Skocz do zawartości

Dylemat z wybraniem smartfona 700zł +/-


Recommended Posts

telefon za 700zł bierze  modern combat 4 płynnie, moto g, zamknąłem Ci już buzie?

Czy Ty człowieku usilnie robisz z siebie błazna? Jaki telefon za 700zł?! Żeby mieć Moto G z 12 miesięczną gwarancją trzeba wyłożyć 1000zł - Moto G!!!! Bo chyba nie piszesz o wersjach z GB bez ważnej gwarancji w Polsce? Powinieneś dostać bana na forum, za wciskanie kitu.

 

Przeczytajcie sobie mój długi wywód z poprzedniej strony na temat Androida. Miałem i to pewnie dłużej niż ci co doradzają Androida. Xterio - moim ostatnim Androidem był Galaxy SII, który jest znacznie lepszy niż Twój Ace II. Jeżeli mój i9100 nie spełniał swoich zadań, a Ty doradzasz Androida posiadając Ace 2, to kim Ty jesteś? Po co mącisz w głowie autorowi tematu?

Link to post
Share on other sites

Podsumowując:

 

-Kolega kolegi kolegi widział jak nokią lumią ktoś zamroził wiadro wody.

-Mam samsunga i ten telefon jest najlepszy bo ja go mam.

-Telefon, który chce kupić ma wartość około 1500 zł, ale można go już dostać za dwie flaszki i piwo + dostawa za free w zębach kuriera.

 

Każdy system/telefon ma swoje wady i zalety i nie trzeba mieć nawet podstawowego wykształcenia żeby to zrozumieć. Jak ktoś nie potrafi przyjąć do wiadomości, że trzeba doradzać według potrzeb i preferencji autora to niech lepiej nie udziela się w ogóle. Argumenty typu "nie kupuj windows bo nie", "android to jedno wielkie zawieszenie" może wciskać swoim znajomym i rodzinie, którzy nie potrafią/nie chcą/nie mają czasu zweryfikować takich bredni.

 

Na miejscu autora tematu zorientowałbym się na żywo co bardziej odpowiada i zapytał na innym forum, bo z w/w dyskusji można tylko nabrać jeszcze większych wątpliwości.

Link to post
Share on other sites

Na razie, to Ci co odradzają WP "widzieli go gdzieś u kogoś", żaden z nich nie miał i nie obsługiwał go przez dłuższy czas. Osoby odradzające Androida miały telefony z nim i dlatego go odradzają. Ponadto - jeden z użytkowników doradza Androidowca posiadając Ace2 - czyli ten telefon jest dla niego dobry - w rzeczywistości każdy wie jaką wydajność oferuje te urządzenie ( dwa rdzenie 800MHz + 768 MB RAM) - czyli użytkownik, który poleca Androida mając taki model nie ma wygórowanych wymagań dotyczących płynności działania systemu. 

Sam kupując telefon z WP8 - dwa miesiące temu byłem zdesperowany pozbyciem się Androida. Zobaczyłem na tym forum polecanego Ativ S - obejrzałem kilka filmików na youtube i zdecydowałem się na niego w przeciągu dwóch dni. Po dwóch miesiącach użytkowania jestem bardzo zadowolony z telefonu jak i z systemu.

Link to post
Share on other sites

Czy Ty człowieku usilnie robisz z siebie błazna? Jaki telefon za 700zł?! Żeby mieć Moto G z 12 miesięczną gwarancją trzeba wyłożyć 1000zł - Moto G!!!! Bo chyba nie piszesz o wersjach z GB bez ważnej gwarancji w Polsce? Powinieneś dostać bana na forum, za wciskanie kitu.

 

Przeczytajcie sobie mój długi wywód z poprzedniej strony na temat Androida. Miałem i to pewnie dłużej niż ci co doradzają Androida. Xterio - moim ostatnim Androidem był Galaxy SII, który jest znacznie lepszy niż Twój Ace II. Jeżeli mój i9100 nie spełniał swoich zadań, a Ty doradzasz Androida posiadając Ace 2, to kim Ty jesteś? Po co mącisz w głowie autorowi tematu?

