Skocz do zawartości

Dylemat z wybraniem smartfona 700zł +/-


Recommended Posts

Czy 512 mało? Nowe telefony pewnie będą z większą ilością ramu ale na chwilę obecną 1GB wymagają tylko niektóre gry. W całości asortymentu sklepu jest to niecały 1% więc na 512 praktycznie wszystko działa. 820 w podobnej cenie chodzi a co do baterii to pewnie 1-2 dni wytrzyma. Na pewno działa krócej na jednym ładowaniu niż 720.

Patrząc na to, że Lumia 525 dostała 1 gb ramu chyba jednak w dość krótkim czasie te 512 przestanie być wystarczające... i widać stanowi kłopot dla devów. Z myślą o grach na pewno bym się nie pchał w 512 ramu.

 

@down

1gb w najniższym modelu to jasny sygnał. Przecież wiadomo, że nie stanie się to z dnia na dzień.

 

Tak poza tym pisze się niekoniecznie*

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Za pół roku nadal ponad 50% rynku to będzie 512 MB, więc raczej nie przejdą na 1 GB.

 

Swoją drogą, jestem ciekaw kiedy wyjdzie aktualizacja, że będą dodane nowe procki - nowsze, lepsze zamienniki dla Snapdragona S4 i coś dla telefonów budżetowych. Może MS pójdzie w stronę Intela, który robi szybkie postępy ze swoimi Atomami (czekam na serię 4000, która powinna mieć grafikę Haswell'a)?

Link to post
Share on other sites

Jeszcze jedno co do kupna telefonu z jakiejś sieci. Będzie on pewnie miał soft brandowany i będą jakieś obrazki plusa,orange czy czegoś innego, a może wcale to nie będzie przeszkadzać w użytkowaniu telefonu? Czytałem, że można się pozbyć tego brandingu wgrywając soft bez niego, ale tak stracę gwarancję, więc czy później w przypadku oddawania na gwarancje będzie można ten brandowany soft wgrać bo tego właśnie znaleźć nie mogę. I jeśli tak to wytłumaczcie mi to.

Edytowane przez dannyy
Link to post
Share on other sites

 

 

Czytałem, że można się pozbyć tego brandingu wgrywając soft bez niego, ale tak stracę gwarancję,
Nie stracisz gwarancji jeśli wgrasz soft bez brandingu ale w przypadku WP jest kosmetyczny więc w niczym nie przeszkadza. Jedynie logo przy włączaniu i kolor motywu jak pisali wyżej. 
Link to post
Share on other sites

Dokładnie jak piszą wyżej - posiadam brandowaną orange, a używam innej sieci i nie ma żadnego problemu. Przy włączaniu tylko pojawia się logo Oragne i dodatkowy kafelek w pomarańczowej kolorystyce - praktycznie to samo co już istnieje stockowo.

Po nowym roku będą aktualizacje, więc teraz nie ma sensu wgrywać niebrandowanego softu;) Mimo to, gwarancji nie stracisz.

Link to post
Share on other sites

Gratuluję! Pranie mózgu na 6. I już chłopak wywali ostatnie na coś co będzie chciał po kilku tygodniach wyrzucić. Kilka przykładów:

1. Moje dwie kuzynki: wielkie zwolenniczki Nokii Lumii, miały Lumie 800, 710 oraz 610. Teraz jedna z nich dostała od chłopaka Galaxy Core i druga jak go zobaczyła to powiedziała, że już nie chce swojej Lumii bo na niej nic nie idzie zrobić bez pomocy komputera, nawet bluetootha skalibrować żeby coś wysłać.

Znajdź dzianego chłopa niech Ci kupi fona.

2. Mój najlepszy nauczyciel: od dawna dawien miał Nokię (mówię tu jeszcze o przysłowiowych cegłach), więc jak to on mówi swojej ukochanej fińskiej marki nie zdradzi. Kupił teraz Lumię 625. I chłop pyta: chłopaki jak ja tu mam moje Depeche Mode na dzwonek ustawić, bo tylko przez komputer się da? I stwierdził, że musi doczekać do ferii, aby ten telefon obczaić. Mojego Samsunga wziął do ręki i obsługiwał go jakby miał z nim styczność od kilku lat.

3. To już ostatni przykład. Znajoma miała bodajże starego Samsunga Wave533. Jakiś typek chciał się z nią zamienić bez żadnej dopłaty na Nokie Lumie 610. Ta nic nie świadoma mówi: no przecież warto. Dostane nowy telefon za starego grata. Decyzja wręcz natychmiastowa. Minął tydzień mówi do mnie, że wiele by zrobiła, aby ponownie mieć swojego starego złoma, który tnie się jak cholera, ale nie trzeba komputera by cokolwiek w nim zrobić.

 

Teraz coś ode mnie: nie zaprzeczam , że WP8 jest bardzo płynny, płynniejszy jak Android (albo jak to fanboye WP mówią Slowdroid). Tylko, że Andek gdzieś tam trochę lagnie i to koniec. A mamy na nim mega dużo gier, oraz nie musimy go co chwila podłączać do kompa, że dzwonek ustawić.

Pozdrawiam i życzę Szczęśliwego Nowego Roku 2014.

 

//e

Polecam się dokształcić 

Edytowane przez dodo24x
WP7 to nie WP8
Link to post
Share on other sites

Ja proponuję żebyś Ty wiedział więcej w tej 3-ciej klasie podstawówki, w której jesteś i Ci babcia kupiła Nokię Lumie.

Edytowane przez SP1DER987
Kulturalniej proszę i bez spamu
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...