Skocz do zawartości

Wojna "Nvidia vs AMD"


Recommended Posts

  • 2 tygodnie później...
Gość miomol

Skoro prowadzimy wojnę to powiem krótko. 10 karta od nvidii była i się zmyła. Mam dość problemów z tym złomem, nigdy więcej zielonych. Aktualnie siedzę na HD4850 i problemów brak, dosłownie jak ręką odjął.

To samo tyczy się gigaszrotu. Wszyscy których znam i którzy kupili coś od tej firmy, ja też miałem sporo rzeczy - wszystko padło. WSZYSTKO. Najbardziej znajomego mi szkoda któremu padła P55A-UD3 miesiąc po gwarancji.

Link to post
Share on other sites
Gość Kotecek
Do bólu, zapraszam.

 

nVidia.

 

Czemu?

- Bo gram.

- Przyzwyczajenie. Miałem 3dfx a potem już tylko nVidia, która jak by nie patrzeć wykupiła 3dfx'a.

- Ogarniam różnice wydajności modeli od Rivy TNT czyli od 1998r. W Radeonach się gubię.

- Komputerów ma kilka, grafik mam więcej. A więc przy wymianie problemu sterowników nie ma. Przy modernizacji kompa o nowe GPU (oj ostanie raz w 2007r. było, teraz gry mają małe wymagania) problemu sterowników tez nie ma.

- W nVidia jest Vsync Adaptacyjny Half Refresh.

- z kartami nVidia działa program nVidia Inspector, którym mogę zmodyfikować rzeczy niemodyfikowalne w sterownikach.

- W sterownikach nVidii mogę wyłączyć na sztywno Antyaliasing i wszystkie jemu pochodne TXAA (czy jakoś tak) oraz ustawić na sztywną wartość Anisotropię lub ją wyłączyć. W AMD nie ma możliwości wyłączenia tych ustawień sterowniku. Ustawia się tylko w grze a jak gra nie ma takiej opcji to robi sobie co chce  a ja che aby komputer robił co ja chce a nie gra.

 

Natomiast w lapku, który służy tylko do neta mam Radeona (jakiegoś tam z tych ekonomicznych wbudowanych w CPU), który wyświetla obraz i działa, tylko ze na nim w nic nie gram i mi wisi czy Radeon czy GeForce.

Edytowane przez Kotecek
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość miomol

TZN? 

Sterowniki, temperatury, awaryjność (chociaż to zależy od producenta PCB), ceny znacznie wyższe niż za radeona o tej samej wydajności.

Pozbyłem się 3 letniego GTX460, włożyłem 6 letniego HD4850 i nie mam problemów takich jakie były na GTXie.

Link to post
Share on other sites

Kotecek, no może i tak. Zwracam honor.

Sterowniki, temperatury, awaryjność (chociaż to zależy od producenta PCB), ceny znacznie wyższe niż za radeona o tej samej wydajności.

Aktualnie to są plusy przemawiające za GTX'em, może oprócz ceny w najwyższej półce. Jednostkowe przypadki o niczym nie świadczą.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Pozbyłem się 3 letniego GTX460, włożyłem 6 letniego HD4850

 

Nie ma to jak generalizować na temat obecnie dostępnego sprzętu na podstawie doświadczeń z modelami o kilka serii do tyłu...

 

 

 

Sterowniki

 

Tutaj akurat nie zauważyłem zbyt wielkiej różnicy, ale Catalyst'y 13.12 raczej do zbyt udanych driver'ów nie należą...

 

 

 

temperatury

 

Seriously ? Tego już z litości nie skomentuję.

 

 

 

awaryjność

 

Niezbyt zależy od NV/AMD, bo same chipy raczej się nie psują...Mimo wszystko ostatnio sporo się czyta o awariach 290-tek - czarne ekrany itd.

 

 

 

znacznie wyższe

 

Taaaaa szczególnie obecnie, w dobie kopaczy. GTX 770 jest nie tylko wydajniejszy od 280X, ale również zauważalnie tańszy.

