Skocz do zawartości

GTX 770 obszerny problem, artefakty? zasilacz? płyta?


Recommended Posts

Witam,

 

Więc od 2 miesięcy od kąt to przyszedł mój wymarzony komputer borykam się z poważnym problemem, który uniemożliwia mi rozkoszowanie się grami.

 

Zalecam przeczytać ze zrozumieniem od początku do końca nim podejmiecie się komentowania i doradzania za które wam oczywiście dziękuje.

 

Nie raz sięgałem już tutaj po pomoc, lecz albo byłem uznawany za paranoika, albo źle przedstawiałem problem, albo już miałem tego dość i próbowałem zaakceptować to co jest z nim nie tak.

 

Więc, od samego początku w grach zauważyłem podkreślam nienaturalnie rozmazane tekstury niektórych elementów jak np. wież czy nexusów w lolu. Potem doszedł problem z mikro ścinkami co nie jest na pewno kwestią lagów. jest 120 fps, nagle spadek na 70 i odczuwalne ścięcie co jakiś czas, na synchronizacji to samo, 60 nagle 54 i odczuwalny spadek jak by to było z 60 na 20. Potem zauważyłem, że mam problem jak to mi ktoś powiedział z łagodnymi przejściami tonalnymi (gradient) próbowałem screenować i przedstawiać te paski, jednak znaczna część ich nie widziała, więc ktoś się wypowiedział, że to może wina monitora. Przez ghosting i właśnie te przejścia tonalne, odesłałem go na zwrot 10 dniowy i dostałem zwrot gotówki, jednak problem pozostawał nadal ten sam, może w ciut mniejszym stopniu. Próbowałem podłączać innymi kablami różnymi rodzajami itd. ale zawsze to samo. Jednak, może skupmy się na tych przycięciach, bo z tymi niedokładnym wyświetlaniem przejść tonalnych jestem w stanie żyć.

 

Od samego początku karta w chociażby CS:GO, BF3, War Thunder, zachowywała się dziwnie i osiągała 81 stopni, a wentylatory chodziły jak opętane. Trochę olałem sprawę i jak się okazało moja karta graf czyli GTX 770 EVGA SC ACX 2GB wg. testów nie powinna w stresie na crysis 3 full robić powyżej 71 stoni, a biorąc pod uwagę gry które wymieniłem, chyba jest różnica. Mikro ścinki dręczą mnie w prawie każdej grze, w Planetside 2 z początku przy spawnie jest spadek tak do 3 fps i za parę sekund puszcza. W Battlefield 4 to już nie wspomne, a patrząc na filmiki, gdzie ludzie na tej samej karcie i procku takim jakim ja mam czyli i7 3770k grają na ultra spokojnie w 60 klatkach to ja jak włączyłem raz nagrywanie na bf4 to mi się tak ścinało, że musiałem wyłączyć grę. 

 

Dałem z tym wszystkim na wstrzymanie, bo nawet nie wiedziałem co wysłać do sklepu na gwarancje, a z komputerem, to można szukać do usranej śmierci co jest nie tak, aż po wczorajszy dzień. Odpaliłem standardowo BF4 i po wzbiciu się w powietrze śmigłowcem ziemia pode mną dzieliła się na niewyraźne rozmazane kwadraty, z tego co się dowiedziałem, ktoś mi powiedział, że to niby artefakty, których wcześniej nie było. Cieszyłem się jak dziecko, bo wiedziałem, że to teraz na pewno wina karty graficznej. Jednak odpalając Bfa dzisiaj, już tego problemu nie było, więc jak to jest możliwe, że jednego dnia mam artefakty a drugiego nie, przez 2 miesiące podobnej sytuacji nie było a w bete grałem cały czas. Dodatkowo w Hearthstone podczas gry wyskoczyła mi różowa okrągła plamka i też nie wiedziałem skąd się tam wzięła, jednak po zrestartowaniu gry już ustąpiła. Nie wiem, co mam robić minęło już 2 miesiące od zakupu. Myślałem, żeby wysłać teraz na dniach całego kompa do moreli na podstawowy serwis i niech go potestują i zobaczą co jest nie tak, tylko on był zamówiony na części i nie wiem czy mogę im całego wysłać, chociaż to nie powinno mieć znaczenia. Dodatkowo pokażę screena z dziwnej ostrości niektórych ikon na pulpicie, jedne są potwornie nieostre i nienaturalnie niewyraźne, natomiast drugie już są normalne takie jak powinny być. Może ktoś to zlepi w kupę i mi powie co może być nie tak, albo doradźcie co mam robić. 

