Skocz do zawartości

PC do gier na ultra + dobre chłodzenie


Recommended Posts

  • Zastosowanie komputera: Gry na maksymalnych detalach
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz: 5500
  • Których części potrzebujesz?: bez monitora
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Jeszcze tego nie robiłem ale patrząc na to że jest to bardzo łatwe aktualnie także bardzo chętnie.
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: 1920x1080 Ilyama ProLiteE2410HDS
  • Specjalne wymagania: Chciałbym żeby był cichy i nie buczał jak kosiarka przy grze na ustawieniach ultra oraz żeby się w środku wszystko nie paliło.
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Mam dysk SSD Plextora 128GB
  • Własna propozycja zestawu: http://www.morele.net/inventory/info/aJxnpG/ Myślę nad zestawem podanym powyżej natomiast bardzo zastanawia mnie jak uzyskać dobrą temperaturę przy graniu na Ultra w wymagające tytuły. Zastanawiałem się nad chłodzeniem wodnym na CPU np zamiast PHANTEKS np to http://allegro.pl/chlodzenie-wodne-corsair-hydro-series-h55-cpu-nowe-i3826005462.html

    Teraz moje pytanie bo nie znam się na tym czy chłodzenie wodą może być np CPU czy jak się decyduje na to to muszę wszystkie elementy chłodzic w ten sposób czy mam możliwość powoli rozbudowy o takie chłodzenie.

Edytowane przez robsonek
Link to post
Share on other sites

@Autor

 

Zestaw jest w porządku, ale zróbmy parę zmian:

Karta graficzna Gigabyte GeForce GTX 780 Ti, 3GB GDDR5 GV-N78TOC-3GD zmień na:

Karta graficzna EVGA GeForce GTX 760 02G-P4-2761-KR

Karta graficzna EVGA GeForce GTX 760 ACX 02G-P4-2763-KR

referent + nie referent będzie najlepszą opcją (temperatury).

+ Wyższa wydajność niż 780.

+ Niższa cena

+ Firma EVGA jest szanowaną firmą, nie ma żadnych problemów z gwarancją, a na dodatek po zarejstrowaniu produktu na stronie producenta otrzymasz 10lat gwarancji.

Zasilacz Cooler Master Vanquard V700 RS700-AFBAG1-EU 700W jest bardzo dobrym zasilaczem, ale jeżeli chodzi o ciszę to lepszym wyborem będzie ten:

Zasilacz Be Quiet! Dark Power Pro 10 750W CM 80PLUS Gold, 11.8 dB, 4/1 (OCK) 12V (BN202)

+ mocna linia +12V

+ cichy

+ stabilne napięcia.

Chłodzenie CPU PHANTEKS Chłodzenie CPU PH-TC12DX - srebrne ( PH-TC12DX ) jest w porządku, ale można zmienić na jego większego brata:

Chłodzenie CPU PHANTEKS PH-TC14PE_OR

+ jeden z najlepszych chłodzeń powietrznych na rynku

+ kultura pracy

 

 Co do pytania o chłodzenie wodne:

Tak, ta obudowa pozwoli na zamontowanie chłodzenia wodnego, ale to jest "mały" wydatek, więc lepiej pozostań przy powietrznym - w Twoim przypadku. (budżet Cię ogranicza)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Przepraszam, zrozumiałem 760>780ti a nie 760 sli. Fakt są delikatnie wydajniejsze, lecz jest kilka "ALE": Brak wsparcia w niektórych grach dla sli, wysokie temperatury w budzie i strasznie głośna praca ( autorowi zależy na kulturze pracy pc). Poza tym w przyszłości można dołożyc kolejną 780ti.

Link to post
Share on other sites

@UP

Zanim autor dołoży kolejną 780ti to szybciej kupi kartę z nowej serii..

O temperatury oraz kulturę pracy nie musi się martwić:

Referent + nie referent to idealne połączenie, jeżeli mówimy o kulturze pracy jak i temperaturach.

Obudowa arc xl jest przewiewna i "wyciszona", więc problemów z tym nie będzie.

Link to post
Share on other sites

@Do autora

Sprawdziłem twój aktualny sprzet(i7 3770 i asus p8z77vl w temacu o zasilaczu do sli, nie podam linku bo na telefonie jestem) i nie wiedze sensu wymiany procesora i płyty głównej. Po zmianie na haswella będziesz mial różnicę 1 w porywach do 10 fpsów różnicy. Na twoim miejscu zainwestował bym w dobrą budę, zasilacz i chlodzenie wodne( corsaire h100i) i zajefajną grafike np. Sli gtx780 . Ewentualalnie możesz do tego pobawić się w chłodzenie cieczą kart graficznych, w tym akurat niepomogę( popytaj w innym dziale)

Edytowane przez krabpustelnik
Link to post
Share on other sites

Ten monitor jest 60Hz czy 120Hz?

Bo jeśli 60Hz SLI 760 mija się troche z celem,skoro monitor wyświetli tylko 60 FPSów :)

Ja osobiście proponowałbym tutaj jedno mocne GPU,no chyba,że monitor jest 120Hz  :)

Edytowane przez GRAABI
Link to post
Share on other sites

Hahahahahahaha dawno się tak nie uśmiałem. Gtx 760 wydajniejszy od gtx 780ti hahahahahaha.

To pozwól, że teraz pośmiejemy się z Ciebie, bo SLI 760 jest wydajniejsze od Titana, a cenowo wychodzi korzystniej niż 780 Ti.

