Skocz do zawartości

Podkręcanie procesorów! Jaki masz wynik?


Recommended Posts

Ja dzis chcialem swojego pocisnac do 3.44Ghz ale nie udalo sie :| w orthosie po paru sekundach wyskoczyl blad... nie wiecie co moze byc tego przyczyna? napiecie mialem na auto a na pamieciach 2.20 V przy podkreceniu szyna osiagnela 880Mhz wydaje mi sie ze to wina moich pamieci bo jak dalem na stale szyne 900 to komp nie chcial wstac wiec podejrzewam ze moje pamieci za sa slabe albo sie myle :| a wy co o tym sadzicie?

Link to post
Share on other sites

Mówisz o napięciu procesora ?! jeżeli tak to musisz troche podnieść, podaj więcej danych (napięcia).

 

Napiecie na procku mialem 1.42 V jak bylo ustawione na auto tak wskazywal CPU-z i AI Suite to w takim razie do ilu mam zwiekszyc napiecie na procku? bo myslalem ze jak mam ustawione na auto to automatycznie napiecie bedzie sie podnosic coraz wyzej, ale widocznie tak nie jest albo sie myle :cry:

 

//EDIT//

 

To jakie mam ustawic napiecie? 1.42 styknie? wogole to do ilu mozna zwiekszyc napiecie do testow? :P

 

ps: temperatury nie przekraczaja 56 stopni :cry:

Link to post
Share on other sites

Napięcie ustawiaj na sztywno a reszta zależy od temperatury.

 

edit :

Na C2D 4500 do normalnej pracy miałem 1.4V~1.45V a do testowania podchodziłem do 1.6V i z 2.2Ghz doszedłem na 3.3Ghz. Cała sztuka polega na tym żeby podkręcić jak najwięcej podnosząc napięcie jak najmniej.

 

Link to post
Share on other sites

Mój wynik na E5200 to 3,5 GHz. Napięcie na Auto. Chłodzony Arctic Cooling Freezer Xtreme, Pasta Diamentowa IC Diamond 7 Carat. Temperatury w spoczynku: rdzeń 1 - ok.48, rdzeń 2 - ok.42, procesor - 38 stopni. W stresie max 71 stopni. Dalej nie próbowałem kręcić ale pewnie kiedyś się skuszę :cry:

 

http://img34.imageshack.us/img34/2136/beztytuuljj.jpg

Link to post
Share on other sites

A tak się spytam.

Ludzie a wy testujecie te procesory po OC Orthosem (Small FFT prio 9) przynajmniej przez godzinę ?

Ja u siebie na E5200 miałem ustawione 3.8GHz@1.3V(1,248V - max stres = Orthos) i wydawało mi się, że jest maksymalnie stabilny [a nie był ? ;-) przez miesiąc tylko jeden BSOD (wczasie grania) przy BOINC i F@H2 GPU 24/7], ale nie wytrzymywał nawet 15 minut z Orthosem :cry:.

Teraz mam 3.8GHz@1.35V(1,296V) i po testach przez 1h odechciało mi się dalej sprawdzać :P.

 

Edit: Jeszcze dodam, że podnosząc napięcie o ok 0,05V zapotrzebowanie na energię mojego kompa podczas BOINC i F@H GPU2 wzrosło o ok 8W. Czyli spadła mi efektywność ;(. Ale ponieważ cały sprzęt i tak pobiera teraz ze ściany ok 260W więc 252 czy 260 to nie jest wielka różnica. Gorzej, że temperatura w Orthosie wzrosła z ok 62 na 71C :cry:.

Link to post
Share on other sites

Arkadikos

skoro 70 stopni to w przypadku tego radiatora albo po b.dlugim maxymalnie obciazajacm oba rdzenie stresie albo masz slabo spasowany i jakos niebardzo docisniety radiator- mam 2 znajomych z ustwieniami na 3.6 i podniesionym lekko napieciem - jeden ma ok 75 na boxowym a drugi na wydajniejszym (niepamietam czym) okolo 65 -sam im ustawialem nie chcieli wiecej wiec tyle styknelo

Gomar

walic orthosa - nierobisz obliczen naukowych - dziala Ci dobrze, niewywala , niegrzeje sie to jedziesz:)

jesli Ci zalezy to zmniejsz taktowanie lub zostaw wyzsze napiecie i po problemie ale po co?:cry:

Link to post
Share on other sites

O jakim stresie piszesz. U mnie aktualnie komp "maksymalnie" obciążony pobiera 260W a temperatury wynoszą core 0 - 56C core 1 - 58C, a w pokoju mam 25C.

Ale jak dostanie kopa od Orthos'a to zużycie energii wzrasta do ok 282W a temperatury do 71-73C.

