Skocz do zawartości

i3 4130 czy fx 6300 ??? Pomocy!


Recommended Posts

o tu już sporoooooo lepiej, może nie ten chipset który mógłby być, ale za 200 zł to fajny ten giguś, akurat pod tego 3350p i na takiej płycie bym się niczego nie obawiał, plus 650ti boost i za rok lepsza grafa, i w tym układzie brałbym taki zestaw

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

 Akutalnie cześci w zestawie:  

Procesor:
Intel Core i5-3350P /3.1GHz, 6MB, LGA 1155, BOX/
639 zł

Płyta główna:
Gigabyte GA-Z68AP-D3 /intel Z68/
199 zł

Pamięć RAM:
Crucial 4GB 1600MHz CL9 Ballistix
149 zł


Karta graficzna:
MSI GeForce GTX 650 Ti Boost OC 2GB DDR5 192bit (1072/6008)
490 zł

  Suma:

1477
zł brutto

 

Co o tym myślicie? Brakuje 77pln muszę coś wymyślić ale to ciężka sprawa. Chciałbym to kupić w listopadzie - myślicie że w styczniu ceny spadną? Boję się też o dostępność tej płyty bo ona chyba stara jest - Z68

Edytowane przez olo163
Link to post
Share on other sites

Z cenami to raczej spokojnie, drożeć będą nowości, starsze rzeczy raczej już sobie cenową pozycje wyrobiły, a jeśli chodzi o zestaw to możesz zaklepać chyba w sklepie i Ci zarezerwują te części na jakiś czas, jeśli się obawiasz że zabraknie nie no tak kombinuje jeszcze na czym uciąć

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

To dzięki za pomoc,

 

prześpię się z tym i pomyślę jutro co dalej ale chyba zdecyduję się na coś takiego zobaczę jeszcze ceny na allegro itp.

 

Mam nadzieję że ta płyta na z68 będzie dobra do i5-3350P i nie będzie z tym problemów?!

Link to post
Share on other sites

Ciekawa propozycja :-) !!!

 

Muszę jednak coś wykombinować żeby starczyło na grafikę od MSI 2GB. W tej opcji brakowałoby mi tylko 35pln a to jest realne do przeskoczenia.

Planuję odbierać osobiście w Toruniu, bo na morele jest taka opcji i wtedy chyba nie płaci się za wysyłkę, ale pewności nie mam z tą opłatą - zaraz sprawdzę.

 

Wie ktoś może czy na tej płycie http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b75ma-e33-intel-b75-lga-1155-pcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-ddr3-matx-b75ma-e33-492767/?gclid=CNWQ8ePy3roCFQ1f3godAhIAbA można podbić mnożnik o 4 w górę z i5-3350P. Coś gdzieś czytałem że na Ivy jest taka możliwość nawet w procesorach bez "K".

 

Albo inaczej - nie mam zabardzo wiedzy o podkręcaniu LGA1155, więc ktoś kto się zna niech powie co można wycisnąć z i5-3350P i która płyta będzie do tego lepsza:

 

1. MSI B75MA-E33 http://www.morele.net/plyta-glowna-msi-b75ma-e33-intel-b75-lga-1155-pcx-vga-dzw-glan-sata3-usb3-ddr3-matx-b75ma-e33-492767/?gclid=CNWQ8ePy3roCFQ1f3godAhIAbA

czy

2. Gigabyte GA-Z68AP-D3 http://www.esc.pl/product_info.php?cPath=115_375&products_id=41318

Link to post
Share on other sites
  • 3 tygodnie później...

kiedyś broniłem FX-ów, byłem gotowy nawet zbudować pc na FX 8320 (bo był szum że wielowątkowość się będzie liczyć w grach, że nowe konsole na szpejach AMD będą więc gry pod amd się robić będzie) , i tak czekałem pół roku, rok, rok z hakiem i jak Fx-y dostawały w tyłek od nawet lowendowych i3, tak to się nie zmieniło a cierpliwość mi się skończyła, i jak darzę sympatią AMD, choćby za dobre karty graficzne, tak procki AMD przestałem bronić i sam poszedłem do niebieskich, i kurcze nie żałuję ani złotówki za ten procek i szczerze nie polecam FXów (do gier rzecz jasna), bo sam miałem przyjemność pograć na 8320

 

Ale wy wodę lejecie. FXy dostają w tyłek od nawet i3.... Co to znaczy dostawać w tyłek?  5 klatek w tę czy w tamtą i wy od razu mówicie o dostawaniu w tyłek.  Przegladałem te wszystkie testy procesorów na pclab. Naoglądacie sie tych słupków , wykresików z cyframi po przecinku i o d razu lejecie wodę o tym że jakiś intel zabija AMD. Przecież to sa róznice kilku klatek. Nie jesteś w stanie tego dostrzec.  Płynna gra w Crysisa na ustawieniach ultra to bodajże 30fps. Żeby płynnie pograć w skyrima to 35fpsów. I co? FX nawet najsłanbszy nie jest w stanie osiuągnąc tej wartości? Proszę nie przesadzajcie juz.

