Skocz do zawartości

i3 4130 czy fx 6300 ??? Pomocy!


Recommended Posts

3. Podkręcony? To dobrze. Po to jest odblokowany mnożnik żeby kręcić.Ale specjalnie dla Ciebie dodatkowa kolumna bez podkręcania:   Tytuł                            FX-6300          nie podkręcony FX           i5-3350p

            Arma2                                   22                         18                         24

Battelfield3                            58                         50                         72 crysis2                                   86                         66                         98 cyvilizacjaV                            39                         32                         58 DIRT                                      65                         52                         83 GTA IV                                   37                         30                         45 Max Payne 3                          85                         65                         90 Metro 2033                            68                         68                         84 Skyrim                                   63                         50                          80 wiedźmin 2                             71                         57                         73 world of tanks                        51                         41                          57 crysis 3                                  55                                          58 (dot. I5-3570) batellfield 4                            58                                                       61 call of duty ghost                   39                                          47(dot. I5-2500K)

 

po pierwsze. ten i5 jest slabszy od obecnych do tego jest to chyba najslabszy model bez odblokowanego mnoznika, czyli maksymalnie zrobisz na nim jakies 500-700MHz wiecej na byle jakim chlodzeniu za 100zl, do tego fx'a po oc bedzie potrzebne chlodzenie za 300zl.

 

po drugie. jestes slepy czy nie potrafisz zrozumiec tych cyferek ktore sam podales?

battlefield   40% wiecej na intelu

crysis2       30% wiecej na intelu

cyvilizacja   60% wiecej na intelu

gta             50% wiecej na intelu

WoT           40% wiecej na intelu

I dalej uwazasz, ze ten fx jest super do gier.

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

po pierwsze. ten i5 jest slabszy od obecnych do tego jest to chyba najslabszy model bez odblokowanego mnoznika, czyli maksymalnie zrobisz na nim jakies 500-700MHz wiecej na byle jakim chlodzeniu za 100zl, do tego fx'a po oc bedzie potrzebne chlodzenie za 300zl.

 

po drugie. jestes slepy czy nie potrafisz zrozumiec tych cyferek ktore sam podales?

battlefield   40% wiecej na intelu

crysis2       30% wiecej na intelu

cyvilizacja   60% wiecej na intelu

gta             50% wiecej na intelu

WoT           40% wiecej na intelu

I dalej uwazasz, ze ten fx jest super do gier.

 

 

Ojjj widzę fanboystwo :) do OC Fxa wystarczy fortis ok 120zł, skąd się wzięło 300zł?

 

Najsłabszy czy nie i tak kosztuje sporo ponad 600zł

 

No i teraz najważniejsze, co do rozumienia cyferek :) różnica w BF3 14% dla i5, gdzie 40%? podobnie z wszystkimi niżej, fanboystwo czy nieumiejętność/brak wiedzy.

 

http://i15.photobucket.com/albums/a399/Cokey000/Facepalm3_zps8f0f914f.jpg

 

Żeby nie było że bronie fxa, nie jest to zbytnio opłacalny proc od AMD, bywały lepsze, wolałbym zamiast tego fxa, choćby x4 750K.

 

Co do samych gier i różnic fps to są po prostu śmieszne i żeby nie to że mam je teraz przed oczami wypisane to w życiu nie zauważył bym tego podczas gry.

 

Powtórzę po raz 100, średni proc czterordzeniowy + w miarę mocna karta i można grać we wszystko.

 

Polecam jeszcze co do FPS http://pl.wikipedia.org/wiki/Klatki_na_sekund%C4%99

 

http://boallen.com/fps-compare.html

 

Ps. zapomniał bym Fx6300 to modułowiec ale w uproszczeniu można powiedzieć że ma 6 rdzeni, w grach korzyztsających z 2 rdzeni idzie max na 33,3% mocy, z 4 max 66,6%, a gier korzystających w pełni z 6 rdzeni nie ma, stąd wyniki takie a nie inne.

 

Ale kończmy offtopa bo niektórych i tak nie przekonasz choćbyś się ....... :)

 

Co do tego tematu, proponuje podać jakie części potrzebujesz, budżet, do czego używany komp itp, wtedy dopiero jesteśmy w stanie doradzić, lub dać nowy temat w zestawy komputerowe, bo tak jak teraz to będziemy kilka lat się dogadywać i pisać o niepotrzebnych rzeczach.

