. Nowe modele mają rdzeń B1. (zaznaczam, że ja również posiadam wersję z rdzeniem B1)

Wszyscy, którzy mówią o tym jakie to chłodzenie jest kiepskie są... przemilczę. Skoro jest takie kiepskie i skoro ta nowa rewizja jest gorsza, to dlaczego ja nie mam takich problemów?

Autor trafił na złą sztukę i tyle.

 

Do DjXbeat:

280x miał dwie rewizje... pierwsza z chłodzeniem jeszcze z 7970 (bardziej zaokrąglone chłodzenie), a druga już z najnowszym (kanciastym) Windforce'm.

 

Do Azgan:

Tak, ludzie często kupują EVGA do wodowania, lecz... Classified! Najczęściej ktoś, kto woduje wybiera właśnie Classy (niby większa selekcja, przełącznik bios'u itp. itd.) Seria SC ACX to seria "gamingowa" dla tzw. Plebsu, który nie będzie wodował, a chce mieć wydajność na przyzwoitym poziomie.

 

EDIT:

Jeszcze tylko dodam, że może warto wysłać kartę na gwarancję, a nie oddawać do sklepu. Będziesz miał pewność, że wróci sprawna, a znając kilka opinii na temat EVGA to wróci bardzo szybko. Twoja decyzja, ja osobiście nie jestem fanem oddawania sprzętu do sklepu w ramach tych ustawowych 10 dni (chyba, że to wyjątkowa sytuacja, a mam wrażenie, że już Ci się to zdarzyło... przepraszam jeżeli się mylę, możliwe, że pomyliłem użytkowników) ;)

Edytowane przez Karol1701
Link to post
Share on other sites

Może próbować reklamować bezpośrednio u EVGA serwis mają pierwsza klasa i ma spore szanse, że mu wymienią grafikę na zupełnie nową. Karol1701 czasami nie ma, co się sugerować kolejnością rewizji, bo z tym bywa różnie raz ta pierwsza będzie wyjątkowo udana innym razem pojawiają się kolejne, w których coś jest poprawione. Należy też pamiętać o wersji Biosu, jaką dana karta graficzna posiada ten wbrew pozorom ma spore znaczenie.  I jeszcze jedno Karol1701 pamiętaj, że sporo osób wybiera serię SC ACX ze względu na niższą cenę, która jednak ma tu znaczenie, bo sporo osób woli przeznaczyć zaoszczędzone fundusze na zwodowanie a Classified kosmicznej różnicy nie robi EVGA i tak ładuje selekty do swoich kart. Nie patrzmy tylko przez pryzmat Polskich użytkowników warto spojrzeć na to z szerszej perspektywy.

 

PS. Oczywistą oczywistością jest to, że nie ma dwóch identycznych kawałków krzemu :>.

Edytowane przez azgan
Link to post
Share on other sites

Bo z tego co widzę to już kilka razy wymieniałeś karty... (na forum EVGA też zakładałeś kilka tematów odnośnie kilku kart). A takie wymienianie kart, bo coś tam (wyszukana na siłę pierdoła) jest dla mnie po prostu... chamstwem ;)
Nie znam powodów Twoich wymian, więc generalizuję, nie mówię o Twoim przypadku.
Zaraz ktoś powie... samochód można wziąć na jazdę próbną, to czemu nie kartę? Na to odpowiedzi nie mam, lecz jak decyduję się na zakup to cholera jasna czytam testy, fora, wszystko co się da i wtedy kupuję.
Najgorsze, że później ktoś dostanie taką "wymacaną" kartę, a miała pachnieć nowością (na tym punkcie jestem przewrażliwiony).
To tylko i wyłącznie moja opinia, więc spoko loko ;)

@UP:
Nie patrząc na polski rynek tym bardziej jestem przekonany, że to Classy jest wybierana do wodowania. Poza tym, jak kogoś stać na wodowanie, to raczej nie żałuje na taką kartę. ;)

Edytowane przez Karol1701
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Karol1701 zgadzam się w całej rozciągłości i potwierdzam to, że zawsze ktoś dostanie tą wymienioną kartę.  Inna sprawa, po co autorowi była taka karta graficzna? Jestem więcej niż przekonany, że nie będzie się bawił w jakieś mocniejsze podkręcanie o ile w ogóle będzie a skoro sobie ceni wysoką, jakość wykonania i ciszę to trzeba było brać np. Asusa.

 

UP@ Wodowanie nie jest już jakimś niesamowicie koszmarnym wydatkiem a dopłacanie do Classy daje znacznie mniej niż zainwestowanie nawet w najtańszy blok. Classy tylko do extremalnego OC i bicia rekordów do grania w zupełności wystarcza zwodowany SC ACX spróbuj to się sam przekonasz.

 

ZOTAC w zasadzie też ma sporo do zaoferowania a jeśli chodzi o fabrycznie najmocniej wykręcone konstrukcje to wypada zacnie.

Edytowane przez azgan
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Chętnie bym spróbował, lecz... brak środków ;)
Jest to na mojej liście (długiej) na prawie samym końcu niestety.

Ja na początku chciałem wymieniać swoją, bo mi trochę brzęczała... ale stwierdziłem, że poczekam jeszcze trochę i się upewnię w stu procentach, że jest wadliwa. Jak się okazało, brzęczenie po kilku dniach ustąpiło i teraz nie oddałbym jej za żadne skarby!!! :)
Temperatury mi pasują, OC na stockowym biosie mogłoby być lepsze, ale cóż... wszystkiego mieć nie można. Na zmodowanym za to jest bardzo ładnie ;)

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

A przy zamkniętych drzwiach, czy otwartych?

A tak na serio... nie wiem, czy to normalne. Ja również słyszę, jak PC jest pod obciążeniem w całym pokoju. Ale suszarą bym tego nie nazwał. Po prostu słyszę.

BTW. Zauważyłem, że zadajesz te same pytania zarówno na forum EVGA jak i tutaj (nie wiem jak na innych, lecz mam pewne podejrzenia...). Czy warto zmieniać socket, coś o GB GHz, pytanie, czy karta wejdzie do obudowy (czy naprawdę trzeba o tym pisać na kilku forach?!). Trochę jak dla mnie pachniesz trollem (z zamiłowania) lub po prostu masz cel napisania 10 000 postów na każdym istniejącym forum.
A odpowiedź na zadane pytanie w tym temacie dostałeś już wczoraj na forum EVGA.

Pozdrawiam!

Link to post
Share on other sites

Obecnie posiadam obudowę:

 

http://www.coolermaster-usa.com/product.php?product_id=2709

Jednak chyba sobie nie radzi z moją kartą EVGA GTX 780 ACX SC, gdzie dobija tempy do 80C. I pytanie. Do 400zł znajdzie się jakas bardziej przewiewna i większa dobra obudowa?

Tą znalazlem , czy byłby to dobry wybór:

http://proline.pl/?p=CRS CC-9011028-WW




??? Wieksza bedzie od mojej?

Link to post
Share on other sites

Ten corsair to do płyt mini itx i micro atx...

 

EDIT:

Do 400 zł standardowo Fractal Arc Midi R2 (przewiewna) lub Define R4 (cicha, lecz można mieć chyba 6 czy 7 wentylatorów).

Ewentualnie kup wentylatory i zrób porządny przeciąg w swojej.

 

I sprawdź, czy na wentylatorach na 100% (na karcie) też masz takie temperatury, czy spadną.

Edytowane przez Karol1701
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...