Skocz do zawartości

Problem z GTX 780


Recommended Posts

Witam

 

Mam problem z kartą graficzną . Mianowicie strasznie niski FPS w wymagających grach takich jak nowy assasin , rome 2  itd . Nie wiem jaki jest tego problem . Był ktoś może w takiej samej sytuacji bądź orientuje się jaka jest przyczyna ? Jakieś podpowiedzi ?  Oddać kartę na gwarancje ?  

 

Nie wieże , aby karta za prawie 2 tyś zł nie uciągnęła 50 klatek w assasinie zenua..... 

 

 

sory za jakość fotki robione telefonem ....

 

Załączam zdjęcia :  

 

http://oi44.tinypic.com/1078ccl.jpg

 

 

http://oi44.tinypic.com/295r96h.jpg

 

 

USTAWIENIA MAKSYMALNE :

 

 

http://oi44.tinypic.com/2jfhpvd.jpg

 

 

 

 

 

 

Link to post
Share on other sites

WYgladzanie wyłączałem całkowicie  FPS skoczył o 5 klatek wyżej . TO ja  na 7970 mam lepiej . Procesor 4.8 GHZ i72600k

 

Jak robiłeś screeny był czarny ekran . A jak nagrywałem filmiki to pokazywało ciągle 60 FPS a w rzeczywistosci w grze  tak jak na zdjęciach 20-35  . Poza lądem  pokazywało 40-60   CZyli karta opada z sił przy  drzewach itd 

 

Po wyłączeniu PHYSX  FPS 50 % więcej (45klatek)  Czyli co karta trefna ? 

Edytowane przez L11nkmesh
Link to post
Share on other sites

Strasznie bidne te Twoje ustawienia, polecam csaa x16. Zainstaluj sobie nvinspectora i tam ustaw wszystko na maksymalna jakosc, mozesz sobie jeszcze renderowac grafike w wyzszej rozdzielczosci i metoda downscalingu wyswietlac w full hd. W koncu masz bardzo droga karte wiec mozesz sobie pozwolic na kazde ustawienia. Nie sluchaj lamerow, granie bez PhysX to jak ogladanie resident evil na rubinie zle przestrojonym z secam na pal, elicie po prostu nie wypada, a karta do czegos zobowiazuje.

 

Jak odpalisz bf4 to nie zapomnij o skalowaniu 200%. Wygladzanie krawedzi musisz wymusic z nvinspectora, polecam jak zawsze csaa x16, idiocy nie zadbali o implementacje msaa x8.

Edytowane przez lebenschmerz
Link to post
Share on other sites

 

 

Po wyłączeniu PHYSX FPS 50 % więcej (45klatek) Czyli co karta trefna ?

Physx i wszystko jasne. Takie czasy, że dajesz na gpu prawie 2k zł a i tak nie pograsz na max.

Pozostaje tylko jedna sprawa, czy bez physx masz dalej mniej fps niż na radeonie przy takich samych ustawieniach.

Link to post
Share on other sites

Strasznie bidne te Twoje ustawienia, polecam csaa x16. Zainstaluj sobie nvinspectora i tam ustaw wszystko na maksymalna jakosc, mozesz sobie jeszcze renderowac grafike w wyzszej rozdzielczosci i metoda downscalingu wyswietlac w full hd. W koncu masz bardzo droga karte wiec mozesz sobie pozwolic na kazde ustawienia. Nie sluchaj lamerow, granie bez PhysX to jak ogladanie resident evil na rubinie zle przestrojonym z secam na pal, elicie po prostu nie wypada, a karta do czegos zobowiazuje.

 

Jak odpalisz bf4 to nie zapomnij o skalowaniu 200%. Wygladzanie krawedzi musisz wymusic z nvinspectora, polecam jak zawsze csaa x16, idiocy nie zadbali o implementacje msaa x8.

 

Strasznie biedne te ustawienia ? skoro wszystko brałem na ostatni wybór dalej się nie dało . TXAA było o 4 stopnie niżej . Wyższej rozdzielczości się nie da  , monitor taką obsługuje . Na BF4 ustawiam skalowanie 200% + wszystko na maksa i mam 50-60 klatek .

 

Spróbóje  CSAA x 16 ale to jest opcja niżej niż TXAA w assasin

(no i spróbowałem teraz mam 19 klatek z CSAAx16)

Edytowane przez L11nkmesh
Link to post
Share on other sites

Ogólnie to tak, nie masz co się przejmować tym AC4 (ponieważ każda, a to każda karta ma z tą grą problemy). Za przeproszeniem, jest do du*y z optymalizowana. Mając GTX 780 Ti, ustawiając grę na ULTRA (wszystko maks) w 1920x1080 zapomnij, żebyś miał wyciągnąć stałe 60 klatek. PS. Nie włączaj vSync. Ponieważ mając 60 klatek, jeden ruch gdzie jest czegoś więcej i momentalnie do 30 spada. 