 

Ty powinieneś dostać bana za brak wiedzy w tym temacie, a nachalne 'bezużyteczne' pomaganie w dodatku złe. Moto G mozna kupić na amazonie za 700zł, na allegro też możemy dorwać okazję za 700zł z gwarancją producenta oraz jeśli kupujesz ze sklepu kolejne 12 miesięcy, które sklep ma obowiązek mieć cię na "plecach" przez 2 lata. Kto teraz robi z z siebie błazna? Ograniczasz się tylko do polskich serwisów i lubisz przepłacać ponad 300 zł, nie mój problem, wystarczy mózg lub spryt nic więcej.

Link to post
Share on other sites

Swoją drogą, Samsungi są strasznie kruche, co 3-4 Samsung na uczelni ma zbitą szybkę(a ja podbijam tą statystykę :D).

 

PRawda. Ostattnio zauważyłem u znajomego pajączka na samsungu.

 

Chciałem nadmienić iż wczoraj stojąc na przystanku późnym wieczorem dostrzegłem dziewcze z samsungiem z zbitą szybką.

Coś w tym musi być hehe

sory za offtop.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

Senergie, mi się wydaje że masz rację i Samsung tak projektuje swoje smartfony, aby się szybko niszczyły. Wśród moich znajomych jest 1 Xperia z pękniętym ekranem i z ~7 Samsungów, a tych drugich ogólnie jest zaledwie 2 razy więcej niż Sony. LG wszystkie się dobrze trzymają, HTC rzadko widzę, ale też są całe.

Link to post
Share on other sites

Ty powinieneś dostać bana za brak wiedzy w tym temacie, a nachalne 'bezużyteczne' pomaganie w dodatku złe. Moto G mozna kupić na amazonie za 700zł, na allegro też możemy dorwać okazję za 700zł z gwarancją producenta oraz jeśli kupujesz ze sklepu kolejne 12 miesięcy, które sklep ma obowiązek mieć cię na "plecach" przez 2 lata. Kto teraz robi z z siebie błazna? Ograniczasz się tylko do polskich serwisów i lubisz przepłacać ponad 300 zł, nie mój problem, wystarczy mózg lub spryt nic więcej.

Znajdź mi w Polsce ten telefon (nawet na allegro) za 700zł z 24 miesięczną gwarancją, a przyznam się do błędu.

Link to post
Share on other sites

@up

znajomemu SGS3 mini upadł

Wyglądało jak pękniecie szkła ale szkło całe coś pod szkłem pękło.

Tak się załatwia telefon za 1100zł :E

Jedyny w życiu telefon jaki rozwaliłem na tyle by musiał pójść do serwisu bo używać się nie dało to właśnie Samsung S Advance. Tak mi spadł skubany, że szybka cała a pod spodem pająk i ekran czarny, Żeby nie było, że tylko samsung jest taki be, to bardziej się tu rozchodzi o ogólną plastikowość nowych modeli. zobaczcie, że nawet te za grube pieniądze topowe modele są po prostu plastikowe. Od ponad roku używam prywatnie Samsunga Wave`a który spadł mi wielokrotnie, w tym nawet na chodnik ze 2 razy i jest dalej sprawny i cały i niespecjalnie porysowany. Nigdy nie zrozumiem takiej polityki. Bo serią Wave Samsung udowodnił, że można zrobić trwały i ładnie wyglądający telefon.

 

Co do tematu - nie patrz na puste wymiany, które tu ostatnio zaszły. Jedni i drudzy przesadzają. Dostałeś kilka porad. Wiesz jaki masz budżet i do czego będziesz używał telefonu. Porównaj sobie telefony pod względem technicznym (aparat, wyświetlacz, bateria, etc) i jakości wykonania. Nie patrz na system.

Link to post
Share on other sites

@up co do tych względów takich jak bateria wyświetlacz aparat. To mam kilka tel: Xperia L, M, T, HTC Desire 500,(tyle że jego cena jest narazie na wysokim poziomie, w sklepie 999 zł, bo allegro odpada) no i LG L7 II ale to już taka ostateczność. A jak myślicie cena spadnie po świętach czy nie ? 

Link to post
Share on other sites

Koledzy ostatnia decyzja, myślę nad budżetówką jaką jest  Kruger & Matz LIVE (jego specyfikacja i cena bardzo mnie zainteresowała), Xperią L (ma może ktoś ją i wie jak się sprawują te przyciski na ekranie a nie te dotykowe czy jest różnica ? ) i Lumią 720. Tyle, że ciężko jest dostać lumie w sklepach w mojej okolicy. 

