Skocz do zawartości

i3 4130 czy fx 6300 ??? Pomocy!


Recommended Posts

 

 

Intel ma inne konstrukcje rdzeni ...,generacja byłych phenomów to też inna bajka , więc opieranie się na twoim toku myślenia ,że jeśli coś nie jest zrobione według poprzednich konstrukcji to już nie jest rdzeniami (FX) jest bezpodstawna ,pozatym czarno na białym masz podawane że na każdy moduł są 2 rdzenie ! Chyba ze konstruktozy AMD pomylili sie w podaniu danych towarowych,a ty masz racje

 

Jeśli myślisz, że te plansze są układane przez jakiś "konstruktorów" to masz chyba z 15 lat. 

 

Na każdy moduł FX przypada jedynie jedna jednostka zmiennoprzecinkowa.

Link to post
Share on other sites

Jeśli myślisz, że te plansze są układane przez jakiś "konstruktorów" to masz chyba z 15 lat. 

 

Na każdy moduł FX przypada jedynie jedna jednostka zmiennoprzecinkowa.

 

To może przedstawisz jakieś materiały na ten temat ,bo producenci podają co innego.Czyli według ciebie to co przedstawia firma AMD nie jest prawdą?? ......

Link to post
Share on other sites

Ślepy nie jestem. Bo jakoś musiałem wprowadzić te cyfry (przepisać). Ty natomiast masz problemy z logicznym rozumowaniem...

I co  z tego że wydajność w krytycznym momencie w przypadku i5 jest większa o 40 czy nawet 50% ? Jakie to ma znaczenie skoro to trwa chwilę (ten krytyczny moment) a ja cały czas mam płynna grę. Bo nawet 30 fpsów pozwalają mi na płynna grę. Nigdy w swoim życiu nie miałem cięcia przy takich wartościach. Więc w czym problem?

To ty masz problem z logicznym rozumowaniem. Koszt fx'a jest taki sam jak intela tylko, ze intel jest o wiele wydajniejszy. Gdzie widzisz logike w kupowaniu czegos slabszego za ta sama kwote?

 

 

 

Widzę że nie warto z Tobą polemizować, na wszystkie twoje odp mam znowu swoje inne płyta http://www.morele.ne...0a-ds3p-601129/, nie widziałem jeszcze człowieka który kupuje AMD i nie planuje OC, i5 4440 to nie jest obdlokowany proc (K), do Fx 6300 nie potrzeba aż takiej płyty, nie potrzeba też mocniejszego zasilacza, do lekkiego OC i ciszy wystarczy spartan za 70zł.
 

Oczywiscie, ze ten i5 ma zablokowany mnoznik, to tylko pozwala pokazac przewage intela nad amd, ktory po maksymalnym oc bedzie gorszy badz dorowna intelowi. Tylko do tego spartan za 70zl juz nadawac sie nie bedzie. Najtansza plyta http://proline.pl/?p=GA-H81M-S1 az 165zl, czyli 80 mniej od twojej. 150 to sama plyta i chlodzenie i nie wciskaj kitu, ze do intela i amd bedzie zasilacz o tej samej mocy

Edytowane przez arkus
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

To może przedstawisz jakieś materiały na ten temat ,bo producenci podają co innego.Czyli według ciebie to co przedstawia firma AMD nie jest prawdą?? ......

 

Chyba naprawdę masz góra 15 lat. O konstrukcji modułowej jest w sieci pierdylion +1 artykułów. Chyba nie czytałeś żadnego przed zakupem...

 

Moduły Bulldozer pierwotnie miały składać się z pełnych rdzeni, jednak problemy techniczne sprawiły, że musiały zostać wykastrowane. Jednak nawet mimo tego, pobór prądu i ilości wydzielanego ciepła stawiają AMD lata świetlne za Intelem. 

Link to post
Share on other sites

Chyba naprawdę masz góra 15 lat. O konstrukcji modułowej jest w sieci pierdylion +1 artykułów. Chyba nie czytałeś żadnego przed zakupem...

 

Moduły Bulldozer pierwotnie miały składać się z pełnych rdzeni, jednak problemy techniczne sprawiły, że musiały zostać wykastrowane. Jednak nawet mimo tego, pobór prądu i ilości wydzielanego ciepła stawiają AMD lata świetlne za Intelem. 

