Skocz do zawartości

Recommended Posts

Panowie mam prośbę czy ktoś mógłby sprawdzić czy dysk:

 

WD10EZEX szumi podczas pracy ? Oczywiscie jeśli ktoś ma taki egzemplarz:)

 

nie mówie o chrobotaniu głowic tylko ciągłym delikatnym szumie wydobywającym się z dysku.

 

przypadkiem dzisiaj sprawdzałem głośność poszczególnych wentyli i ku mojemu zdziwieniu najwiekszy szum wydobywa sie właśnie z dysku

 

dodam jeszcze ze pracuje on jako drugi dysk systemowy to SSD.

 

Szum jest permanentny

 

No dobra poczytałem i widzę, że to chyba normalna sprawa. Talerze wirują nawet w spoczynku :)

Edytowane przez Melman1980
Link to post
Share on other sites

A no właśnie :) dzisiaj próbą eliminacji chciałem dojść który z wentyli jest najgłośniejszy w kompie. Na początku wybór padł na wentyl zasilacza OCZ ZT w spoczynku. Okazało się jednak po dołożeniu ucha do dolnej części obudowy, i przesuwaniu się wzdłuż, że zdecydowanie nie OCZ ZT a WD10EZEX delikatnie szumi i jest na ten moment najglosniejszy (oczywiscie nie mam na mysli calkowitego zagłuszania innych wentyli HE 1225, MSI R9280X oraz 3 wentyle we fractalu ARC MIDI R2)

 

delikatnie za głośno

Edytowane przez Melman1980
Link to post
Share on other sites

Postanowiłem że dysk umieszcze w starej obudowie od napędu dvd który będzie wyłożony matami bitumicznym tylko ciekawi mnie czy czasami nie będzie się grzał.

Po za tym ciekawe jaką maksymalną temperaturę może mieć dysk?

Edytowane przez mugen1
Link to post
Share on other sites

Postanowiłem że dysk umieszcze w starej obudowie od napędu dvd.

Przerabiałem to - nic z tego nie wyszło :/

To jest znacznie lepsze - ale nie przykręcać tego w zatoki 5,25", tylko położyć na dnie budy na gąbce i wtedy dysk będzie już znacznie wyciszony (ale nie do końca).

Najlepsze rozwiązanie, to przejść tylko na SSD. ;)

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...