Skocz do zawartości

Temat o polityce - wchodzisz na własne ryzyko


Recommended Posts

Ale jojo, Ty nie widzisz różnicy pomiędzy sprawą Jankowskiego (kilka ofiar jest i go przed kamerami oskarża), albo sprawami z filmu Sekielskiego (podobnie, są ofiary, które nie boją się mówić), a beznadziejnymi insynuacjami, że Szyc jest winny, bo go tam widziano? Jest jakaś ofiara oskarżająca Szyca? Chyrę?

Link to post
Share on other sites
  • 1 miesiąc temu...

Piątek wieczór - natknąłem się na ciekawą analizę spotkania Duda - Trump w Hameryce. O NATO, wojskach USA i co przyklepano a czego nie przyklepano udając, że przyklepano.

 

Komentarz od strony zakulisowej, bo zdaje się wszystko wyglądać zupełnie inaczej niż w mediach się przedstawia.

 

spoiler dla nie lubiących czytać

 

czytanie nie boli :rotfl:

 

 

https://globalnagra.pl/komentarz-spotkanie-duda-trump-kto-dostal-kosza/'>Kto dostał kosza, Duda czy Trump

Edytowane przez JoJoPieniaczopulos
  • Popieram 3
Link to post
Share on other sites

Widziałem to już. Przyznam, że pierwszy raz w życiu zamiast żenady i śmieszności jak zazwyczaj, ogarnęło mnie takie zwykłe, ludzkie wku$%#*nie. To już po prostu przechodzi granice jakiegokolwiek rozsądku. Nie tak dawno temu śmialiśmy się z północnokoreańskich wiadomości, a dzisiaj mamy to u siebie i przynajmniej mi nie jest do śmiechu. 

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

Najważniejsze że wreszcie kończy się PSL. Bo "nikomu" to do szczęścia nie potrzebne.

Mi jeszcze do całkowitego zadowolenia brakuje żeby te całe bydło od ośmiorniczek poszło się .... i nigdy nie wróciło razem z tym antypolskim prezydentem stolicy :)

Link to post
Share on other sites

Wszędzie pokazują statystyki że:

 

  • w małych miastach i wsiach największe poparcie ma A. Duda 
  • w dużych miastach największe poparcie ma R. Trzaskowski

 

Czyli jak rozumiem w małych miejscowościach ludzie mniej zarabiają i dlatego chętniej głosują na socjalistycznego prezydenta, a z kolei w dużych miastach takie 500 zł musi mieć małe znaczenie, dlatego wolą wybrać Trzaskowskiego, tak jak widać po sondażu w Warszawie:

 

Edytowane przez mutissj
Link to post
Share on other sites

Trzeba dodać ze w Aresztach Śledczych i Zakładach Karnych też wygrał Trzaskowski, jak jeżdżę po klientach w wawie to większość to nie są rodowici warszawiacy. Na Wilanowie to ciężko warszawiaka spotkać co nie rozmawiam to przyjezdni z Polski z małych miejscowości. A po wsiach warszawiacy sobie domy kupili i chyba który miał możliwość to się ewakuował :)

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

T

 

Wszędzie pokazują statystyki że:

Lepsze są te ze względu na wykształcenie.

  • Podstawowe AD 69,4% RT 12,5%
  • Zawodowe AD 65,5% RT 17,2%
  • Średnie AD 41,5% RT 29,2%
  • Wyższe AD 25,7% RT 41,3%

Wiadomo to tylko sondaż ale widać, że ludzie słabo wykształceni łatwo łykają populistyczne hasełka i łatwo ich 'kupić'. W miarę wzrostu wykształcenia ludzie zauważają, że budżet nie jest z gumy i wszystkie obiecanki trzeba sfinansować z podatków. A te płacimy wszyscy.

  • Popieram 4
Link to post
Share on other sites

No niestety najwięcej kradną wykształceni i złodzieje więc będą za PO żeby prawo było pod nich i by mogli robić co chcą.Znam sporo biednych niewykształconych co mają więcej rozumu niż ci niby wykształceni. Wykształcenie nie idzie z mądrością i uczciwością... Czasem nawet uważam że im wyższe wykształcenie tym mniej uczciwości i moralności.

A mi nie pozwala sumienie głosować na tych którzy mają poparcie kryminału...

  • Popieram 2
Link to post
Share on other sites

A więc najlepiej być ciemnogrodem :) W sumie retoryka PIS'u do niego jest adresowana.

