Skocz do zawartości

Recommended Posts

Nie - na Dyslu SSD Masz Partycję Odzyskiwania :) - i to z niej jest "przywracany system. Zarówno w trybie "odświeżenia" jak i przy całkowitej reinstalacji. Można "zgrać" jej zawartość na Pendrive.

 

Jak Usunąłeś / Straciłeś partycję to pozostaje Ci zdobyć Windows 8 - można spróbować "odtworzyć" Partycję Odzyskiwania - LE - nie jest to łatwe.

 

Jak Wysyłasz sprzęt do serwisu to poproś - np. napisz na kartce i dołącz do tabletu - o odtworzenie tej Partycji.

Link to post
Share on other sites

Nie - na Dyslu SSD Masz Partycję Odzyskiwania :) - i to z niej jest "przywracany system. Zarówno w trybie "odświeżenia" jak i przy całkowitej reinstalacji. Można "zgrać" jej zawartość na Pendrive.

 

Jak Usunąłeś / Straciłeś partycję to pozostaje Ci zdobyć Windows 8 - można spróbować "odtworzyć" Partycję Odzyskiwania - LE - nie jest to łatwe.

 

Jak Wysyłasz sprzęt do serwisu to poproś - np. napisz na kartce i dołącz do tabletu - o odtworzenie tej Partycji.

nie partycja jest nadal tylko ja robiłem restore z poziomu Windowsa a chciałem zrobić świeża instalacje i nie wiem jak bo po tym restore dalej problem występuje ale i tak dzisiaj już zabierają do serwisu zobaczmy co powiedzą dźwięk po hdmi na tv jest

Link to post
Share on other sites

Wchodzisz w Ustawienia -> Zmień Ustawienia tego Komputera -> Aktualizacje i odzyskiwanie - Odzyskiwanie

 

Masz tam Odśwież Komputer... - oraz - Usuń wszystkie dane...

 

Opcja Usuń wszystkie dane ... - to właśnie jest totalny reinstal - Obraz (Image) świeżego systemu - jest nadpisywany.

 

To jak Byś instalował Windows z DVD :) - różnica jest taka, że Dell zainstalował Windows + Sterowniki + Oprogramowanie - następnie zrobił Image (Obraz) i zapisał go na Partycji Odzyskiwania.

 

Wybierając opcję tę opcję - następuje całkowite czyszczenie systemu - instalator wgrywa czysty system - tyle, ze zamiast "mozolnie" :) instalować "goły" Windows, dogrywać sterowniki oraz oprogramowanie - masz wszystko gotowe.

 

Nie jest to nic dziwnego :) - sam w stacjonarnym komputerze mam taki obraz :) ze świeżo zainstalowanym systemem i programami :) - jak mi padnie to odtwarzam go z Pendrive.

 

Oczywiście Możesz podłączyć Pendrive / DVD z "gołym" WIndows - instalujesz go normalnie - Klucz Masz "zaszyty" w UEFI - w czasie instalacji sam jest pobierany i nie trzeba go wpisywać. Dalej klasycznie :) stery, programy i już. Dell ba swojej stronie ma zebraną do kupy "paczkę" sterowników.

Link to post
Share on other sites

Wchodzisz w Ustawienia -> Zmień Ustawienia tego Komputera -> Aktualizacje i odzyskiwanie - Odzyskiwanie

 

Masz tam Odśwież Komputer... - oraz - Usuń wszystkie dane...

 

Opcja Usuń wszystkie dane ... - to właśnie jest totalny reinstal - Obraz (Image) świeżego systemu - jest nadpisywany.

 

To jak Byś instalował Windows z DVD :) - różnica jest taka, że Dell zainstalował Windows + Sterowniki + Oprogramowanie - następnie zrobił Image (Obraz) i zapisał go na Partycji Odzyskiwania.

 

Wybierając opcję tę opcję - następuje całkowite czyszczenie systemu - instalator wgrywa czysty system - tyle, ze zamiast "mozolnie" :) instalować "goły" Windows, dogrywać sterowniki oraz oprogramowanie - masz wszystko gotowe.

