Skocz do zawartości

Podkręcanie procesorów! Jaki masz wynik?


Recommended Posts

Podkręciłem Quada jeszcze troszkę ale już więcej nie będe wyciskał bo chyba nie ma po co:). No i nie chce mi się bawić z napięciami...

To teraz 2x Orthos Blend prio 9 na 10 minut i dołącz do naszej drużyny na benchit ;)

Link to post
Share on other sites

Nie zapominajcie o moim upgraidzie :) Pod koniec wakacji moja konfiguracja będzie wyglądać tak:

Asus Rampage II Extreme

Core i7 920 D0 (wycisnę z niego do benchów z 4,5Ghz bo znajomy ze sklepu mi przetestuję możliwości przed wysyłką :[ )

OCZ Reaper 1866Mhz CL8+OC

GTX280 SSC+OC

Be Quiet! Dark Power PRO 750W

I do tego WC :?: Po więcej informacji zajrzyjcie do mojego tematu "Modernizacja" link w sygnie :]

Wtedy sobie porobię testy ;)

Link to post
Share on other sites

To wkońcu nie dałem tych screenów? ;) Może rzeczywiście tylko już wykryłem ten problem i mieliście częściowo rację :?: W stresie mnożnik mi spada na x6 ale tylko przy mnożniku 11 i wyżej :) a nie dam 10 bo jak zwiększe FSB powyżej 340-350 na mojej płytce to spalę sobie dysk albo napędy :[ Sprawdziłem to, dzieję się tak gdyż ta płyta nie ma regulacji PCI więc jest na auto;/

Link to post
Share on other sites

To wkońcu nie dałem tych screenów? :D Może rzeczywiście tylko już wykryłem ten problem i mieliście częściowo rację :P W stresie mnożnik mi spada na x6 ale tylko przy mnożniku 11 i wyżej :) a nie dam 10 bo jak zwiększe FSB powyżej 340-350 na mojej płytce to spalę sobie dysk albo napędy :wariat: Sprawdziłem to, dzieję się tak gdyż ta płyta nie ma regulacji PCI więc jest na auto;/

to dasz w końcu te screeny czy nie?

Link to post
Share on other sites

Panowie mam prośbę.

 

Jestem na etapie podkręcania procka Q9550.

Moje pytanie jest następujące.

 

Obecnie mam podkręconego na 3,48 - 410x8,5

na 3,61 (425x8,5) wywala mi Orthos.

 

Co wtakim razie? Czy zmniejszyć mnoznik do x8 i podkręcać FSB wyżej czy napięcie podnieś o 0,05.

 

Czy sprawa temeratury mostka północnego na takim etapie trzeba sprawdzać? Jeśli tak to poproszę program bo w chwili obecnej mam tylko do sprawdzania tem. procka (Core Temp)

 

MOje temeratury w stresie na Orthos przy podkręceniu 3,48 są n astępujące:

62

58

56

58

 

Proszę o odpowiedz.

Link to post
Share on other sites

Panowie mam prośbę.

 

Jestem na etapie podkręcania procka Q9550.

Moje pytanie jest następujące.

 

Obecnie mam podkręconego na 3,48 - 410x8,5

na 3,61 (425x8,5) wywala mi Orthos.

 

Co wtakim razie? Czy zmniejszyć mnoznik do x8 i podkręcać FSB wyżej czy napięcie podnieś o 0,05.

 

Czy sprawa temeratury mostka północnego na takim etapie trzeba sprawdzać? Jeśli tak to poproszę program bo w chwili obecnej mam tylko do sprawdzania tem. procka (Core Temp)

 

MOje temeratury w stresie na Orthos przy podkręceniu 3,48 są n astępujące:

62

58

56

58

 

Proszę o odpowiedz.

Koleś o 0,05v ja dałem 1,556v przy 3,9ghz więc dawaj wyższe napięcie!

Link to post
Share on other sites

ale gdy zwięszyłem napięcie do 1,275V to temperatury procka skoczyły mi o 4-5 stopni. I w którymś momencie się zrestartowął komp po przejściu 15 minutowym Orthos.

 

Teraz mam 444x8 czyli 3,553 z ramami ustaionymi na 1066 - bez podkręcania napięcia.

temp: 63,59,58,60.

 

Jakie temeratury trzeba jeszcze sprawdzać. Mostek północny? jaki program do sprawdzania tej tem.

MOje temp: http://img190.imageshack.us/i/temn.jpg/

 

CO to jest GPU DIODE (MemIO)?

Link to post
Share on other sites

Temperaturki sprawdzaj programem Everest ultimate edition!

Byłem na twoim profilu i co widze? Brak wentylatora na chłodzeniu procka! To nie być dździwiony że takie temp masz! Daj od razu jakiś wentyl na chłodzonko! Możesz zamocować nawet sznurkiem byle sie trzymało! Napisz jakie wtedy masz temp!

Link to post
Share on other sites

 

Bez komentarza? O co chodzi?

Twoje temeratury są w spoczynku a u mnie w stresie 100%

 

Proszę link:

http://img15.imageshack.us/i/teme.jpg/

 

http://img528.imageshack.us/i/temp2m.jpg/

 

Czy ktoś teraz może mi powiedzieć jakie mam temperatury i jakich w stresie nie przekraczać?

W chwili obecnej 3,55 - maxymalna temeratura to 63 stopnie (ale było w pokoju naprawdę gorąco)

Link to post
Share on other sites

MJ Ty masz Core i7 ES ?

Pierwszy raz to widze :P może przez to kręcenie :)

Stoi łajza na 4.1Ghz :( i już troche zaczyna mnie wnerwiać, mam nadzieje że szybko zaleje go wodą.

 

edit :

Miałem stare Core Temp, po ściągnięciu 0.99.4 temperatury w Real Temp i Core Temp identyczne :P

 

Link to post
Share on other sites

C2D E8400 3,0 GHz @ 4,5 GHz (1,5V)

No jak by sie okazało że te 4.5Ghz to stabil to czapki z głów :sciana:

 

A ja w nocy podałem procowi papu : CPU 1.4V i RAM 1.7V

Wystartował tylko raz i to w bólach na 4.18Ghz, coś mi sie zdaje że musze pokręcić resztą napięć albo zmienić taktyke.

Swoją drogą jestem ciut zawiedziony tym egzemplarzem :)

 

Link to post
Share on other sites

C2D E8400 3,0 GHz @ 4,5 GHz (1,5V) :)

http://img19.imageshack.us/img19/82/88779223.jpg

 

Nie wiem, czy procesor był stabilny, bo bałem się go obciążać - zapewne nie był. Zupełnie stabilny i chłodny jest na 4 GHz przy napięciu 1,36V - przy obciążeniu procesor dochodzi do 70°C.

Qpers jakie masz chlodzenie??
Link to post
Share on other sites

Ta temperatura rdzeni w stresie to przy 4GHz i 1,36V! AC Freezer 7 Pro. Ogólnie mam dość wysokie temperatury rdzeni cały czas (nie wiem, jak się zabrać za pomiar temp. procesora multimetrem).

 

EDIT:

@kubbak

Bardzo chętnie! Chłodzenie chętnie bym zmienił, ale to OC dla zwykłej satysfakcji - i tak nie potrzebne mi nawet te 4 GHz. Zmienię je chyba dopiero razem z procesorem na 4 rdzenie, jak staną się standardem.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...