Link to post
Share on other sites

lopez2

Wszystko jest zamontowane odpowiednio :cry: Taka temp była tylko przez moment po obciążeniu Orthosem 1 do 1,5 godz na priorytecie 9. Średnio najbardziej gorący rdzeń 1 utrzymywał temp 62-66 stopni. W zasadzie przedwczoraj zamontowałem to chłodzenie wraz z pastą i myślę ze może jeszcze nie zdążyła się dobrze wygrzać. Pozdrawiam :cry:

Link to post
Share on other sites

Arkadikos

walic orthosa - nierobisz obliczen naukowych - dziala Ci dobrze, niewywala , niegrzeje sie to jedziesz:)

jesli Ci zalezy to zmniejsz taktowanie lub zostaw wyzsze napiecie i po problemie ale po co?:cry:

Właśnie, że robię :cry: - BOINC World Community Grid 24/7, a przez miesiąc czasu nie pojawił mi się ani jeden błąd lub źle zweryfikowany wynik, więc trochę się zdziwiłem jak się okazało, że muszę podnieść napięcie o 0,05V aby Orthos w ciągu godziny się nie "wykrzaczył".

Moje podejrzenia dlaczego tak się dzieje są związane ze wzrostem temperatury w rdzeniach o ok 10C w trakcie katowania CPU co może powodować wzrost zakłóceń. Podbicie napięć o 0,05V pomimo, że także podnosi temperaturę (ok 5C podczas BOINC) to jednak pozwala "wyjść" elektronice ponad nie :P.

Link to post
Share on other sites

No to ja też się pochwale, chociaż nie ma czym...

 

C2D e6300 1,86GHz na 3,19GHz

Temperatury w IDLE 38-45 stres do 60.

Napięcie nie podnoszone, wręcz obniżone...

 

http://images50.fotosik.pl/135/53bb2bcf6c17dcb0.png

 

Było więcej, nawet 3,5GHz, ale na innych pamięciach i do tego czasami potrafił się wysypać.

Link to post
Share on other sites

Dobra, nie obnizylem sam, a plyta obnizyla.

 

Standardowe napiecie jest 1,325, a teraz mam 1,29, po prostu nic nie zmienialem w biosie, a przez lipna strefe zasilania jest niższe napięcie i jakoś działa, a w stresie jest jeszcze mniejsze.

 

BTW ten procek ma to do siebie, że może chodzić z dużo niższym napięciem niż to z jakim wychodzi z fabryki. Jak nie wierzysz poczytaj w necie...

 

PS. Nie patrzylem tylko w CPU-Z, w BIOSie jest to samo.

Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Intel Pentium III Coppermine 7000 z vmodem @1161.04Mhz --> http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=591692 (radiator chyba Spire z AMD :menda: + 92mm cooler)

Intel Pentium II Mendocino 400 na razie bez vmoda @636.29Mhz (ale będzie więcej :rudolph: ) --> http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=580955 (to samo co wyżej)

AMD A64 X2 5000+ Black Edition 2600@3536.42Mhz --> http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=559713 (Pentagram Freezone HP-120AlCu Karakorum) niedługo może też będzie więcej, bo muszę jeszcze popracować nad dodatkowym chłodzeniem płyty głównej

Link to post
Share on other sites

@djdavid1000: :rudolph: przy jakim napięciu podbiłeś tego A64 X2 5000+ BE do takiego taktowania? Mam takiego samego na dobrej płycie i z dobrymi ramami i 3.145MHz to wszystko co udaje mi się wyciągnąć, system jeszcze wstaje przy 3.2GHz ale wysypuje błędy w orthosie. Temperatura też chyba nie jest problemem bo po kilku godzinach stresu orthosem jest max 59*C.

Link to post
Share on other sites

@djdavid1000: :rudolph: przy jakim napięciu podbiłeś tego A64 X2 5000+ BE do takiego taktowania? Mam takiego samego na dobrej płycie i z dobrymi ramami i 3.145MHz to wszystko co udaje mi się wyciągnąć, system jeszcze wstaje przy 3.2GHz ale wysypuje błędy w orthosie. Temperatura też chyba nie jest problemem bo po kilku godzinach stresu orthosem jest max 59*C.

Dużo też zależy od sztuki jaka ci sie trafi!

Link to post
Share on other sites

@djdavid1000: :menda: przy jakim napięciu podbiłeś tego A64 X2 5000+ BE do takiego taktowania? Mam takiego samego na dobrej płycie i z dobrymi ramami i 3.145MHz to wszystko co udaje mi się wyciągnąć, system jeszcze wstaje przy 3.2GHz ale wysypuje błędy w orthosie. Temperatura też chyba nie jest problemem bo po kilku godzinach stresu orthosem jest max 59*C.

Dużo też zależy od sztuki jaka ci sie trafi!

 

Nabijacz postów. :rudolph:

Przestań w końcu spamować. Jak nie masz nic konkretnego do napisania - nie pisz!

Link to post
Share on other sites

@djdavid1000: :menda: przy jakim napięciu podbiłeś tego A64 X2 5000+ BE do takiego taktowania? Mam takiego samego na dobrej płycie i z dobrymi ramami i 3.145MHz to wszystko co udaje mi się wyciągnąć, system jeszcze wstaje przy 3.2GHz ale wysypuje błędy w orthosie. Temperatura też chyba nie jest problemem bo po kilku godzinach stresu orthosem jest max 59*C.

Dużo też zależy od sztuki jaka ci sie trafi!

 

Nabijacz postów. :rudolph:

Przestań w końcu spamować. Jak nie masz nic konkretnego do napisania - nie pisz!

Żal mi takich jak ty! Ja tylko mówie co myśle, czemu mu nie chodzi dobrze na 3,2ghz, a ty z takim czymś wyjeżdżasz!

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...