Skocz do zawartości

Dylemat z wybraniem smartfona 700zł +/-


Recommended Posts

Źle rozumiesz idee custom romów. W pierwszej kolejności to zmieniają wygląd systemu w mniejszym lub większym stopniu przez co możemy dopasować system do siebie a nie siebie do systemu jak to ma miejsce w WP. A co do OC itd. to jest to po to by mieć jeszcze więcej fps w grach lub żeby nam lepszy gry działały jak np. GRA lub RR3

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

A po co ROOTOWAĆ? Po grzyba wgrywać jakieś customowe ROM'y? PO CO? 
Na androidzie masz wybór, w wp nie.

 

 

 

Telefon powieniec DZIAŁAĆ, być płynny i mieć wsparcie.
Steet bardzo dobrze to podsumował. Androida dopasowujesz pod siebie, do WP Ty musisz się dostosować.
Link to post
Share on other sites

@danny l9 I po pierwsze ma zwykly procek a9 dual core

l9II ma 2 rdzenie krait czyli je mniej prądu a i architektura jest ponad 20%-30% wydajniejsza. JAk do  tego dodasz wyższe taktowanie to już jest róźnica.

 Ponadto adreno 305 z l9II  masakruje wydajnościowo gpu z L9 I

Link to post
Share on other sites
@danny l9 I po pierwsze ma zwykly procek a9 dual core l9II ma 2 rdzenie krait czyli je mniej prądu a i architektura jest ponad 20%-30% wydajniejsza. JAk do  tego dodasz wyższe taktowanie to już jest róźnica.  Ponadto adreno 305 z l9II  masakruje wydajnościowo gpu z L9 I

O dzięki za porównanie, nie wiedziałem, że się aż tak różnią.  A może jakiś substytut z ceny lg L9 II albo niższej ?

Patrze, że nikt już nie pisze w tym temacie, a mam jedno pytanie bo mocno rozważam kupno tel z WP8. Więc czym się różni L720 od L625 bo jest znaczna różnica w cenie. Podobno L625 ma lepszą wydajność ale za to L720 lepszy aparat. A i czy z L625 będzie się w miarę komfortowo korzystać ponieważ będzie większa niż L720 ?

Edytowane przez dannyy
Link to post
Share on other sites

Wykonanie L625 nie jest może i takie złe, aparat niech będzie i trochę słabszy ale to już przeboleje. (Jak robi lepsze zdjęcia niż Hazel może być :) ) A z tą wydajnością to niczym się nie różnią ? Zależy mi też trochę na cenie bo L625 jest tańsza. 

Link to post
Share on other sites

L625 ma 200MHz szybszy procesor ale raczej tego nie odczujesz. Nie widziałem go na żywo więc nie wiem jak to wygląda ale wyświetlacz ma troszkę mniejsze ppi. Także zastanów się jaka to różnica w cenie i na czym bardziej Ci zależy i czy opłacało by się dopłacić.

Link to post
Share on other sites

Chyba wybór padnie na L720. Zakup pewnie będę robił po nowym roku i wtedy jeszcze się zastanowię nad innymi telefonami (np L9 II) ale jak narazie L720 jest priorytetem. A takie pytanie co do kupna na allegro (bo w sklepie cena L720 jest za duża, ok 1300 pln) jak to jest z gwarancją, bo jest ta producenta i serwisowa, czytałem coś o tym ale niewiele się dowiedziałem, na tej gwarancji producenta telefon trzeba do niego odsyłać na własny koszt ? I np. kupno o tego sprzedawcy

 nie będzie wiązało się z ryzykiem ?

Link to post
Share on other sites

Czy 512 mało? Nowe telefony pewnie będą z większą ilością ramu ale na chwilę obecną 1GB wymagają tylko niektóre gry. W całości asortymentu sklepu jest to niecały 1% więc na 512 praktycznie wszystko działa. 820 w podobnej cenie chodzi a co do baterii to pewnie 1-2 dni wytrzyma. Na pewno działa krócej na jednym ładowaniu niż 720.

Link to post
Share on other sites

To jak nie opłaca się 820-stki brać ? Czy jednak tak na przyszłość ? A i jak kupować telefon na allegro to tylko z fakturą VAT ? Czytałem o tych fakturach w postach dessiner i już sam nie wiem jak to jest z fakturą VAT i marżą.

  Edytowane przez dannyy
Link to post
Share on other sites

Czy się opłaca to musisz sam określić. Dla mnie by się nie opłacało bo nie gram w gry a wole mieć lepszą baterię. Myślę, że dobrze kupić od kogoś kto wziął na przedłużenie umowy. Musisz sprawdzić czy są wszystkie papiery. Dowód zakupu, najlepiej z numerem IMEI (właściwie to wystarczy) lub podbita karta gwarancyjna z dowodem zakupu. VAT marża może nie być uwzględniona przez serwis ponieważ zawiera inną (z reguły późniejszą) datę sprzedaży. Jeśli ktoś daje fakturę to tylko pełną IMO. Po co sobie robić problem gdyby co.

Link to post
Share on other sites

Polecam ci patrzec tylko na oferty od osób prywatnych, którzy wzięli telefon na przedłużenie umowy.

Dużo tego przerabiałem i doczytalem, ze musi byc dowód zakupu i karta gwarancyjna podbita lub kartka a4 podpisana jako karta gwarancyjna z numerem imei.

Najlepiej nie pakować sie w vat marza, chyba ze telefon ma gwarancje producenta i są wszystkie papiery tj. Karta gwarancyjna oraz dowod zakupu z sieci.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dokładnie jak dessiner pisze. W przypadku faktury vat-marży producent ma pełne prawo do nie uwzględnienia gwarancji. Za 850zł można trafić lumię 920 - pytanie tylko, czy możesz tyle dołożyć.

 

Ewentualnie pomyśl nad młodą używką 920-stki, bo chyba warto kupić ten telefon niż nową 720. 

Edytowane przez rysiooo
Link to post
Share on other sites

Teraz to już konkretnie mi namieszaliście :) ( w pozytywnym tego słowa znaczeniu). To czyli jak pierwsze miejsce Lumia 920, drugie L820, a trzecie L720. Czy jak bym po nowym roku nie znalazł 920-stki za mniej niż 800 zł to brać 820-stkę ?

Link to post
Share on other sites

Heheh. To co robicie w tym temacie to po prostu zenada. Przeczytalem wszystkie posty i mozna powiedziec jedno-jak dzieci. Oba systemy sa przyjemne i funcjonalne. Autorze . Jesli bedziesz gral w wymagajace gry i szukasz w miare dobrego zrodla dzwieku (i prostego systemu) to bierz lumie.. Jesli wolisz bawic sie systemem i grac w angry birds(bo ta xperia ani moto g nie pociagna takiego real racing 3) to bierz androida. Jesli mialbys 1000 zl to wtedy robi sie wiekszy dylemat. Mozesz wziac nexusa 4, ktory jest bardzo plynny.

Link to post
Share on other sites

Moja decyzja stoi pomiędzy którąś z lumi a LG L9 II. Zobaczę jak będą się plasować ceny po świętach bo teraz sklepy niby dają niższe ceny a co do czego to i tak telefon więcej kosztuje niż w normalnym okresie, bez świąt.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...