Skocz do zawartości

PC vs. PS4 vs. Xbox One - opinie, recenzje, testy i dyskusje


Recommended Posts

 

 

juz taka wprawa w celowaniu jakiej na myszy nie miałem

 

Mam konsole od bardzo długiego czasu. Bardzo je lubię. Próbowałem się przekonać do celowania na padzie, dawałem temu wiele szans. I mimo że zaliczyłem na nich masę tytułów to nadal nie udało mi się przekrwawić się przez chociaż jeden tytuł FPS na konsoli przez te wszystkie lata (rodzicom zostawiłem ps3 do filmów BR, obecnie mam x360). Nie i już. Autoaimy, wspomagacze celowania, naciąganie celownika i cały ten crap dla mnie kompletnie eliminuje konsole jako platformę do FPSów. Może to kwestia mojego lekkiego niedorozwoju ale jak słyszę że ktoś o grze w FPS na padzie mówi że ma większą precyzję niż kiedykolwiek miał na myszy to... I call bullshit ;)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
Zwyczajnie pożaliłem się że ja tak nie umiem

Akurat ja na padzie od lat 90-tych :) dziesiątki godzin quake 2 na splcie  i inne na PSX więc nigdy z tym większego problemu nie mam ;)

Jak ogrywam coś na PC to tylko po to by podziwiać :) np Grafikę w Crysis (dla mnie najlepsza seria fps jaka istnieje)

Link to post
Share on other sites

Grasz FPS na konsoli - pad, grasz FPS na pececie - klawa + mysz. Proste, można przywyknąć. BA! Można nawet polubić.

Osobiście COD zawszę wolę grać na padzie, nigdy nie udało mi się odpowiednio ustawić myszy pod tę grę. Do tego stopnia, że niektóre kupiłem ponownie na x360 aby poznać historię. 

Ale to co kto lubi lub jak przywykł to jedno, jednak nigdy nie uwierzę, że precyzja gry na padzie jest lepsza.

Mam znajomych konsolowców mogących oczy mi wygrzebać byle tylko udowodnić, że mają rację. 

Link to post
Share on other sites

Grałem w FPSy na padzie, grałem w FPSy na klawie + mysz. Ten pierwszy daje feeling pociągania za spust, w drugim przypadku mamy lepszą celność. Co komu bardziej odpowiada - kwestia gustu, przyzwyczajeń. 

 

Muszę spróbować zagrać na Intuos'ie  :->

Link to post
Share on other sites

Grałem w COD na PS3, a dokładnie Black Ops. Tak miło i przyjemnie dawno nie gralem. Po dłuższym czasie grania w FPS można to ogarnąć. Ale konsole sprzedałem i kupiłem PS4 wraz z COD Ghosts bo pomysłalem, że skoro na PS3 się świetnie bawiłem to i tutaj będę. No i nie myliłem się, na PS4 bawiłem się w multi świetnie.

Link to post
Share on other sites
Witajcie!
 
Miałem sobie kupić komputer do 2500... ale przeczytałem o PS4 i może zaiwestowałbym sobie w konsolę, ale też znów poczytałem o Xboxie i mam strasznie mieszane uczucia. Zawsze wolałem xboxa pad itd, ale później mi przeszło na ps3, że bardziej praktyczny więcej osób, lepsze gry, darmowy net, a teraz to już nie wiem.. poradźcie coś.
 
Gry jakie preferuję to gry sportowe: Fifa, NBA, jakieś wyścigowe, ale czytam na necie i są podzielone opinie strasznie. Jak to jest z tym internetem mam dajmy na to wifi w domu, to mi normalnie działa internet na PS4, mogę przeglądać tam różne strony, grać w gry które nie potrzebują tego PSN, a jak są tytuły, które wymagają to trzeba PSN, gdzie te PSN się nabywa. Czy są jakieś dodatkowe koszta jeszcze tej konsoli, którę wychodzą w trakcie (oprócz gier i 2 pada).
Komputer mam średnio/słaby. normalnie śmiga, ale już pograć w gry typu fifa. 15 mogę zapomnieć, choć 14 chodziła na wysokich. Ogólnie jak z padem, bo widzę, że masz gałki na wzór pada od xboxa, który był dla mnie dużo lepszy od pada do ps3? 

 

Edytowane przez dinuss
Link to post
Share on other sites

Jeszcze ktoś niedawno odradzałmi tutaj kupowanie konsoli skoro mam tak mocną konfigurację PC, ale dziś kupiłem cod advanced warfare na PC, odpalam na full detalach a tutaj co 15kl/s śmiech na sali jakiś, konfiguracja to r9 290, I5-4670K.

Może potwierdziłbyś swoje słowa jakimiś dowodami ? Nie chciałbym być niemiły, lecz to już nie pierwszy raz, kiedy stawiasz tak odważne tezy o fatalnie działających grach na PC.

Przy sprzęcie tej klasy jest to praktycznie niemożliwe, aby gry działały tak słabo, ba - sam posiadam R9 290 + i5 4690k i ja żadnych problemów w COD:AW nie mam (poza lekkim stutteringiem w multi, częściowo rozwiązanym przez ostatnie sterowniki). 

Edytowane przez Antiax
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Poprawie uległo oświetlenie, cienie, trochę lepsze AF (ponoć nie zastosowano lepszej metody anty-aliasingu), a poza tym to jakoś mało różnic, jak dla mnie za mało. Miałem przyjemność grać na Xboxie 360 i jakoś nie widzę potrzeby, aby zakupić grę pononownie. 

 

Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...