 

 

 

 

AUTOR:    przeczytaj - polecam: http://forum.benchmark.pl/topic/75531-ultra-granie/

Edytowane przez Klikacz
Link to post
Share on other sites

@krabpustelnik 
Tamten sprzęt idzie na sprzedaż także bd kompletował całość od nowa. Nie chodzi tu teraz o te 10fps ale o kulturę pracy. Po prostu przyzwyczajony jestem do cichego kompa i dobrej temp. Patrząc na te karty zoteca które mają dobre chłodzenie, dobrałem dobry zasilacz i w obudowie wentylatory też są całkiem ok liczyłem że nie będzie aż tak się grzało pod obciążeniem. Dlatego wolę złożyć teraz coś pod jeden GPU ale bardzo mocny + całość powinna być cicha w momencie gdy odpalam coś na ultra i ewentualnie w przyszłości (powiedzmy za rok/1,5) gotowa na przyjęcie 2 mocnej karty.


Jeszcze pytanie w kwestii obudowy.
http://www.morele.net/obudowa-fractal-design-arc-xl-okno-usb3-0-fd-ca-arc-xl-bl-w-612967/ czy 

http://www.morele.net/obudowa-fractal-design-define-r4-black-pearl-usb-3-0-fd-ca-def-r4-bl-517874/ 
Jakoś R4 bardziej mi się podoba i zastanawiam się czy będzie dzięki niej ciszej przy obciążeniu oraz czy temp będzie lepsza oraz jak potem z ewentualnym SLI?

Edytowane przez robsonek
Link to post
Share on other sites
  • 4 tygodnie później...

Odświeżam temat, mam większy budżet i wprowadzone poprawki :) polecone przez kolegę i chłodzenie:

  • Zastosowanie komputera: Gry na maksymalnych detalach + stream
  • Maksymalna kwota jaką dysponujesz:  6000 +/- 300zł
  • Których części potrzebujesz?: sam PC
  • Czy będziesz podkręcać sprzęt? Chciałbym
  • Jaką rozdzielczość posiada Twój monitor?: 1920x1080 Ilyama ProLiteE2410HDS
  • Specjalne wymagania:  Żeby był cichy i nie buczał jak kosiarka przy grze na ustawieniach ultra oraz żeby się w środku wszystko nie paliło. (często "nocki":) 
  • Czy posiadasz jakieś części z poprzedniego komputera? Mam dysk SSD Plextora 128GB
  • Własna propozycja zestawu: http://www.morele.ne...ry/info/Q6Fe3R/

    Zostawić to chłodzenie co mam w zestawie czy może to?  http://www.morele.ne...14cs-rd-551770/.

Natomiast najważniejsze jeżeli chodzi o kartę Sli na razie nie chce, tylko jedną mocną kartę, mogę przepłacić trochę za wydajność jeżeli będzie to w jednej karcie. Pytanie o producenta jeszcze, 780ti z mojego zestawu ma negatywne komentarze o piszczacych cewkach może brać jakiegoś innego prod?

 

Dziękuje za każdą radę będzie bardzo przydatna ponieważ zamierzam zamówić już po koniec tyg ten zestaw dlatego bd wdzięczny za pomoc.


Wrzuci ktoś kod na morele na złożenie??? 

Link to post
Share on other sites
Każdy użytkownik forum benchmark.pl do zamówienia powyżej 1500 zł otrzyma usługę złożenia zestawu komputerowego za 1 zł oraz wysyłkę gratis lub pendrive oraz wysyłkę gratis. Aby skorzystać z promocji należy

1. umieścić w koszyku produkty wraz z

usługą montażu i w polu „Wpisz kod promocyjny” wpisać: W3FHN58JFW. Koszty wysyłki oraz cena montażu zostaną zmienione automatycznie

2. umieścić w koszyku produkty oraz

pendrive i użyć kodu: LP4VT3IVI0.
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Po co Ci tak mocny oraz drogi zasilacz w tym zestawie. Jesteś świadom bardzo nieopłacalnego zakupu jeżeli chodzi o GTX 780Ti ? Za raptem kilka fpsów więcej które to prawdopodobnie zliczysz na palcach dłoni, dopłacasz aż 600 - 750 zł względem R9 R90 / GTX 780. 

 

http://www.frazpc.pl/artykuly/925114-4/geforce-gtx-780-ti---recenzja-najszybszej-karty-nvidii

Link to post
Share on other sites

Kajitsu zasilacz biorę "na zapas" do sli, jak cena geforca spadnie do okolo 1500-1600 chętnie dokupię referenta, do tego bardzo chce żeby był cichy. Przepłacenia jestem trochę świadom ale radeona bym nie brał, zależy mi na physx, raz miałem radka i jakoś ta karta nie przypadła mi do gustu no, a najważniejsze spełnię marzenie o topowej karcie nvidii :)
W porównaniu do tego że wcześniej miałem 16GB, procka i7 bez możliwości OC i dwie 660TI w słabej obudowie to myślę że te niecałe 6K przyniesie mi sprzęt z którego bd zadowolony.

Link to post
Share on other sites

Sprzedajesz i7 3770 żeby kupić i5 4670k i GTX 780TI który jest bardzo nieopłacalny ?

 

Albo robisz sobie na forum pośmiewisko albo to co zrobisz będzie bardzo głupie.

 

Życzę miłego dnia i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites

Sprzedajesz i7 3770 żeby kupić i5 4670k i GTX 780TI który jest bardzo nieopłacalny ?

 

Albo robisz sobie na forum pośmiewisko albo to co zrobisz będzie bardzo głupie.

 

Życzę miłego dnia i pozdrawiam

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...