Link to post
Share on other sites

w skyrim FX nie jest w stanie zapewnić stałych 35 klatek, wystarczy wejść wyjść z zamku w białej grani i spojrzeć na wioske by doświadczyć wspaniałych 20 klatek na sekunde:) wystarczy wejść do pękniny by uświadczyć 18 klatek na sekundę :)  w crysisie warhead wystarczy na FX-ie wyjść na plaże gdzie ląduje helikopter i zrobić zooma, 22 klatki, także nikt tu nie przesadzał jeśli chodzi o mizerność FX-ów w grach, wszystkie te wartości są potwierdzone gdyż sam osobiście sprawdzałem na Fx-sie 8320, gdzie w tych samych miejscach i3 zapewnia spokojnie 40-60 klatek, swoją drogą nie mogłeś wybrać gorszych gier do testowania FX-a, bo akurat w nich FX najbardziej leży

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites

w skyrim FX nie jest w stanie zapewnić stałych 35 klatek, wystarczy wejść wyjść z zamku w białej grani i spojrzeć na wioske by doświadczyć wspaniałych 20 klatek na sekunde:) wystarczy wejść do pękniny by uświadczyć 18 klatek na sekundę :)  w crysisie warhead wystarczy na FX-ie wyjść na plaże gdzie ląduje helikopter i zrobić zooma, 22 klatki, także nikt tu nie przesadzał jeśli chodzi o mizerność FX-ów w grach, wszystkie te wartości są potwierdzone gdyż sam osobiście sprawdzałem na Fx-sie 8320, gdzie w tych samych miejscach i3 zapewnia spokojnie 40-60 klatek, swoją drogą nie mogłeś wybrać gorszych gier do testowania FX-a, bo akurat w nich FX najbardziej leży

 

w skyrim FX nie jest w stanie zapewnić stałych 35 klatek, wystarczy wejść wyjść z zamku w białej grani i spojrzeć na wioske by doświadczyć wspaniałych 20 klatek na sekunde:) wystarczy wejść do pękniny by uświadczyć 18 klatek na sekundę :)  w crysisie warhead wystarczy na FX-ie wyjść na plaże gdzie ląduje helikopter i zrobić zooma, 22 klatki, także nikt tu nie przesadzał jeśli chodzi o mizerność FX-ów w grach, wszystkie te wartości są potwierdzone gdyż sam osobiście sprawdzałem na Fx-sie 8320, gdzie w tych samych miejscach i3 zapewnia spokojnie 40-60 klatek, swoją drogą nie mogłeś wybrać gorszych gier do testowania FX-a, bo akurat w nich FX najbardziej leży

 

Wiesz kolego co jest najgorsze w tych wszystkich opiniach na forach takich jak to? Że krytykanci pewnych rozwiązań czy np. prcesorów (jak w tym wypadku FXów) wypowiadaj się o tym źle a najprawdopodobniej nie mieli okazji ich tak naprawdę testować. Bo nie wierzę że ktos ma np. i5 czy i3 i nagle przetestował wszelkie możliwości (gry) na innych procesorach?  Kupił sobie?  Ma dwa w domu? Czy może u kolego to zrobił? Tylko że jak czytam opinie posiadaczy FXów to wszyscy są zadowoleni.

A jeżeli chodzi o sedno.... Jak więc maja się Twoje rewelacje do tego co jest na wykresach?

 

http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/crysis-3-test-procesorow/strona/19404.html

http://www.benchmark.pl/aktualnosci/crysis-3-wydajnosc-test-amd-intel-gra-procesor.html

 

Ja tutaj wyraxnie widzę przewagę AMD FX-6300 nad i3 a nawet gdzeiś tam nad i5 !?

 

Skyrim....

http://pclab.pl/art50000-25.html

 

Tutaj widze na wykresach że taki FX-6300 odbiega od i3 5-7 klatkami na sek w zależności od typu procesora.

Czyli chcesz powiedzieć że potem ( w przedstawionych przez Ciebie sekwencjach gry i3 dalej soebie klatkuje 50-60 a FX-6300 spada do 22 czy 18 klatek na sekundę? No wiec jak to możliwe? Jesteś mi w stanie to wytłumaczyć?

