Skocz do zawartości

Recommended Posts

Witam,

mam zamiar kupić nowy dysk ponieważ ten, który obecnie posiadam (Seagate 500 GB) ma za mało miejsca a przy szybkim internecie i coraz większych grach bardzo szybko się zapełnia i co jakiś czas trzeba coś usuwać.

Dysk ma służyć jako magazyn oraz do gier, system, programy i ważne dla mnie gry, których nie usuwam co chwilę trzymam na SSD.

 

Dużo czytałem o dyskach i większość poleca dyski WD, ale tu mam dylemat serię BLUE czy RED?

Red - niezawodny, cichy, chłodny, ale przystosowany do pracy 24/7 i podobno nie służy mu częste  włączanie i wyłączanie czy to prawda?

Blue - szybszy od red, ale podobno głośniejszy (niektórzy narzekają na szum talerza) i bardziej uniwersalny.

 

Bardziej jestem przekonany do Red-a, tylko nie wiem czy nie zaszkodzi mu właśnie to codzienne ON/OFF bo mój komp to nie NAS, a "zwykły" domowy blaszak :) i zadaża mi się odpalić go na 5 min, żeby coś sprawdzić, ale zazwyczaj pracuje kilka/kilkanascie godzin.

 

Serię Green sobie odpuszczam.

Link to post
Share on other sites

Nie zgodzę się co do głośności Blue'a, nigdy nie natknąłem się jeszcze na taki problem w związku z tymi dyskami...obydwa dyski można powiedzieć są sobie równe, jednak ja i tak bardziej darzę sobie zaufaniem Blue. To on zawsze staję się wybrankiem pod składane przez forumowiczów komputery i to z nim nie ma dosłownie żadnych problemów. WD Red podobno też niczemu sobie, lecz mało mi na jego temat ogólnie wiadomo, stąd nie wypowiadam się. Green odpada - słuszna decyzja, dość częste parkowanie głowic no i na temat awaryjności też sporo mi wiadomo. Podsumowując - obojetnie który wybierzesz to i tak będzie dobrze ;) Tutaj możesz jeszcze sobie poczytać odnośnie Red'a:

http://www.purepc.pl/pamieci_masowe/test_20_dyskow_twardych_wd_i_seagate_o_pojemnosci_1tb_i_2tb?page=0,22

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Nie zgodzę się co do głośności Blue'a, nigdy nie natknąłem się jeszcze na taki problem w związku z tymi dyskami

 

 

Seria BLUE jest bardzo cicha,nie wiem kto na nią narzeka.

http://forum.benchmark.pl/topic/108069-hdd-wd-blue-1tb-pomoc/

Piszę tylko to co udało mi się wyczytać, nie miałem jeszcze do czynienia z dyskami WD, ale widzę, że mają bardzo dobre opinie i wybór padł właśnie na nie i faktycznie większość użytkowników nie ma problemu z głośną pracą BLUE.

 

 

Jeśli często włączasz/wyłączasz kompa radze odpuścić sobie REDa.

No właśnie, też się obawiam, że padnie przed czasem.

Czyli wszystko już wiem :) Zakupię Blue WD10EZEX a jak nie będę zadowolony (w co wątpię) to oddam :)

 

Dzięki chłopaki!

Edytowane przez Sova30
Link to post
Share on other sites
Niedawno nabyłem WD10EZEX, miłe za skocznie cichy. Wcześniej miałem samsunga taka sama wielkość ciągle było słychać włączające talerze. polecam

 

No i super, właśnie się zastanawiam z którego sklepu go zamówić i czy dołożyć dodatkową gwarancję, ale chyba z niej zrezygnuję - jak ma paść to pewnie padnie po kilku dniach/tygodniach a nie latach :)

Mam jeszcze pytanie czy mam zwrócić na coś uwagę podczas zamawiania jakiś numer seryjny czy firmware?

 

Aha i czy jest różnca czy podłączę go pod SATA III a SATA II? Wydaję mi się, że nie będzie żadnej, ale zapytać nie zaszkodzi.

Edytowane przez Sova30
Link to post
Share on other sites

W NASach dyski są również wyłączane (dla oszczędności w zużyciu prądu) więc nie wiem skąd pomysł na możliwość uszkodzenia REDa przez brak ciągłej pracy 24/7.

 

Przemyśl tylko zastosowanie dysku. RED słabo nadaje się na dysk systemowy - spore czasy dostępu, odczyt/zapis liniowy też nie są najwyższych lotów. To dyski stworzone na magazyn danych i z tego wywiązują się znakomicie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

Osobiście do podobnych zastosowań w przyszłym roku planuje kupić dwa REDy

 

Hmmm no to teraz mi namieszałeś :) Ale chyba zostanę przy niebieskim jednak, czerwony ma inne przeznacznie i do tego jest trochę wolniejszy.

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...