Skocz do zawartości

Podkręcanie procesorów! Jaki masz wynik?


Recommended Posts

No i dobrze chłopak zrobił bo żeś się tak rozpędził z tym usuwaniem, że lada moment i nie byłoby śladu po Tobie :wariat: w ogóle to do ilu udało Ci się go podkręcić tak na max? ja będę musiał zainwestować w nowe chłodzenie na ekstremalne OC bo nie chce żeby buda poszła z dymem ;)

Link to post
Share on other sites

Jak narazie to te bidne @4.2GHz

http://zmjo2q.bay.livefilestore.com/y1p ... 018.40.jpg

Ale są problemy ze stabilnością :wariat: jak mnie wnerwi to zaczne jechać po bandzie jak kubbak i może złamie gadzine, z drugiej strony mam spore wydatki i jak będzie kopeć to bym musiał zmienić proca zamiast pamiątek ;):D:)

 

Ale zobaczymy jak to będzie.

 

Link to post
Share on other sites

Nie jest aż tak bidnie zauważ, że ty masz rewizję C0/C1 która się gorzej kręci od rewizji D0 więc powinieneś być zadowolony z wyniku :P w sumie jak masz niskie temperatury to możesz trochę pokombinować może uda Ci się wycisnąć z niego odrobinę więcej ale dla mnie i tak 4.2 GHz to dobry wynik :] a kubbak to jest ekstremalny overclocker jedzie ostro po bandzie :wariat: niedługo zmienia proca na Quada to teraz chcę zajechać tego swojego dual cora może uda mu się przekroczyć tą granicę 4ghz na napięciu 2.0V ;):P wspomniał, że jak pójdzie z dymem to odda go na gwarancje :D:) tak na pewno nie będzie to z jego winy :)

Link to post
Share on other sites

@kubbak

 

Pisałeś o rankingu OC, coś na wzór benchit.pl.

 

Myśle że to bardzo fajny pomysł i chyba do zrealizowania ;)

Fajnie by było teź założyć osobny temat (nie dla harcerzy) gdzie można by było sie dzielić informacjami i radami.

 

Byle nie poradnik dla początkujących :wariat: bo szybko by był syf, co o tym myślicie ?

 

 

Sory za dubla :D

 

Siedzimy na pierwszym :) coś tam sie rusza.

 

Link to post
Share on other sites

Widzę MJ, że dzięki Tobie jesteśmy na first position, brawo, brawo.

Skoro są już na benchmarku rankingi wydajności to dlaczego nie miałoby być rankingu OC, może nie koniecznie dokładnie to co na benchit ale np. sam przyrost procentowy lub same najwyższe takty.

 

a kubbak to jest ekstremalny overclocker jedzie ostro po bandzie :wariat: niedługo zmienia proca na Quada to teraz chcę zajechać tego swojego dual cora może uda mu się przekroczyć tą granicę 4ghz na napięciu 2.0V ;):)

Bo pójdzie to do złotych myśli :) 2.0 to już nie powietrze ani LC, do tego trzeba już minusowych temperatur.

 

Żeby nie było tylko OT to powiem, że wczoraj koło 1 w nocy brakło mi ~40 sekund do 10 minut Orthosa, żeby na benchit wrzucić wynik (3620MHz) ale BSoDzik i po zabawie :D.

Link to post
Share on other sites

Bo pójdzie to do złotych myśli :P 2.0 to już nie powietrze ani LC, do tego trzeba już minusowych temperatur.

 

haha :wariat: trafie do złotych myśli powiadasz :] ja z tym sobie zażartowałem przecież wiem, że na takim napięciu to trzeba by było kompa wsadzić do zamrażarki ;) dobra dobra żarty żartami bądźmy poważni :)

 

Żeby nie było tylko OT to powiem, że wczoraj koło 1 w nocy brakło mi ~40 sekund do 10 minut Orthosa, żeby na benchit wrzucić wynik (3620MHz) ale BSoDzik i po zabawie :D.

To może spróbuj jeszcze raz? kto wie może tym razem się uda co Ci szkodzi i tak go już ostro katujesz :)
Link to post
Share on other sites

Żeby nie było tylko OT to powiem, że wczoraj koło 1 w nocy brakło mi ~40 sekund do 10 minut Orthosa, żeby na benchit wrzucić wynik (3620MHz) ale BSoDzik i po zabawie :wariat:.

To może spróbuj jeszcze raz? kto wie może tym razem się uda co Ci szkodzi i tak go już ostro katujesz ;)

 

W zime byłoby łatwiej - wystarczy otworzyć okno :D
Link to post
Share on other sites

chyba, że jak zaakceptują Twój wynik to wskoczymy na pierwsze miejsce

Już byliśmy :D

jeszcze jak firespace760 złoży swój zestaw LC

Z tym "D0" to można pojechać, mnie dziś zabrakło dosłownie pare sekund w orthosie na @4.3GHz :D:?::P

 

No i dzięki za gratki :)

 

 

Pracowity dzień został uwięńczony piękną zwiechą po której to mobo wstać już za bardzo nie chciało :P

Jedyne co jeszcze dziś zrobiłem to delikatnie poprawiłem wynik CINEBENCH R10 multiple CPU.

 

I tym średni optymistycznym akcentem kończe dzisiejsze walki.

Tak czy inaczej jak narazie mamy pierwsze miejsce :D na benchit.pl

 

Link to post
Share on other sites

AMD Phenom x3 710 2600 MHz

 

http://valid.canardpc.com/show_oc.php?id=665251

OC @ 3700 MHz, stabilne OC @ 3600 MHz przy 1,4V

12,5 x 300 Mhz = 3750 MHz daje BSOD'a

12,5 x 296 MHz = 3700 MHz 1,4 V

System się włączył normalnie, wynik z CINEBENCH R10 został opublikowany na benchmarku, niestety OCCT już po paru sekundach wykrywa błąd na pierwszym rdzeniu. Podniesienie napięcia do 1,525V nic nie daje :?: Póki co jedyne stabilne OC jakie wyciągnąłem to 3600 MHz. Pomiędzy tymi wartościami jeszcze nie próbowałem :D a może ktoś ma pomysł jak wydusić z niego stabilne 3700 MHz??

 

Płyta GA-MA770T-UD3P, Obudowa CM 690 ze standardowymi wiatrakami + 2 górne wywiewające, cooler AC Freeezer Xtreme.

Link to post
Share on other sites

a ja krece swojego proca o 25% na chlodzeniu boxowym z socketu 370( ja mam jeszcze gorsza podstawke ;> ) przy temp. 22'C w idle i 23'C w stresie ale jak narazie niechce mi sie robic benchmarka zeby wam pokazc ss w stresie to macie na razie w idle ;D

http://img341.imageshack.us/img341/4173/nowyobrazmapabitowam.png
(myslalem ze czujniki na procku mi walnoły ale jak dotykam radiator to jest lodowaty xD )
Link to post
Share on other sites

Ufff...fałszywy alarm :) wczoraj myślałem że sie ujarały RAM-y :jupi: a prawda jest taka że to bios sie posypał.

Miał prawo bo już dwa dni pracuje, podkręcam i robie benchmarki.

 

Jeszcze nie mam 100% pewności ale po wgraniu nowego jest OK :rotfl:

 

edit :

Wszystko jest w największym porządku, troche mi ulżyło :D ale pamiątki musze zmienić.

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...