Skocz do zawartości

Dylemat z wybraniem smartfona 700zł +/-


Recommended Posts

Hmmm, z tego co widziałem u siebie na uczelni to najwięcej budżetówek to są jakieś stare Samsungi.

 

Swoją drogą, Samsungi są strasznie kruche, co 3-4 Samsung na uczelni ma zbitą szybkę(a ja podbijam tą statystykę :D).

PRawda. Ostattnio zauważyłem u znajomego pajączka na samsungu. Btw co wy ludzie z tymi telefonami robicie. Ja jeszcze żadnego nigdy nie zniszczyłem. W smartfonie nigdy mi się szybka nie zbiła ( a gorilli nie miałem) i wcale specjalnie o telefon nei dbałem bo to on jest dla mnie a nie ja dla niego.....

Link to post
Share on other sites

Nie, jeszcze nic nie kupiłem, nie martwcie się. Bo jak narazie nie wiem co wybrać. Jeden to proponuje drugi tamto a ty weź i zdecyduj co lepsze.

 

Myślę nad Xperią L (albo M) , Samungiem Galaxy SIII mini ? A wy co na to może inne propozycje ?

Edytowane przez dannyy
Link to post
Share on other sites

Alpen - PRZESTAŃ pisać łupoty i bzdury :

 

Moto G - Gorzej wykonany, z gorszych materialów, znacznie wolnieszy, zacina się, po 12 miesiącach tradycyjnie przestanie dostawać oficjalne ROM'y. Znacznie gorszy aparat, znacznie gorszy dźwięk. Gorszy wyświetlacz.

 

Lumia 720 - bardzo długi czas pracy, bardzo szybki, płynny, absolutny brak zacięć, świetny wyświetlacz z Glance Screen i bardoz dobra widocznoscić w słońcu z technologią Clear Black, świetny aparat z bardzo jasnym obiektywem, świetny dźwięk, z dobrymi słuchawkami mamy jakość iPOD'a, HTC Beats Audio bije na głowę. Wsparcie do 2016 roku, oficjalne uaktualnienia dostaje po MIESIĄCU od premiery a nie po roku jak w Androidzie, doskonała jakośc materiałów, świetne spasowanie i wykonani - poziom iPhone.

Do tego masa świetnych darmowych programów z nawigacją włącznie.

 

 

jesteś okropnym fanboyem rly..

 

Moto G słabe wykonane, słaba obudowa? Słaba to przy niej może być ta lumia z wykonaniem jedynie.

PS. na moto g, kompletnie nie ma ścin :-), a to jak opisujesz te lumie jest śmieszne, idąc twoim tokiem myślenia kupując np. lumie 920 nie kupimy nic lepszego w żadnym przedziale cenowym, bo to przecież jedna z najdroższych lumii nie ma prawa się zaciąć! W dodatku mogę dopowiedzieć, że mam kolegę z lumią chyba 720, lub 625 i już kilka razy mu się zcięła nawet na moich oczach, przez nawet 5 min. stała w bezruchu. Wyświetlacz twojej ukochanej lumii przy takim Moto G wygląda jak za mgłą  :->

 

@Top

 

Ja mogę od siebie tylko dodać tyle, nie słuchaj się tych fanbojów lumii/windows phone użytkownik ravir wszędzie poleca lumie, w tematach gdzie user szuka smartfona ponad 1000 zł, też poleca lumie, "bo nie ma nic lepszego w tej cenie", płakać się chce aż. Ja mogę podtrzymać swoją propozycję Moto G na allegro znajduja się aukcję, że za 700-750 zł ją kupisz, lub xperie L za 650zł.

Edytowane przez Alpen
Link to post
Share on other sites

Postawiłbym na dwa telefony najmocniejsze sprzętowo(Qualcomm MSM8260A Snapdragon z rdzeniami krait) w tym przedziale cenowym,czyli Xperia T i HTC One S Z520e

 

Z520e to chyba najbardziej niedoceniany telefon na rynku,rewelacyjna jakość wykonania,dźwięk,bardzo dobry ekran,moim zdaniem najlepsza nakładka systemowa w historii i świetna wydajność.