Edytowane przez kuba83bb
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nowaj tu bym sie troszkie pospieral bo ma te 6 rdzenia ale dzialajace na innej zasadzie nizeli phenom II x6 :D Nie ma co juz drazyc tematu bo autor w poplochu uciekl z tego zamieszania :D Prawda jest taka ze bez frapsa polowa graczy nie zobaczy wogole roznicy jak mu fps spadnie do 35 kl/s a druga nawet jak zauwazy to jednoznacznie nie bedzie w stanie powiedziec co niedomaga w takiem momencie :) na konsolach tez sa zrywy i spadek fps a mimo tego sie sprzedaja i tam jest to widoczne golym okiem :D

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

olo163   autorze, skoro upierasz się przy 2GB to weź XFX 2 GB za 539 zł i po problemie. Moim zdaniem XFX jest lepszą kartą graficzną od CLUB3d bo ma cichszy układ chłodzenia. Zatem zestaw prezentował będzie się nastepująco:

 

Procesor:
Intel Core i5-3350P /3.1GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/
Płyta główna:
Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68/
Pamięć RAM:

Karta graficzna:

XFX Radeon HD7850 Core Edit 2GB

 

Pozdrawiam :)

Link to post
Share on other sites

 

 

No i teraz najważniejsze, co do rozumienia cyferek różnica w BF3 14% dla i5, gdzie 40%? podobnie z wszystkimi niżej, fanboystwo czy nieumiejętność/brak wiedzy.
 

fx 50 klatek, intel 72 roznica 22

50*1.14=57

50*1.40=70

http://logout.hu/dl/upc/2012-04/242378_f069ad45_epic_facepalm_by_rjth.jpg

Fanboyostwo czy brak wiedzy?

Link to post
Share on other sites
ale w uproszczeniu można powiedzieć że ma 6 rdzeni

 

 

No cóż jak ktoś się chce uczepić to uczepi się wszystkiego.

 

Nie. Nie można. 

 

 

Jak nie jak tak? 

 

http://images.anandtech.com/reviews/cpu/amd/Vishera/competitive.jpg

 

Cores = rdzenie

Threads = wątki

 

Ale rozumiem że ja i amd się myli :)

 

 

fx 50 klatek, intel 72 roznica 22

50*1.14=57

50*1.40=70

 

 

Hahaha co to za obliczenia?  :rotfl:

 

Jeszcze raz, brałem pod uwagę 58 klatek/s z fx vs 72 klatek/s z i5, uważasz że między 58 a 72 fps jest 40% różnicy?

 

Proste działanie z podstawówki, dodajesz po 28 fps do każdego wyniku i takim sposobem masz 86 vs 100, różnica procentowa się nie zmienia i jest to 14% różnicy.

 

Fanboyostwo czy brak wiedzy?

 

 

W twoim przypadku jedno i drugie.

 

1000 x  http://images1.wikia.nocookie.net/__cb20120922153752/adventuretimewithfinnandjake/images/thumb/9/9f/Facepalm_facepalm.png/800px-Facepalm_facepalm.png

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

@trybcio86

 

Autor nie uciekł  :D - obserwuję... i wyciągam wnioski. Na nadmiar gotówki nie narzekam, więc chcę kupić raz a dobrze - tak na około 3-5 lat. Na LGA 775 jadę od kwietnia 2008 roku i na moje potrzeby to dopiero w 2013 zaczął niedomagać. Swoje zdanie odnośnie tematu i4130 czy fx6300 wyraziłem chyba na 7 stronie, a wyboru dokonałem na 2 stronie - padło na i5 (teraz rozważam zmianę grafiki na hd7850 i nie tylko) - kupię pewnie w styczniu - może w święta coś zaoszczędzę i stówkę lub dwie dorzucę sobie do budżetu. A że temat się rozkręcił to fajnie! Wielkie dzięki wszystkim za ich argumenty - dla mnie to cenna nauka. Od czasu założenia tematu to już dwa artykuły napisano:

 

1. http://www.purepc.pl/procesory/test_procesorow_do_500_zlotych_intel_core_i34130_i34330?page=0,0