Link to post
Share on other sites

Napiszę tak : Lumia to nowiutki VW Passat w bogatej wersji, doskonale wykonany, niezawodny, bogato wyposażony. Kruger & Matz LIVE to Tata Motors :) niby ma 4 koła, dach i jeździ - ALE :) jakoś homologacji i badań zderzeniowych w EuroNCAP nie rpzeszedł. Xperia L - 15 letni Opel Astra, nie bity Panie, emeryt do kościoła jeździł. :) zacina sie, gąsnie, rdza go zjada - ale woerk ziemniaków czy cementu przewieziesz :)

 

Lumia 720 jakością wykonanina, spasowaniem, materiałałi, szybkoscią płynnością, aparatem, dźwiękiem bije resztę na głowę - to nie ta klasa. Luma 720 zawstydza Nexus 5, Xperię Z1, HTC - jest od nich szybsza i lepiej wykonana, robi lepsze zdjęcia. :) konkuruje z 2x droższymi telefonami i pod wieloma względami wygrywa :)

 

Chcesz mieć niezawodny, szybki, długo dzialający sprzęt to w ciemno berz Lumię 720.

Link to post
Share on other sites

Napiszę tak : Lumia to nowiutki VW Passat w bogatej wersji, doskonale wykonany, niezawodny, bogato wyposażony. Kruger & Matz LIVE to Tata Motors :) niby ma 4 koła, dach i jeździ - ALE :) jakoś homologacji i badań zderzeniowych w EuroNCAP nie rpzeszedł. Xperia L - 15 letni Opel Astra, nie bity Panie, emeryt do kościoła jeździł. :) zacina sie, gąsnie, rdza go zjada - ale woerk ziemniaków czy cementu przewieziesz :)

 

 

 

Po pierwsze to nie zżynaj pomysłu Xterio porównując do samochodów. Po drugie widać ze się nie znasz gdyż są znacznie lepsze samochody niż nowiutki Passat. Ale dobra zniżę się do twego poziomu inteligencji. Jeżeli lumia to passat to Z1 HTC One czy Nexus 5 to są Bentleye. 

 

Lumia 720 jakością wykonanina, spasowaniem, materiałałi, szybkoscią płynnością, aparatem, dźwiękiem bije resztę na głowę - to nie ta klasa. Luma 720 zawstydza Nexus 5, Xperię Z1, HTC - jest od nich szybsza i lepiej wykonana, robi lepsze zdjęcia. :) konkuruje z 2x droższymi telefonami i pod wieloma względami wygrywa :)

Kolejny motyw. Wykonanie. Kawałek kolorowego plastiku wziętego od firmy produkującej artykuły do zabaw seksualnych to jest jakość wykonania? Szklana Z1 czy metalowe HTC to jest klasa. Już nawet plastikowy szajsung jest lepszy bo to jest coś więcej niż ta lumia - urządzenie dla gimbusów.

Ale czego się po tobie spodziewać? Pewnie do nich należysz skoro siedzisz ciagle na tym forum i piszesz te pierdoły i nabijasz bezsensowne posty. 

 

Edytowane przez matis612
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@matis612

Dlaczego masz ograniczony rozum do minimum? Kolega wyżej przyrównał dostępne dla autora telefony do samochodów i jakości ich wykonania - przykład dla lepszego zrozumienia różnic pomiędzy tymi modelami. 

 

Kolejne - widziałeś tą Lumię kiedyś? Miałeś w ręku? Miałeś samsunga w ręku? Dlaczego wszędzie ludzie biegają z potłuczonymi Samsungami i Z-kami? Dlaczego z Nokiami potłuczonymi ludzi się nie widuje?

 

Już samo określenie "gimbus" powoduje u mnie odruch wymiotny. Skąd się bierze taka głupia moda u małoletnich ludzi... Koniecznie chcesz być "fajny" używając takich określeń, czy przed kolegami chcesz lepiej wypaść? Wyrażaj się normalnie - na poziomie, bo nic sobą nie prezentujesz. Może wychowałem się w innych czasach, ale obecne słownictwo małolatów jest tragiczne.

 

"Zrzynanie" pomysłów porównując coś do samochodu - dlaczego jesteś aż tak ograniczony...od x lat w moim życiu jednym z częściej używanych porównań jest: "jak byś malucha do mercedesa porównał". 