 

Nie jest to nic dziwnego :) - sam w stacjonarnym komputerze mam taki obraz :) ze świeżo zainstalowanym systemem i programami :) - jak mi padnie to odtwarzam go z Pendrive.

 

Oczywiście Możesz podłączyć Pendrive / DVD z "gołym" WIndows - instalujesz go normalnie - Klucz Masz "zaszyty" w UEFI - w czasie instalacji sam jest pobierany i nie trzeba go wpisywać. Dalej klasycznie :) stery, programy i już. Dell ba swojej stronie ma zebraną do kupy "paczkę" sterowników.

a to wszystko robiłem tak jak mówisz i dźwięku nadal nie było po świeżej instalacji czyli padła płyta główna

Link to post
Share on other sites

Jest program, który aktualizuje "automagicznie" :) - nazywa się Dell Update i jest do pobrania tam gdzie mamy sterowniki. Jak go nie odinstalowałeś :) to najprawdopodobniej działa i aktualizuje.

 

Ja generalnie - usuwam większość oprogramowania, które instaluje producent na Laptopach / Tabletach :) - wiec Dell Update tez poleciał.

Link to post
Share on other sites

kupilem rysik rev02 i cos slabo to chodzi

 

wymienilem baterie, ale ogolnie kiepsko dziala, czasami dziala, czesciej nie dziala, mam watpliwosci, czy przed uzyciem trzeba nacisnac przyciski ?, chociaz ta metoda nie pomaga

 

nie mam najnowszych sterownikow bo najpierw zaktualizowalem biosa, a pozniej zobaczylem, ze kolejnosc instalacji jest inna

 

ogolnie z tableta jestem zadowolony

Link to post
Share on other sites

Rysik powinien działać normalnie. Przyciski nie są konieczne, można ich użyć ale nie koniecznie. Rysik powinien "łapać" tuz nad powierzchnią.

 

Radzę zacząć od kalibracji Rysika. Jak mimo tego nie będzie reagował poprawnie to może być wadliwy - rysik lub digitizer w tablecie.

 

Rev 02 generalnie nie sprawia kłopotów - po za uszkodzonymi egzemplarzami.

Link to post
Share on other sites

jak dokonac kalibracji ?

dostalem kupiona klawiature, droga jest ale wykonanie jest wzorowe i wyglad extra

 

byla wczesniej mowa o odcisnieciu ramki wokol touchpada na ekranie, na klawiaturze sa dwa gumowe ograniczniki, zeby ekran nie dotykal klawiatury - one sie nie sprawdzaja ?

 

mozna ladowac klawiature ladowarka od telefonu 1A ?

Link to post
Share on other sites

Kalibracja - zarówno ekran jak i rysik :

 

Panel Sterowania -> Sprzęt i Dźwięk -> ustawienia komputera typu tablet -> przycisk KALIBRUJ - i wybieramy czy kalibrujemy Pióro czy Ekran :)

 

Te gumowe ograniczniki nie dają wiele :) - stąd moja rada o naklejeniu folii na ekran lub używania jakiejś "przekładki".

 

Ładowanie - można :) - ALE - potrwa to bardzo długo :) - ładowarka Dell wykrywa że podłączyliśmy Tablet lub Klawiaturę MOBILE - i przelącza się z USB (5V, 2 A) na 19.5V i 1.2 - jak łatwo policzyć zamiast 10 Watów mamy 24 Watów mocy - prawie 2.5 x więcej. :)

 

Klawiaturę możesz ładować podłączoną do Tabletu - standardowa sekwencja wygląda tak :

 

PRACA - najpierw zasilanie idzie z akumulatora Klwiatury a później z Tabletu.

ŁADOWANIE - najpierw jest ładowany akumulator Tabletu a później Klawiatura

 

Ja kupiłem sobie dodatkowy zasilacz :) - po pierwsze i tak mam zawsze przy sobie zasilacz USB :) a ten od Dell'a spełnia mi dwie funkcje - ładuje szybko Tablet oraz inne urządzenia USB.