2. http://www.purepc.pl/procesory/jaki_czterordzeniowy_procesor_wybrac_intel_core_i5_czy_amd_fx

 

Cieszę się że nie kupiłem nic pochopnie - mógłbym teraz żałować :) . Po ostatnim artykule na ppc zaczął mi po głowie chodzić haswell i tak kombinuję jak koń pod górę czy pozostać przy i5 3350p + OC na 3.7GHz i lepsza grafika (lepsza od hd7850) czy może pozostać przy HD7850 i lepszy procesor (żeby starczył na dłużej - 3-5lat najlepiej). Lubię pograć ale moje życie nie toczy się wokół gier tylko i wyłącznie. 

A tak zupełnie z innej beczki: procesory 4-rdzeniowe zadebiutowały około 10 lat temu - ciekawe dlaczego tak mało gier wykorzystuje pełne 4 rdzenie w stu procentach - komuś się nie chce takich pisać - czy to jest trudniejsze od pisania gier na 2 rdzenie  ;)

 

EDIT:

 

Co będzie bardziej wydajne:
 

1. i5 4570 bez oc + hd7850

Procesor: http://www.morele.ne...6i54570-546528/ 719 pln

Płyta: http://www.morele.ne...81m-hd3-606110/ 205,18 pln

 

2. i5 3350p @3.7 + karta max 600pln - jaka????

Procesor: http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=116_376&products_id=51058 618 pln (w morele)

Płyta:  http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=115_375&products_id=41318 199 pln (esc)

Edytowane przez olo163
Link to post
Share on other sites

 

 

Hahaha co to za obliczenia?    Jeszcze raz, brałem pod uwagę 58 klatek/s z fx vs 72 klatek/s z i5, uważasz że między 58 a 72 fps jest 40% różnicy?   Proste działanie z podstawówki, dodajesz po 28 fps do każdego wyniku i takim sposobem masz 86 vs 100, różnica procentowa się nie zmienia i jest to 14% różnicy.

 

Jeżeli założymy, że 72 fps to 100 % to różnica wynosi 20%, ponieważ 58/72 * 100 % = 80 %, 100% - 80 % = 20 %. 

Link to post
Share on other sites

 

 

Ale rozumiem że ja i amd się myli

 

Budowa modułowa tych procesorów ma niewiele wspólnego z tym, co oferuje Intel i z tym, co przed FX'ami oferowało AMD. Moduł = 2 wątki, a nie 2 rdzenie. Intel w swoich broszurkach podaje, że planowane procesory Haswell-E będą pierwszymi desktopowymi 8-rdzeniowcami. Intel się myli ? 

Link to post
Share on other sites

Autor nie uciekł   :D - obserwuję... i wyciągam wnioski. Na nadmiar gotówki nie narzekam, więc chcę kupić raz a dobrze - tak na około 3-5 lat. Na LGA 775 jadę od kwietnia 2008 roku i na moje potrzeby to dopiero w 2013 zaczął niedomagać. Swoje zdanie odnośnie tematu i4130 czy fx6300 wyraziłem chyba na 7 stronie, a wyboru dokonałem na 2 stronie - padło na i5 (teraz rozważam zmianę grafiki na hd7850 i nie tylko) - kupię pewnie w styczniu - może w święta coś zaoszczędzę i stówkę lub dwie dorzucę sobie do budżetu. A że temat się rozkręcił to fajnie! Wielkie dzięki wszystkim za ich argumenty - dla mnie to cenna nauka. Od czasu założenia tematu to już dwa artykuły napisano:

 

1. http://www.purepc.pl...i34330?page=0,0

2. http://www.purepc.pl...e_i5_czy_amd_fx

 

Cieszę się że nie kupiłem nic pochopnie - mógłbym teraz żałować  :) . Po ostatnim artykule na ppc zaczął mi po głowie chodzić haswell i tak kombinuję jak koń pod górę czy pozostać przy i5 3350p + OC na 3.7GHz i lepsza grafika (lepsza od hd7850) czy może pozostać przy HD7850 i lepszy procesor (żeby starczył na dłużej - 3-5lat najlepiej). Lubię pograć ale moje życie nie toczy się wokół gier tylko i wyłącznie. 

