Skocz do zawartości

Dylemat z wybraniem smartfona 700zł +/-


Recommended Posts

Za 700zł kupisz coś pokroju SGSII, który jest podobnej wydajności co Xperia S, którą dzisiaj się bawiłem - po dwóch miesiącach od sprzedaży SGSII i uzywaniu Ativ S. Jednym słowem masakra - nawet przewijanie ekranów/pulpitów pokazuje słabą optymalizację Androida. 

Powiem tak - kupisz teraz coś na Androidzie za 700zł, bo Ci nie przypadł do gustu WP, ale za (max)kilka miesięcy nie będziesz chciał tego telefonu - i znowu dokładanie pieniędzy do czegoś innego/wydajniejszego. W tym momencie stracisz kasę jeżeli będziesz zmieniał tak często telefon, a daję 90% szans na to, że będziesz chciał zmienić.

W sklepie telefony z Androidem w tym przedziale prezentują się ok, ponieważ nie mają nic poinstalowane. Kilka aplikacji, coś działającego w tle i zobaczysz że nie jest fajnie. No ale Twój wybór.

Link to post
Share on other sites

NA WP8 nie ma nakładek - mamy jedno "Międzymordzie" :) (Interface) Metro UI - czyli kafle. Na Androida mamy setni mniej lub bardziej udanych nakałdek.

 

Ja osobiście po latach na Androidzie zaczynam docenia prostotę WP8 - nie musze sie zastanawiać czaemu funkcja którą miałem na HTC w Samsungu jest zupełnie gdzie indziej. 

Link to post
Share on other sites

danny nie słuchaj, że android się tnie. Jeśli przypadł Ci do gustu bardziej to go weź. Jak się zaczyna ciąć to go trzeba wyłączyć i włączyć i problem znika. Weź XperięT

A jak chcesz to Ci wyślę filmik jak działa Ace2 czy się tak strasznie tnie. Ma prawie rok.

Edytowane przez xterio
Link to post
Share on other sites

I bądź tu mądry człowieku :D jak każdy ci co innego na te systemy mówi. Wolałbym andka ale jeśli byłby problem z cięciem się to WP8. Co temu microsoftowi odwaliło żeby robić szybki system ale nie dać możliwości jego w większym stopniu konfiguracji ?

@up xterio jeśli możesz to jakiś krótki filmik :)

Edytowane przez dannyy
Link to post
Share on other sites

Pisałem już wcześniej na temat braku pulpitu. W większym stopniu to np. zmiana wyglądu(nie chodzi o ich wielkość) i innych nie standardowych kolorów kafelków (chyba że będzie większa możliwość konfiguracji w następnej wersji OS, nie wiecie nic na ten temat ?) No nie wiem co więcej z obydwoma systemami nie miałem dużo do czynienia ale android zdaje się lepiej wyglądać od WP8, chyba że WP8 też na dużo funkcji takich jak andek.

Edytowane przez dannyy
Link to post
Share on other sites

Co do kolorów- jest ich wystarczająco.

Na kafelkach możesz wyświetlać naprawdę różne widgety. Info o systemie, baterii, notatki, kanały RSS, pogodę, powiadomienia z Facebooka, zdjęcia i wiele więcej.

Według mnie WP8 wygląda bardzo fajnie.

Link to post
Share on other sites

Coraz bardziej rozważam propozycje L720 bo jak patrzę na cenę np Xperi T albo Moto G (co byłoby niezłym wyborem) jest ona zbyt duża a lumia miejści się w cenie ok 750 zł. Może i ten WP8 nie jest taki straszny jak on nim mówią.

Link to post
Share on other sites

Alpen - PRZESTAŃ pisać łupoty i bzdury :

 

Moto G - Gorzej wykonany, z gorszych materialów, znacznie wolnieszy, zacina się, po 12 miesiącach tradycyjnie przestanie dostawać oficjalne ROM'y. Znacznie gorszy aparat, znacznie gorszy dźwięk. Gorszy wyświetlacz.

 

Lumia 720 - bardzo długi czas pracy, bardzo szybki, płynny, absolutny brak zacięć, świetny wyświetlacz z Glance Screen i bardoz dobra widocznoscić w słońcu z technologią Clear Black, świetny aparat z bardzo jasnym obiektywem, świetny dźwięk, z dobrymi słuchawkami mamy jakość iPOD'a, HTC Beats Audio bije na głowę. Wsparcie do 2016 roku, oficjalne uaktualnienia dostaje po MIESIĄCU od premiery a nie po roku jak w Androidzie, doskonała jakośc materiałów, świetne spasowanie i wykonani - poziom iPhone.

Do tego masa świetnych darmowych programów z nawigacją włącznie.

Link to post
Share on other sites

Kiedyś sobie obiecałem ze nie będę już dyskutował nt. Android vs WP8, wiec nie będę. Za to zapytam:

1. Dlaczego Android potrzebuje 2x lepszych podzespołów do osiągnięcia tych samych wyników testów oraz benchmarków co WP8 fony?

2. Dlaczego w WP8 smartfony z 512mb RAM maja racje bytu a w Androidzie nie?

 

PS.

