Skocz do zawartości

Problem z GTX 780


Recommended Posts

Nie mogę ... 

 

 Za każdym razem jak robie marka i odpala się internet aby pokazac wynik wyskakuje błąd . Ale zrobie bez OC i pokażę  screena .


 

Wychodzi na to jak by karta była be !?

 

http://oi40.tinypic.com/fbaxqe.jpg

Edytowane przez L11nkmesh
Link to post
Share on other sites
stałe 60 klatek miałem dopiero na SLI z dwóch 780-tek. (1920X1200).

 

 

Wpisz sobie na YT  tam normalnie maja  po około 45FPS 

 

http://www.youtube.com/watch?v=PhXOpkYcDlA

 

8:43 min ja w tym miejscu mam 17-21 fps a on 40+ więc dalej karta w porządku ? 

 

http://oi42.tinypic.com/2eq3s7r.jpg

Edytowane przez L11nkmesh
Link to post
Share on other sites

Wpisz sobie na YT  tam normalnie maja  po około 45FPS 

 

http://www.youtube.com/watch?v=PhXOpkYcDlA

 

8:43 min ja w tym miejscu mam 17-21 fps a on 40+ więc dalej karta w porządku ? 

 

http://oi42.tinypic.com/2eq3s7r.jpg

Mówię ci, że AC4 to niezoptymalizowany gniot i na różnych komputerach działa jak mu się podoba.

Ubisraczka olała PC i tyle. A wynik w smarku 11 jak najbardziej ok. Ja mam ciut mniejszy na jednej karcie i poprzednim 4771 podkręconym do 3.9GHz :

 

http://www.3dmark.com/3dm11/7490050

Link to post
Share on other sites

Testy smarka nic nie mówią . Mnie interesuje działanie gier i skończ proszę ciągle mówić o jednej grze .... Jeśli ty grasz na smarku to powodzenia  , a skoro twierdzisz , że na każdym kompie działa inaczej ( ok zgodzę się  zależy od specyfikacji ) pokaż mi czy na  YT  czy gdzie indziej aby ktokolwiek miał 17-23 FPS  . Mało tego wyłączam wygładzanie i physx i mam 23-25 fps . To co mam wziąć na low wszystko aby mieć te 35 FPS ?  

 

Nowy batman 30-45 fps - w ogóle prawie gra nie ma wymagań 

BT4 35-55

fps

ROme 2  18-28 fps

 

Teraz instaluje crysis 3 ( crysis 3 na 7950 miałem około 20-25 klatek , 7970 mam około 30-50 fps ) zobaczymy ile na gtx 780 jeśli mniej niż przy radkach to karta wadliwa 

Edytowane przez L11nkmesh
Link to post
Share on other sites

w rzeczywistosci w grze tak jak na zdjęciach 20-35 . Poza lądem pokazywało 40-60 CZyli karta opada z sił przy drzewach itd

 

Po wyłączeniu PHYSX FPS 50 % więcej (45klatek) Czyli co karta trefna ?

Mało tego wyłączam wygładzanie i physx i mam 23-25 fps . To co mam wziąć na low wszystko aby mieć te 35 FPS ?

 

To w końcu ile miałeś tych fps po wyłączeniu physx ?

Większość, jak nie wszystkie gry, po zmianie ustawienia physx potrzebują ponownego uruchomienia gry.

 

Weź pod uwagę, że physx do ac4 wszedł niedawno z patchem i na wszystkich wcześniejszych benchmarkach będzie więcej fps na "max" grafice.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites

Testy smarka nic nie mówią . Mnie interesuje działanie gier i skończ proszę ciągle mówić o jednej grze .... Jeśli ty grasz na smarku to powodzenia  , a skoro twierdzisz , że na każdym kompie działa inaczej ( ok zgodzę się  zależy od specyfikacji ) pokaż mi czy na  YT  czy gdzie indziej aby ktokolwiek miał 17-23 FPS  . Mało tego wyłączam wygładzanie i physx i mam 23-25 fps . To co mam wziąć na low wszystko aby mieć te 35 FPS ?  

 

Nowy batman 30-45 fps - w ogóle prawie gra nie ma wymagań 

BT4 35-55

fps

ROme 2  18-28 fps

 

Teraz instaluje crysis 3 ( crysis 3 na 7950 miałem około 20-25 klatek , 7970 mam około 30-50 fps ) zobaczymy ile na gtx 780 jeśli mniej niż przy radkach to karta wadliwa

A sterowniki od AMD usunąłeś?

Link to post
Share on other sites

 

 

A sterowniki od AMD usunąłeś?

 

ta usunąłem na innym kompie po cholere !? 