 

To przedstaw te pierdyliony artykułów , i obal przedstawiane przez firmę AMD dane towarowe!

Link to post
Share on other sites

z fx jest tak i tymi modulami ze wytlumacze na przykladzie :) dla mnie jest bardzo obrazkowy :D Zalozmy ze samochod ma 6 kol :) ale te kole nie kreca sie kazde z osobna tyla sa polaczone osiami :D dla kazdej pary kol jest jedna os czyt. takie dwa kola na jednej osi stanowia jeden modul :) w inteli do kazdego rdzenia (kola ) dostajemy dodatkowa 2 watki (boczne kolka)  :) i nie ma co laczyc tych technoloi w jedna bo calkowicie sie roznia :D Nowaj sie pewnie ze mna zgodzi i z moim tlumaczeniem bo prosciej tego sie wytlumaczyc nie da

Link to post
Share on other sites

Oczywiście, że nie ma co tego porównywać, bo to zupełnie różne konstrukcje. Tak samo sytuacja wygląda w przypadku procesorów strumieniowych w GPU NV i AMD.

 

Architektura modułowa AMD diametralnie różni się od tego, co przez ostatnie kilkadziesiąt lat obowiązywało na rynku, w związku z czym nazywanie FX'ów 8xxx procesorami ośmiordzeniowymi jest nadużyciem. Są to procesory czteromodułowe i ośmiowątkowe.

Link to post
Share on other sites

 

 

To ty masz problem z logicznym rozumowaniem. Koszt fx'a jest taki sam jak intela tylko, ze intel jest o wiele wydajniejszy. Gdzie widzisz logike w kupowaniu czegos slabszego za ta sama kwote?

 

Przepraszam że zapytam...

http://www.morele.net/procesor-intel-intel-core-i5-3350p-3-10-ghz-bx80637i53350p-lga1155-514969/

 

http://www.kurtmedia.pl/product-pol-267145-AMD-FX-6300-socket-AM3-64bit-3-5GHz-95W-.html

 

Ponad 200zł to dla ciebie żadna różnica? I do tego dostajesz i5 bez grafiki (kiedy np. siądzie ci karta graficzna albo coś w tym stylu) ... Wtedy w ogóle nie uruchomisz nic....  No ale co tam. Niektórzy pewnie 200zł zarabiają na godzinę. Zastanawiam się dlaczego masz tylko i5!? W końcu stać ciebie.

Link to post
Share on other sites
Oczywiscie, ze ten i5 ma zablokowany mnoznik, to tylko pozwala pokazac przewage intela nad amd, ktory po maksymalnym oc bedzie gorszy badz dorowna intelowi. Tylko do tego spartan za 70zl juz nadawac sie nie bedzie. Najtansza plyta http://proline.pl/?p=GA-H81M-S1 az 165zl, czyli 80 mniej od twojej. 150 to sama plyta i chlodzenie i nie wciskaj kitu, ze do intela i amd bedzie zasilacz o tej samej mocy

 

 

Ja o kozie ty o wozie :)

 

Ty o przewadze intela nad amd, ja o płynnej grze.

 

Powtarzam po raz 10, nikt nie pisze że fx jest wydajniejszy od i5.

 

Zasilacz to aż 25zł różnicy między 400w a 500w więc na prawdę wielka kasa http://www.ceneo.pl/22551740 vs http://www.ceneo.pl/2561804

 

Jeśli chodzi o moją płytę z podpisu to kosztowała 190zł, fxa nie mam i nie będę miał bo przyrost wydajności między moim procem a fxem kompletnie nie rekompensuje różnicy w cenie.

 

Ty znowu za chwile napiszesz że twój proc jest wydajniejszy od mojego, nie biorąc pod uwagę ceny/wydajność :)

 

Uważając się za znawce, a posiadając proc który jest w stanie wyświetlić ok 75fps w wymaxowanym bf3 a kartę która nie ma szans osiągnąć nawet 30fps w detalach na max, nie mówiąc o crysis 3 (pewnie 14 fps)

 

Poza tym temat był pierwotnie o i3 4130 i fx 6300 czyli mniej więcej tej samej półce cenowej, pisałem że i3 wydajniejszy...