 

Te testy (linki) były robione w jednych z trudniejszych części gry. Jak to możiwe że nagle jeden z procesorów traci (mimo że szły z podobna iloscią klatek) aż tyle do drugiego?

Link to post
Share on other sites

Mialem FX 6300 rok w swoim posiadaniu i powiem ze roznica obecnego i5 2400 wcale nie jest taka wielka ja niektorzy smia twierdzic :) slupki slupkami cyferki cyferkami a wyobraznie tez trzeba miec :) jesli nie grasz w gry online to spokojnie Ci taki FX starczy do grania na High detalach :) Cena takiego FX 6300 to okolo 400 zl plus plyta  270zl i mozesz spokojnie krecic na tej plycie do 4,5 ghz :D Na jakies 2 lata ten zestaw powinien wystarczyc :)

Link to post
Share on other sites

jurasikX

To Ci mówię że miałem w łapach 8320 i testowałem obie gry o których mowa, ty chyba nie słuchasz, mierzone frapsem, bez skyboosta, 20 klatek w białej grani po wyjściu ze smoczej przystani, crysis warhead 1 misja knajpa na plaży, dropy do 22 klatek, nie była to wina grafiki, skyrim testowany na ultra, crysis na gamerach, proc współpracował z kartą GTX 580, co więcej dodać na i3 jest w tych grach w tych miejscach 50-60 klatek, FX może przegania i3 w Battlefieldach ale na pewno nie w crysisie 1 i w skyrim, i nie próbuj mi więcej wklepywać tabelek z pc laba, bo ja z tych co faktycznie na żywo miał w rękach FX-a i testował go dość obszernie jeszcze przed zakupem i5 zastanawiałem się nad nim, więc dzięki uprzejmości kolegi i posiadacza 8320 miałem cały dzień na zabawe tym "cudeńkiem" i podziękuję

Edytowane przez jarnuszkiewiczm
Link to post
Share on other sites
W jednym z powyższych postów naisałes tak : " nikt tu nie przesadzał jeśli chodzi o mizerność FX-ów w grach, wszystkie te wartości są potwierdzone..."

 

jurasikX

To Ci mówię że miałem w łapach 8320 i testowałem obie gry o których mowa, ty chyba nie słuchasz, mierzone frapsem, bez skyboosta, 20 klatek w białej grani po wyjściu ze smoczej przystani, crysis warhead 1 misja knajpa na plaży, dropy do 22 klatek, nie była to wina grafiki, skyrim testowany na ultra, crysis na gamerach, proc współpracował z kartą GTX 580, co więcej dodać na i3 jest w tych grach w tych miejscach 50-60 klatek, FX może przegania i3 w Battlefieldach ale na pewno nie w crysisie 1 i w skyrim, i nie próbuj mi więcej wklepywać tabelek z pc laba, bo ja z tych co faktycznie na żywo miał w rękach FX-a i testował go dość obszernie jeszcze przed zakupem i5 zastanawiałem się nad nim, więc dzięki uprzejmości kolegi i posiadacza 8320 miałem cały dzień na zabawe tym "cudeńkiem" i podziękuję

W jednym z powyższych postów napisałeś tak: "nikt tu nie przesadzał jeśli chodzi o mizerność FX-ów w grach, wszystkie te wartości są potwierdzone...". A że ja jestem dociekliwy to pytam gdzie te wartości są potwierdzone?  Ma kolega jakieś niezależne źródła?

Bo ja poszukałem innych źrodeł (żeby nie było że sobie coś wymyślam). A Ty mi mowisz nie wklejaj żadnych tabelek z PClab! A dlaczego? Czyżby to nie było źródlo?  Więc jeżeli PClab kłami (przekłamuje testy) to ja poproszę o Twoje jakieś źródla. Bo szczerze powiem że nie przekonuje mnie że ktoś coś testowal.

No ale chcialbym pociagnąc pytanie kóre zadałem w poście powyżej.... JAk to możliwe że zgodnie z  wykresami idą niemalże łeb w łeb (5 klatek to zadna różnica poza laboratoryjną) a tu nagle jeden spada do 18-22 klatek a drugi jak gdyby nigdy nic idzie jak burza z tą samą iloscią klatkowania.  Możesz mi to wytłumaczyć?

 

A jak PClab nie jest wiarygodny to moze to będzie bardziej wiarygodne?

http://www.dobreprogramy.pl/AMD-Vishera-druga-generacja-procesorow-AMD-FX,Lab,37444.html

 

No bo w zmowę medialną nie wierzę.

Link to post
Share on other sites

Fx nie nadaje się do gier. Jakby ktoś chciał zbudować TANIĄ maszynę do obróbki grafiki 3d lub video (do obróbki grafiki 2d się nie nadaje!!!!) to ok. Ale do gier to byle 4 rdzeniowy sandy bridge jest dużo lepszy.