(np. wynik 520tki za 350zł w SunSpider lepszy od SGS3 za 1000zł lub żywotność na baterii 720tki bijacy Android-fony w tej i w wyzszej cenie)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Czytam,,, czytam i myślę sobie BOŻE WIDZISZ A NIE GRZMISZ. Ludzie co tutaj siedzą to chyba takie osobniki homosapiens(mam nadzieje że homosapiens) co wbiły na YT pooglądały kilka recenzji Smartfonów z Androidem a teraz na forum uważają się za znawców. Typowe FANBOJE Windowsów totalnych syfów i ścierw jakie mogą być. To dziadostwo moze nada sie tylko do SMS bo widzę że sporo gimbusiarni to nosi a czemu? BO JEST TANIE JAK BARSZCZ. BTW Trochę szkoda mi tego chłopaczka co mu polecacie te W8 pewnie już to gó**o kupił jednak mam taką cichutką nadzieję że tego nie zrobił. Wy po prostu chcecie kolejnego osobnika do swojej rodziny Windowsów. Kupiliście to dziadostwo teraz żal wam du*y ściska że to macie i wciskacie innym. Więc was bardzo proszę bądźcie dobrymi chrześcijanami i nie pi*******e takich bzdur bo szkoda na to patrzeć. W sumie jeżeli jesteś 15-letnią dziewczyną bierz W8 nikt ci nie broni. Za twoje bóle i cierpienia możesz jedynie podziękować komu? A no właśnie! Kolegom z forum benchark.pl któryzy wydawali swoją opinie po oglądnięciu filmiku na serwisie YouTube.

Przypomina mi to trochę walkę Xbox vs Playstation

To forum ma prawie samych fanbojów W8 jednak niektórzy są obiektywni.

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

. Co temu microsoftowi odwaliło żeby robić szybki system ale nie dać możliwości jego w większym stopniu konfiguracji ?

 

 

Fanem wp8 nie jestem ale MS zapewne miałna celu dać taką hybrydę iosu i androida.

Dać system zamknięty i płynny niczym ios i zachować przy tym pewną namiastkę personalizacji (" patrz kafelki) a także wnieść powiew świeżości. ( to już najtrudniejsze zadanie)

Poza tym to system stosunkowo młody, może jeszcze go bardziej dopracują bo parę zmian by się przydało. ( oby)

 

 

Alpen - PRZESTAŃ pisać łupoty i bzdury :

 

Moto G - Gorzej wykonany, z gorszych materialów, znacznie wolnieszy, zacina się, po 12 miesiącach tradycyjnie przestanie dostawać oficjalne ROM'y. Znacznie gorszy aparat, znacznie gorszy dźwięk. Gorszy wyświetlacz.

 

Lumia 720 - bardzo długi czas pracy, bardzo szybki, płynny, absolutny brak zacięć, świetny wyświetlacz z Glance Screen i bardoz dobra widocznoscić w słońcu z technologią Clear Black, świetny aparat z bardzo jasnym obiektywem, świetny dźwięk, z dobrymi słuchawkami mamy jakość iPOD'a, HTC Beats Audio bije na głowę. Wsparcie do 2016 roku, oficjalne uaktualnienia dostaje po MIESIĄCU od premiery a nie po roku jak w Androidzie, doskonała jakośc materiałów, świetne spasowanie i wykonani - poziom iPhone.

Do tego masa świetnych darmowych programów z nawigacją włącznie.

Miałeś w ogóle w ręce moto g? Piszesz jak potłuczony ....

Moto g ma bardzo dobrej jakości obudowę. Mucha nie siada. Przestań w końcu wypisywać te bzdury o krótkich aktualizacjach androida w porównaniu do wp8 bo aktualki do wp8 wprowadzają powolutku to co na andku jest od dawna.... Wyświetlacz w MOTO g jest świetny. Jedyne co może przemawiać za l720 to aparat....

Poza tym Moto g się nie zacina ...... Ponadto na win8 darzają się ścinki..... To, że działa on bez najmniejszego zająknięcia to MIT.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Czytam,,, czytam i myślę sobie BOŻE WIDZISZ A NIE GRZMISZ. Ludzie co tutaj siedzą to chyba takie osobniki homosapiens(mam nadzieje że homosapiens) co wbiły na YT pooglądały kilka recenzji Smartfonów z Androidem a teraz na forum uważają się za znawców. Typowe FANBOJE Windowsów totalnych syfów i ścierw jakie mogą być. To dziadostwo moze nada sie tylko do SMS bo widzę że sporo gimbusiarni to nosi a czemu? BO JEST TANIE JAK BARSZCZ. BTW Trochę szkoda mi tego chłopaczka co mu polecacie te W8 pewnie już to gó**o kupił jednak mam taką cichutką nadzieję że tego nie zrobił. Wy po prostu chcecie kolejnego osobnika do swojej rodziny Windowsów. Kupiliście to dziadostwo teraz żal wam du*y ściska że to macie i wciskacie innym. Więc was bardzo proszę bądźcie dobrymi chrześcijanami i nie *******cie takich bzdur bo szkoda na to patrzeć. W sumie jeżeli jesteś 15-letnią dziewczyną bierz W8 nikt ci nie broni. Za twoje bóle i cierpienia możesz jedynie podziękować komu? A no właśnie! Kolegom z forum benchark.pl któryzy wydawali swoją opinie po oglądnięciu filmiku na serwisie YouTube.

Przypomina mi to trochę walkę Xbox vs Playstation

To forum ma prawie samych fanbojów W8 jednak niektórzy są obiektywni.

 

Powiedz mi w takim razie, jaki telefon poleciłbyś do 700 złotych? W tej kategorii faktycznie rynek zdominowały Lumie swoimi budżetowymi, aczkolwiek zaawansowanymi smartphonami. Zauważ, że na forum prawie nikt nie pyta o polecenie telefonu w granicach +- 2000 złotych. Wtedy ja i pewnie wielu innych zaczęliśmy by polecać smatphony innych producentów.

Nie popadaj w skrajności i wyluzuj, pewnie jesteś "androidowcem", więc zaproponuj coś ze swojego świata i podaj argumenty, bo jak na razie to Ty wykazałeś się poziomem gimnazjalisty puszczając puste słowa.

 

pozdrawiam

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...