Link to post
Share on other sites

Sterowniki, temperatury, awaryjność (chociaż to zależy od producenta PCB), ceny znacznie wyższe niż za radeona o tej samej wydajności.

Pozbyłem się 3 letniego GTX460, włożyłem 6 letniego HD4850 i nie mam problemów takich jakie były na GTXie.

 

 

Jak już się tak cofasz to teraz włóż GF 4 MX 440, będzie super. Taki ekonomiczny, cichy i chłodny. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość miomol

Pff, jak tylko bierzesz części i wkładasz w obudowę to oczywiste że tak będzie. Tutaj wszystko jest przemyślane i nie ma prawa się popsuć. I na pewno będzie działać dłużej niż jakieś gigaszroty. Tyle ode mnie. Zresztą, czego się spodziewałem pisząc na forum gdzie panoszy się fanboystwo intel/nv.

 

Nigdy więcej nvidii i tyle ode mnie. NIGDY. Znajomy ma GTX770 i też pozbywa się tego szrotu.

Edytowane przez miomol
Link to post
Share on other sites
Gość miomol

Czym ten GTX 770 zasłużył sobie na miano "szrotu"?  

Sterownikami.

 

Najbardziej ten wentylator w prawym dolnym rogu. 3 napędy optyczne (o ile dobrze widzę) to również srogi lans.

Zapychacz. A jeśli nie wiesz, to ten wentylator chłodzi dyski....

 

Zresztą, co się będę kłócił. Jak na każdym Polskim forum dotyczącym sprzętu widzę ból du*y. Na zagranicznych forach tego nie ma, chociażby na techpowerupie. Może dlatego że większość na Polskich forach to gimbaza która składa komputery za pieniądze rodziców, lansuje się i przedłuża sobie e-penisa.

Edytowane przez miomol
Link to post
Share on other sites

 

 

gimbaza która składa komputery za pieniądze rodziców, lansuje się i przedłuża sobie e-penisa.
 

 

Aż takie duże wymagania masz ? 

Pieniądze rodziców powiadasz... tak się składa, że przez większość wakacji nie siedziałem na du**e i nie piłem piwa nad jeziorkiem tylko latałem jako chłopiec na posyłki. Może i Ty dostawałeś wszystko co chciałeś, ale nie wszyscy tak maja. Już pominę fakt, że nikogo nie znasz tu, a wypowiadasz się.  Także proszę Cię, zaprzestań wypisywania swoich wypocin i wprowadzanie fermentu. 

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
Gość miomol

 

 

Aż takie duże wymagania masz ? 

 

Pieniądze rodziców powiadasz... tak się składa, że przez większość wakacji nie siedziałem na du**e i nie piłem piwa nad jeziorkiem tylko latałem jako chłopiec na posyłki. Może i Ty dostawałeś wszystko co chciałeś, ale nie wszyscy tak maja. Już pominę fakt, że nikogo nie znasz tu, a wypowiadasz się.  Także proszę Cię, zaprzestań wypisywania swoich wypocin i wprowadzanie fermentu. 

 

Jakże mi przykro, nadal jesteś dzieckiem. Otóż ja pracuje i znam wartość pieniądza. Jestem wychowany według starych schematów a nie jak dzisiaj, banda pedałków w rurkach latających po gimnazjach. Zresztą, wasz poziom inteligencji i tak nie jest w stanie tego pojąć więc lepiej będzie jeśli zamilknę.

Link to post
Share on other sites

Po co ta wojna? Co wydajniejsze do danego zestawu to kupujemy panny, nie ma czegoś takiego jak stwierdzenie NV vs AMD, chyba, że chodzi o pojedyncze modele. Co do sterowników to nie miałem z nimi problemów na żadnej karcie AMD (miałem 3) oraz NV ( miałem 2) , nie robi mi to różnicy czy zieloni czy czerwoni. przykro mi. :D

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...