Na minus brak slotu na karty pamięci i brak oficjalnych aktualizacji(chodź obecnej wersji systemu 4.1.2+Sense+ niczego absolutnie nie brakuje.

Edytowane przez DeNeB
Link to post
Share on other sites

Na allegro ten HTC jest, cena do zniesienia, ale wysyłka jest z WB i w większości brak gwarancji. Wolałbym kupić w sklepie, Xperia L (a jak to jest z baterią w niej, bo mała jej pojemność jest )w MediaExpert kosztuje ok 750-800 zł więc wychodzi prawie to samo co z allegro. Jeśli macie czas to zobaczcie na stronie miediaexpert jakie z ich telefonów by się nadawały. 

Edytowane przez dannyy
Link to post
Share on other sites

Popieram również Matisa. Fanboye Wp8, którzy nigdy nie mieli androida w ręku albo oglądają na YT jakieś filmy ludzi którzy być może specjalnie włączają trylion pierdzilion aplikacji żeby go spowolnić. Ja przynajmniej dałem autorowi filmik jak chodzi po roku Android 2.3.6, a co tu mówić o 4.X.X. Dajcie może filmik tego wspaniałego WP8 jak on super chodzi i jak gracie w takie fajne gierki jak my. A sory zapomiałem wy nie macie w co grać bo macie windowsa, który jest najlepszy jak Androida wycofają. Homosapiens? Nie Matis to zbyt "duże" słowo na określenie postawy niektórych "bardzo obiektywnych" kolegów z tego forum.

 

Taki przykładzić waszego toku myślenia Windowsofcy:

Nie jeździłem Mercedesem, ale weź Audi bo ja je mam i jest najlepsze. Mercedes to szrot bo tak powiedział mój kolega z za płotu który ma...... uwaga........ Fiata126p.

Edytowane przez xterio
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Wypowiadają sie tu osoby które miały topowe modele jak i te z niższej polki. Sam mialem sgs2 i go sprzedałem, bo mialem dość slabo trzymającej baterii ścinek i grzania sie go przy używany nawigacji itp. WP8 jest dla osób, które chcą telefon który działa od razu po wyciągnięci z pudelka i nie trzeba w nim grzebać. Lubisz sie bawic w zmianę romu co tydzień proszę bardzo bierz cos na androidzie. Mnie jeszcze moja Lumia nie zawiodła w żadnej sytuacji i nie muszę sie martwic ze bateria jednego dnia nie wytrzyma, przy moim trybie używania trzyma 3 dni cos kolo tego. Wybierz to co bardziej do ciebie pasuje, kazdy ma swoje zdanie i go sie trzyma. Przesiadłem sie z androida i nie zaluje niczego mi tu nie brakuje a z każdą aktualizacja jest lepiej.

 

Sent from my Lumia 720 using Tapatalk

Edytowane przez Blest
Link to post
Share on other sites

Wojna wojna wojna.

Nie piszcie długich wywodów i lamentów jak to ktoś ciśnie waszego smartphona, tylko najlepiej w podpunktach określajcie wady i zalety swoich telefonów. Obiektywnie (chociaż będzie ciężko).

Fanboje byli, są i będą- nie z walczycie tego.

Gdybym był osobą patrzącą z zewnątrz na ten temat, to szczerze poszukałbym innego forum.

Link to post
Share on other sites

@Matis i xterio

Telefony z Androidem miałem przez niemal 4 lata: Ace -> SI -> SII. Na każdym z nich przerobiłem masę softów, xda było jedną z najczęściej odwiedzanych przeze mnie stron. Ale mniejsza z tym - wszystko to robiłem by wykrzesać z tych telefonów, to czego oczekiwałem - płynności. Z każdym innym ROMem (czy to CM czy MIUI, czy indywidualności solowych developerów) zawsze było coś nie tak - albo czegoś nie można było zainstalować, czy to w większości ROMów trzeba było dogrywać google appsy, zmiany formatu plików i inne. Od A 2.3.6 do portowanych 4.3.

