Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

 

 

http://proxy.baremetal.com/november.org/graphs/RacePrison.gif

 

http://www.pewresearch.org/files/2013/08/FT_13.08.202_BlackWhiteUnemployment.png

 

http://www.cdc.gov/hiv/images/web/new_youth_HIV_cases_final.jpg

 

http://cdn.americanbanker.com/media/newspics/AB030514RATING.jpg

 

http://b-i.forbesimg.com/bethhoffman/files/2013/11/SNAP-Infographic-edit110.png

 

http://cdn.americanbanker.com/media/newspics/AB030514RATING.jpg

 

 

 

Oczywiste jest, że większość czarnych / latynosów to rozsądni ludzie, ciężko pracujący i zarabiający odpowiednie pieniądze. Jednak odsetek ludzi którzy bez pomocy "Pana" sobie nie radzą jest wśród nich najwyższy. Dodatkowo każdy kolejny dolar wydany na programy "pomocowe" powiększa odsetek takich ludzi. Coraz więcej ludzi zdaje się wtedy na łaskę "Pana".

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@se7enfiy

Co do sumy procentowej obstawiam, że te pozostałe 17% osób to po prostu osoby niezdecydowane.

 

Według mnie to żadne manipulacje tylko zwykłe wahania wynikające z błędu jakim obarczone są wszystkie sondaże.

 

Realnie trzeba sobie powiedzieć, że KNP jest na granicy progu. Im niższa frekwencja tym te mniejsze partie osiągną lepszy wynik, zwłaszcza mające silny elektorat KNP. Wynik w granicach 7-10% jest w zasięgu.

 

Czytałem kiedyś taką analizę, wynikało z niej że dokładność tego typu badań sondażowych to w zależności od metody +/- 1% do 2%. Dodatkowo nie należy przyrównywać np. badań ulicznych z telefonicznymi lub też przeprowadzanych w domach przez ankieterów.

Link to post
Share on other sites

W poprzednim sondażu TNS KNP miał 6%. To czemu teraz przy 3% mają napisane b/z?

 

Sondaż z 11.05 TNS Polska, gdzie KNP uzyskało 7% to był sondaż telefoniczny. Z 14.05 także telefoniczny dawał 6%. Jaki był ten najnowszy nie jestem w stanie dojść, oraz do jakiego jest porównywany. Dziwnym zbiegiem okoliczności nie jest to podane. To już jest manipulacja i skandal bo to jaką metodą przeprowadzono sondaż jest bardzo istotne. Nie przywiązywałbym więc większej uwagi do tego typu sondażu.

 

Ktoś faktycznie szachrai coś z tymi sondażami... Bardzo możliwe, że pod koniec kampanii będą trąbić o 0% poparciu dla KNP i Tusk wykona swoje zadanie niedopuszczenia uniosceptyków do głosu. Coraz bardziej zaczynam bać się o wynik, nie dlatego że KNP brakuje poparcia ale dlatego że obecna władza w Polsce zrobi wszystko by prawica się nie przebiła. Nie ważne jest, kto i jak głosuje, ale kto liczy głosy.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

Sondaże w dużym stopniu kształtują preferencje polityczne. Tusk teraz zrobi wszystko żeby KNP zdobyło jak najmniej głosów, a głupi ludzie będą wierzyć we wszystko co zobaczą w telewizji.

Link to post
Share on other sites

Zobacz, jeszcze nie są u władzy, a już na nich płacisz. Będzie gorzej jak za Tuska.

Jakby się dało dał bym Ci minusa. Co to za brednie ? Chciałwesprzęc finansowo partię która jako jedyna nie jest finansowana z budżetu Państwa to wsparł. NA tym polega inicjatywa obywatelska. KAżdy wydaje pieniądze jak chce a ty widać jesteś z takich co wszystko chcąza darmo czyli durnota bo wszystko co jest za free jest zapłacone w podatkach. Ty jednak wolisz widze PO czy PIIS które ciągną setki milionów i manipulują mediami.... xd

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Co innego dobrowolne wpłaty, a co innego podatkowy haracz na krzesła dla Sikorskiego za 20 tys./szt czy stół za 174 tys.

 

Sikorski kpił z żyrandoli Janukowycza, a w jego resorcie miliony wydano na meble

 

 

Obecna władza straciła kontakt z rzeczywistością, a jej hipokryzja sięgnęła szczytów.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

Tak czytam i czytam o waszych sympatykach politycznych (w zasadzie to tylko o jednym) i mi się to w pale nie mieści. O ile niechęć do PO i PiS rozumiem, bo ja również nie widzę nadziei w rządach tych partii. Nie rozumiem natomiast jak można wierzyć w takiego błazna, jakim jest JKM. Naprawdę identyfikujecie się z tym człowiekiem czy może koniecznie chcecie spełnić obywatelski obowiązek i wybieracie wg siebie mniejsze zło i głosujecie (co dla mnie jest kretyńskim tłumaczeniem)?

