Skocz do zawartości

EVGA GTX 780 SC ACX - wysokie tempy


Recommended Posts

Witam. Myśle na wymianą , z powodu temperatur, czy może tak ma być? Dochodzi do 80C w Crysis 3 i FAR CRY 3. Ma może ktoś tą kartę i powie jakie ma temperatury? Wszystko domyślnie, bez OC.  Max GPU Core boost jest na 1100mhz.

Link to post
Share on other sites

Witaj,rowniez posiadam 780od evgi wersje 863 z wgranym biosem 967mhz. W metro last light oscyluje 75a 80 stopni,podobnie jestw bf4 tez potrafi dobic do 80. Nie wiem czy to taki urok tego chlodzenia,ale wczesniej mialem 770 dokladnie ten sam model i tempy byly znacznie nizsze.

 

Link to post
Share on other sites

Witam!
Mam ten sam model, co Ty i maksymalna temperatura, jaką uzyskałem to 75 stopni w BF4 (tylko dlatego, że gram bez synchronizacji pionowej). W grach, które wymieniłeś (Crysis3 i FarCry3) mam ok. 70 stopni (z włączoną synchronizacją pionową).

@UP
Jest wersja ACX z takimi zegarami, jakie podał mayster.

Link to post
Share on other sites
mayster23 ale ja mam z chłodzeniem ACX i taka du*a;/ Już brak słów. Wczesniej miałem 770 acx i takie same tempy mialem
Takze posiadam wesje ACX,przegladajac fora np na guru3d.com karta w tescie miala max 65st a na hexus.net juz 74.Nie ma co sie martwic do 90 stopni jest jeszcze sporo zapasu;-)
Link to post
Share on other sites

Teraz specjalnie mam odpalonego Crysis'a 3 i przy temperaturze 72 stopnie (maksymalna jak na razie) mam 62%.
Twoje 65% wydaje się być w porządku przy 80 stopniach.
Dziwi mnie tylko to, co piszesz o głośności tego chłodzenia. U mnie jest bardzo cichutko (chociaż to subiektywne odczucie - po GB 7970GHz wszystko jest dla mnie cichutkie... dopiero teraz wiem, jak powinno się zachowywać dobre chłodzenie, bo moja 7970 to była głośna sztuka).

Edytowane przez Karol1701
Link to post
Share on other sites

Tak jak pisalem wyzej w metro z vsync dobija mi do 80. W bf4 tez bez vsync oscyluje ok 80. W idle mam 30:-) wentylator mam ustawiony na auto,do max 57% na str andantech.com. Tez osiagaja temp 80 stopni w stresie.Mozna pomyslec o zmianie pasty na gpu. Pozdrawiam.

Link to post
Share on other sites

Ty masz 72C na tej samej karcie z 62% fan speedem na auto.A ja mam 80C przy 65%, wiec czemu piszesz ze to normalne? :)

Mam na myśli prawidłową wartość prędkości wentylatora w stosunku do temperatury. ;)

 

Na forum EVGA ktoś miał podobny problem... wymiana pasty trochę pomogła, zaraz Ci wyślę cały temat ;)

 

Temat z problemem:

http://forums.evga.com/tm.aspx?m=2130981

 

Temat z (dziwnym) rozwiązaniem:

http://forums.evga.com/tm.aspx?m=2134559

Edytowane przez Karol1701
Link to post
Share on other sites

Tak.
Poleciłbym Ci najpierw zmienić pastę (tak jak kolega wyżej).
Ewentualnie, co Ci się raczej nie spodoba, bo mówisz, że chłodzenie jest głośne, możesz zwiększyć obroty wentylatorów, by bardziej schłodzić kartę.
I spróbuj tych czynności, które poleca ten koleś z forum EVGA.
Pozdrawiam! ;)

Link to post
Share on other sites

Teraz specjalnie mam odpalonego Crysis'a 3 i przy temperaturze 72 stopnie (maksymalna jak na razie) mam 62%.

Twoje 65% wydaje się być w porządku przy 80 stopniach.

Dziwi mnie tylko to, co piszesz o głośności tego chłodzenia. U mnie jest bardzo cichutko (chociaż to subiektywne odczucie - po GB 7970GHz wszystko jest dla mnie cichutkie... dopiero teraz wiem, jak powinno się zachowywać dobre chłodzenie, bo moja 7970 to była głośna sztuka).

podiadam HD7970Ghz wersja od gigabyte chlodzenie windforce cichutko nic nie slychac max 65*C w grach wszystko na ultra, poprostu wezcie dobre chlodzenie

 

/spam

Edytowane przez R-Koniu
Link to post
Share on other sites

No widzisz... Ty posiadasz, ja posiadałem... u mnie głośno, u Ciebie cicho. Teraz ja posiadam tę samą kartę, co Autor i u mnie cichutko, a u Autora głośno. Co z tego wynika? Że karta karcie nie jest równa. Wszystko zależy od sztuki.
 

poprostu wezcie dobre chlodzenie

 

 

Dlatego piszesz BZDURY! I nie wiem, czy posiadasz tę kartę, czy ją podjadasz... polecam przeczytać to, co napisałeś zanim klikniesz "Napisz". Słownik też się przyda. I znaki interpunkcyjne też warto poznać. I w ogóle wszystko, nosz kurna....

Edytowane przez Karol1701
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

No widzisz... Ty posiadasz, ja posiadałem... u mnie głośno, u Ciebie cicho. Teraz ja posiadam tę samą kartę, co Autor i u mnie cichutko, a u Autora głośno. Co z tego wynika? Że karta karcie nie jest równa. Wszystko zależy od sztuki.