A tak zupełnie z innej beczki: procesory 4-rdzeniowe zadebiutowały około 10 lat temu - ciekawe dlaczego tak mało gier wykorzystuje pełne 4 rdzenie w stu procentach - komuś się nie chce takich pisać - czy to jest trudniejsze od pisania gier na 2 rdzenie   ;)

 

 

Moim zdaniem zostań przy i5 3350p + mocniejsza grafa.

 

Argumenty są proste, weźmy pod lupę jedną z bardziej wymagających gier - crysis 3

 

http://www.purepc.pl/procesory/jaki_czterordzeniowy_procesor_wybrac_intel_core_i5_czy_amd_fx?page=0,8

 

i5 3350p 34fps wszystko wymaksowane, ale żeby osiągnąć taki fps przy takich detalach to potrzebujesz karty pokroju gtx 680

 

http://pclab.pl/art52489-3.html również 34fps gtx680

 

Jeśli dasz szybszego i5 i karte hd7850 to w tych samych warunkach będziesz miał 17fps czyli dokładnie 2 x niższą wydajność.

 

czyli jak zawsze średni proc 4 rdzeniowy + mocna grafa to najlepsze połączenie na dzisiejsze czasy.

 

Jeżeli założymy, że 72 fps to 100 % to różnica wynosi 20%, ponieważ 58/72 * 100 % = 80 %, 100% - 80 % = 20 %. 

 

 

Ok za szybko chciałem policzyć, najprościej 72/58 * 100% = 124.1% czyli 21% różnicy.

 

Dla sprawdzenia np. 100/50 * 100% = 200% czyli 100% różnicy więc wszystko się zgadza w obliczeniu wyżej.

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

mysle ze i4 4xxx a i5 3xxx z oc wyjdzie na rowno zakladajac nawet miedzy stockowymi zegarami 10% roznicy w wydajnosci na rzecz tego nowszego to po oc mysle jestes w stanie nadgonic to i wyprzedzic jakies 5% po oc, ale znow jak niektorzy zauwaza wzrosnie pobor i trzeba bedzie dolozyc do lepszej plyty zeby stabilnie bylo po OC...a to juz dodatkowe koszta wiec jesli juz i5 to haswell i tyle :D

Link to post
Share on other sites

@trybcio86

 

płyta wybrana pod i5 3350p to  Gigabyte GA-Z68AP-D3 - myślisz, że ona nie wytrzyma OC na 3,7GHz? Czy inni też tak uważają - bo teraz to zbiłeś mnie z tropu zupełnie. 

Żeby wszystko było jasne - nie robiłem nigdy OC na LGA1155 - czy na wymienionej płycie i5 3350p pójdzie na 3.7 GHz - bo jak nie to cały zestaw do zmiany będzie??? - proszę o konkretną i sensowną odpowiedź, bez nabijania się ze mnie, że czegoś nie rozumiem.

Link to post
Share on other sites

Spokojnie podkręcisz nawet i5 2500K do 4.5Ghz ;) http://www.purepc.pl/plyty_glowne/polecane_plyty_glowne_dla_sandy_bridge_top_10_listopad_2011?page=0%2C2

 

Nie mówiąc o 3.7Ghz.

 

To następne mity które są głoszone na forum, że do OC to już potrzeba płyty za 800zł najlepiej z napisem Gejming.

Edytowane przez kuba83bb
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Hahaha co to za obliczenia?  :rotfl:

 

Jeszcze raz, brałem pod uwagę 58 klatek/s z fx vs 72 klatek/s z i5, uważasz że między 58 a 72 fps jest 40% różnicy?

 

Proste działanie z podstawówki, dodajesz po 28 fps do każdego wyniku i takim sposobem masz 86 vs 100, różnica procentowa się nie zmienia i jest to 14% różnicy.

jezeli cos daje 50 klatek to cos wydajniejszego o 14% daje ich 57, 40% daje 70 i wylicza sie to w taki sam sposob jak podalem (50fps*114%=50fps*1.14=57)

gdzies ty byl gdy rozum rozdawali?

Dzieki takim jak ty matematyka jest przedmiotem obowiazkowym na maturze. Jak widac jest to potrzebne.

