Skocz do zawartości

PC do gier na ultra + dobre chłodzenie


Recommended Posts

Nawet w nowym CD-Action jest cała strona pt tytułem : "High-end jest do bani"

Gdzie opisywali bezsensowne ulepszanie komputera.


Do autora

 

Zostaw sobie i7 3770

Rozbuduj pamięć do 16 GB

Dodaj wydajny dysk HDD i jak masz to SSD na system /Gry

Grafikę zakup niereferencyjnego r9 290

Jak będziesz chciał Nową obudowę np :Fractal R4 i zasilacz np: Seasonic X660 Gold

 

Tyle w temacie,

i7 ma jeszcze zapas na wiele lat,

16 gb zapełni potrzeby na minimum 3 lata

a r9 290 razem z meantle AMD i idącą

optymalizacją pod układy amd gier powinna dać solidny zapas mocy 

na największe przecinaki wydajnościowe na około trzy - cztery lata.

 

Pozdrawiam

Edytowane przez daniel93
Link to post
Share on other sites

Co do 16 gb to i lekko przesadzone ale niech będzie na zapas skoro robi taki upgrade.

 

Poprawiam miało być R9 290

A autorowi polecam zakup nowego cd-action i przeczytanie artykułu napisanego przez Smuggler'a "High-end jest do bani"

Link to post
Share on other sites

Czy ja powiedziałem że gra?

Miałem dwa lata temu mocny zestaw na PH II X4 965 NA 3.8 GHz z dyskiem WD Black i grafą 6870

do tego miałem 4 gb ram. Jak kupiłem wtedy battlefield'a 3 to jakoś zaczęły się mikro ścinki i freezy w grze 

o nagrywaniu fraps;em nie wspominając, i gdy nadarzyła się okazja nabyłem w niskiej cenie zestaw 2x4 gb 

miałem sprzedać potem moje pozostałe 4 gb ale postanowiłem sprawdzić jaka będzie różnica między 4-8 a 12 gb

Na końcu zostawiłem 12 gb, począwszy od różnicy w wydajności uruchamiania i samego systemu a na grach kończąc 

wzrost wydajności był widzialny gołym okiem :)

Szybki dysk hdd albo ssd jeszcze bardziej potęguje ten efekt, komputer zaczyna pracować jak rakieta ;]

Link to post
Share on other sites

"Kolega" Słyszał ale co to ma do rzeczy, jak wyjdą DDR4 to jeszcze miną ze dwa lata zanim się unormują na rynku.

A ddr3 nie będą ograniczeniem. Jak brać ramy to żeby był komplet bo potem może być problem z dobraniem

takiego samego kompletu. 

Link to post
Share on other sites

To ja się wtrącę:

 

1) Do grania 8GB i wystarczy, nie negować.

2) DDR4 jak wyjdzie to będzie kosztowało pierdyliard złotych więc wątpię, żeby każdy zwykły śmiertelnik miał je w PC

3) Gwarantuję Ci, że za dwa lata gry nie będą używały wymagały 16GB ramu. To, że 2 lata temu wystarczało 4GB, to nie znaczy, że za 2 lata trzeba będzie 2x więcej, bo to nie jest proporcjonalny przyrost jak w funkcji. 

 

Koniec.

Edytowane przez Klikacz
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Bez urazy, tak przysłuchuje się całej rozmowie z boku i niestety koledzy mają rację. Kupowanie czegoś na zapas, co łatwo rozbudować nie ma większego sensu. Obecnie 8 GB jest nadmiarem i na palcach jednej ręki można zliczyć ile gier wykorzystuje więcej niż 4. W dodatku, nie wiem ile razy trzeba powtarzać że GPU gra pierwsze skrzypce w takim zastosowaniu. 

 

 

 

ak brać ramy to żeby był komplet bo potem może być problem z dobraniem takiego samego kompletu. 

 

bez urazy, ale obecnie mam lapka z przed 6,5 roku i jestem w stanie bez problemu kupić kolejne kości RAM - taki problem że nie mam więcej slotów, a moja płytka obsluguje do 4GB :)

 

Pozdrawiam!

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Kajitsu zasilacz biorę "na zapas" do sli

 

Serio ? Pod FullHD 60 Hz myślisz o SLI z GTX 780Ti ? Przecież taki ekran i tak wyświetli CI tylko 60 klatek na sekundę.

 

Tutaj zestaw z SLI GTX 770 będzie zapasem wydajności na długie długie lata a zestaw ten możesz mieć już teraz w takiej samej kwocie co Twój zestaw z GTX 780Ti 

 

Asus GeForce GTX 770 DCII OC 2GB DDR5 256bit (1110/7010) x2 w SLI

AsRock Z87 Extreme4 /intel Z87, LGA 1150/

Crucial 8GB (2x4GB) 1600MHz CL9 Ballistix

Western Digital Blue 1 TB 7200rpm 64MB cache SATA600

Corsair RM 750W 80+ Gold Fan 135mm modular

Liteon iHAS122 SATA (black)

Fractal Design ARC XL USB3.0 window (b/z)

bequiet! Dark Rock 3 Pro

Intel Core i7-4770K /3.5GHz, 8MB, LGA 1150, BOX/

 

6204 zł + kody na darmowe złożenie i wysyłkę przy zakupie w esc.pl do wpisania w komentarzu do zamówieniaX98TY2AZ + dostawa

 

http://www.purepc.pl/karty_graficzne/test_crossfire_vs_sli_geforce_gtx_700_vs_radeon_hd_7000?page=0,4

 

Nie ogarniesz takiej wydajności przy swoim monitorze ....

 

Chłopaki, skończmy rozmowę o 16 GB DDR3 w zestawie do gier .... nie ciągnijcie tego tematu dalej 

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Dzięki za rady wszystkim nie ma sensu już drążyć dalej tematu, wiem że wyciągnę wszystko z tego monitora jak na razie ale za jakieś 2-3 miechy planuje zakupić lepszy monitor 120hz może porwę się na Ezio, wtedy już tak kolorowo nie będzie. 

Temat można zamykać za pomoc każdy dostał pkt 

Edytowane przez robsonek
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...