 

 

 

Większość, jak nie wszystkie gry
 

 

zagraj i sprawdź czy AC potrzebuje restartu

 

co do fps za każdym razem mniej więcej  pisze jak odpalam ale nie przekracza to 27 FPS ! na morzu gdzie praktycznie nic się nie dzieje mam więcej . ALe powtarzam po raz kolejny nie tylko w AC muli

 

 

 

To co mam wziąć na low wszystko aby mieć te 35 FPS
  

 na low ale z physx czytaj ze zrozumieniem


 

 

Weź pod uwagę, że physx do ac4 wszedł niedawno z patchem i na wszystkich wcześniejszych benchmarkach będzie więcej fps na "max" grafice.
 

 

mam oryginała i zaraz to sprawdzę , ale nie widzę aby nowego patcha zaciągała gra 

Link to post
Share on other sites

na low ale z physx czytaj ze zrozumieniem

Jak byś sam czytał ze zrozumieniem, to zauważyłbyś jakie dwie twoje wypowiedzi zacytowałem i zaskoczył o co mi chodziło. Pierw pisałeś że z physx masz 23-35 a bez masz ~45fps a potem że bez physx i wygładzania masz 23-25fps ??? WTF

I ogarnij cytowanie bo przytaczasz mi nie moje wypowiedzi.

 

 

 

zagraj i sprawdź czy AC potrzebuje restartu

Niestety mam radeona i nie mam ACIV, więc nie sprawdzę.

 

Weź pod uwagę, że physx do ac4 wszedł niedawno z patchem i na wszystkich wcześniejszych benchmarkach będzie więcej fps na "max" grafice.

Tutaj chodziło mi o to, żebyś nie porównywał twoich wyników do testów z sieci, sprzed wydania patcha 1.04, wprowadzającego physx. Masz już go wgranego.

 

Dowód, że AC4 ma do bani optymalizację z physx i raczej nie będzie chodził Ci lepiej. No chyba że jeszcze coś poprawią.

http://www.pcgameshardware.de/screenshots/original/2013/12/Assassins_Creed_-_Black_Flag_-_Physx-pcgh.png

 

Procek zbliżony do twojego a karta mocniejsza, bo 780Ti.

Wygładzanie SMAA, PhysX na max

min fps 20

avg fps 33

Czyli zbliżone do twojego.

Pozostaje pytanie czy faktycznie inne gry działają Ci zbyt słabo, skoro w 3dmarku i ac4 masz adekwatną do sprzętu ilość fps. Dlaczego tak jest.

 

 

A sterowniki od AMD usunąłeś?

ta usunąłem na innym kompie po cholere !?

Mogły zostać stare śmieci po radeonie, nieraz już ludzie mieli problemy, że po zmianie karty wydajność nie wzrosła tak jak powinna i winne były właśnie te nie odinstalowane sterowniki z starej karty, przed instalacją nowej.

Odinstaluj zarówno z amd jak i nv, uruchom ponownie komputer i zainstaluj jeszcze raz najnowsze od nv.

 

 

Takie dzisiaj czasy, że kupujesz drogi sprzęt a on nie domaga w grach bo te są ciulato zoptymalizowane.

Edytowane przez MasterBarti
Link to post
Share on other sites
Odinstaluj zarówno z amd jak i nv, uruchom ponownie komputer i zainstaluj jeszcze raz najnowsze od nv

 

Mam gtx 780 na innym kompie i 7970 na innym wiec po co mam odinstalowywać stery ? Pisałem wyżej specyfikacje  jak nie zauważyłeś .

 

Zainstalowałem Crysis 3 od razu jak się gra zaczyna 23-34 FPS średnio stoi na 30 to norma ?  tyle to ja miałem na 7950 po oc zanim wymieniłem na 7970 . Więc skłaniam się ku karcie

 

 

 

Pierw pisałeś że z physx masz 23-35 a bez masz ~45fps a potem że bez physx i wygładzania masz 23-25fps ??? WTF I ogarnij cytowanie bo przytaczasz mi nie moje wypowiedzi.

 

 

No to właśnie ty się ogarnij bo dobrze napisałem . Jest tak jak piszę , a jak byś czytał ze zrozumieniem poważnie a nie czepiał się to byś skumał  , iż  drugie było z włączonym  CSAAx16 a to pierwsze z TXAAx4 . Ja nie mam tu po co ściemniać i się gubić , chcę wyjaśnić swój problem

Edytowane przez L11nkmesh
Link to post
Share on other sites

Crisis 3 MAX + txaa x4 dziala w 30-40 fps  na gtx780. AC4  max wlacznie z miekkimi cieniami I txaa x4 przy okolo 40, PhysX nie chcialo mi sie nawet wlaczac. Naczytales sie pierdow, ze 780 jest taaaka mocna, ze az nie oplacalna bo na 770 gra sie we wszystko na max i teraz sa efekty.