Wielokrotnie na tych telefonach (nawet na szwagra SIII) zdarzało się, że nie można było odebrać połączenia przy zablokowanym ekranie. Telefon musiał chwilę "potarabanić" zanim dało się coś zrobić na ekranie. Jeszcze częściej pojawiał się komunikat  w stylu "operacja została przerwana, zgłoś błąd". Co jeszcze mogę wymienić z częstych problemów - zamrażanie obrazu - jedynym wyjściem był restart telefonu (czasami udawało się przez przytrzymanie power on/off, ale często trzeba było wyciągać baterię, ponieważ po operacji przytrzymania przycisku telefon potrafił się nie włączyć - stanąć na ekranie włączania i wtedy trzeba było wyciągnąć baterię - fajnie jeżeli telefon był jeszcze w etui). Na CM'ach występował jeszcze czasami problem, że nawet wyciągnięcie baterii nie pomagało i trzeba było zrobić wipe, żeby włączyć telefon - co za tym idzie - wgrywać wszystkie potrzebne aplikacje od nowa. Do tego jeszcze przy wchodzeniu do dialera czasami trzeba było czekać kilka sekund, czasami włączać ponownie - bądź co najlepsze występowały "force close'y"

Wspomniany szwagier na swojej SIII ma brandowany soft Plusa - już od roku, nigdy nie chciał zmieniać - jedynie zaktualizował. Z tym telefonem również ma problemy jak np. wspomniane problemy z odbieraniem, force close'y, czy musi restartować telefon.

W październiku sprzedałem SII, bo miałem zwyczajnie dość - przez ostatnie pół roku użytkowałem go już na oryginalnym ROMie - miałem dość wipeów i różnych innych zaskakujących zdarzeń. Stockowy rom działał zwyczajnie wolno i nie był wolny od błędów.

Galaxy SII - telefon roku, chyba, 2011. Dwa rdzenie, 1GB RAM - flagowiec samsunga w tym czasie. Ostatnia aktualizacja jego systemu była na początku 2013 i więcej nie będzie. Specyfikacja tego telefonu jest na poziomie obecnych modeli w przedziale 600-800zł.

Czy komputery na Win XP z podobną specyfikacją miały problemy? Nie pamiętam - przez średni czas spędzany na XP (sprzęt wtedy miałem Duron 800MHz, 256MB RAM) - grałem w gry (soldier of fortune - pamiętam), siedziałem w "internecie" - 128kbps - przez 4 godziny nic się nie działo. Czasami lekko zwolnił albo nie działy się takie wytryski jak na Androidzie. Dużo słabsza specyfikacja, system zoptymalizowany i wszystko działało jak trzeba. A Android? Żeby teraz "sprawnie" system chodził trzeba mieć 2GB RAM + S4/Quad. Co z tego można wywnioskować? Słabą optymalizację. Zobaczcie sobie iPhone 4 (nie S) - jego specyfikacja - jeden rdzeń, 512 MB RAM i działa płynniej niż dwurdzeniowce z 1GB RAM na Androidzie.

Od października użytkuję Ativ S na WP - do SII dopłaciłem 150zł i jest skok nieporównywalny - jak bym przesiadł się na telefon o minimum dwukrotnie lepszej specyfikacji. Nie byłoby problemem dla mnie wydać 1500zł na smartphone - ale nie widzę w tym sensu, skoro za 1,5 roku pozostaje on bez wsparcia, producent ma gdzieś aktualizacje. 

Ativ S na WP8 działa tak jak tego oczekuję. Wszystkie używane przeze mnie aplikacje są dostępne - poczta, pogoda, fb, przeglądarka, pdf, office, aparat, budzik, nawigacja, odtwarzacz filmów i muzyki, proste gry dla zabicia czasu. Do tego bateria wytrzymuje średnio 2 dni (czasami 1 czasami 3). Nie piszę tutaj o Ativ S jako super smartphonie, bo np. nokia jest dużo lepiej wykonana, ale mi zależało na dużym wyświetlaczu, dlatego wybrałem Ativa - w innym wypadku wziąłbym 920 - kę. 

Przy Ativ S - SIII szwagra wypada blado. Dopiero SIV znajomego może konkurować --- oczywiście mówię o wzgląd na płynność działania. SIV kosztuje dwa razy tyle co Ativ. 