 

No i to co zawsze tyczy się intel vs amd. Różnica wydzielania ciepła i poboru prądu jest ogromna!.

Link to post
Share on other sites

Intel jest lepszy do grania ale nie jest prawdą, że amd się do tego nie nadaje.

Dodatkowo, kolega wyżej twierdzi że miał śmiesznie niski fps w skyrim, co aż sam musiałem sprawdzić bo nie mogę w to uwierzyć. Co prawda na Phenom II 955, ale przecież stoi niemal na styk z najnowszymi procesorami fx w starszych grach a w najnowszych grach wypada dużo gorzej. W testach procesorów w grze skyrim, wg wielu portali radzi sobie trochę gorzej od fx. W dodatku w połączeniu z radeonem (6870) a wiadomo, że gdy procesor w jakimś miejscu w grze zaczyna nie domagać to sterowniki amd dodatkowo go obciążają i można zanotować odrobinę niższy fps.

 

Skyrim, olbrzymie ilości tekstur w wyższej rozdzielczości, ustawienia wyższe niż standardowy max zmodyfikowane w pliku ini - odległości rysowania, dźwignięte rozdzielczości cieni itp. Można sobie wyobrazić o ile bardziej sprzęt jest mocniej obciążony niż w przypadku standardowej wersji gry. Brak skyboost, używałem skse ale na potrzeby testu uruchomiłem grę bez niego.

Tak widziane są moje ustawienia gdy uruchomię options w launcherze http://imageshack.us/a/img29/4782/ndln.jpg nie wszystkie zmiany są tu widoczne ale widać, że wartości są poza zakresem max udostępnionym dla zwyczajnego użytkownika.

 

Jak kolega wyżej twierdził wyjście z zamku Whiterun, starałem się zrobić screena w miejscu, w którym zanotuję najniższy fps.

http://imageshack.us/a/img208/3861/fdip.jpg

i teraz się pytam gdzie te 20fps ??

Link to post
Share on other sites

Mialem FX 6300 rok w swoim posiadaniu i powiem ze roznica obecnego i5 2400 wcale nie jest taka wielka ja niektorzy smia twierdzic :) slupki slupkami cyferki cyferkami a wyobraznie tez trzeba miec :) jesli nie grasz w gry online to spokojnie Ci taki FX starczy do grania na High detalach :) Cena takiego FX 6300 to okolo 400 zl plus plyta  270zl i mozesz spokojnie krecic na tej plycie do 4,5 ghz :D Na jakies 2 lata ten zestaw powinien wystarczyc :)

A jeżeli można zapytać.... Dlaczego kolega sie pozbył tego procesora?  Na co zamienił?  Co bylo nie tak bądź z czym sobie nie radził  że poszedł do wymiany?

Link to post
Share on other sites

Zapewne chodziło mu po prostu o wyższy fps w grach kosztem mniejszego zużycia prądu. Dla mnie jest to wystarczający powód.

W podpisie masz i5-2400@3.9GHz.

Jest to na pewno szybszy procesor w grach, przyrost wydajności zapewne kilkanaście do kilkadziesiąt %, gdzie głównie wzrósł min fps który jest dość odczuwalny.

Link to post
Share on other sites

Kolego Walazz.... A co to jest ogromny pobór prądu? 95W z tego co widziałem ciagnie FX-6300. Czy różnica 30Watów  ( w porównaniu do i5) jest taką duża różnicą? Jak kupujesz odkurzacz czy lodówkę to też przyglądacie sie ile więcej pobiera prądu?  Często ludzie kupują mikrofalówke i nie patrzą i nie przejmują się czy ona ma 5000 watów czy 4000 watów. Dla mnie ogromna różnica w poborze energii to 100% róznicy. Wydalanie ciepła? A w czym to przeszkadza?

Link to post
Share on other sites

Zmienilem z ciekawosci i sie rozczarowalem :/ Naczytalem sie takich "Medrcow" ktorzy fx w prownaniu do i5 szans nie daja i wiem ze to sa totalne bzdury bo dla gracza ze sie tak wyraze offline to nie ma najmniejszego znaczenia jak mu czasem spadnie do 25kl/s gra, Roznica miedzy moim fx 6300 ustawionym na 4,1 (bez turbo) w porownaniu do i5 2400 stock bylo 2-4 kl/s w wiedzminie 2, far cry 3, bf 3. Roznicy w watach po rachunkach nie widze a kazdy ktory robi OC z watami sie nie liczy wiec jak chcecie podkrecac i liczyc rachunki za energie to radze sie skontaktowac z lekarzem lub farmaceuta :D

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...