Skocz do zawartości

PC vs. PS4 vs. Xbox One - opinie, recenzje, testy i dyskusje


Recommended Posts

W tej chwili mam 4670k, nie wiem czemu napisałem inny model. Co prawda to prawda na kompie bym jeszcze trochę pograł, ale zawsze chciałem mieć konsole, też dla tych gierek które na kompa nie wyszły. A na kompie nadal pozostanie Cod i bf

W twoim przypadku zakup konsoli w obecnej chwili kompletnie mija się z celem. Zależy Ci na grach, ale jakich ? Obecnie obydwie konsole cierpią z powodu braku dobrych tytułów ekskluzywnych, co nie oszukujmy się jest największą zaletą tego sprzętu. 

Jeżeli wydaje Ci się, że 4670k i R9 290 to sprzęt, który "nie będzie dawał rady w grach" to głęboko się mylisz. Ponad 4,5 TFLOPSa mocy (twój R9 290) przy 1,84 TFLOPSa mocy GPU PS4 to naprawdę ogromna różnica.

Do końca tej generacji konsol nie będziesz musiał wymieniać sprzętu, aby cieszyć się grafiką lepszą (choćby ze względu na lepszą rozdzielczość, ilość FPS - wolność wyboru) niż na konsolach.

Poza tym na korzyść PC przemawia wsteczna kompatybilność, tytuły ekskluzywne (o tym poniżej), wolność wyboru, jeżeli chodzi o personalizację (granie na padzie lub nie, kierownica do gier wyścigowych, ustawienia w grach, mody), brak opłat za granie przez internet i zdecydowanie niższe ceny gier. 

Żeby nie było, że tylko konsole posiadają tytuły ekskluzywne to:

- Arma 3, seria Cywilizacja, Fortnite, Star Citizen, Zaginięcie Ethana Cartera, The Forest, Elite Dangerous, Assetto Corsa, MOBA*, MMO*, Mount&Blade 2, Wreckfest, Divinity: Orignal Sin,  Unreal Tournament, Killing Floor 2, M&M Heroes VII, seria Total War itd...

 

* - zbyt dużo, żeby wymienić wszystkie

Edytowane przez Antiax
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

Konsole są dla dzieci, bo rodzicom ich stać na zakupy. Wiemy że PC są lepsze graficznie ale więcej gier nadejdzie na konsole niż na PC chociażby teraz Driveclub. Komputery za 4-5 tys zł co jest tylko za drogą zabawką. Konsola nie wymaga instalacji sterowników i programów i gier tu się zaczyna powiedzenie które lepsze? PC czy konsola?

Link to post
Share on other sites

Będę musiał chyba jednak porządnie się zastanowić. Zawsze chciałem mieć konsolę do gier, ale chyba jednak lepiej na ten czas dokupić pada i pograć na kompie narazie. Sam nie wiem, gram tak jak pisałem cod bf, ale jakoś w assasina czy wyscigowki lepiej gra mi się na konsoli. Na kompie też cywilizacja, arma 3. Ehh trudny wybór,.

Link to post
Share on other sites
Jeżeli wydaje Ci się, że 4670k i R9 290 to sprzęt, który "nie będzie dawał rady w grach" to głęboko się mylisz. Ponad 4,5 TFLOPSa mocy (twój R9 290) przy 1,84 TFLOPSa mocy GPU PS4 to naprawdę ogromna różnica.

robiąc takie porównanie dajesz tylko jasno do zrozumienia , że temat jest dla Ciebie obcy...

Nigdy się nie porównuje w taki sposób sprzętu 

w konsolach jest inny system i API

tak samo miałeś w poprzedninej generacji gdzie miałeś podzespoły pokroju X1900XT czy 7900GTX a ciągnie to tytuły pokroju Crysis 3 czy Watch dogs i inne nowości

 

 

 

Unreal Tournament

Znów widać - temat obcy

wszystkie części były na konsolach...