 

Jedni narzekają na małą ingerencję użytkownika w personalizację softu - a w iphonie jak jest? Zmienisz tapetę i ilość ikon/folderów na pulpicie i to wszystko. Widgetów nie sutawisz - a jaka liczba użytkowników posiada iPhone'y na świecie? Zapewne Androidowcy powiedzą na nich - hipsterzy, kupujący ten telefon tylko dla lansu. Z drugiej strony na WP8 powiedzą, że jest beznadziejny z uwagi na design i ilość aplikacji. 

 

Jedno jest pewne - WP8 jest lepiej zoptymalizowany od Androida - potrzebuje słabszych podzespołów by zapewnić płynne działanie systemu.

 

Mówienie, że wypowiadają się tutaj gimnazjaliści i ludzie, którzy widzieli tylko filmiki na yt zachowajcie dla siebie. Pomyślcie nad tym jakie Wy mieliście doświadczenie z WP8. Wychwalacie Androida tylko dlatego, że w prosty sposób można zrobić root i wrzucać crackowane .apk zamiast zapłacić za nie w sklepie? Jaką przyjemność daje granie na telefonie w gry pokroju Batmana, czy Modern Combat w porównaniu do Batma i Battlefielda na PC? Na SII działały te gry płynnie, sam w nie zagrałem, ale nie było przyjemności z grania większej niż granie w sudoku, czy tower defence'y. Do grania posiadam PC, telefon ma służyć do czego innego - oczywiście ma umilać także czas w wolnych chwilach poza domem - WP8 to potrafi ze znacznie większym komfortem niż Android.

 

WP 8 jest alternatywą, dla wolnego Androida i drogiego iOS'a. Działa porównywalnie sprawnie jak iPhone'y, ale telefony są dużo tańsze. iPhone'y specyfikacją nie powalają, a jednak mają masę użytkowników, którzy płacą za nie krocie. Z kolei w środowisku telefonów z Androidem jest wyścig pod względem specyfikacji. Więcej rdzeni, więcej pamięci RAM - to nic, że aplikacje nie obsługują jeszcze takiej technologii - ale "na zapas", żeby było. 

 

Ktoś tutaj z zachwalających Androida użytkuje go ponad trzy lata? Jeśli tak to pochwalicie się jakie mieliście telefony i jaki macie obecnie.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Fanboye Wp8, którzy nigdy nie mieli androida w ręku

A ty miałeś WP8 w ręku?

 

Dajcie może filmik tego wspaniałego WP8 jak on super chodzi i jak gracie w takie fajne gierki jak my.

Widzę kolego, że wszystkich zaszufladkowałeś odpowiednio - my, wy - co to ma być? W jakie gierki he, nie każdy gra na telefonie i przybastuj trochę. 

Edytowane przez BARTOL48
Link to post
Share on other sites

Dajcie może filmik tego wspaniałego WP8 jak on super chodzi i jak gracie w takie fajne gierki jak my.

To dokładnie odzwierciedla poziom użytkownika. Ale niech będzie, podejmę się wyzwania - może poniższy filmik zamknie wam usta?

http://www.youtube.com/watch?v=vj4vvvxb08Y

Modern Combat 4 płynnie działający na Lumi 520 - telefon za 400? 500? zł. Na jakim Androidowcu ta gra będzie działała płynnie? Za 1000? 1500?

Lumia 520 - Asphlat 8:

http://www.youtube.com/watch?v=DkO_Bcffeyk

 

Jest tego sporo, resztę porównajcie sobie sami.

Edytowane przez rysiooo
Link to post
Share on other sites

rysiu myślę, więcej jak Ty miałem: Nokia 3210, 3110classic, 6020, 6101,2700 Motorola T720i Sony Ericsson K750i, C702, C510 Samsung Ace i Ace2 obecnie.

Kolejnosci nie zachowalem sory zbyt wiele tego.