 

 

 

Dlatego piszesz BZDURY! I nie wiem, czy posiadasz tę kartę, czy ją podjadasz... polecam przeczytać to, co napisałeś zanim klikniesz "Napisz". Słownik też się przyda. I znaki interpunkcyjne też warto poznać. I w ogóle wszystko, nosz kurna....

Moze i masz racje ze karta karcie nie jest rowna, ale nie mam przekonania co do chlodzenia EVGA, tymbardziej ze EVGA strasznie żyłuje karty. Stawialbym bym bardziej na Asus DCII lub Windforce 3 i sie nie spinaj bo to tylko rozmowa ;] pozdro

Edytowane przez secior1989
Link to post
Share on other sites

W porownaniu z Asusem albo i nawet MSI to chlodzenie jest cienkie jak du*a weza, u mnie tez przy max obciazeniu karta dobija do 80C i schodzi z taktow na fabrycznych ustawieniach. Montuja to samo chlodzenie na 760 i 780. Jedyna zaleta to umiarkowana glosnosc przy wysokich obrotach wentyli.

 

Mozesz podbic profil wentyli, bo standardowo karta trzyma 55-57% dzieki czemu nie jest glosniejsza od referenta, jest jeszcze opcja zeby podbic temperature target do 95C i olac temperatury w koncu serwis jest ok i to jedyny powod z jakiego kupuje sie karte od evga.

 

Dobre temperatury na tym chlodzeniu mozesz miec z wentylatorem 1200 rpm  na scianie bocznej, ale to chyba bezsens przy pojedynczej karcie. I... TAK posiadam ta karte, jesli dla kogos to chlodzenie jest ok, to widocznie nie ma porownania z innymi autorskimi konstrukcjami. Mozesz miec vid 1150 albo 1163 i takt w granicach 1071-1124 ale NIE MOZNA oczekiwac za duzo od tego chlodzenia, ktore sprawdza sie na 760/770, ale do 780/ti pasuje jak piesc do nosa.

Edytowane przez lebenschmerz
Link to post
Share on other sites
 I... TAK posiadam ta karte, jesli dla kogos to chlodzenie jest ok, to widocznie nie ma porownania z innymi autorskimi konstrukcjami.

 

Słuchaj... podam przykład Gigabyte. Na forach znajdziesz trochę problemów z tym chłodzeniem jak i z samą kartą. Czy to oznacza, że jest to złe chłodzenie/karta? Czy możesz tak generalizować na podstawie problemów tylu osób? Pewnie tak, ale nie mów, że każda jest do du*y, bo wiele osób jest zachwyconych swoją sztuką. Równie dobrze ja mogę powiedzieć, że chłodzenie ACX jest boskie - a patrząc chociażby na problemy Autora można wnioskować, że nie do końca... można się sugerować testami itd. ale jedyna pewność, czy karta będzie się dobrze spisywać, czy nie nastąpi dopiero wtedy, gdy włożysz swoją sztukę do swojego PC.

 

I co... mam wkleić screen'y z temperaturami, żeby pokazać, że moja dobija do ok. 72 stopni i udowodnić, że chłodzenie nie jest takie złe? Za bardzo generalizujesz.

Też nie mówię, że jest to najlepsze chłodzenie... lecz z pewnością nie jest takie złe, jak Ty je przedstawiasz. ;)

 

@Secior:

Spinam się, bo Autor ma problem, a Ty wpadasz i mówisz "trzeba było kupić lepsze chłodzenie". To co to za pomoc?  :P  tak czy inaczej no offense ;)

Edytowane przez Karol1701
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Witam. Myśle na wymianą , z powodu temperatur, czy może tak ma być? Dochodzi do 80C w Crysis 3 i FAR CRY 3. Ma może ktoś tą kartę i powie jakie ma temperatury? Wszystko domyślnie, bez OC.  Max GPU Core boost jest na 1100mhz.

 

A zwiększyłeś obroty wentylatora na karcie graficznej?

Link to post
Share on other sites

W porownaniu z Asusem albo i nawet MSI to chlodzenie jest cienkie jak du*a weza, u mnie tez przy max obciazeniu karta dobija do 80C i schodzi z taktow na fabrycznych ustawieniach. Montuja to samo chlodzenie na 760 i 780. Jedyna zaleta to umiarkowana glosnosc przy wysokich obrotach wentyli.

 

Mozesz podbic profil wentyli, bo standardowo karta trzyma 55-57% dzieki czemu nie jest glosniejsza od referenta, jest jeszcze opcja zeby podbic temperature target do 95C i olac temperatury w koncu serwis jest ok i to jedyny powod z jakiego kupuje sie karte od evga.

 

Dobre temperatury na tym chlodzeniu mozesz miec z wentylatorem 1200 rpm  na scianie bocznej, ale to chyba bezsens przy pojedynczej karcie. I... TAK posiadam ta karte, jesli dla kogos to chlodzenie jest ok, to widocznie nie ma porownania z innymi autorskimi konstrukcjami. Mozesz miec vid 1150 albo 1163 i takt w granicach 1071-1124 ale NIE MOZNA oczekiwac za duzo od tego chlodzenia, ktore sprawdza sie na 760/770, ale do 780/ti pasuje jak piesc do nosa.

Hej. A ty jaka masz wersje tej karty, tez 780 ACX SC? I tez ci dobija do 78-80C ?

 

azgan- po co zwiekszac jak juz na auto sa 65-68% . I przy tym temperatury 78-80C ( wysoko kurde )

Edytowane przez sevku22
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...