 

Te w czerwonej ramce to właśnie te niewyraźne a w zielonej normalne sami zobaczcie:

 

Screen:

 

 

[url=http://imageshack.com/i/5buvhip]http://imageshack.com/a/img191/5550/uvhi.png

 

 

 

Wiele rzeczy pominąłem, bo bym do rana pisał, jak coś to pytajcie.

 

@Prosiłbym także o jakieś poważne odpowiedzi, a nie typu przeinstaluj sterowniki, zrób format, zmień kabel. Wszystko z powyższych już robiłem więc.

Edytowane przez DANNY__79
Ortografia. Przeczytałem tylko pierwsze trzy zdania! Dalej nie zamierzam ;) po znalezieniu takiego kwiatuszka.
Link to post
Share on other sites

Skoro próbowałeś już prawie wszystkiego i nic nie skutkuje, to ja na twoim miejscu wysłałbym kompa na gwarancję i niech oni się z tym głowią.

Jak znam życie to morele przetrzyma mu kompa miesiąc i odeśle twierdząc, że jest sprawny. Nie wiem kto normalny składa kompa w tym dziadowskim sklepie. :mlotek: :mlotek:

 

 

A do autora - weź wyjmij swoją i odpal system na integrze. Wiadomo, że nie chodzi o wydajność, ale sprawdzisz w ten sposób, czy nadal będą na ekranie te "dziwne" artefakty. No i takie gry jak CS spokojnie na HD 4000 odpalisz i w nie pograsz i obadasz czy cały czas się tak dzieje.

Druga sprawa - weź kartę grafiki (twoją EVGA) i zanieś do kolegi i obadajcie, czy u niego będzie też się tak dziwnie zachowywać jak u ciebie.

Edytowane przez TitoBandito01
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

wg mnie jedynie podmiana części jest w stanie sprecyzować problem - wpierw inna karta graficzna, ewentualnie jak kolega napisał wyżej - odpalenie na integrze. Potem zasilacz.  A jak to nie poskutkuje to płyta i procesor. 

Przy okazji nauczysz się składać komputerm samemu i z pseudo składanek w jakimkolwiek sklepie nie będziesz już musiał kożystać. Składanie kompa to przy obecnej technologi i dostępności youtube i internetu nie jest naprawdę problemem

Link to post
Share on other sites

Sry za błędy lecz pisałem na szybko.

 

Więc tak, kompa odpalałem na integrze wiele razy nawet po formacie jednak było to samo, karta graficzna jest aktualnie w drugim slocie PCI-e, z początku przy odpalaniu gier strasznie piszczała jednak teraz już tak się nie zachowuje. (pozostały te dziwne temperatury które sięgają 81 stopni.

 

Komputer składałem wspólnie ze znajomym, zdjęcia budy i ułożenia kabli już tu kiedyś wrzucałem i niby było wszystko ok.

 

Nie mam możliwości sprawdzić czegokolwiek u znajomych, bo z  tego co się orientowałem, żaden nie ma kompa który by to umożliwił. Zostaje mi chyba jedynie przejście się do jakiegoś serwisu i tam niech to sprawdzą.

 

No chyba, że odesłać pierw tego kompa do moreli, opisać dokładnie problem i liczyć, że jeśli coś będzie nie tak, a po paru grach na pewno się zorientują, to będą wymieniać podzespoły, aż dojdą co jest nie tak i dostanę tą część naprawioną, bądź nową.

 

Obawiam się tylko, że nawet jeśli będą wiedzieć, że coś jest nie tak i nie będzie chciało się im rozwiązać problemu to powiedzą, że komputer chodzić chodzi, mimo, że nie tak jak powinien i tyle. Wtedy najwyżej będę latał po serwisach, wadliwą część odeślę na gwarancje bezpośrednio do producenta, a morelkom narobię fejmu.

 

Generalnie to mam jeszcze problem z obudową Fractal R2 przednia klapka z filtrem przeciw kurzowym hałasuje, zakładam, że od wentylatora który jest za nią i nie trzeba dociskać klapkę co jakiś czas, bądź wypiąć, więc tym też mogliby się zająć.

 

Jak radzicie, pierw serwisy ogarniać, czy wysyłać do moreli niech sprawdzają co jest nie tak, ew potem serwisy.