Porownujesz fx'a po oc do intela na ktorym oc jest prawie nie mozliwe ze wzgledu na zablokowany mnoznik, gratuluje.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie. Nie można.  

 

 

Budowa modułowa tych procesorów ma niewiele wspólnego z tym, co oferuje Intel i z tym, co przed FX'ami oferowało AMD. Moduł = 2 wątki, a nie 2 rdzenie. Intel w swoich broszurkach podaje, że planowane procesory Haswell-E będą pierwszymi desktopowymi 8-rdzeniowcami. Intel się myli ? 

 

Intel ma inne konstrukcje rdzeni ...,generacja byłych phenomów to też inna bajka , więc opieranie się na twoim toku myślenia ,że jeśli coś nie jest zrobione według poprzednich konstrukcji to już nie jest rdzeniami (FX) jest bezpodstawna ,pozatym czarno na białym masz podawane że na każdy moduł są 2 rdzenie ! Chyba ze konstruktozy AMD pomylili sie w podaniu danych towarowych,a ty masz racje :roll:

Edytowane przez RaaKoo
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

jezeli cos daje 50 klatek to cos wydajniejszego o 14% daje ich 57, 40% daje 70 i wylicza sie to w taki sam sposob jak podalem (50fps*114%=50fps*1.14=57)

gdzies ty byl gdy rozum rozdawali?

Dzieki takim jak ty matematyka jest przedmiotem obowiazkowym na maturze. Jak widac jest to potrzebne.

Porownujesz fx'a po oc do intela na ktorym oc jest prawie nie mozliwe ze wzgledu na zablokowany mnoznik, gratuluje.

 

 

1. Ja tobie gratuluje podawać wynik bez OC na odblokowanym procku Fx, gdzie tu sens gdzie logika, gratuluje.

 

2. Nic na to nie poradzę że intel każe płacić za odblokowane procki grubą kase.

 

3. I tak i5 o którym piszemy jest o ponad 200zł droższy! gratuluje trzeźwości umysłu, nie porównuje się procesorów z różnych półek cenowych!!!!

 

4. Ja nie bronie fx bo to nie jest najlepszy proc cena/wydajność.

 

5. Przemyśl to co piszesz, podawałem wcześniej linka z ilościami fps jakie człowiek widzi, czy to będzie 50 czy 72 to będzie super płynnie, więc to całe przekomażanie się o kilka fps jest bez sensu.

 

6. Jak już chcesz na serio porównywać, to weź fx 8320 który i tak jest tańszy od tego i5.

 

Co do liczenie podałem wyżej.

 

Ok za szybko chciałem policzyć, najprościej 72/58 * 100% = 124.1% czyli 21% różnicy.

 

 

Po prostu liczymy zupełnie inne rzeczy.

 

 

I jeszcze jedno pytanie

 

 

arkus

 

 

Jeśli uważasz się za takiego co pozjadał wszystkie rozumy, to dlaczego posiadasz bardzo mocny proc w połączeniu ze słabą kartą graficzną?

Edytowane przez kuba83bb
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Sa ludzie ktorzy zauwazaja spadek fps tylko za pomoca frapsa jakby im puscic frapsa np na filmie w tv to by zaraz zaczeli sie klocic i wydzwaniac do TVP ze maja tylko 21 fps a nie 60 taki narod, jak nie widzial ile ma to byl szczeliwy a jak wie to mu sie w du**e przewraca bo malo mu sie widzi i chce wiecej. Co te chwyty marketingowe robi za wami to szok w NFS od 3 lat jest 30 kl/s i tylko nieliczni placza ze nie ma 60 reszta gra bo lubi NFS a nie FPS :D

Edytowane przez trybcio86
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

1. Ja tobie gratuluje podawać wynik bez OC na odblokowanym procku Fx, gdzie tu sens gdzie logika, gratuluje.

Nie kazdy robi oc, sa tacy ktorzy nie maja o tym pojecia

 

2. Nic na to nie poradzę że intel każe płacić za odblokowane procki grubą kase.

najtanszy haswell jaki znalazlem w pierwszym lepszym sklepie jest 234zl drozszy, fx6300 425zl a i5 4440 659zl. Skoro ivy jest ponad 30% wydajniejszy to haswell bedzie wydajniejszy o ponad 40%. Nie ma nic za darmo

 