Edytowane przez kuba83bb
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Przepraszam że zapytam...

http://www.morele.net/procesor-intel-intel-core-i5-3350p-3-10-ghz-bx80637i53350p-lga1155-514969/

 

http://www.kurtmedia.pl/product-pol-267145-AMD-FX-6300-socket-AM3-64bit-3-5GHz-95W-.html

 

Ponad 200zł to dla ciebie żadna różnica? I do tego dostajesz i5 bez grafiki (kiedy np. siądzie ci karta graficzna albo coś w tym stylu) ... Wtedy w ogóle nie uruchomisz nic....  No ale co tam. Niektórzy pewnie 200zł zarabiają na godzinę. Zastanawiam się dlaczego masz tylko i5!? W końcu stać ciebie.

Czy cpu to caly komputer? czy potrzebna jest jeszcze plyta, zasilacz, ram itp? wyskakujesz z jakims ivy, a obecnie wydajniejszy jest haswell. I5 bez grafiki, a fx takowa posiada?

Mam tylko i5 poniewaz i7 jest mi nie potrzebny, wszystkie programy, ktore uzywam wymagaja wysokiej wydajnosci jednego rdzenia i 4 sa dla nich wystarczajace.

 

 

 

Uważając się za znawce, a posiadając proc który jest w stanie wyświetlić ok 75fps w wymaxowanym bf3 a kartę która nie ma szans osiągnąć nawet 30fps w detalach na max, nie mówiąc o crysis 3 (pewnie 14 fps)

W pewnym wieku komputer jest narzedziem pracy. W gry gram od czasu do czasu i zazwyczaj sa to mmo 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Arkus... Ty to jesteś gość....

 

Najpierw napisałeś:

 

 

 

To ty masz problem z logicznym rozumowaniem. Koszt fx'a jest taki sam jak intela tylko, ze intel jest o wiele wydajniejszy. Gdzie widzisz logike w kupowaniu czegos slabszego za ta sama kwote?

A potem :

 

 

Czy cpu to caly komputer? czy potrzebna jest jeszcze plyta, zasilacz, ram itp? wyskakujesz z jakims ivy, a obecnie wydajniejszy jest haswell. I5 bez grafiki, a fx takowa posiada?

 

Mnie bardziej zastanawia co poza procesorem jest jeszcze w komputerze i jest produktem firmy Intel!?

 

A zresztą....

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

@Nowaj

 

Moduły a rdzenie

"Podstawowa zmiana w stosunku do poprzednich generacji procesorów to oczywiście odmieniona architektura, oparta na budowie modułowej. Mimo że architektura Bulldozer jest doskonale znana od ponad roku, to na forach internetowych wciąż wre od dyskusji co jest rdzeniem, a co nie, i czy procesory AMD FX są faktycznie ośmiordzeniowe, czy też czteromodułowe.

Przyzwyczailiśmy się, że pod pojęciem "rdzenia procesora" rozumiemy (w dużym uproszczeniu) moduł mający jednostkę stałoprzecinkową (liczby całkowite, czyli ALU) oraz zmiennoprzecinkową (FPU). Firma AMD używając określenia "rdzeń" ma na myśli jednostkę ALU, a tych topowe Bulldozery mają faktycznie osiem. Czy słusznie? Należy pamiętać, że wcale nie tak dawno temu ALU i FPU wcale nie stanowiły całości. Jednostka zmiennoprzecinkowa była opcjonalnym dodatkiem dostępnym w postaci koprocesora matematycznego.