 

Do 700zł Lumia jest najlepiej wykonanym telefonem bez dwóch zdań! Tak samo Lumia 920 jest lepiej wykonana od Galaxy S4, note 2/3, LG G2 i innych, a kosztuje około 900-1000zł  ---  wymieniona konkurencja 1600-2000. Jeśli nie mam racji, to powiedz który telefon do 700zł jest lepiej wykonany od Nokii, a który telefon do 2000zł jest lepiej wykonany od L920.

 

Jak na moje to jesteś jakimś dzieciakiem, który chce koniecznie zabłysnąć i udowodnić, że ma rację. Zbyt mało przeżyłeś i masz za małe doświadczenie...a za dużo krzyczysz.

 

I człowieku - zanim się gdziekolwiek wypowiesz używając pisma, to naucz się prostych zasad ortografii i interpunkcji. "zżynaj" - umysłowe zero... żadnego przecinka...coś pisząc, odruchowo stawia się już przecinki w odpowiednich miejscach - i nie, nie jestem polonistą, ani nie skończyłem żadnego uniwersytetu żeby wiedzieć takie rzeczy. Krzyczysz tutaj i zabierasz głos, a nic sobą nie prezentujesz, nie dajesz przykładu, ani nawet nie potrafisz się poprawnie wysłowić.

Edytowane przez rysiooo
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@matis612 wyjdź

 

 

A jak to jest z jej gwarancją jak się kupi ją na allegro ?
Na allegro zależy jak od prywatnej osoby czy ze sklepu. Musisz zwrócić uwagę czy są wszystkie papiery tzn. faktura VAT (pełna a nie marża), gwarancja. Gwarancja albo standardowa podbita i wypełniona lub drukowana przez operatora. Dowód zakupu najlepiej z numerem imei jeśli gwarancja nie jest podbita. Oczywiście gwarancja jest ważna tylko z dowodem zakupu.
Link to post
Share on other sites

Po pierwsze pomysł z samochodami jest mój :)

 

Metalowe HTC w którym po półroku wycieraja sie rogi, szklana Z1 w której najmnijeszy wstrząs powoduje pekanie ekranu. Niby wodoszczelna, ALE - co chwilę się słyszy doniesienia o zalanym wnętrzu.

 

Matis612 - to Ty piszesz GŁUPOTY - o poziomie Twojej inteligencji świadczy fakt, że nie rozóżniasz POLIWEGLANU od plastiku.

 

NAPISZĘ WYRAŹNIE - z Poliwęglanu zrobione są szyby myśliwców takich jak F22 Raptor, z poliwęglanu robi się okna w śmiglowcach. Batyskafy głębinowe też mają okna z poliwęglanu, szyby w hełmach astronautów, kierowców Formuły 1 tez sa z poliwęglanu - to kilka zastosowań.

 

 

Więc Sam jesteś "gimbusem" - NIEDOUCZONYM na dodatek - skoro porównujesz dziadowski plastik w Samsungu z Poliwęglanem Lumii 720.

 

Do Twojej informacji : niałem i nadal mam HTC i to kilka sztuk, ma tez służbowy SGS4, który po miesiącu się zaczął rozłazić a Lumia 720  po 4 wygląda jak nowa.

 

I dziwnym trafem ni obaliś moich twierdzeń o szybkości Lumii :) - czyzbyś jednak przyznawął mi rację, że jest znacznie szybsza od Androida ? :)

Link to post
Share on other sites

Bo w cenie do 1000 zł Lumie nie mają konkurencji.

 

Co zaproponujesz z Androida ? Mam na myśli sprzęt, który ZAWSZE dziala płynnie, ma wsparcie do 2016 roku i będzie przez otrzymywal oficjalne ROM'y ? I na którym najnowsze gry działają płynnie i po roku się nie zamuli?

 

Dopiero w cenie 1200 zł można kupić coś sensownego - a i tak po 12 miesiącach zostaniemy porzuceni i na 100% nie dostaniemy oficjalnych ROM'ów. Nawet topowe modele dość cżęsto ich niedostają - nawet Nexus'y Google są porzucane po 18 miesiącach.

 

Do tego wykonanie - jak moją Lumię 720 połozyłem obok iPhone - to moji znajomi fanatycy "Japka" wzięli ją do ręki i powiedzieli, ze jest fajnie wykonana - a to telefon ze średniej półki. O jakości L920 czy L925 nie piszę bo ta jest jeszcze lepsza.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...