Ale jak nie patrzec WP8 jest lepszy niz wszystko a Lumia to calkiem. A wlasnie nim wiecej rotow dla androida tym gorzej.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

W dodatku mogę dopowiedzieć, że mam kolegę z lumią chyba 720, lub 625 i już kilka razy mu się zcięła nawet na moich oczach, przez nawet 5 min. stała w bezruchu. Wyświetlacz twojej ukochanej lumii przy takim Moto G wygląda jak za mgłą  :->

 

Potwierdzam. Ostatnio gadam sobei ze znajomym, ten wyciąga tel, ( lumia 720) bycoś sprawdzić w necie i nim telepie. Pytam co robi a on, że mu zacina. Normalnie mu freezowało....w tym cudownym wp8

Gadanie o nieskazitelności wp8 to mit.

 

Tam ktoś pisał, że moto g z 700zł. Raczej wątpię bo atm najniższa cena to 800zł.

Edytowane przez Synergia
Link to post
Share on other sites

rysiu myślę, więcej jak Ty miałem: Nokia 3210, 3110classic, 6020, 6101,2700 Motorola T720i Sony Ericsson K750i, C702, C510 Samsung Ace i Ace2 obecnie.

Kolejnosci nie zachowalem sory zbyt wiele tego.

Ale jak nie patrzec WP8 jest lepszy niz wszystko a Lumia to calkiem. A wlasnie nim wiecej rotow dla androida tym gorzej.

widzę, że masz problemy czytania ze zrozumieniem. Pytałem, czy ktoś użytkuje już Androida ponad trzy lata, a nie jakie miał telefony w całej historii. Jeżeli posiadasz Ace2 i twierdzisz, że jest ok to widać, że nie wymagasz zbyt wiele od urządzenia i nie wiesz jak urządzenie w tej cenie powinno działać sprawnie.

 

W ciągu dwóch miesięcy nie doświadczyłem "ścinania" się WP8.

Link to post
Share on other sites

Teraz myślę właśnie nad L720 i Xperią L bo nic innego w tym sklepie nie ma a co do kupowania na allegro nie jestem przekonany. A że mieszkam tam gdzie psy du*ą szczekają i nie ma nic w typ sklepu Saturn żeby iść i pobawić się telefonem. 

Link to post
Share on other sites

Bierz Xperię unikaj windowsów. Jeszcze kiedyś sobie przypomnisz i słowach moich i Xterio a jak coś pójdzie nie tak to go sprzedasz i kupisz co innego. Nawet jeśli na tym coś stracisz to zdobędziesz doświadczenie a jego kupić się nie da. Na allegro śmiało kupuj w razie gwar. to dzwonisz do sony wysyłają ci za free kuriera a po naprawie ci za free odwozi. Na twoim miejscu brałbym Xperię T (13 mp 2x1.5 GHz)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Jesteście żałośni pisząc takie bzdury.

"Unikaj windowsów"- miałeś go kiedyś w łapie? Pewnie nie.

Piszcie sobie co chcecie, ale szkoda, że mącicie w głowach pytającym i szukającym porad.

A nie... W sumie to już nic nie piszcie...

 

 

Do autora: masz już wszystkie niezbędne informacje, na twoim miejscu zgłosiłbym do modka prośbę o zamkniecie tematu. Nic tu już nie jest wnoszone, poza tym że się obudziło kilku fanboji.

Telefon do 700 złotych? Lumis 720 lub xperia T, z naciskiem na lumię.

Link to post
Share on other sites

To dokładnie odzwierciedla poziom użytkownika. Ale niech będzie, podejmę się wyzwania - może poniższy filmik zamknie wam usta?

http://www.youtube.com/watch?v=vj4vvvxb08Y

Modern Combat 4 płynnie działający na Lumi 520 - telefon za 400? 500? zł. Na jakim Androidowcu ta gra będzie działała płynnie? Za 1000? 1500?

Lumia 520 - Asphlat 8:

http://www.youtube.com/watch?v=DkO_Bcffeyk

 

Jest tego sporo, resztę porównajcie sobie sami.

telefon za 700zł bierze  modern combat 4 płynnie, moto g, zamknąłem Ci już buzie?

Link to post
Share on other sites

W sklepie 1100 a od osób prywatnych za wersję 16gb bo o wersji 8gb to nie ma co mówić 850-900. Wiec cena jest dużo wyzsza i brak slotu karty sd swoje robi :)

 

Sent from my Lumia 720 using Tapatalk

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...