Skocz do zawartości

Kącik emeryta i rencisty ;) 30+ only.


Recommended Posts

1 godzinę temu, jakub1t napisał:

Dlatego zbieram wszystkie papiery jakie się da , szczepie się czym się da i nawet odchorowałem . Za tydzień tam jadę mam nadzieję .

 

No i zabieram wapniaków ze sobą (rodziców :D) , pierwszy raz jadą na wakacje za granicę . 

 

No ja wyjeżdżam we wtorek. I zabieram niestety teściów... 

Link to post
Share on other sites
1 minutę temu, Krzysko napisał:

a tu jeszcze bariera językowa... 

Haaaa.. pamiętam jak dziś kiedy w restauracji teść się próbował dogadać po niemiecku, ja po angielsku a kelner nam wszedł w zdanie i powiedział że spokojnie możemy po polsku bo On wszystko rozumie %-)

 

Ogólnie nie wiem ocb, ale Chorwaci rozumieją dość dobrze Polaków mimo, iż nie uczyli się naszego języka, natomiast w drugą stronę to tak średnio, tylko niektóre wyrazy i zwroty są podobne dźwięcznie.. ale "don't worry", w turystycznych miejscowościach wszyscy mniej więcej ogarniają co mówisz.

Link to post
Share on other sites

Ja moich chcę zabrać bo sami to się nigdy nie wybiorą , a wiem że chcą . 

Żona się dogaduje lepiej z nimi jak ze swoimi rodzicami . Plusy też są , tańszy nocleg , tańszy dojazd . W Chorwacji na razie byłem 2x . Bariera językowa prawie nie istnieje , dogadać się można bez problemu , choć na pewno nie po angielsku . Prędzej po naszemu .:)

 

Link to post
Share on other sites
10 minut temu, worm napisał:

choć bardziej bym tu widział UH-1 Huey :) z emblematem kawalerii powietrznej

Ja tam mam helikopter a suficie za free, ale po imprezie. HU-1 Hueyey... i o wiele wiele więcej.:rotfl:

Dobra żartuje, ostatni raz "helikopter" po alkoholu miałem w szóstej klasie na wycieczce do Bieszczad. Potem to przecudne zjawisko już jakoś u mnie nie występowało.

  • Haha 2
Link to post
Share on other sites

3 raz  do Stanici , 20km na południe od Splitu . Mamy tam super noclegi , tanie i fajne . Ale to pewnie ostatni raz , trzeba będzie inny kraj zwiedzić za rok mam nadzieję .

 

W sumie Tucepi jest niedaleko .

Edytowane przez jakub1t
Link to post
Share on other sites

Ja się zaszczepiłem pełny nadziei że już więcej to gó**o mnie nie rozłoży na łopatki, ani nie będę musiał patrzeć jak ktoś mi bliski prawie umiera z niedotlenienia. Akurat w tym przypadku poparłbym obowiązek szczepień (w przypadku braku przeciwwskazań oczywiście), a ludzi od "plandemii", eksperymentu medycznego i chińskiej grypy wysłał na jeden dzień na wycieczkę do szpitala covidowego, może zmienili by zdanie.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

@zbiku90 ja tam nie jestem żaden plandemista itp. itd ale niech nie wciskają ludziom w Polsce kitu przez telewizję, że to jest szczepionka przeciw Covid - a to jest przecież G prawda. Przecież ta szczepionka nie zapobiega tylko łagodzi objawy.

 

Tak poza tym popatrzcie gdzie ludzie wyższej rangi za granicą mają tego wirusa:

 

 

Jak nie pójdzie z automatu od 18 minuty to sobie przewińcie.

Link to post
Share on other sites
42 minuty temu, BlackCoffe napisał:

No i jestem po, powiem wam, że poza lekki bólem w miejscu iniekcji nic mi nie dolega

Powala zwykłe na drugi dzień, ja też po szczepieniu nie miałem objawów, a na drugi dzień siły mi odebrało i nie mogłem podnieść ręki do góry.

Link to post
Share on other sites
4 minuty temu, Krzysko napisał:

Przecież ta szczepionka nie zapobiega tylko łagodzi objawy

Tylko tyle i aż tyle. Widziałem przypadki bezobjawowe, lekkie, średnie, ciężkie i śmiertelne. Najciekawsze w tym że nie widzę żadnej reguły, ludzi o wątłym zdrowiu praktycznie nie ruszało, a okazy zdrowia potrafiło zmasakrować. Więc jeśli ta loteria zostanie ograniczona wyłącznie do przypadków lekkich czy średnich to i tak będzie ogromny sukces. Wiem że śmiertelność nie jest duża, ale nigdy nie wiadomo kto akurat będzie miał "pecha".

10 minut temu, Krzysko napisał:

Tak poza tym popatrzcie gdzie ludzie wyższej rangi za granicą mają tego wirusa:

1. Obstawiam że "ludzie wyższej rangi" dostali szczepionki zanim te trafiły do powszechnego obiegu

2. Nawet jeśli nie zaszczepiły się z jakiegoś powodu to w przypadku pierwszych objawów dostaną pomoc medyczną o której większość z nas może tylko pomarzyć, więc w sumie to mogą mieć wirusa w du**e.

3. Nakaz noszenia maseczek np. na otwartym powietrzu to był debilizm, podobnie jak godziny dla seniorów, zakaz wstępu do lasów (xD) i wiele innych.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...