 

W rome procesor ci sie konczy, tam ultra dorzyna cpu u mnie do 30-40 fps a wykorzystanie grafiki jest niskie. Ty mazs dodatkowo starego sandy bridge.

 

Nie wiem czego sie spodziewales. Karta na fabrycznych taktach jest co najmniej 30% szybsza od kreconej 7950, czyli dosc sporo, ale nie zrobi ci sie nagle 50-60 fps w miejscu gdzie miales 20 fps. Dobrze jak bedzie 30 fps. 

 

A co jeszcze jedno. pcie normalnie na pojedynczej karcie nie ma znaczenia, ale jak powlaczasz skalowanie 200%, msaa x8 i szlag wie co jeszcze to streaming z ramu przez pcie moze miec wplyw na wydajnosc, pokazywali to przykladzie bf4 i wzrostu wydajnosci w tescie graficznym po zastosowaniu szybkich pamieci.

Edytowane przez lebenschmerz
Link to post
Share on other sites

@UP 

Czyli mam rozumieć że z kartą jest w wszystko w porządku ? , i najlepiej zakupić pamięci ram szybsze ?

 

 

 

Ty mazs dodatkowo starego sandy bridge

 

Stary nie stary dużego spadku nie ma z nowymi kręconymi haswelami  3-5 % to maks ?

 

W batku powłączałem wszystko co się da na maks średnio 50 fps

 

 

 

Naczytales sie pierdow, ze 780 jest taaaka mocna

 

A kto Tobie takich bzdur naopowiadał ,  że ja niby naczytałem się czegokolwiek . Kupiłem gtx 780 bo tak chciałem proste . Całe życie miałem radki i chciałem coś zmienić

 

 

 

Karta na fabrycznych taktach jest co najmniej 30% szybsza od kreconej 7950, czyli dosc sporo, ale nie zrobi ci sie nagle 50-60 fps w miejscu gdzie miales 20 fps

 

 

30% hmm może na wykresach,bo skoro na mocno kręconej 7950 miałem około 20 fps  a na gtx mam dajmy na to 20-27 od razu jak się gra zaczyna ( nie chciało mi się dalej grać ) to ja tu nie widzę 30 % a nawet do 30%


 

 

Crisis 3 MAX + txaa x4 dziala w 30-40 fps  na gtx780. AC4  max wlacznie z miekkimi cieniami I txaa x4 przy okolo 40

 

Na pewno nie u mnie  

Edytowane przez L11nkmesh
Link to post
Share on other sites

Odnośnie sterowników, myślałem, że testowałeś radeona na tym kompie. Mój błąd.

 

ehh...


WYgladzanie wyłączałem całkowicie FPS skoczył o 5 klatek wyżej . TO ja na 7970 mam lepiej . Procesor 4.8 GHZ i72600k Jak robiłeś screeny był czarny ekran . A jak nagrywałem filmiki to pokazywało ciągle 60 FPS a w rzeczywistosci w grze tak jak na zdjęciach 20-35 . Poza lądem pokazywało 40-60 CZyli karta opada z sił przy drzewach itd Po wyłączeniu PHYSX FPS 50 % więcej (45klatek) Czyli co karta trefna ?

 


Testy smarka nic nie mówią . Mnie interesuje działanie gier i skończ proszę ciągle mówić o jednej grze .... Jeśli ty grasz na smarku to powodzenia , a skoro twierdzisz , że na każdym kompie działa inaczej ( ok zgodzę się zależy od specyfikacji ) pokaż mi czy na YT czy gdzie indziej aby ktokolwiek miał 17-23 FPS . Mało tego wyłączam wygładzanie i physx i mam 23-25 fps . To co mam wziąć na low wszystko aby mieć te 35 FPS ? Nowy batman 30-45 fps - w ogóle prawie gra nie ma wymagań BT4 35-55 fps ROme 2 18-28 fps Teraz instaluje crysis 3 ( crysis 3 na 7950 miałem około 20-25 klatek , 7970 mam około 30-50 fps ) zobaczymy ile na gtx 780 jeśli mniej niż przy radkach to karta wadliwa

 

 

No to właśnie ty się ogarnij bo dobrze napisałem . Jest tak jak piszę , a jak byś czytał ze zrozumieniem poważnie a nie czepiał się to byś skumał , iż drugie było z włączonym CSAAx16 a to pierwsze z TXAAx4 . Ja nie mam tu po co ściemniać i się gubić , chcę wyjaśnić swój problem

 

Czyli wg ciebie jak napisałeś wyłączone wygładzanie i physx, to miałem wiedzieć, że chodzi ci o włączone wygładzanie CSAAx16 ?  :rotfl:  I że niby ja nie czytam ze zrozumieniem ? :[ Raczej ty nie umiesz pisać.