 

Wg mnie nie ma na polskiej scenie politycznej polityka na którego warto oddać głos, dlatego sam nie głosuje od lat. Kampanie, które zachęcają do głosowania są śmieszne, bo człowiek średnio rozgarnięty nie będzie na siłę głosować skoro nie ma na kogo (co zawsze widać po frekwencji). Nazwijcie mnie ignorantem i obwiniajcie takich jak ja za frekwencję, ale prawda jest taka, że zawsze tak będzie dopóki całe pokolenia obecnej sceny politycznej nie pójdą do piachu. Dopóki nie pojawią się nowi, młodzi ludzie którzy nie mieli styczności z obecnymi politykami i z poprzednim ustrojem, którzy nie będą myśleć tylko o przekrętach. Brzmi jak utopia i jeszcze długo tak będzie, dlatego Polska jest w tak beznadziejnej sytuacji politycznej. Nie da się nic zmienić nawet przy 100% frekwencji, bo nie ma obecnie nikogo kto mógłby coś zmienić.

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Widzę wiele ci nie brakuje, żeby nazwać kogoś idiotą. Napisz mi czemu uważasz go za błazna?


Napiszę ci tyle, że niepoważne jest wrzucanie polityka, z którym w tej chwili walczy cała scena polityczna do worka z tymi wszystkimi "karierowiczami". Nawet premier powiedział, że jego zadaniem jest nie dopuścić do sukcesu tego typu partii. (skandal)

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

@mst

 

Uważam, że bardzo dobrze robisz nie głosując. Nikt tutaj nie nazwie Cię ignorantem dlatego, że nie głosujesz. 

 

 

Nazywasz JKM błaznem... Chciałbym wiedzieć dlaczego? Może czegoś nie wiem i mnie oświecisz. Może też przestanę korzystać z prawa wyborczego...

Link to post
Share on other sites

Wg mnie nie ma na polskiej scenie politycznej polityka na którego warto oddać głos, dlatego sam nie głosuje od lat. Kampanie, które zachęcają do głosowania są śmieszne, bo człowiek średnio rozgarnięty nie będzie na siłę głosować skoro nie ma na kogo (co zawsze widać po frekwencji). Nazwijcie mnie ignorantem i obwiniajcie takich jak ja za frekwencję, ale prawda jest taka, że zawsze tak będzie dopóki całe pokolenia obecnej sceny politycznej nie pójdą do piachu. Dopóki nie pojawią się nowi, młodzi ludzie którzy nie mieli styczności z obecnymi politykami i z poprzednim ustrojem, którzy nie będą myśleć tylko o przekrętach. Brzmi jak utopia i jeszcze długo tak będzie, dlatego Polska jest w tak beznadziejnej sytuacji politycznej. Nie da się nic zmienić nawet przy 100% frekwencji, bo nie ma obecnie nikogo kto mógłby coś zmienić.

 

XDDDDD większych bredni nie czytałem w tym topicu.... Nie głosuje i krytykuje... Zamiast zacząc próbować po malutku cośzmienić. Teraz 5%. Za rok może z 10-15%. Za 6 lat możliwy lepszy wynik etc etc to ty czekasz na przewrót wojskowy chyba xD u nas niemożliwy bo nei ma armi tylko legion urzędników i emerytów w wojsku. Dam sobie głowę uciąć, że korwina znasz tylko z medii reżimowych i stąd tak absurdalna opinia. NA KNP są głównie ludzie mlodzi bo tylko tacy nie oglądajątego gówna serwowanego w TVP, TVN i po części w polsacie.

Korwina znacz zapewne tylko ze zmanipulowanych mediów i stronniczych debat prowadzonych by zaszczuć ludzi próbujących wyjść z politycznego marginesu. JEsteś modelowym przykładem pelikana. Uwarzasz, że rząd( pewnie nawet nie wiesz czemu) alee ale łykasz jak pelikan to co Ci serwuje w układowych mediach, gdzię ręka ręke myje. Rząd liczy na idiotó, który może niekoniecznie na nich zagłosują ale przyjamnije dadzą sięsprowokowac by nei zagłosować na konkurencje :)

Jak byś obejrzał parę wykładów/ przemówień Korwina czy kogokolwiek z prawicy albo nawet centro prawicy ( ale w całosci a nie wyrywki serwowane przez media i najczęściej przekręcane w myśl polityki czarnego pijaru) może bys się ogarnął w końcu....

Link to post
Share on other sites

Łojej, co debil.

 

Zapewniam cię, że za 5 czy 10 lat sytuacja będzie taka sama. Ile twój bohater ma teraz lat? Ponad 70. Powoli możesz zacząć szukać nowego.