3. I tak i5 o którym piszemy jest o ponad 200zł droższy! gratuluje trzeźwości umysłu, nie porównuje się procesorów z różnych półek cenowych!!!!

jest drozszy ale fx wymaga lepszego zasilacza, lepszego chlodzenia niz seryjne jezeli mowimy od razu o oc, lepszej plyty niz pierwsza lepsza. do zasilacza doplacisz z 50zl, chlodzenie jak sam napisales 120zl, plyta najtansza u intela to 200zl u amd ile? 300? i juz mamy taniej i do tego o wiele wydajniej

 

5. Przemyśl to co piszesz, podawałem wcześniej linka z ilościami fps jakie człowiek widzi, czy to będzie 50 czy 72 to będzie super płynnie, więc to całe przekomażanie się o kilka fps jest bez sensu.

jezeli teraz taki procek jest slaby ewentualnie sredni to wole nie wiedziec co bedzie za rok lub 2. sorry ale 90% ludzi kupuje komputer co 2 lata

 

6. Jak już chcesz na serio porównywać, to weź fx 8320 który i tak jest tańszy od tego i5.

Sam procesor moze i jest ale bez plyty i zasilacza, ktore beda sie znaczaco roznic mozemy go sobie wsadzic w d...

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

tak w ogole to jaki procek by nie wybral to w wiekszosci gier jak wezmie radka 7859-70 czy gtx 660 to bardziej go grafa nie pusci niz procuszek :D i gdy ja tu przez weekend chcialem przedstawic kilka testow swojego zestawu to wiekszosci spadkow fps bylo spowodowane niewydolnoscia karty a nie procka :/ nawet w miejscu gdzie duzo sie dzialo i wydawalo by sie ze fizyka w tym miejscu powinna gorowac to i tak karta bardziej niedomagala ale nie spadalo i tak ponizej 30 kl/s.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
olo163  jeżeli masz wątpliwości co do potencjału OC procesora i5 3350P to zapraszam przeczytać ten artukuł  http://pclab.pl/art52137-12.html  . kuba83bb  czytaj następnym razem ze zrozumieniem autor pyta o procesor i5 3350P, a nie i5 2500K. Pozdrawiam  :) 

 

 

Kompletnie nie zrozumiałeś mojej odpowiedzi :) nie chce mi się tłumaczyć.

 

Spokojnie podkręcisz nawet i5 2500K do 4.5Ghz  ;) http://www.purepc.pl...d_2011?page=0,2

 

Nie mówiąc o 3.7Ghz.

 

To następne mity które są głoszone na forum, że do OC to już potrzeba płyty za 800zł najlepiej z napisem Gejming.

 

 

Chyba nie trudno wywnioskować, że 3.7 na i5 3350p zrobi z palcem w d.....

 

Więc sam czytaj ze zrozumieniem kolego ;) a później pisz takie teksty do innych.

 

 

Sa ludzie ktorzy zauwazaja spadek fps tylko za pomoca frapsa jakby im puscic frapsa np na filmie w tv to by zaraz zaczeli sie klocic i wydzwaniac do TVP ze maja tylko 21 fps a nie 60 taki narod, jak nie widzial ile ma to byl szczeliwy a jak wie to mu sie w du**e przewraca bo malo mu sie widzi i chce wiecej. Co te chwyty marketingowe robi za wami to szok w NFS od 3 lat jest 30 kl/s i tylko nieliczni placza ze nie ma 60 reszta gra bo lubi NFS a nie FPS  :D

 

 

tak w ogole to jaki procek by nie wybral to w wiekszosci gier jak wezmie radka 7859-70 czy gtx 660 to bardziej go grafa nie pusci niz procuszek  :D i gdy ja tu przez weekend chcialem przedstawic kilka testow swojego zestawu to wiekszosci spadkow fps bylo spowodowane niewydolnoscia karty a nie procka  :/ nawet w miejscu gdzie duzo sie dzialo i wydawalo by sie ze fizyka w tym miejscu powinna gorowac to i tak karta bardziej niedomagala ale nie spadalo i tak ponizej 30 kl/s

 

 

Zgadzam się w 100%, ale wielu ludzi dalej tego nie rozumie, a to są podstawy.