I jak wysłać im tego kompa żeby się nie czepiali, kartę graf osobną? 


@ I przede wszystkim co może odpowiadać za te niewyraźne ikony które są pokazane na screenie, oraz jeśli to problem np. z zasilaczem lub płytą i przez to karta graficzna ma takie temperatury, to czy możliwe, że ją uszkodziłem i straciłem gwarancję?

 

Bo tak jak mówiłem 2 dni temu w BF4 Mapa dzieliła mi się na takie niewyraźne kwadraty i w Hearthstone kilka dni temu też wyskoczył mi różowy okrąg, po zrestartowaniu gry już go nie było, ale obawiam się czy przypadkiem nie uszkodziłem karty i nie straciłem gwarancji na nią (jeśli to co opisuje to artefakty).

Edytowane przez Youngman
Link to post
Share on other sites

Cały zestaw wygląda dobrze. Zasilacz i chłodzenie. Artefakty jeśli występują okresowo raz są a raz ich nie ma i do tego mikro-przycięcia wszystko wskazuję na throttling CPU, bądź coś się przegrzewa podczas intensywnego grania(grafika,ram, zasilacz, chipset płyty głównej itp). Na początek kolego wrzuć temperatury i napięcia z np. programu AIDA64 przed i po 30 minutach gry lub w momencie wystąpienia artefaktów. Coś może wywnioskujemy. Zrób aktualizację bios płyty głównej i jak się da karty grafiki. Mogą poprawić kompatybilność z RAM, grafiką przywrócić stabilność Twojej konfiguracji. Sterowniki grafiki na czysto najnowsze(stare odinstaluj w trybie awaryjnym DriverSwpeeperem). Choć śmiem twierdzić, że to nie wina sterowników ale trzeba coś wykluczyć. W ustawieniach biosu Swojej płyty głównej masz funkcję APS(aktywne sterowanie fazami zasilania) wyłącz tę funkcję jak możesz i sprawdź jak funkcjonują gry. W bios są też profile pamięci X.M.P powinny być uaktywnione dla twoich kości. Jeśli są inne ustawienia np. Auto. Możesz mieć problem właśnie z RAM. Możliwe też, że przy montażu chłodzenia CPU popełniono kilka drobnych błędów. Np. Chłodzenie za mocno dociska CPU. Co może powodować zwarcie pinów w podstawce procesora.(Test na fabrycznym chłodzeniu rozwieje wątpliwości). Lub kierunek wydmuchiwanego powietrza z chłodzenia podgrzewa inne podzespoły np. RAM albo zasilacz lub kartę grafiki. Powoli możesz wykluczać każdą z tych spraw, które opisałem lub jak nie masz do tego cierpliwości oddać sprzęt do serwisu(tu bym uważał bo, serwis nie działa za darmo i może naciągnąć Cię na niepotrzebne koszty). Jak masz trochę zacięcia może problem uda Ci się rozwiązać własnymi siłami co przyniesie satysfakcję i naukę. Na pewno poznasz własny sprzęt.      

Link to post
Share on other sites

Więc tak,

 

Ktoś tam mi doradził, żebym podociskał kable od zasilacza i pobawił się nimi, jednak żadnego efektu. 

 

Biosa zaktualizowałem i jedynie w Battlefield 4 wydaje się, że gra trochę mniej przycina, może nawet trochę bardziej niż trochę, albo mi się po prostu wydaje. W lolu klatki nadal ze 120 do 70 i tak co sekundę, na synchronizacji pionowej 60 i spadaja do 54 co chwilę i odczuwalne ściny. Defekty wizualne pozostają, da się gołym okiem zobaczyć, że grafika nie jest poprawnie wyświetlana, renderowana. Temperatury wrzucę wieczorem. Kwestię sterowników (karty graficznej) możemy całkowicie definitywnie wykluczyć. W biosie nie znalazłem funkcji APS, z tymi profilami pamięci to zalecam spojrzeć na screeny, bo dla mnie to są zagadki. Co do chłodzenia CPU, jest fabryczne czyli to podstawowe, macho nie montowałem, bo postanowiłem, że jak rozwiąże ten problem to dopiero się za to zabiorę. Ja osobiście obstawiam coś z zasilaniem, jednak nie wiem czy to leży po stronie płyty głównej, zasilacza, ramu, bądź ustawień biosu. Zależy mi na rozwiązaniu tego problemu, więc mam nadzieję, że chociaż jedna osoba która się zna w tych klockach pomoże mi w jego rozwiązaniu do końca. Co do tej funkcji APS której nie znalazłem, to może mnie nakierujecie po screenach gdzie jej szukać, a profile X.M.P poniżej, śmiem twierdzić, że to nie wina karty graficznej skoro na integrze jest tak samo, ale nie wykluczajmy tego od razu.

