Skocz do zawartości

GTX 770 obszerny problem, artefakty? zasilacz? płyta?


Recommended Posts

To też pisałem bodajże w 1 poście. Miałem monitor EIZO FS 2333, gdzie problem z przejściami tonalnymi był jeszcze większy niż mam obecnie, myślałem, że to jego wina, odesłałem go na zwrot 10 dniowy. Jednak na telewizorze samsung 32 full hd do którego aktualnie podłączony jest komputer występuje to samo, choć w trochę mniejszym stopniu. Kable jak pisałem, sprawdzałem różne od hdmi 2 rodzaje po DVI i D SUB.


problem na 100% jest w skrzynce.

Link to post
Share on other sites

Jak pisałem, żaden obecnie znajomy nie ma zasilacza z wtyczkami 6+8 pin jednak postanowiłem, że sprawdzę po prostu całą platformę na innym zasilaczu, lecz bez karty graficznej. Po prostu na integrze i zobaczę czy wtedy też będzie występował problem.

 

Fakt może i powinienem już dawno wysłać to do moreli, ale mam pewne obawy, że jak wyślę ten cały sprzęt do moreli, oni potestują, zobaczą, że są mikro przycięcia, problemy z wyświetlaniem itd. To boję się tego, że odeślą kompa mimo, że będą wiedzieć iż coś jest nie tak, ale powiedzą sobie; chodzić chodzi odsyłamy, a kupujący dalej niech się męczy, wiadomo, że nie wprost, ale rozumiecie o co mi chodzi.


Albo będą próbowali mi udowodnić, że to ja coś uszkodziłem, dlatego chcę być pewny co jest nie tak i wtedy ew. odsyłam do nich lub bezpośrednio do producenta poszczególnego komponentu 

Edytowane przez Youngman
Link to post
Share on other sites

Skoro żaden Twój kolega nie ma odpowiedniego zasilacza to oddaj sprzęt do jakiegoś serwisu. Poleć żeby zmienili zasilacz na mocniejszy (jak mają) i sprawdź u nich na miejscu jak to wszystko chodzi. Spytaj ile tak usługa sprawdzenia będzie kosztować na wstępie(myślę, że nie dużo). Jak wszystko na innym zasilaniu śmiga(poprawne napięcie +12V) to masz diagnozę i wyślesz sam zasilacz. A kupisz sobie lepszy lub zamontujesz naprawiony ewentualnie. Jakoś musisz rozwiązać problem braku podzespołów na podmianę. Bo tak to tracisz czas. I do niczego nie dojdziesz.   

Link to post
Share on other sites

Ja tam znowu nie widzę niczego niezwykłego na kolejnym obrazku z pulpitem. Bez podmieniania sprzętu i sprawdzenia niczego się nie zdiagnozuje, trzeba też brać pod uwagę możliwość że sprzęt jest w 100% sprawny i nie ma żadnego problemu.

Link to post
Share on other sites

Więc miernik dotarł przed chwilą odebrałem i wychodzi mi, że napięcie na linii 12V wynosi 7V 7.02 czy jakoś tak, chyba, że nie umiem podłączyć tego jak należy. Zrobiłem to w następujący sposób:

 

Do zasilacza podłączona przejściówka 6 pinowa z rozejściem na 2 molexy, potem molexa wpinam do przejściówki z tym wejściem do dysku twardego następnie podpinam to wszystko, włączam komputer, sondy umieszczam w wolnym molexie i wychodzi 7.02 7.05V

Link to post
Share on other sites

Pomiędzy którymi kolorami kabli na molexie (tym z zasilacza) mierzysz ? Bo 7V to wygląda jak różnica potencjałów pomiędzy żółtym i czerwonym (12V+ i 5V+). Po co Ci tyle tych przejściówek ? Dlaczego nie mierzysz na dowolnym molexie prosto z zasilacza ?

Link to post
Share on other sites

Może dla jasności dam screen jak to podłączyłem:

http://imagizer.imageshack.us/v2/150x100q90/c/43/u635.jpg

 

Wtyczka 6 pinowa do zasilacza, do jednego molexa 2 sondy, drugi molex podłączony do tej przejściówki z tą końcówką oznaczonym niebieskim kręgiem, następnie ją do dysku twardego i odczyt taki jak mówiłem.