Edytowane przez mst
  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Dobry tekst MST. Niestety nasi młodzi zwolennicy JKM niedługo będą mieć w niektórych kwestiach więcej wspólnego z PRL niż sam PRL. Lubią rozliczać, śledzić życiorysy do kilku pokoleń wstecz, wyłapywać wrogów systemu, spychać na margines tych, którzy im nie pasują, dzielić społeczeństwo na takich i takich itd. Już krystalizuje się u nich wróg systemu, może to być biedny na zasiłku lub ewentualnie czarny. Więc zamiast kogoś kto przeskoczy kompleksy z przeszłości, wrogość do sąsiada z lewej i prawej, kogoś kto zacznie łączyć społeczeństwo będziemy mieli kolejnych jełopów pokroju Kaczora, którzy będą mieli swój IPN, swoje policje polityczne do wyłapywania i rozliczania np. lewaków. Zacietrzewienie polityczne tutaj jest już takie, że nie są w stanie wyłapać oczywistego żartu w zdaniu. Polityka potrzebuje mądrych ludzi, którzy mają na tyle otwarty umysł, że informacje, że ktoś jest z SLD nie sprawi im zaćmy na umyśle i będą w stanie rozsądnie ocenić to co mówi. Masa polityków niższych szczebli z jednej czy drugiej partii robi porządną robotę w swoich miastach, tak samo jak masa ludzi z PZPR kiedyś, teraz wrzućmy ich wszystkich do jednego worka i wypieprzmy na śmietnik bo ja, internauta dwudziestoletni z pryszczami uważam, że jestem bardziej zasłużony dla Państwa.

 

@Synergia

Jak Cię czytam to mam wrażenie, że ktoś Ci zaserwował terapię szokową filmem V jak Vendetta. Może spraw sobie wczasy w koreii północnej. Każdy wie, że media są propeowskie ale bez przesady. Z tego co oglądam to każdy od lewa do prawa w nich występuje i się wypowiada.

Edytowane przez kbrbabzbtb
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites
głównie ludzie mlodzi

Jeśli to co teraz składa się na definicję "głównie ludzi młodych" ma być decydującym faktorem w kształtowaniu tego kraju, to ja poproszę ten przewrót wojskowy. 

Nasza (i nie tylko nasza) młodzież w 90% to bydło i kretyni jeszcze głupsze od starych komuchów, a każdy z tych 10% kto ma odrobinę rozumu ucieka od tego gówna. Więc jeśli jesteś tak optymistycznie nastawiony, to głosuj. Na korwina, na KNP, na gejów palikota albo urzędasów tuska - żyj sobie na tej wyimaginowanej wyspie o nazwie "Kiedyś będę" i ekscytuj się zmiennymi słupkami poparcia z roku na rok.

 

Realia są takie a nie inne - nie ma u nas ludzi, zdatnych do rządzenia, bo Ci zdatni się do tego nie pchają. A Ci co się pchają, się do tego nie nadają, więc zawracamy do tego co powiedział mst - potrzeba nowego pokolenia, które nie miało styczności ani ze starym ustrojem, ani z aktualnym, ani nie wychowanym jak bydło za pomocą smartfonów i facebooka w klubokawiarniach.

 

Potrzeba wychować bystrych i zaradnych życiowo ludzi - wtedy jest szansa na lepsze, nie wcześniej. 

 

PS. Korwin to pajac. Willy Wonka. Ekscentryk w musze, który bardziej wygląda na właściciela cyrku niż polityka. Sezonowy bohater młodych, bo jest przeciwko głównemu nurtowi. To samo było z Lepperem, potem paradoksalnie Tuskiem (za czasów PiS), następny był Palikot, teraz mamy Korwina... wnet będzie następny.

I mimo, że JKM miewa dobre pomysły, czasem nawet bardzo dobre, tak całościowo nie jest on zdolny do rządów, jedynie do zrobienia zamieszania i podniesienia kurzu. Deal with it.

 

PS2. @@kbrbabzbtb, teraz doczytałem Twojego posta. Stoję i biję brawo.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Nie chcę się sprzeczać, bo nie widzę tutaj żadnej krytyki programowej KNP, tylko czepianie się stylu bycia i wizerunkowi JKM. 

 

Sama idea programowa i podobni "krzykacze" w całej europie powoli dochodzą do władzy... M.in. Wielka Brytania, Francja to są kraje, gdzie "krzykacze" w sondażach liderują. Zwrot w prawo, przychodzi do nas o dziwo z Europy. Ludzie nie patrzą na wizerunki liderów, tylko na programy. W Polsce mamy bardzo niski poziom kampanii, treści programowe się nie liczą - więc JKM atakuje się za kolor muchy, za żarty, a od lewa do prawa na listach wszystkich innych partii są celebryci.

 

 

To kiedy partie pokroju KNP dojdą w Polsce do władzy to kwestia czasu. Ludzie mają dosyć układów, sprzedawania ideałów za stołki.

Fakt, że ludzie w opozycyji w stosunku do KNP nie potrafią konstruktywnie punktować ich programu, a czepiają się mało istotnych cech wizerunkowych świadczy właśnie o słabości centro-lewico-prawicy.

Edytowane przez gregotsw
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...