 

Ciekaw jestem, gdzie się podziali wszyscy specjaliści z tego forum, bo widzę gdy ich pomocy trzeba to niestety nie ma, chyba, że mój przypadek jest tak ciężki, że żadnemu z nich nie chce się wypowiadać :(

 

Screeny:

http://imageshack.com/a/img22/2453/z5vo.png

http://imageshack.com/a/img849/769/5eiq.png

http://imageshack.com/a/img824/4646/k3p7.png

http://imageshack.com/a/img812/3238/5ekx.png


Niestety po pograniu dłużej w BF4 stwierdzam, że nic to nie pomogła aktualizacja biosu, z początku było lepiej a potem znowu to samo.

Link to post
Share on other sites

OK. Coś już wiemy. Spokojnie chłodzenie możemy wykluczyć. Boxowy wentylator rozwiązuje problem. Co do bios na 100% nie aktywną nasz funkcję Extreme Memory Profile(X.M.P). Włącz ją jest bardzo istotna. W tej chwili kości RAM są źle rozpoznawane(złe timingi, złe napięcie) co może być przyczyną nawet wszystkich Twoich problemów. Częstotliwość pamięci RAM opcja wyżej może być ustawiona Auto lub ręcznie wstaw 1600(oba ustawienia są dobre). Reszta ustawień Auto. Świetnie że bios masz po polsku. I super że wrzuciłeś zdjęcia. To duże ułatwienie. Funkcja APS. Znajduje się w gałęzi Power Management Setup. Skrót APS(Active Phase Switching) oznacza Aktywne Przełączanie Faz zasilania. W zależności od obciążenia wyspecjalizowany układ scalony steruje zasilaniem płyty głównej ograniczając zużycie energii . Funkcja APS może mieć wpływ na stabilność działania całej platformy(choć nie musi). Jeśli wszystko działa stabilnie może być włączona(oszczędzisz parę kWh energii i kilka zł na rachunku za prąd) jeśli są problemy wyłącz ją. Funkcja APS uniemożliwia większy Overclocking. Monitor podłącz na stałe do GTX770. Integra+GTX mogą powodować opóźnienia. Choć powinno być lepiej niż kiedyś na chipsetach Z68. To nie wiem jak działa to teraz. Możesz przetestować.      

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

Więc tak,

 

Funkcję Extreme Memory PRofile (X.M.P) włączyłem, częstotliwość pamięci RAM ręcznie zmieniłem na 1600, następnie wszedłem w gałąź Power Management Setus, jednak nie ma tam tej opcji APS są tylko dwie, zobacz screen, ale wracając..

 

Po włączeniu tej funkcji XMP, i ustawieniu częstotliwości, nie widzę żadnej różnicy w płynności jak i wyświetlanym obrazie, jedynie co mnie zainteresowało to temperatura karty graficznej, bo zaledwie 75 stopni po godzinie grania w BF4 na full, gdzie wcześniej osiągała 81-82 w samym CS:GO. Zauważyłem, że jak wejdę np. w smoke w BF4 to wtedy strasznie fpsy lecą. Jak jest granat zapalający "nade" i się blisko podejdzie to wtedy strasznie widać te przejścia tonalne. Monitor mam podłączony do karty graficznej. Całość sprawia jak by właśnie było coś z zasilaniem, napięciem tak jak mówisz bynajmniej wnioskując po tym co ja widzę u siebie na ekranie. Co do tych przycięć to nie wiem. Dodatkowo co jakiś czas pojawia się błąd windowsa dt. ustawień kolorów dodatkowo informując o tym, że system wykrył niską wydajność tego komputera, screen poniżej.