Jeden moduł procesora Bulldozer zawiera dwie jednostki stałoprzecinkowe oraz jedną współdzieloną jednostkę zmiennoprzecinkową i potrafi obsługiwać dwa wątki naraz. Stanowi to całkowicie odmienne podejście do budowy procesora.

http://www.benchmark.pl/uploads/backend_img/a/fotki_recenzje/4147_Bulldozer/module.png

Jednostka zmiennoprzecinkowa również została całkowicie przebudowana. Ma teraz obsługę nowych instrukcji i może udostępniać swoje zasoby w zależności od potrzeb: dwie 128-bitowe na instrukcje dla jednego rdzenia, lub jedną 256-bitową dla dwurdzeniowego modułu.

http://www.benchmark.pl/uploads/backend_img/a/fotki_recenzje/4147_Bulldozer/FPU.png

No to mamy 8 rdzeni, czy nie? No cóż... tak... i nie. W przypadku najwydajniejszych procesorów serii FX mamy do czynienia z czterema modułami, które zawierają w sumie osiem jednostek ALU oraz cztery FPU. Procesor czteromodułowy potrafi przetwarzać osiem wątków naraz, bez ich współdzielenia na jednym rdzeniu (tak jak w technologii HT). A więc mamy do czynienia z jednostką ośmiordzeniową, jednak pojęcie "rdzenia" zależy od interpretacji. ;-) 

http://www.benchmark.pl/uploads/backend_img/a/fotki_recenzje/4147_Bulldozer/modules.png

Zmiany wprowadzone przez AMD były oczywiście podyktowane chęcią stworzenia technologii, która sprawdzałaby się lepiej niż używany w procesorach konkurencji HT (Hyper Threading), który pozwala na obsługę dwóch wątków na jednym rdzeniu (np. cztery rzeczywiste rdzenie = obsługa ośmiu wątków)."

 

Za benchmark.pl http://www.benchmark.pl/testy_i_recenzje/AMD_Bulldozer_-_test,_cena_i_premiera-4147/strona/15697.html

 

I o te jednostki ALU i FPU chodzi, gdyby było ich po dwie w jednym module to mielibyśmy pełnoprawny procesor ośmiordzeniowy, a tak tam gdzie dany program korzysta z jednostek ALU mamy "osmiordzeniowca" a tak gdzie korzysta z FPU tylko cztero - to tak w wielkim skrócie i uproszczeniu.

Edytowane przez olo163
Link to post
Share on other sites

Arkus... Ty to jesteś gość....

 

Najpierw napisałeś:

 

 

 

A potem :

 

 

 

Mnie bardziej zastanawia co poza procesorem jest jeszcze w komputerze i jest produktem firmy Intel!?

 

A zresztą....

Chipset chociazby, moze jeszcze byc dysk, cholera wie co oni jeszcze robia. Widac brak ci argumentow skoro zaczynasz czepiac sie slow. Kazdy piszac, ze sklada komputer na intelu czy amd nie ma na mysli kupowania wszystkich czesci od niego. Natomiast kupujac cepa od intela musisz kupic konkretna plyte, tak samo jest dla amd. Tak ciezko zrozumiec proste rzeczy? Zloz sobie podobny zestaw w sklepie z intelem i amd a zobaczysz ze wyjdzie taniej na intelu. Pamietaj, ze fx potrzebuje zasilacza o 100w mocniejszego i jak juz ktos pisal, trzeba go krecic, wiec od razu dolicz chodzenie za 100+, gdzie 200 to raczej minimum, bo watpie zeby byle go**o za 100 dalo rade schlodzic ten piekarnik

Edytowane przez arkus
Link to post
Share on other sites
W pewnym wieku komputer jest narzedziem pracy. W gry gram od czasu do czasu i zazwyczaj sa to mmo 

 

 

To bardzo ciekawe, bo wcześniej kłóciłeś się o kilka fps w grach, zresztą koniec offtopu.

 

Chipset chociazby, moze jeszcze byc dysk, cholera wie co oni jeszcze robia. Widac brak ci argumentow skoro zaczynasz czepiac sie slow. Kazdy piszac, ze sklada komputer na intelu czy amd nie ma na mysli kupowania wszystkich czesci od niego. Natomiast kupujac cepa od intela musisz kupic konkretna plyte, tak samo jest dla amd. Tak ciezko zrozumiec proste rzeczy? Zloz sobie podobny zestaw w sklepie z intelem i amd a zobaczysz ze wyjdzie taniej na intelu. Pamietaj, ze fx potrzebuje zasilacza o 100w mocniejszego i jak juz ktos pisal, trzeba go krecic, wiec od razu dolicz chodzenie za 100+, gdzie 200 to raczej minimum, bo watpie zeby byle go**o za 100 dalo rade schlodzic ten piekarnik

 

 

A kto każe kupować fxa?