Właśnie ten molex z zasilacza jest niestety cały czarny, jednak przepinałem sondy i wynik zmieniał się tylko z 7.2 na 7.5

Link to post
Share on other sites

Dobra pokazuje 12.15V czyli winę napięć chyba możemy wykluczyć? Chociaż mimo tego, że napięcie na tej linii jest poprawne to chyba nie wyklucza kompletnie zasilacza? Bo tak by zostawało: MOBO, RAM, GPU- być może, CPU no i może ten zasilacz, czyli właściwie wszystko. Wysyłam w przyszłym tygodniu kompa do moreli napiszę jaki mam problem oraz żeby go potestowali jakiś czas i sami zobaczyli jak rzeczywiście jest i ew. podmieniali komponenty, by zobaczyć czego to wina, bo ja takiej możliwości nie mam i tyle.

Link to post
Share on other sites

@Up. Powodem Twoich problemów może być podkręcanie podzespołów. Raz że temperatury masz wysokie to do tego zasilacz przy podkręconych podzespołach pewnie również się przegrzewa czego objawem są te paski. Przywróć ustawienia fabryczne CPU i RAM i zobaczysz będzie ok.  

Link to post
Share on other sites

1. Nie wszystkie programy posiadają "duże ikony" stąd taka jakość a nie inna.

2. Nie ma żadnych przejść kolorów, chyba że na tym screenie nie widać, jeśli widać to masz ustawione niższą głębie kolorów.

3. CS GO chodzi bdb.

4. Co do tej gierki przez neta to dałeś prawdopodobnie zamiast swojego avatara czarne tło.

5. Wynik 3dmark ok = grafika jak i cały komp ok.

6. Brak artefaktów.

 

Nie ładnie tak robić sobie jaja na forum.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

 

 

ja temperatury na moim gtx770 mam zawsze koło 80c wiec się nie przejmuj u mnie występują dziwne poziome paski pływające w grach i podczas przeglądania netu jak ruszam myszką może wie ktoś co na to poradzić?
 

 

takie paski mam tylko na bmk.

Link to post
Share on other sites

1. Nie wszystkie programy posiadają "duże ikony" stąd taka jakość a nie inna.

2. Nie ma żadnych przejść kolorów, chyba że na tym screenie nie widać, jeśli widać to masz ustawione niższą głębie kolorów.

3. CS GO chodzi bdb.

4. Co do tej gierki przez neta to dałeś prawdopodobnie zamiast swojego avatara czarne tło.

5. Wynik 3dmark ok = grafika jak i cały komp ok.

6. Brak artefaktów.

 

Nie ładnie tak robić sobie jaja na forum.

 

Wybacz, ale jaja to chyba masz w głowie i żal czytać takie posty.

1. Dobra zostawmy ikony.

2. Skoro nie widzisz niepoprawnych przejść tonalnych, problem występuje tylko u mnie na szkiełku, chociaż dziwne, że Drachenfeles jakoś to zauważył.

3. Tutaj nie mam komentarza do Ciebie, bo skoro nie widzisz tych mikro ścinek których opisałem w jakiej sekundzie występują, to polecam udać się do okulisty.

4. Tutaj mnie ro****ałeś za przeproszeniem konkretnie. Od kiedy w Hearthstone jest możliwość edytowania grafik kart i od kiedy to są awatary? Tutaj coś z główką chyba nie tak.

5. Taki jesteś pewny, a nie bierzesz pod uwagi, że coś może być jednak nie tak.

6. Jak pisałem, nie byłem pewny czy to artefakty, najwyraźniej błędy w wyświetlaniu grafiki co normalne nie jest. 

 

Jaja to robisz sobie kolego z mojego problemu, próbując tu zabłysnąć i udowadniając mi jakieś pierdoły, robiąc z siebie już nie powiem kogo. Pierw Tobie polecam naukę czytania ze zrozumieniem, następnie zastanowienie się nad tym co piszesz i branie pod uwagę innych możliwości. Do czasu, aż mi nie przyślą kompa od moreli z diagnozą, uważam ten temat za tymczasowo zamknięty i proszę tu nie nabijać bezsensownych postów. 

Edytowane przez Youngman
Link to post
Share on other sites

2. No na tym screenie nie widać, za mały żeby zobaczyć szczegóły.

3. Takie ścinki to nic nadzwyczajnego, wystarczy zbyt długie opóźnienie w pingu lub zwolnienie pamięci itp, napisz czy w innych grach tak samo się dzieje.

4. Nie grałem w toto, więc nie wiem, może po prostu nie dograło tekstur lub błąd gry? czy w innych występuje coś takiego?

 

Już się tak nie spinaj, po prostu nie widzę tu problemu sprzętowego kompa, a bardziej ustawienia/software, nie zdziw się jak odeślą kompa i powiedzą że wszystko jest ok.

 

No ale pożyjemy zobaczymy.

Oby wszystko się wyjaśniło.

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...