Edytowane przez Ravir
Link to post
Share on other sites

Masz naklejony Service TAG na obudowie ? Ja mam ją w środku pod akumulatorem :)

 

Najlepiej Alkoholem Izopropylowym - ja używam go do czyszczenia ekranu :) - można też podgrzać p. suszarką i delikatnie zdrapać, resztki kleju w/w alkoholem :)

Link to post
Share on other sites

Haha dostałem dziś tablet z wymienioną płytą główna ale dali 4GB ram a ja miałem 8GB wiec wyraziłem swoje niezadowolenie i maja wysłać innego na wymianę zobaczmy co z tego będzie ja to mam szczęście do Della

 

Podał by ktoś z was ile sekund powinien startować system od naciśnięcia przycisku do pokazania kafelków

i5 8GB ram 256 GB

I czy macie tak że jak naciśniecie przycisk power to przez kilka sekund jest czarny obraz po potem logo della

Edytowane przez SebA0406
Link to post
Share on other sites

Po wciśnięciu przycisku najpierw mamy Wibrację - parę sekund nic sie nie dzieje i pojawia sie logo DELL.

 

Jest to całkiem normalne zachowanie - najpierw mamy procedury testowe, po czym nastepuje wczytywanie Biosu / UEFI i nastepnie leci system.

 

U mnie od momentu wibracji do pojawienia się ekranu logowania mija około 15 sekund. I jest to normalny czas.

Link to post
Share on other sites
mam jak raviruruchamianie

 

kupilem rysik rev02 i cos slabo to chodziwymienilem baterie, ale ogolnie kiepsko dziala, czasami dziala, czesciej nie dziala, mam watpliwosci, czy przed uzyciem trzeba nacisnac przyciski ?, chociaz ta metoda nie pomaganie mam najnowszych sterownikow bo najpierw zaktualizowalem biosa, a pozniej zobaczylem, ze kolejnosc instalacji jest innaogolnie z tableta jestem zadowolony
Ja nie kupiłem rysika bo wcześniej przeczytałem opine o nim. Z tabletu jestem bardzo niezadowolony. Albo nie działa Bluetooth lub albo jest problem z dźwiękiem ze słuchawek.
Link to post
Share on other sites

Może Masz uszkodzony sprzęt ? Co się zdarza, mi BT działa dobrze, a słuchawki zwykłe - po kablu też. Znajomemy nie dzialały sluchawki, okazało się, ze uszkodzone był gniazdo. Zrobili mu je na gwarancji.

 

Rysik - sa doniesienia o wadliwych sztukach - najczęściej jest to szybko zuzywająca się bateria lub brak "kontaktu"  - słaby kontakt z tabletem. Dell je wymienia na gwarancji. Ja wymieniałem dwa razy :) "miesławną" R00 na R01 w Styczniu po nie całym miesiącu używania, nastepnie wymieniłem R01 na R02 - w R01 bateria wytrzymywała mi miesiąc - w obu przypadkach Dell wymienił mi od ręki. W drugim nie musiałem nawet starego odsyłać :)

 

Wyslij wiec sprzęt na  Gwarancję - po to jest w końcu.

Link to post
Share on other sites

Wg mnie Masz wadliwy sprzęt. Żaden z kilkunastu Venue 11 Pro w moim otoczemu i mój nie zachowywały sie tak. Opisz dokąldnie co jak i wyśli do serwisu. Warto pois dołączyć do tabletu.

Link to post
Share on other sites

Witajcie 

Od ponad miesiąca jestem posiadaczem tabletu , dopiero w piątek wrócił z serwisu - wymiana płyty głównej . Więc tak naprawdę zaczynam przygodę z tabletem , mam podłączoną do tabletu klawiaturę mobile . System pokazuje dwie baterie naładowane , ale zużywa tylko 1 ( czyli z tabletu ) , coś trzeba ustawić , czy wina klawiatury . ? 

Pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...