 

Ja wykształcenie, zaradność oraz inteligencję bardzo cenię nawet jak nie idzie zawsze w z mądrością (z tym różnie bywa). Od ciemnogrodu z daleka... zbyt bardzo mnie razi brak wykształcenia i klapki na oczach. Łatwiej nimi manipulować. Nie mają wiedzy do porównania. Przecież skąd się biorą Ci wszyscy płaskoziemcy, antyszczpionkowcy co wierzą, że 5G wywołuje wirusa aby ich zaczipować mimo że trzepią w smarfona jak potłuczeni :) Potem na tej niewiedzy, przesądach, fobiach, strachu bazuje taki PIS i nie tylko zresztą on. Media ich robią jak chcą durnymi serwisami informacyjnymi czy reklamami. Ludzie nieco bardziej wykształconych trudniej zmanipulować no i rozmawia się jakoś sensowniej*.

 

I nigdy w życiu więcej niewykształconej dziewczyny... jak będę chciał zwierzątko do posmyrania to sobie kota poszukam. Dachowców pod dostatkiem :) A ścianę do której mogę pogadać też mam

 

Ciekawe czemu niewykształceni wg tej teorii mniej kradną. Albo inaczej... czemu wykształconym lepiej wychodzi :)

 

* Zazwyczaj. Tępaków po studiach też spotykam i się dziwię jako oni je wgl. ukończyli...


A no i w USA jest dużo niewykształconych, którzy czując się pokrzywdzonymi przez los, bo skasowali im ziomka za 20 USD, wymierzają sprawiedliwość wynosząc TV ze sklepów, burząc pomniki (nawet abolicjonistów) czy skacząc po autach. To dopiero uczciwość i moralność :)

Link to post
Share on other sites

@@AudiAWX, Ty rozumiem jeden z tych "mądrych niewykształconych" i dzięki temu jesteś w stanie taką zaawansowaną teorię wyprodukować bez poparcia jej żadnymi danymi?

 

Stary, serio nawet nie będę przepraszał za ton wypowiedzi, bo takich bzdur dawno nie czytałem. 

 

Rozumiem, interpretację @@kubbak, i wniosek, że gorsze wykształcenie/mniejsze miasto ----> mniejsze zarobki -----> mniejsze obciążenie podatkami w stosunku do otrzymywanych dodatków ----> większe poparcie dla socjalu i populizmu. Jest w tym jakaś logika jako tako usprawiedliwiająca taki a nie inny wybór.

 

Ale sugerowanie, że PO/KO ma takie a nie inne poparcie wśród ludzi z wyższym, bo więcej jest wykształconych złodziei to jakiś absurd i totalny idiotyzm. Sugerujesz, że na kilka milionów ludzi z wyższym w kraju, kilkanaście, czy nawet kilkadziesiąt procent to przestępcy? Stary, serio, nie wiem jaką logiką trzeba się popisać, żeby w ogóle pomyśleć, że więcej jak 1% ludzi motywuje swoje wybory przy głosowaniu możliwością robienia przekrętów za konkretnej władzy, a nawet ten 1% to stanowczo za dużo. Zresztą za tej drugiej opcji niewiele mniej, o ile w ogóle mniej osób kradnie.

 

PS: Poświęciłem 2 minuty na wygooglowanie tematu, żeby w przeciwieństwie do ciebie nie rzucać teoriami z du*y (sory za język, ale serio nie mam słów na takie wypociny) i znalazłem dane z jakiejś pracy naukowej na temat korupcji. 

 

Analiza wieku sprawców przestępstw korupcyjnych wskazuje, że 60,75% osób w chwili popełnienia czynu korupcyjnego było w wieku do 40 lat. Poniżej 20 roku życia znajdowało się jednie 2,49% skazanych. W wieku pomiędzy 41 i 60 rokiem znajdowało się 36,94% skazanych. Kolejną analizowaną podczas badań własnych cechą sprawców przestępstw było ich wykształcenie. Wykształceniem wyższym legitymowało się 11,37% osób, średnim 39,61% osób, zawodowym 35,17%, zaś podstawowym 13,85% skazanych.

 

Źródło: https://depotuw.ceon.pl/handle/item/2137

 

I jak się to ma do twoich teorii? 