 

Poniżej screeny:

 

http://imageshack.com/a/img208/1512/er2m.png

http://imageshack.com/a/img21/9826/tqxd.png

http://imageshack.com/a/img708/6397/bvcw.png

http://imageshack.com/a/img833/7351/wvra.png

Link to post
Share on other sites

Ze zdjęć napięć i temperatur stwierdzam, że faktycznie problem może być z zasilaniem ponieważ napięcie +12V w HWMonitor masz za niskie, konkretnie pokazuję 8V(8,1 do 8,2). Co nie jest na pewno normalną wartością. Sprawdź dla uzyskania pewności innym programem diagnostycznym. Np. AIDA64. Co do temperatur to nie odbiegają one od normy. Jest jeszcze jedna opcja w bios, która może mieć wpływ na przycięcia grafiki nazywa się PCIE-Gen3(Settings-Advanced-PCI Subsystem Setting-PCIE Gen3). Normalnie ta funkcja powinna być włączona(dla kart z PCIE 3.0 Twój GTX770) ale zdarza się że nie działa prawidłowo. I dla zachowania kompatybilności ze starszym złączem 2.0 można ja wyłączyć i sprawdzić jak działa Twoja karta grafiki. Funkcja APS u Ciebie nazywa się trochę inaczej w bios, konkretnie CPU Phase Control(zakładka Eco) oszczędzaniem energii zajmuje się tu inna funkcja EuP2013(chwilowo do testów wyłącz ją również). 

Link to post
Share on other sites

Błąd schematu kolorów jest spowodowany niestabilnym działaniem sterownika grafiki. Jest normalnym objawem, dopóki Twój zestaw nie odzyska stabilności. Pomiar napięć zasilacza faktycznie warto zrobić też miernikiem napięcia, ale najlepiej zrobić to w taki sposób by przez dłuży moment móc obserwować to napięcie np. podczas gry. Jeśli choć raz spadnie poniżej 11,4V to oznaczać będzie problemy z zasilaniem. Napięcia mogą też być ok a programy nadal wskazywać niże napięcie +12V. Wtedy warto będzie podmienić zasilacz na inny w celu całkowitego wykluczenia go jako przyczyny awarii. Dla pewności sprawdź wszystkie przewody zasilające czy są dobrze wpięte zarówno w zasilacz jaki w płytę główną, grafikę itp. 

Edytowane przez gepardmak
Link to post
Share on other sites

@Up. Trudno wszystkie kwestie ogarnąć na raz. Nie wykluczam też innej przyczyny problemów ze sterownikami(Zmiana schematu kolorów). Jednak lepiej eliminować wszystkie zauważone usterki po kolei. Jeśli jest problem z zasilaniem to może mieć on wpływ na wszystkie podzespoły jednocześnie. Źle funkcjonować może zarówno płyta główna, grafika i wszystko inne. Objawy mogą wydawać się na nie związane ze sobą, a wynikać z tego samej przyczyny.   

Link to post
Share on other sites

Napiszę trochę z mojego punktu widzenia, bo niedawno borykałem się z problemem artefaktów. 

 

Otóż w trakcie grania w różne tytuły, pojawiały się (czasem częściej, czasem rzadziej) artefakty, w różnych formach. Od kwadracików w przeglądarce po jakieś wygibasy w innych grach, zwiechy na pulpicie czy ultra artefakty w BF3/BF4.

 

Próbowałem masy rzeczy. Stawiałem albo na kartę albo na zasilanie. Na początku dziwiłem się i zaprzeczałem, że to może być karta którą kupiłem pół roku temu, więc wymieniłem zasiłkę (która skończyła 5 lat). Oprócz tego testowałem kartę u znajomych ale to nie dało dobrych rezultatów - w dwóch kompach problemy nie pojawiły się, w jednym tak.

 

Kartę wygrzewałem różnymi programami i również wszystko było ok. 

 

 

Co jest najgłupsze z tego wszystkiego, każdy sterownik od NV pokazywał inne problemy. Na jednej wersji pulpit zwieszał co parę minut ale gry działały ok, na innej pulpit nie wieszał ale niektóre gry wywalały.

 

Problem częściowo rozwiązało wywalenie sterów NV, przeczyszczenie pozostałości driver cleanerem w trybie awaryjnym WIndowsa i zainstalowanie sterowników beta 326 w wersji US.

 

Częściowo rozwiązało dlatego, że czasem w jakiejś grze wyskoczy mi mały artefakt, który po jakimś czasie zniknie. Nie wiem nadal do końca, czemu NV wypuszcza ostatnio takie gnioty nie sterowniki, ale wszyscy na nie narzekają. Na overclock jest pełno dyskusji na ten temat. Ja już powoli wymiękam z "zielonymi".