 

Po drugie na konsolach mam swoje ulubione gry tj. Forza czy Naparzanki jak DOA czy Tekken i nic nie przebije dla mnie tego argumentu - nawet jak ten PC bedzie miał 3 Titany i bedzie ze złota ;)

Po prostu uwielbiam grać w te gry :D

 

I Po trzecie - mam też PC :D

  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Konsole są dla dzieci, bo rodzicom ich stać na zakupy. Wiemy że PC są lepsze graficznie ale więcej gier nadejdzie na konsole niż na PC chociażby teraz Driveclub. Komputery za 4-5 tys zł co jest tylko za drogą zabawką. Konsola nie wymaga instalacji sterowników i programów i gier tu się zaczyna powiedzenie które lepsze? PC czy konsola?

Konsole są nie tylko dla dzieci, ale niestety w większości przypadków tak jest, co niestety tworzy później takie przykre sytuacje jak ta - https://www.youtube.com/watch?v=RZCFFmMOQus.

Każdego dnia na PC ląduje kilkanaście gier - indie, free2play, early access jak i tych pełnoprawnych tytułów multiplatformowych, jeżeli chodzi o bibliotekę to nie ma nawet co porównywać, bo przewaga w tej kwestii zawsze będzie po stronie komputerów osobistych.  

Liczba dobrych tytułów ekskluzywnych na konsolach również nie powala, ale nawet zakładając, że jest ich tyle samo, to każda ze stron coś traci, jeżeli wybierze tylko jeden sprzęt.

Wnioskując z stylu twojej wypowiedzi jak i treści merytorycznej jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że należysz do grona ludzi, którzy są łatwymi ofiarami dla marketingowców. Kto Ci wmówił, że dobry sprzęt kosztuje 4,5 tyś zł i jest tylko zabawką ? Ten sprzęt służy również do pracy i wielu innych bardziej wyrafinowanych rzeczy niż tylko granie. 

Konsola nie wymaga instalacji gier ?

PS2 może i nie wymagał instalacji ale ten nowy sprzęt to PC zamknięty w małej i zgrabnej obudowie. Czasy instalacji jak i wczytywania są strasznie długie (The Last of Us Remastered ponad 1,5 min). 

Driveclub, czyli tytuł, który okazał się wielkim rozczarowaniem - brak zapowiadanych zmiennych efektów pogodowych, nadal kiepsko działające serwery, słabe IQ i brak już słynnego darmowego demka dla posiadaczy PS+. 

 

 

Czy tylko ja mam problemy ze zrozumieniem tego co On pisze? 

 

Niestety nie tylko Ty, ale jak sam pisał - "konsole są dla dzieci" więc łatwo wyciągnać wniosek, że... sam nim jest. 

Edytowane przez Antiax
Link to post
Share on other sites

robiąc takie porównanie dajesz tylko jasno do zrozumienia , że temat jest dla Ciebie obcy...

Nigdy się nie porównuje w taki sposób sprzętu 

w konsolach jest inny system i API

tak samo miałeś w poprzedninej generacji gdzie miałeś podzespoły pokroju X1900XT czy 7900GTX a ciągnie to tytuły pokroju Crysis 3 czy Watch dogs i inne nowości

Porównywałem czystą moc, a nie to jakie korzyści daje architektura czy metal programming. Wyznaję zasadę, że jeżeli w jakiejś dziedzinie nie mam odpowiedniej wiedzy to się nie wypowiadam.

Gdybym chciał to wspomniałbym o API i metal programmingu. Pisanie o Crysisie 3 na stare konsole to akurat słaby przykład... ta gra działała i wyglądała fatalnia (grałem na swoim X360). 

 

 

to racja

kazda nowa gra na nowe konsole sie instaluje - w tle ale sie instaluje

Co do DriveClub to jesli ktos nie ma stycznosci z forza czy GT to da sie przebolec pewne minusy

Przy moim doświadczeniu z FM5, serią GT i FH2 to Driveclub wypada po prostu beznadziejnie. 

 

 

 

Znów widać - temat obcy wszystkie części były na konsolach...

 

 

Mowa o nowej części Unreal Tournament, która jest tytułem ekskluzywnym na PC :)

Nie wypowiadam się tam, gdzie nie mam pewości, że mam rację, więc oskarażanie mnie o niewiedze jest nie na miejscu. 

Edytowane przez Antiax
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...