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Wczoraj mój kolega płakał na fejsie i wstawiał to co kubbak z tym wykształceniem. Krzyczał o podatkach o tym że minimalna wzrosła że ludziom musi więcej płacić a kto na to zarobi, sporo znajomych go zjechało z wyższym wykształceniem. Płakał jak można głosować na Dudę. Znam go od dzieciaka firmę ma niezarejestrowaną ludzie robią na czarno, na podatek grosza nigdy nie dał. Jęczy teraz ze 17zł na godzinę musi płacić robota przy kostce brukowej. Wszystko co zarobi idzie do jego kieszeni i ma czelność jeszcze takie bzdury pisać.

Bo mu PiS na ręce patrzy.

 

Na Trzaskowskiego głosują wszelkiej maści szumowiny, kombinatorzy, łapówkarze, sędziowie Łaguny, pensjonariusze zakładów karnych, patola z wyrokami w PL co uciekła do GB i cała warszafka nie ubliżając Warszawiakom.

Link to post
Share on other sites

Znaczy Ty też uważasz, że pinionszki na 300/500/wakacje/łateva+ rosną na drzewie czy są posiane zamiast pszenicy czy innego żyta na polu a miłościwie nam panujący tylko odcinają kupony zbierając plony?

 

 

 

Na Trzaskowskiego głosują wszelkiej maści

Hurr durr, same k..wy i złodzieje w tym (i za tym) PełO a tym Prawym i Sprawiedliwym to się należało! Szczególnie tym po technikum farmacji z ogromnymi zasługami dla obronności kraju!

 

 

 

mój kolega płakał na fejsie

Ale on to chyba nawet do tej pierwszej pozycji z podstawowym wykształceniem by się nie załapał.

  • Popieram 1
Link to post
Share on other sites

kubbak zdziwiłbyś się z tym jego wykształceniem :D  ;)

 

Wiele rzeczy mi się nie podoba w PiS, 300/500/wakacje ciężki temat może jak by przy wódce pogadał to lżej by się o tym rozmawiało, zawiedziony też jestem wynikiem Bosaka ale to głownie zasługa młodego pokolenia.

Link to post
Share on other sites
zawiedziony też jestem wynikiem Bosaka

 

Ja się cudów nie spodziewałem, ale szczerze mówiąc też liczyłem na trochę lepszy wynik.

 

ale to głownie zasługa młodego pokolenia.

 

Tu akurat się nie zgodzę. Lepszy wynik w grupie <30 ( i to raptem o 0.8%) miał tylko Trzaskowski. W żadnej innej kategorii z której prowadzona jest statystyka Bosak nie miał tak dobrego wyniku. W zasadzie patrząc na to, jak ze wzrostem wieku dramatycznie spadało poparcie Bosaka to w zasadzie jest zupełnie odwrotnie niż piszesz. To właśnie młodzi ludzie sprawili, że jego wynik był taki, a nie gorszy. 

 

https://static.im-g.pl/im/0/26080/m26080490,WIEK.png

Edytowane przez wojciechu15
Link to post
Share on other sites

Głownie tak z obserwacji że jeszcze więcej mogło zagłosować deklarując wcześniej jego poparcie, ale jak to u młodych bywa po sobocie się nie chciało, albo myślenie zmieszane z leniem że to i tak nic nie zmieni. Tak powiem ci wojciechu, że byłem pewny że będzie lepiej jak Hołownia.

Link to post
Share on other sites

Akurat te wakacyjne 500 na dzieci to przedwyborcza ściema, bo mało kto da radę z tego skorzystać.

Ale co do zasady to jest dobra, bo menele też tego nie "utopią".

Więc na końcu się okaże że tylko 20% tej obietnicy musieli wycebulić.

 

Link to post
Share on other sites

 

 

300/500/wakacje ciężki temat

Temat nie jest ciężki. Podarki socjalowe w dłuższej perspektywie prowadzą do rozleniwienia społeczeństwa. Pokazuje to przykład Francji, kolejne (za kilkanaście lat) będą pewnie Niemcy.

 

Czemu bogata Szwajcaria przy chęci wprowadzenia bonusu dla każdego obywatela nie skorzystała z tego i odrzuciła pomysł wprowadzenia tego 'bonusu' odrzuciła w referendum?

 

Wędka a nie ryba! Ale przecież to nie populistyczne i nie kupi się za to głosów gawiedzi bo jaqto taq? Pracować za piniundze? Mi się należy bo mam horom curke.

  • Popieram 6
Link to post
Share on other sites

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Odpowiedz w tym wątku...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...