 

Spróbuj pokombinować ze sterownikami, a tak to ja bym szukał problemy metoda eliminacji. Nawet nie cały zestaw, ale najpierw grafę, bo jednak te temperatury też są trochę dziwne. Sprawdź też chłodzenie na karcie, czy może gdzieś się coś nie zluzowało i jakas śrubka jest niedokręcona.

Link to post
Share on other sites

Przyglądałem się temu zrzutowi ekranu w powiększeniu i ja nie widzę tu żadnych artefaktów. Widać kompresje jpg tła pulpitu i to wszystko. Być może masz trochę rozjechaną czcionkę w clear type ale to da się skalibrować z poziomu Windowsa. Sprawdź jak sprawa wygląda na Ubuntu z live cd.

Artefakty możesz sprawdzić przez OCCT.

Link to post
Share on other sites

1. Wymieniaj zasilacz

2. Jak punkt nr. 1 nie pomoże być może pomoże danie grafiki na gwarancję.

3. Jak powiedzą, że z kartą wszystko w porządku to przyjedź do nich, odpal kompa i zagrajcie rundkę w jakąś grę albo pooglądajcie piękne pejzaże na pulpicie.

4.Jak wymiana wyżej wymienionych części nie pomoże to może to być wina ramu(?)

Już więcej mi na myśl nie przychodzi. Męczysz się człowieku zamiast dać poszczególne części na gwarancję. Obstawiam zasilacz, a jak nie on to grafa wg. mnie.

Link to post
Share on other sites

Więc tak, funkcję APS włączyłem, PCIE Gen3 wyłączyłem, EuP2013 wyłączyłem, jednak żadnych efektów po tym nie ma zarówno jeśli chodzi o wyświetlanie obrazu oraz stabilność w grach jak i temperatur. 

 

Co do miernika napięć, to nie mam go w domu więc albo zamówię, albo pożyczę od jakiegoś znajomego jeśli ma, sprawdzę i przedstawię wyniki.

 

Co do sterowników to na prawdę one nie mają znaczenia, instalowałem różne wersje od najnowszych po te starsze zaraz po formacie systemu i żadnego efektu to nie przynosiło, ale skoro napisałem, że na integrze z obrazem pozostaje ten sam problem to chyba GTX 770 nie jest za to odpowiedzialny, chociaż fakt faktem temperatury są dziwne, ale może to przez tak jak mówicie napięcia czy coś tam z zasilaniem.

 

Co do screenu załączonego w pierwszym poście on nie miał pokazywać artefaktów tylko te "nieostre" ikony.

Artefaktów wcześniej nie miałem pojawiają się one teraz okresowo. Kilka dni temu w Hearthstone różowa okrągła plamka w Battlefield 4 mapa dzieląca się na takie rozmazane kwadraty u dołu, sprawiając wrażenie jej jakieś doczytywanie.

 

Wczoraj znowu ta mapa mi się dzieliła na te rozmazane kwadraty zrobiłem screena, jednak niestety nie miałem ustawione w opcjach gry i po fakcie się okazało, że zrobiłem zrzut ekranu pulpitu...

 

OCCT ogarnę jutro, tylko skoro artefakty występują okresowo, to też może chyba ten program ich nie wykazać.

 

Nie mam przede wszystkim jak wymienić tego zasilacza, bo żaden znajomy nie ma zasilacza z wtyczkami 6+8 pin do mojej karty graficznej, chociaż z drugiej strony, mogę przecież zobaczyć to na integrze pierw ( czemu ja wcześniej o tym nie pomyślałem? :D) Przeważnie mają z wtyczkami 6 pinowymi więc karty nie podłączę, chyba, że są jakieś przejściówki, które umożliwią dostawienie jeszcze 8pin. Z Aidy temperatury wstawię jutro, dziś już nie mam na nic sił po pracy. 
 

Link to post
Share on other sites

 ale skoro napisałem, że na integrze z obrazem pozostaje ten sam problem to chyba GTX 770 nie jest za to odpowiedzialny

 

Sprawdź lepiej czy masz sprawny monitor... a jak nie monitor, to poproś znajomego obeznanego w temacie by do Ciebie wpadł i nie mówiąc mu nic wcześniej poczekaj aż zauważy problem.

Identyczny problem występujący na integrze oraz dedykowanej karcie jest mało prawdopodobny...

Link to post
Share on other sites
Gość
This topic is now closed to further replies.
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...