Link to post
Share on other sites

ALe tu już nie chodzi o samego assasina nawet rome 2 muli ! . Vsync mam wyłączony . Na testach gdzie pokazują wydajnosc gtx 780 np. 30-50 FPs u mnie jest 20-35 . I nie jest to tak , że mam słaby procek czy coś 

 

20 klatek w AC4 to przesada przy tej karcie , chyba , że się mylę i karta w pip droga nie potrafi sobie poradzić z grami g gdzie radeon 7970 obługuje to troche lepiej

 

Da się jakoś sprawdzić czy jest uszkodzona , trefny egzemplarz itd ? 

Edytowane przez L11nkmesh
Link to post
Share on other sites

Asrock extreme 6 

i72600k ( 4,8Ghz)

DDR 3 dominatory 1666Mhz

ssd 256GB plextor

chłodzenie cpu corsair h100i

 

Rome 2 chodzi mi lepiej na 7970 jak i AC4 gdzie pc jest troche gorszy , bo baracuda 2tb , ram patrioty, procek 2500 bez k ,7970 asus ,  płyta asus p8z68-v pro

 

Po zmianie z TXAA x 4  na CSAAx16  w AC4 FPS na poziomie 17-22 klatki w mieście no ludzie to jakiś żart ? 

Edytowane przez L11nkmesh
Link to post
Share on other sites

Może to wina karty dźwiękowej asus xonar d1 ? . Sterowniki tylko od NV są , jest to nowy dysk i system . No ale spróbuje  odinstalować wszystko i dam zaraz znać 


 

 

zainstaluj najnowsze od Nvidii i napisz jak teraz to wygląda
 

 

Zainstalować normalne czy beta ? 

Edytowane przez L11nkmesh
Link to post
Share on other sites

Może to wina karty dźwiękowej asus xonar d1 ? . Sterowniki tylko od NV są , jest to nowy dysk i system . No ale spróbuje  odinstalować wszystko i dam zaraz znać 

 

 

 

 

Zainstalować normalne czy beta ? 

 

nie sądze, mam xonara i 680gtx a assasins creed black flag śmiga jak marzenie 

 

obstawiam że coś w systemie masz pogmatwane, jak masz możliwość postaw system od nowa np na pustym zapasowym dysku zainstaluj tylko niezbędne sterowniki i sprawdź fps

 

możesz sprawdzić również zasilacz ale gdyby nie dawał odpowiedniego prądu komputer pod obciążeniem raczej by się zawieszał. Ja tak miałem, myślałem że mi karta graficzna siadła a winowajcą był zasilacz

Link to post
Share on other sites

Wyłącz PhysX i promień stwórcy ustaw na niskie detale. FPSy powinny znacznie się zwiększyć.
AC4 to niestety niezoptymalizowany gniot i z wszystkim włączonym na Ultra (grałem bez patcha na PhysX) stałe 60 klatek miałem dopiero na SLI z dwóch 780-tek. (1920X1200). :roll:

Aż się boję pomyśleć co będzie potrzebne do 60 klatek w FHD w "Paczących Psach". :o

Link to post
Share on other sites

nie sądze, mam xonara i 680gtx a assasins creed black flag śmiga jak marzenie 

 

obstawiam że coś w systemie masz pogmatwane, jak masz możliwość postaw system od nowa np na pustym zapasowym dysku zainstaluj tylko niezbędne sterowniki i sprawdź fps

 

możesz sprawdzić również zasilacz ale gdyby nie dawał odpowiedniego prądu komputer pod obciążeniem raczej by się zawieszał. Ja tak miałem, myślałem że mi karta graficzna siadła a winowajcą był zasilacz

 

 

 

Ale po jakiego nowy system skoro tylko aktualizacje systemowe win 7 są wgrane , sterowniki  i 2 gry ?

 

 

 

Sprawdz w jakim dokladnie porcie jest karta dzwiekowa oraz w gpu-z z jaka predkoscia pracuje karta (PCI-E 4x/8x/16x

 

zaraz zobacze 

Link to post
Share on other sites

@UP a gdzie to sprawdzić ? 

 

Widze tylko , że strumieniowe przesyłanie gier do urządzeń SHIELD jest włączone 

 

 

 

zainstaluj najnowsze od Nvidii i napisz jak teraz to wygląda. 

 

zainstalowane i to samo

 

 

 

Sprawdz w jakim dokladnie porcie jest karta dzwiekowa oraz w gpu-z z jaka predkoscia pracuje karta (PCI-E 4x/8x/16x.
 

 

http://oi40.tinypic.com/16l04g6.jpg

 

 

 

W jakim porcie to zaraz zobaczę , spróbuję jeszcze wyciągnąć kartę dzwiękową . Za każdym razem jak włączam komputer po ładowaniu gdy ma się już ukazać ekran gdzie trzeba wpisać hasło karta dzwiękowa strzela tak cyk cyk :D

Link to post
Share on other sites
Ale po jakiego nowy system skoro tylko aktualizacje systemowe win 7 są wgrane , sterowniki  i 2 gry ?

 

Myślałem że masz już jakiś czas system który mógł się zdążyć zaśmiecić, ale zmienia to postać rzeczy

 

 

Xonar tak ma że przy włączaniu cyka/klika jest to normalne 

Edytowane przez elvismt
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...