 

Ja mogę się wypowiedzieć o tym co posiadam, czyli zestaw na fm1 jest w porównywalnych cenach co lga 1155, można kupić płytę za 150zł, proc 200zł, chłodzenie kupiłem za 34 używke na gw (tylko ze względu na hałas boxa) zasiłka 400w wystarcza z zapasem.

 

Jak kupowałem to złozyłem w takiej samej cenie co g540 + płyta.

 

Podobnie jest z fm2.

Edytowane przez kuba83bb
Link to post
Share on other sites

 

 

W pewnym wieku komputer jest narzedziem pracy

Powinieneś napisać "gdy osiągnąłem pewien wiek komputer stał się dla mnie narzędziem pracy" :) Ludzie są różni, znam takich co mając 40+ nadal używają kompa głownie do gier.

 

 

I o te jednostki ALU i FPU chodzi, gdyby było ich po dwie w jednym module to mielibyśmy pełnoprawny procesor ośmiordzeniowy, a tak tam gdzie dany program korzysta z jednostek ALU mamy "osmiordzeniowca" a tak gdzie korzysta z FPU tylko cztero - to tak w wielkim skrócie i uproszczeniu.
 

Do gier i multimediów wydajność FPU to kwestia priorytetowa stąd FX'y zrobiły krok w tył względem Phenoma II pomimo wyższego taktowania. Dopiero druga generacja z jeszcze wyższymi zegarami dała jednoznaczną przewagę nad PII co jak by nie patrzeć jest mega niewypałem ze strony AMD. Intel w tym czasie szedł sobie swoim tempem równo do przodu a AMD dreptało w miejscu aż sobie usiadło na kilka lat (Vishera).

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

arkus ale Ty pleciesz teraz glupoty Chlodzenie to inwestycje dlugoterminowa i wydatek 100 zl na dobre chlodzenie to cos z czym liczy sie wiekszosc ludzi ktorzy wiedza jak dziala boxowe chlodzenie. A co Ty myslisz ze jak na zasilaczu pisze 600W i nazwa tego zasilacza to jest jakis chinski chwyt marketingowy to on naprawde uciagnie sprzet o mocy 600W ?? doucz sie :D Skoro zasilacz musi byc o 100W mocniejszy to widze ze robisz przymiarki do FX bo sam posiadasz 620W zasilke a nie 450W dla twojego nie pradozernego procka... Gromadzis zapasy produ na swieta ?? Przestan byc smieszny bo zaczysza bzdury wygadywac totalne

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

 

 

Zloz sobie podobny zestaw w sklepie z intelem i amd a zobaczysz ze wyjdzie taniej na intelu. Pamietaj, ze fx potrzebuje zasilacza o 100w mocniejszego i jak juz ktos pisal, trzeba go krecic, wiec od razu dolicz chodzenie za 100+, gdzie 200 to raczej minimum, bo watpie zeby byle go**o za 100 dalo rade schlodzic ten piekarnik

 

Dobry zasilacz do podkręcania kosztuje 200zł (Thermaltake smart 530W) . Jest wystarczający. Poza tym ja nic nie mówiłem o tym ze koniecznie trzeba podkręcać ten procesor. Po co? Jeżeli jesteś przeciętnym użytkownikiem ( a nie graczem żyjącym fpsami) to nie ma takiej potrzeby. Wszystkie obecnie dostępne na rynku gry idą bez problemu. Wszystkie gry jakie będą wydane w najbliższych 3 latach tez pójdą. O to jestem spokojny. Tak ze przeciętny Kowalski niczego nie musi podkręcać.

Zaskoczę cię ale składałem i zestaw na AMD i na intelu... I relacja jakości/uzyteczności/ wydajności do ceny najlepiej wypada w przypadku AMD. Oczywiście cały czas mówię o przeciętnym użytkowniku który użytkuje urządzenie w domu do różnych celow. Nie ma nawalone w głowie na punkcie FPSów i nie siedzi przy grach całymi dniami.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...