 

 

Napisano dziś, 15:21

kuba83bb, dnia 09 Gru 2013 - 14:46, napisał:snapback.png

1. Ja tobie gratuluje podawać wynik bez OC na odblokowanym procku Fx, gdzie tu sens gdzie logika, gratuluje.

Nie kazdy robi oc, sa tacy ktorzy nie maja o tym pojecia

 

kuba83bb, dnia 09 Gru 2013 - 14:46, napisał:snapback.png

2. Nic na to nie poradzę że intel każe płacić za odblokowane procki grubą kase.

najtanszy haswell jaki znalazlem w pierwszym lepszym sklepie jest 234zl drozszy, fx6300 425zl a i5 4440 659zl. Skoro ivy jest ponad 30% wydajniejszy to haswell bedzie wydajniejszy o ponad 40%. Nie ma nic za darmo

 

kuba83bb, dnia 09 Gru 2013 - 14:46, napisał:snapback.png

3. I tak i5 o którym piszemy jest o ponad 200zł droższy! gratuluje trzeźwości umysłu, nie porównuje się procesorów z różnych półek cenowych!!!!

jest drozszy ale fx wymaga lepszego zasilacza, lepszego chlodzenia niz seryjne jezeli mowimy od razu o oc, lepszej plyty niz pierwsza lepsza. do zasilacza doplacisz z 50zl, chlodzenie jak sam napisales 120zl, plyta najtansza u intela to 200zl u amd ile? 300? i juz mamy taniej i do tego o wiele wydajniej

 

kuba83bb, dnia 09 Gru 2013 - 14:46, napisał:snapback.png

5. Przemyśl to co piszesz, podawałem wcześniej linka z ilościami fps jakie człowiek widzi, czy to będzie 50 czy 72 to będzie super płynnie, więc to całe przekomażanie się o kilka fps jest bez sensu.

jezeli teraz taki procek jest slaby ewentualnie sredni to wole nie wiedziec co bedzie za rok lub 2. sorry ale 90% ludzi kupuje komputer co 2 lata

 

kuba83bb, dnia 09 Gru 2013 - 14:46, napisał:snapback.png

6. Jak już chcesz na serio porównywać, to weź fx 8320 który i tak jest tańszy od tego i5.

Sam procesor moze i jest ale bez plyty i zasilacza, ktore beda sie znaczaco roznic mozemy go sobie wsadzic w d...

 

 

 

Widzę że nie warto z Tobą polemizować, na wszystkie twoje odp mam znowu swoje inne płyta http://www.morele.net/plyta-glowna-gigabyte-970a-ds3p-601129/, nie widziałem jeszcze człowieka który kupuje AMD i nie planuje OC, i5 4440 to nie jest obdlokowany proc (K), do Fx 6300 nie potrzeba aż takiej płyty, nie potrzeba też mocniejszego zasilacza, do lekkiego OC i ciszy wystarczy spartan za 70zł.

 

Nie pisałem nigdzie że fx 6300 czy fx8320 jest wydajniejszy od i5, tylko że zapewnia dobrą wydajność w grach a ważniejsza jest karta graficzna.

 

Więc jeszcze raz proste pytanie do ciebie po co ci tak mocny procesor do tak słabej karty? przecież się znasz na sprzęcie komputerowym?

Edytowane przez kuba83bb
  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites
po drugie. jestes slepy czy nie potrafisz zrozumiec tych cyferek ktore sam podales? battlefield 40% wiecej na intelu crysis2 30% wiecej na intelu cyvilizacja 60% wiecej na intelu gta 50% wiecej na intelu WoT 40% wiecej na intelu I dalej uwazasz, ze ten fx jest super do gier.

 

Ślepy nie jestem. Bo jakoś musiałem wprowadzić te cyfry (przepisać). Ty natomiast masz problemy z logicznym rozumowaniem...

I co  z tego że wydajność w krytycznym momencie w przypadku i5 jest większa o 40 czy nawet 50% ? Jakie to ma znaczenie skoro to trwa chwilę (ten krytyczny moment) a ja cały czas mam płynna grę. Bo nawet 30 fpsów pozwalają mi na płynna grę. Nigdy w swoim życiu nie miałem cięcia przy takich wartościach. Więc w czym problem?

Edytowane przez jurasikX
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...