Nie mam więcej pytań, nie licz na moją pomoc.

 

Mam tylko nadzieję, że jak porównujesz tego gf do radeona, to chociaż w takich samych ustawieniach. Bo jak robisz to, tak jak piszesz powyższe posty to... lebenschmerz dobrze prawi.

Edytowane przez MasterBarti
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sam mam gtx780 w parze z i7 4770k i widzę jak to chodzi, to nie wina sprzętu, tylko programistów i nowych gier, wyglądają od 2-3 lat tak samo a wymagają cudów, sam się boję Wiedźmina3 i wątpię, ze pogram z physx na max detalach. Odpaliłem Wiedźmina2 na nowym kompie i w stosunku do starego (te same ustawienia graficzne) nie ma skoku mega fps, jak wynika z 3d11 marka np. Oferowany sprzęt jest o wiele mocniejszy w stosunku do niby minimalnych i zalecanych wymagań, a praktyka to inny świat. Ja grałem w Crysis3 ostatnio na max detalach i zwyczajnie olałem inne tryby niż fxaa, bo każde zwiększanie powodowało masakryczne spadki fps, a wygląd gry był praktycznie identyczny w rozdzielczości fullhd. Wiedźmin2 z ubersamplingiem jest nadal niegrywalny.

Link to post
Share on other sites
zyli wg ciebie jak napisałeś wyłączone wygładzanie i physx, to miałem wiedzieć, że chodzi ci o włączone wygładzanie CSAAx16 ?    I że niby ja nie czytam ze zrozumieniem ? Raczej ty nie umiesz pisać. Nie mam więcej pytań, nie licz na moją pomoc.
 

A jak byś czytał od początku  to jest  i z włączonym physix i bez ,z wygladzaniem i bez . Są podane wartości . Dalsza rozmowa z tobą nie jest konieczna  pozdro

 

Spróbóje  CSAA x 16 ale to jest opcja niżej niż TXAA w assasin (no i spróbowałem teraz mam 19 klatek z CSAAx16)

 

I nie mam zamiaru bo jak narazie pitolisz i nic ciekawego tu nie wprowadzasz  

 

 

Odpaliłem Wiedźmina2 na nowym kompie i w stosunku do starego (te same ustawienia graficzne) nie ma skoku mega fps, jak wynika z 3d11 marka np

 

Chcesz powiedzieć , że za pare lat (2-3) sli to będzie standard ? :D

 

 

Ja grałem w Crysis3 ostatnio na max detalach i zwyczajnie olałem inne tryby niż fxaa, bo każde zwiększanie powodowało masakryczne spadki fps, a wygląd gry był praktycznie identyczny

 

MOże i masz racje , nie skupiam się tak nad tym i nie badam  ile fps spadło w porównaniu do roku wcześniej . No ale skoro z kartą jest ok to temat do zamknięcia . Jedynie boli mnie to , że moja 7970 na starszym kompie daje podobną rade . Kasa wydana w błoto , albo inaczej kasa wydana na parę %

Edytowane przez L11nkmesh
Link to post
Share on other sites

Czy ty zauważyłeś, że zacytowałem twoje całe 2 nie zmienione posty, nic nie jest wyrwane z kontekstu i nawet pogrubiłem ci to w nich jakbyś jednak był ślepy i tego jeszcze nie zauważył ?

Nie łatwiej napisać sorry, pomyliłem się, niż na siłę wciskać że białe jest czarne i twierdzić że nie umiem czytać ?

Czytałem twoje inne posty oraz ten w którym napisałeś, że z CSAAx16 masz 19fps. Mniej niż w powyższym cytowanym, więc to nie te same ustawienia i o co te pretensje.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przepraszam, ze mnie nie bylo. Przetestuj 780 na kompie z 7970 i sprawdz wynik. Z tym ramem to chodzi o to, ze ponoc komputer lepiej dziala w trybie dual channel. Ale ma to raczej wplyw na proca, wynik twojego jest Ok. Jezeli na kompie z 7970 wynik 780 bedzie zadowalajacy, sprawdz na kompie gdzie powinna byc 780 wynik ac4 z ramami z kompa, w ktorym jest 7970. A teraz jeszcze raz:

Jesli na obydwoch zestawach karta nie bdz. Dzialac prawidlowo, wina najprawdopodobniej karty. Jezeli karta bedzie dobrze dzialac na zestawie z 7970 tzn. ze albo to wina ramu albo plyty, ramy z zestawu 7970 przeloz do zestawu z 780 i sprawdz. Jesli wszystk dziala dobrze, wina ramu, jesli nie- wina plyty ew. zasilacza.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...